آخرین خبر

 • • ترکیب آراء کاندیداهای ریاست جمهوری در تهران
 • دوشنبه 27 خردادماه 92

  ترکیب آراء کاندیداهای ریاست جمهوری در شهرستان تهران طی اطلاعیه‌ای از سوی فرمانداری تهران اعلام شد.

  به گزارش ایسنا، متن این اطلاعیه به این شرح است:

  در اجرای قانون انتخابات ریاست جمهوری به اطلاع کلیه اهالی شهرستان تهران می‌رساند در نتیجه انجام انتخابات که در روز جمعه مورخ 92/03/24 در شهرستان تهران به عمل آمده جمع رأی مآخوذه 2862776 برگ بود که در نتیجه اشخاص زیر :

  1 آقای حسن روحانی دارای 1326964 رأی .

  2 آقای محمدباقر قالیباف دارای 725854 رأی .

  3 آقای سعید جلیلی دارای 321324 رأی .

  4 آقای اکبر ولایتی دارای 179371 رأی .

  5 آقای محسن رضائی میرقائد دارای 173761 رأی .

  6 آقای سید محمدغرضی دارای 35600 رأی .

  بوده‌اند . اینک در اجرای ماده 80 قانون انتخابات ریاست جمهوری از تاریخ انتشار این آگهی به مدت 2 روز هیأت اجرائی در محل فرمانداری تهران برای قبول شکایات آماده می‌باشد‌.

  در ضمن برابر تبصره 2 ماده فوق شکایتی قابل رسیدگی خواهد بود که مشخصات شاکی یا شاکیان شامل: نام، نام خانوادگی، شغل، نشانی کامل، شماره تلفن (در صورت داشتن تلفن) واصل و امضای شاکی را داشته باشد. همچنین با توجه به تبصره 3 ماده مذکور، در صورتیکه شاکی بدون دلیل و مدرک و مغرضانه داوطلبان انتخاباتی را متهم نماید و عمل شاکی عنوان افترا داشته باشد، قابل تعقیب و پیگیری است.
  کد خبر:160362 -

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • «اگر بابا بمیرد » سرشار به زبان اسپانیولی ترجمه می شود
 • به گزارش خبرگزاری فارس، فهیمه سمسار دبیر شورای ترجمه حوزه هنری با بیان این که کتاب «پایی که جا ماند» خاطرات سید ناصر حسینی پور توسط مریم اورنرو سوله در حال ترجمه به زبان اسپانیولی است، گفت: این کتاب به زودی و پس از انتخاب مترجم به زبان انگلیسی ترجمه می‌شود.

  وی ادامه داد: کتاب «اگر بابا بمیرد» نوشته محمدرضا سرشار نیز توسط نجمه شبیری به زبان اسپانیولی ترجمه می‌شود. «مهمان صخره‌ها» خاطرات خلبان محمد غلامحسینی دیگر کتاب انتشارات سوره مهر است که ترجمه آن به زبان انگلیسی و توسط محسن کریمی به اتمام رسیده و در مرحله ویراستاری است.

  سمسار تصریح کرد: مجموعه داستان طنز «عشق خامه‌ای» نوشته شهرام شفیعی نیز به زبان اسپانیولی در حال ترجمه است.

  شورای ترجمه حوزه هنری با مدیریت حمیدرضا شاه آبادی آثار منتشر شده توسط انتشارات سوره مهر را با کمک مترجمان متخصص و استادان دانشگاه به زبان‌های مختلف ترجمه می‌کند.


درس عبرتی که به بهای گزاف به دست آمد/ مهر پایان انتخابات یازدهم بر بازی نظرسنجی

گروه سیاسی: نتایج انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بار دیگر بی مبنا بودن نظرسنجی های مورد تاکید برخی رسانه ها و جریانات رسانه ای را مشخص کرد.

حسن روحانی در حالی با کسب بیش از 50 درصد آرا پیروز انتخابات یازدهم شد، که در نظر سنجی هایی که از سوی برخی رسانه ها بصورت روزانه در فضای رسانه ای کشور پمپاژ می شد، محمدباقر قالیباف با اختلاف زیاد در صدر نظرسنجی ها قرار داشت.

به گزارش "رجانیوز"، خبرگزاری مهر از جمله این رسانه ها بود که پیش از سایرین تمایل به انتشار نظرسنجی ها مرکز افکار سنجی خود و دیگر مراکزی که معتبر می خواند، داشت .

در همین راستا، این خبرگزاری دو روز پیش از برگزاری انتخابات، نظر سنجی زیر را با هدف تحت تاثیر قرار دادن فضای روانی کشور منتشر کرد:

بر اساس این نظرسنجی که توسط یک نهاد معتبر روز چهارشنبه در مراکز استان های سراسر کشور انجام شده است، محمدباقر قالیباف همچنان پیشتاز است و بین حسن روحانی، محسن رضایی، علی اکبر ولایتی و سعید جلیلی برای راهیابی به دور دوم به صورت فشرده و تنگاتنگ رقابت وجود دارد. نتایج به دست آمده به این شرح است: محمدباقر قالیباف: 29.3 درصد، حسن روحانی: 19.1 درصد، محسن رضایی: 17.8 درصد، علی اکبر ولایتی: 12.4 درصد، سعید جلیلی: 11 درصد، سیدمحمد غرضی: 2 درصد.

این خبرگزاری چند روز پیش از این بر اساس نتایج نظرسنجی مرکز افکار سنجی خود نوشته بود: اقبال مردم به نامزدهای هشت گانه انتخابات را اینگونه نوشته بود: محمد باقر قالیباف 35.8 درصد، سعید جلیلی 11.5 درصد، ولایتی 8.3 درصد، حداد عادل 6.9 درصد، محسن رضایی 6.5 درصد، عارف 3.3 درصد، حسن روحانی 2.5 درصد و سید محمد غرضی کمتر از یک درصد.

البته نظرسنجی ها تنها مربوط به خبرگزاری مهر نمی شد.

خبرگزاری تسنیم نیز تنها دو روز قبل از برگزاری انتخابات با ارسال گسترده یک پیامک مدعی شد، قالیباف در صدر نظرسنجی‌های عمومی قرار دارد.

در گزارشی که درباره همین نظرسنجی در خبرگزاری تسنیم منتشر شده، آمده است: "براساس تازه‌ترین نتایج به دست آمده از مراکز معتبر نظرسنجی‌های داخلی و خارجی که حداقل 5 مرکز نظرسنجی در داخل کشور و 3 مرکز معتبر بین‌المللی را شامل می‌شوند ، محمد باقر قالیباف در مقایسه با دیگر نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اقبال عمومی چشمگیری روبه‌روست.

برپایه این گزارش، میزان اقبال عمومی به قالیباف در این نظرسنجی‌ها از20/5 درصد تا 31/4 درصد رشد داشته است.

این گزارش حاکی است که نظرسنجی‌ها در روزهای اخیر به‌صورت روزانه و به‌تفکیک در مراکز استانی، شهرستان‌ها، روستاها انجام شده است که در تمام این نظرسنجی‌ها محمد باقر قالیباف فاصله خود را با سایر نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حفظ کرده است."

علاوه بر خبرگزاری های مذکور سایت های وابسته به شهردار تهران نیز در انتشار نظرسنجی های انتخاباتی فعال بودند.

به عنوان مثال سایت فردا در مطلبی با عنوان "چه کسی پیشتاز مطلق نظرسنجی هاست؟/ وقتی همه می‌خواهند دوم باشند!" نوشت: نظرسنجي ها كه از سوي نهادها معتبر و به صورت جامعه آماري در بين مردم صورت مي گيرد نشان مي دهد كه محمد باقر قاليباف قبل و بعد از مناظره ها در ربته اول جاي داشته است. روز گذشته نيز سومين و آخرين مناظره زنده تلويزيوني نامزدها در سيما برگزار شد و با توجه به تسلط و درخشش قالیباف در اين مناظره،‌ بار ديگر روند رو به رشد قاليباف به حركت درآمد.

در ادامه این مطلب آمده است: در این میان برخی از تحلیلگران معتقدند به علت درخشش و تسلط بی نظیر قالیباف در مناظرات احتمال بسیاری وجود دارد که ملت در همین دور اول کار را تمام کند و گفتمان جهادی را شایسته اداره کشور بداند.

البته نظرسازی های رسانه های وابسته به محمدباقر قالیباف، سابقه تاریخی دارد و در انتخابات سال 84 نیز رسانه های حامی وی مدعی بودند ، قالیباف با اختلاف زیادی از دیگر اصولگرایان پیش است و دیگر اصولگرایان باید به نفع وی از انتخابات کناره گیری کنند.

انتخابات روز جمعه نشان داد معیارهای خود ساخته برای معرفی آنچه که "صالح مقبول" می خوانند بی مبنا بوده است و به نظر می رسد در تصمیم گیری های سیاسی آینده به هیچ وجه نمی تواند قابل اتکا باشد چرا که نتیجه ان بیشتر متناسب با خواست منتشر کنندگان است تا واقعیت جامعه، هرچند این واقعیت پیش از این نیز به خوبی اثبات شده بود ولی به نظر می رسد انتخابات یازدهم ریاست جمهوری، مهر پایانی بود بر بازی نظر سنجی.

ارسال نظر