آخرین خبر

 • • حمدرضا سرشار بر سر سفره خدا صدای آشنای دهه شصت و هفتاد میهمان برنامه سر سفره خدا خواهد شد.
 • یکشنبه 28 خردادماه 96

  به گزارش بولتن نیوز از روابط عمومی شبکه کودک سیما، محمد رضا سرشار نویسنده و قصه گوی محبوب قصه های ظهر جمعه در سحرگاه سه شنبه هجدهم رمضان مهمان برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما می شود.

  محمد رضا سرشار در دوران پیش از انقلاب اسلامی و قبل از زندانی شدن توسط رژیم ستم شاهی چهار کتاب داستان تالیف کرد و در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۱۴۰ عنوان کتاب دیگر از وی، در قالب داستان، پژوهش، نقد و مباحث نظری ادبی، به شکل تألیف یا ترجمه برای کودکان و نوجوانان و بزرگسالان منتشر شد.

  آثار سرشار تاکنون، دست کم ۳۶ جایزه را در سطح کشور به خود اختصاص داده و برخی از آنها، در داخل و خارج کشور، به زبان های عربی، ترکی استانبولی، ترکمنی، روسی، انگلیسی و اردو، ترجمه شده‌است.

  علیرغم همه این فعالیتها و کارنامه درخشان ادبی، چیزی که استاد رهگذر را به بخشی از خاطرات مشترک ملت ایران تبدیل کرده است طنین صدای گرم او در ۲۴ سال گویندگی «قصه ظهر جمعه» شبکه سراسری رادیو است. گویی هنوز در میانه آن آهنگ دلنشین و فراموش نشدنی زمزمه می کند:«... و اما راویان آثار و ناقلان اخبار و طوطیان شیرین سخن شکر شکن سربازار معانی این چنین روایت کرده اند که ...

  برنامه سر سفره خدا برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما برای روزه اولی هاست که در حال و هوایی پرنشاط و کوکانه هر شب از ساعت سه بامداد الی چهار و سی دقیقه به صورت زنده تقدیم کودکان ایرانی می گردد.

آخرین کتاب

 • • پنجمین بازچاپ «سفر به جنوب»/ گزارش سرشار از رزمندگان نوجوان

 • شناسهٔ خبر: 4130367 - سه‌شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲

  کتاب «سفر به جنوب» محمدرضا سرشار شامل روایتی از دیدار و گفتگوی وی با چند نوجوان رزمنده تجدید چاپ شد.
  به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «سفر به جنوب» حاصل سفر محمدرضا سرشار به جبهه‌های جنوب کشور در اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۵ است که در آن، مشاهدات نویسنده در کنار گفت‌وشنود او با چند نوجوان رزمنده در قالب گزارش نوشته شده است.

  درون مایه این کتاب به بررسی و انعکاس حضور پرشور نوجوانان ایرانی در جنگ تحمیلی اختصاص دارد. در این کتاب نویسنده یادداشت‌هایی را که حاصل گفت و گو با چند نوجوان در جبهه است را به صورت داستان روایت کرده است.

  از آنجایی که داستان‌ها درواقع نوعی مصاحبه مستند هستند بر جذابیت و باورپذیری این مجموعه افزوده است. خواننده با خوانش این داستان‌ها از نزدیک به مضامینی چون عشق به شهادت و عشق رزمندگان به امام را پی خواهد برد.

  توصیف‌های نویسنده از فضاها و موقعیت‌هایی که نوجوانان رزمنده در آن قرار دارند، دقیق و خواندنی است. در مجموع، کلیت مطالب کتاب حاضر، متن خواندنی به قلم یک نویسنده صاحب سبک و پیش کسوت از یک موقعیت جنگی است.

  این کتاب در نخستین جشنواره کتاب کودک و نوجوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، به عنوان کتاب تقدیری برگزیده شد و جایزه گرفت.

  این اثر در ۵۵ صفحه با تیراژ ۲۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۹۰۰ تومان توسط انتشارات سوره مهر به چاپ پنجم رسید.


نماد مجمع ناشران انقلاب اسلامی رونمایی شد

کد خبر : ۲۵۶۸۳ ۱۳ : ۴۱  - ۱۳۸۹/۱۲/۱۷ سرويس : فرهنگ و ادب
ا در مراسمی در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور غلامعلی حداد عادل، حجت الاسلام رحیمیان، محسن مومنی، محمد حمزه زاده، سرشار، الهیاری، غلامی و جمعی از ناشران بزرگ «نماد مجمع ناشران انقلاب اسلامی» رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار شبستان، مراسم افتتاح مجمع ناشران انقلاب اسلامی با حضور  ناشران بزرگ انقلاب اسلامی و اهالی فرهنگ کشور در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

 

در ابتدای برگزیده ای از سخنانی مقام معظم رهبری پخش شد و سپس پیام بهمن دری معاون فرهنگی وزیر ارشاد اسلامی قرائت شد.

 

 در ادامه مراسم محمد حمزه زاده، رییس انتشارات سوره مهر افتتاح مجمع ناشران انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ نشر کتاب در کشور دانست و گفت:تشکیل مجمع ناشران  آرزوی دست اندرکاران نظام است.

 

 در این مراسم همچنین نماد مجمع ناشران انقلاب اسلامی با حضور حجت الاسلام رحیمیان، محسن مومنی، محمد حمزه زاده، سرشار، الهیاری، غلامی  بر جایگاه رونمایی شد.

 

حجت الاسلام رحیمیان، نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید در سخنانی با بیان اینکه شکل گیری مجمع ناشران خدمت به اسلام است، گفت: ناشران انقلاب اسلامی هدفی جز تحقق اسلام در جامعه ندارند، در حالیکه متاسفانه در عرصه تولید کتاب تاکنون، کار به نام اسلام بوده ولی به کام دیگران بوده است.

 

 ناصر مطوع، مترجم کشمیری نیز در سخنانی تشکیل مجمع ناشران انقلاب اسلامی  را به فال نیک گرفت و گفت: مقوله انقلاب اسلامی در جهان بی نظیر است و همانند آن یافت نمی شود.

 

 

سپس در ادامه مراسم حداد عادل، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، کتاب را ابزار مناسبی برای مقابله با جنگ نرم خواند و گفت: مجمع ناشران انقلاب اسلامی باید طلسمی را که سالهاست به پای شبکه توزیع کتاب های دینی بسته شده، بشکند.

 

در پایان مراسم افتتاح مجمع ناشران انقلاب اسلامی یاد حاج عبدالرزاق زین الدین پدر شهید مهدی زین الدین به عنوان یکی از ناشران انقلاب اسلامی گرامی داشته شد.

ارسال نظر