آخرین خبر

 • • دوبله «صلح‌بانان جهان» زیر نظر محمدرضا سرشار
 • یکشنبه 26 دیماه 95

  به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، مجموعه «صلح‌بانان جهان» پس از ترجمه و دوبله آماده پخش از شبکه امید سیما شده است.

  داستان مجموعه پویانمایی «صلح‌بانان جهان» مربوط به یک تیم 6 نفره با همین نام است. اعضای این تیم عبارتند از 6 قهرمان که پس از طی آموزش های بسیار ویژه جسمی و ذهنی اکنون وظیفه دارند با نیروهای شیطانی فرازمینی مقابله کنند. ضد قهرمانان این اثر با ایجاد خرابکاری های مختلف در سراسر زمین، قصد دارند کره زمین را تصرف کنند.

  این مجموعه که در ژانر ماجراجویی و اکشن رده بندی می شود؛ محصول سال 2014 کشور چین است و در 52 قسمت 20 دقیقه ای مهمان نوجوانان ایرانی خواهد شد.

  «صلح‌بانان جهان» در واحد دوبله مرکز اوج کودک و نوجوان زیر نظر محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ترجمه و ویراستاری و با مدیریت دوبلاژ حامد عزیزی و همراهی گویندگان نام آشنا دوبله شده است.

  این پویانمایی به زودی در شبکه امید سیما روی آنتن خواهد رفت.

  انتهای پیام/

آخرین کتاب

 • • تعریفی برای ادبیات کودکان و نوجوان/ محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)
 • شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۵
  .
  به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودکان و نوجوانان
  .
  ادبیات کودکان و نوجوانان، عبارت است از مجموعه داستان‌ها، اشعار و نمایشنامه‌هایی که ضمن برخورداری از جوهره و کیفیت ادبی لازم، با توجه به خاصه‌های ذهنی و روانی (استعداد‌ها، علایق، تمایلات) و نیازهای کودکان و نوجوانان، در چارچوب اصول تعلیم و تربیت مورد تأیید شرع، پدید آمده باشد.
  وجود قید «در چارچوب اصول تعلیم و تربیتِ مورد تأیید شرع» از آن رو است، که ادبیات سازنده‌ی کودکان و نوجوانان، در عین رعایت اقتضای سنی و علایق و تمایلات مخاطبان کم سن و سال خود، نمی‌تواند و نباید عنان خود را کاملاً به دست این عوامل بسپارد. بلکه در هر حال، علاوه بر ارضای خواست‌هایِ درست مخاطبان، باید آنچه را که آنان برای رشد صحیح و متعادل شخصیت‌شان به آن «نیاز» دارند و چه بسا خود از آن بی‌خبر باشند، در اختیار ایشان قرار دهد. ضمن آنکه تکیه‌ی صرف بر یافته‌های روانشناسی غرب و اصول تعلیم و تربیت آن، بنیانگذاری بنای سترگ شخصیت آینده‌سازان کشور بر گذرگاه سیل*؛ و نمونه‌ی عینی و محصول فرجامین آن، جوامع غرقه در فساد، سر در گم و درمانده در کاار خودِ امروزِ غرب است.

  .
  .
  * «أَفَمَنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَى تَقْوَى مِنَ اللّهِ وَرِضْوَانٍ خَيْرٌ، أَم مَّنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىَ شَفَا جُرُفٍ هَارٍ فَانْهَارَ بِهِ فِي نَارِ جَهَنَّمَ »
  آيا كسى‏كه بنيان مسجد را بر ترس از خدا و خشنودی او نهاده بهتر است،‌یا آن کس که بنیان مسجد را بر کناره‌ی سیلگاهی که آب زیر آن را شسته باشد نهاده است، تا با او، در آتش جهنم سرنگون گردد؟» (توبه: 109)
  .
  .
  منبع: از دفتر چهارم مجموعه کتاب «درباره ادبیات داستانی» به نوشته استاد محمدرضا سرشار، انتشارات کانون اندیشه جوان


نماد مجمع ناشران انقلاب اسلامی رونمایی شد

کد خبر : ۲۵۶۸۳ ۱۳ : ۴۱  - ۱۳۸۹/۱۲/۱۷ سرويس : فرهنگ و ادب
ا در مراسمی در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور غلامعلی حداد عادل، حجت الاسلام رحیمیان، محسن مومنی، محمد حمزه زاده، سرشار، الهیاری، غلامی و جمعی از ناشران بزرگ «نماد مجمع ناشران انقلاب اسلامی» رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار شبستان، مراسم افتتاح مجمع ناشران انقلاب اسلامی با حضور  ناشران بزرگ انقلاب اسلامی و اهالی فرهنگ کشور در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

 

در ابتدای برگزیده ای از سخنانی مقام معظم رهبری پخش شد و سپس پیام بهمن دری معاون فرهنگی وزیر ارشاد اسلامی قرائت شد.

 

 در ادامه مراسم محمد حمزه زاده، رییس انتشارات سوره مهر افتتاح مجمع ناشران انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ نشر کتاب در کشور دانست و گفت:تشکیل مجمع ناشران  آرزوی دست اندرکاران نظام است.

 

 در این مراسم همچنین نماد مجمع ناشران انقلاب اسلامی با حضور حجت الاسلام رحیمیان، محسن مومنی، محمد حمزه زاده، سرشار، الهیاری، غلامی  بر جایگاه رونمایی شد.

 

حجت الاسلام رحیمیان، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید در سخنانی با بیان اینکه شکل گیری مجمع ناشران خدمت به اسلام است، گفت: ناشران انقلاب اسلامی هدفی جز تحقق اسلام در جامعه ندارند، در حالیکه متاسفانه در عرصه تولید کتاب تاکنون، کار به نام اسلام بوده ولی به کام دیگران بوده است.

 

 ناصر مطوع، مترجم کشمیری نیز در سخنانی تشکیل مجمع ناشران انقلاب اسلامی  را به فال نیک گرفت و گفت: مقوله انقلاب اسلامی در جهان بی نظیر است و همانند آن یافت نمی شود.

 

 

سپس در ادامه مراسم حداد عادل، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، کتاب را ابزار مناسبی برای مقابله با جنگ نرم خواند و گفت: مجمع ناشران انقلاب اسلامی باید طلسمی را که سالهاست به پای شبکه توزیع کتاب های دینی بسته شده، بشکند.

 

در پایان مراسم افتتاح مجمع ناشران انقلاب اسلامی یاد حاج عبدالرزاق زین الدین پدر شهید مهدی زین الدین به عنوان یکی از ناشران انقلاب اسلامی گرامی داشته شد.

ارسال نظر