آخرین خبر

 • • دوبله «صلح‌بانان جهان» زیر نظر محمدرضا سرشار
 • یکشنبه 26 دیماه 95

  به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، مجموعه «صلح‌بانان جهان» پس از ترجمه و دوبله آماده پخش از شبکه امید سیما شده است.

  داستان مجموعه پویانمایی «صلح‌بانان جهان» مربوط به یک تیم 6 نفره با همین نام است. اعضای این تیم عبارتند از 6 قهرمان که پس از طی آموزش های بسیار ویژه جسمی و ذهنی اکنون وظیفه دارند با نیروهای شیطانی فرازمینی مقابله کنند. ضد قهرمانان این اثر با ایجاد خرابکاری های مختلف در سراسر زمین، قصد دارند کره زمین را تصرف کنند.

  این مجموعه که در ژانر ماجراجویی و اکشن رده بندی می شود؛ محصول سال 2014 کشور چین است و در 52 قسمت 20 دقیقه ای مهمان نوجوانان ایرانی خواهد شد.

  «صلح‌بانان جهان» در واحد دوبله مرکز اوج کودک و نوجوان زیر نظر محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ترجمه و ویراستاری و با مدیریت دوبلاژ حامد عزیزی و همراهی گویندگان نام آشنا دوبله شده است.

  این پویانمایی به زودی در شبکه امید سیما روی آنتن خواهد رفت.

  انتهای پیام/

آخرين نظرات خوانندگان

 • محمد علی : با سلام با تشکر از مطالب شما هنر و ورزش ادامه

آخرین کتاب

 • • تعریفی برای ادبیات کودکان و نوجوان/ محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)
 • شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۵
  .
  به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودکان و نوجوانان
  .
  ادبیات کودکان و نوجوانان، عبارت است از مجموعه داستان‌ها، اشعار و نمایشنامه‌هایی که ضمن برخورداری از جوهره و کیفیت ادبی لازم، با توجه به خاصه‌های ذهنی و روانی (استعداد‌ها، علایق، تمایلات) و نیازهای کودکان و نوجوانان، در چارچوب اصول تعلیم و تربیت مورد تأیید شرع، پدید آمده باشد.
  وجود قید «در چارچوب اصول تعلیم و تربیتِ مورد تأیید شرع» از آن رو است، که ادبیات سازنده‌ی کودکان و نوجوانان، در عین رعایت اقتضای سنی و علایق و تمایلات مخاطبان کم سن و سال خود، نمی‌تواند و نباید عنان خود را کاملاً به دست این عوامل بسپارد. بلکه در هر حال، علاوه بر ارضای خواست‌هایِ درست مخاطبان، باید آنچه را که آنان برای رشد صحیح و متعادل شخصیت‌شان به آن «نیاز» دارند و چه بسا خود از آن بی‌خبر باشند، در اختیار ایشان قرار دهد. ضمن آنکه تکیه‌ی صرف بر یافته‌های روانشناسی غرب و اصول تعلیم و تربیت آن، بنیانگذاری بنای سترگ شخصیت آینده‌سازان کشور بر گذرگاه سیل*؛ و نمونه‌ی عینی و محصول فرجامین آن، جوامع غرقه در فساد، سر در گم و درمانده در کاار خودِ امروزِ غرب است.

  .
  .
  * «أَفَمَنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَى تَقْوَى مِنَ اللّهِ وَرِضْوَانٍ خَيْرٌ، أَم مَّنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىَ شَفَا جُرُفٍ هَارٍ فَانْهَارَ بِهِ فِي نَارِ جَهَنَّمَ »
  آيا كسى‏كه بنيان مسجد را بر ترس از خدا و خشنودی او نهاده بهتر است،‌یا آن کس که بنیان مسجد را بر کناره‌ی سیلگاهی که آب زیر آن را شسته باشد نهاده است، تا با او، در آتش جهنم سرنگون گردد؟» (توبه: 109)
  .
  .
  منبع: از دفتر چهارم مجموعه کتاب «درباره ادبیات داستانی» به نوشته استاد محمدرضا سرشار، انتشارات کانون اندیشه جوان


نذر آیت الله جنتی برای اعدام فرزند منحرفش

عدم گرفتاري در پديده آقازادگي 

آيت‌الله جنتي از بزرگان و صاحب منصبان نظام در طول سالهاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي بوده است؛ ظرافت و دقت كار ايشان به گونه‌اي بوده كه همواره مورد تاييد امام خميني و رهبر انقلاب بوده است؛ ايشان نيز هيچ‌گاه از اين اعتماد نظام اسلامي به خود، كمترين سوء استفاده را نكرده و حتي از آزمايش و ابتلائات نيز سربلند بيرون آمده است؛ ايشان از يكي از سخت‌ترين آزمايشات الهي، كه همانا ابتلاء و آزمايش به وسيله فرزندان است نيز پيروز خارج شد و مانند برخي ديگر از مسئولين، كوچكترين استفاده اي از جايگاه خويش براي رهايي فرزند مجرم و خطاكار خود از پنجه عدالت نكرد. 

محمدحسين جنتي فرزند آيت‌الله جنتي است كه از سالهاي پيش از انقلاب به عضويت سازمان مجاهدين خلق در آمد. وي به همراه اين سازمان به مبارزه عليه رژيم شاه پرداخت؛ او پس از پيروزي انقلاب اسلامي و حتي پس از مواضع خصمانه اين سازمان منافق عليه نظام اسلامي، از آنان جدا نشد و به مبارزه مسلحانه عليه نظام جمهوري اسلامي پرداخت؛ از آنجا كه پس از اعلان جنگ مسلحانه سازمان منافقين عليه جمهوري اسلامي، برخورد با آنان در دستور كار قرار گرفته بود، برخورد با افرادي مانند محمدحسين جنتي نيز از همين موارد بود؛ اما، آيت‌الله جنتي هيچ دخالتي در اين امر نكرد تا نظام به وظيفه خود عمل كند؛ در نتيجه فرزند وي در درگيري با پاسداران انقلاب اسلامي كشته شد (4) و حضرت آيت‌الله از بابت اين برخورد نظام انقلابي، خم به ابرو نياورد. 

حتي گفته مي‌شود كه فرزند ايشان، نه در درگيري، كه با حكم دادگاه به اعدام محكوم شده و ايشان نيز سكوت كرده اند؛ و همچنين از برخي افراد روايت شده كه « آیت الله جنتی نذر کرده بوده که اگر پسرش حسین جنتی که فراری است و روند انقلاب را قبول ندارد دستگیر یا اعدام شود 40 روز روزه شکر بگیرد»؛ (5) به هر تقدير تفاوت در نحوه كشته شدن حسين جنتي، به اصل ماجرا ضربه نمي‌زند، كه ۴۰

1 نظر

با سلام
با تشکر از مطالب شما
هنر و ورزش برای شماآرزوی سلامت دارد .

ارسال نظر