آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


رحیم مخدومی: به کوری چشم فتنه گران، به عضویت انجمن قلم ایران درمی آیم

واکنش در برابر دروغ‌پراکنی سایت‌های ضدانقلابی؛ برگزاری گسترده‌تر مسابقه داستان فتنه با کمک‌های مردمی
رحیم مخدومی در واکنش به دورغ‌پراکنی‌های یک سایت‌ ضد‌انقلابی درباره مسابقه «داستان فتنه» گفت: این دروغ‌پراکنی‌ها انگیزه‌ مرا برای برگزاری این مسابقه بسیار قوی‌تر کرد و از مردم می‌خواهم خودشان جایزه خادمان فرهنگی‌شان را بدهند.
به گزارش مشرق، رحیم مخدومی نویسنده متعهد کشورمان در گفت‌وگو با فارس، درخصوص انتشار برخی شایعات و اخبار دروغین در رابطه با مسابقه «فتنه» توسط مؤسسه فرهنگی و هنری رسول آفتاب که ویژه نویسندگان و هنرمندان برگزار می‌شود، اظهار داشت: از وقتی فراخوان مسابقه «فتنه» اعلام شد، بسیاری از فتنه‌گران دست و پایشان را گم کرده و طبق معمول همیشه به هتاکی و دروغ پراکنی متوسل شدند.
وی اضافه کرد: ساده لوحانه‌ترین اقدام نیز دروغ‌پردازی‌های یکی از سایت‌های ضد انقلابی و وابسته به جریان منحوس سبز است که پا را از حد فراتر گذاشته و علاوه بر دروغ‌های شاخدار به همه نویسندگان متعهد کشور اهانت کرده است.
مخدومی ادامه داد: این سایت ادعا کرده است که سایت «مردان درد» در رشته‌های داستان، شعر و متون ادبی فراخوان کرده در حالی که ما تنها در شاخه داستان اعلام فراخوان داده‌ایم؛ همچنین این مدعی دروغین ادعا کرده که بنده با همکاری علی‌اکبر ولایتی، رضا رهگذر، حمایت انجمن قلم، بیت مقام معظم رهبری و وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی دست به چنین فراخوانی زده‌ام.
وی افزود: ای کاش این توفیق نصیب بنده می‌شد و از حمایت‌های پربرکت انسان‌های فرهیخته و بزرگی همچون نامبردگان بهره‌مند می‌شدم، که در آن صورت هیچ جای مخفی کاری وجود نداشت؛ چرا که مخفی کاری برای افرادی است که از سرویس‌های خبری، جاسوسی مستکبرین و صهیونیست‌ها ارتزاق می‌کنند.

* ای کاش این مسابقه به صورت بین‌المللی برگزار می‌شد
به گفته این نویسنده، اگر مسابقه «فتنه» از سوی افراد نامبرده مورد حمایت قرار می‌گرفت، قطعاً فراخوان این مسابقه بین‌المللی می‌شد نه اینکه به دلیل عدم بضاعت مالی از طریق مصاحبه با برخی از خبرگزاری‌ها تبلیغات انجام شود؛ این امر از جایزه مستضعفانه ما برای نفرات اول تا سوم کشوری، گویای همه چیز است.
به عقیده وی؛ این سایت ضدانقلاب و حامی جریان فتنه ادعا کرده که بنده با نویسندگان، قرارداد یک صفحه‌ای منعقد و 50 درصد مبلغ را به آنها پرداخت کرده‌ام در صورتی‌که آنها آنقدر بی‌خرد هستند که نمی‌دانند تنها دو هفته از فراخوان داستان «فتنه» گذشته است؛ چطور ممکن است در این مدت کوتاه داستان‌ها نوشته و ارسال، بررسی و داوری شود و سپس نویسندگان برای عقد قرارداد دعوت شده و 50 درصد پولشان را هم گرفته‌ باشند! به حق که اسرائیلی‌های پخمه می‌دانستند چه نخبه‌هایی را به استخدام خود درآورند.
مخدومی ادامه داد: فتنه‌گران وقیحانه مدعی شده‌اند "نویسندگان با مبالغی هنگفت برای این مسابقه خریداری شده‌اند تا برای فتنه قصه بنویسند "؛ حرف من به آنها این است که "شما را به خدا همه را مثل خودتان نپندارید، مگر همه چیز فروختنی است؟ که شما فروخته‌اید! وطن و ملت و دین و شرف را.
به گفته وی، قلم نویسنده متعهد، چوبه‌دار اوست تا یک قدم از اعتقاداتش عدول نکند، هنر در نظر او، به فرموده امام راحل (ره)، هنری است که "صیقل‌دهنده اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم)، اسلام ائمه هدی (علیهم السلام )، اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگان تاریخ تلخ و شرم‌آور محرومیت‌ها باشد. "
به عقیده مخدومی، افشای دروغ‌های فتنه‌گران برای متقاعد کردنشان نیست، که آب از سرتان گذشته است؛ بلکه برای روشن شدن افکار عمومی است.
این نویسنده متعهد کشور تأکید کرد: انگیزه اولیه‌ام از طراحی و اجرای ابتکاری داستان «فتنه» این بود که شاهد بودم کارگر و کشاورز بی‌سواد این مملکت بصیرت به خرج دادند و حماسه رأی چهل میلیونی و غیرت صیانت از آراء در 9 دی و 22 بهمن را آفریده‌اند؛ لذا از خود پرسیدم من نویسنده به اصطلاح متعهد چکار کرده‌ام؟ نکند مثل بسیاری از پخمه‌های نخبه‌نما از توده مردم عقب بمانم.

* به کوی چشم فتنه‌گران به عضویت انجمن قلم ایران درمی‌آیم
وی ادامه داد: با این دروغ‌پراکنی‌های دشمنان نظام، هم‌اکنون انگیزه‌ام بسیار قوی‌تر شده است؛ هتاکی و هجمه سایت‌های ضد انقلاب، پرده از مظلومیت افشای فتنه برداشته و عزم مرا برای تلاش مضاعف جزم کرده است چراکه تصمیم دارم با فراخوان کمک‌های مردمی، دامنه این طرح را گسترش دهم و گونه‌های ادبی دیگر از جمله خاطرات فتنه را اضافه کرده و از مردم بخواهم خودشان جایزه خادمان فرهنگی‌شان را بدهند.
مخدومی گفت: بنده تاکنون توفیق دیدار و گفت‌وگو با عزیزان بزرگواری همچون علی‌اکبر ولایتی، رضا رهگذر، حمید گروگان و خانم عبدالحسینی را نداشته‌ام، علاوه بر آن بنده عضو انجمن قلم نیستم، اما از اشتیاقی که فتنه‌گران در بنده ایجاد کردند تا هم با نامبردگان آشنا شده و هم به عضویت انجمن قلم درآیم، خوشحال هستم.

ارسال نظر