آخرین خبر

 • • دوبله «صلح‌بانان جهان» زیر نظر محمدرضا سرشار
 • یکشنبه 26 دیماه 95

  به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، مجموعه «صلح‌بانان جهان» پس از ترجمه و دوبله آماده پخش از شبکه امید سیما شده است.

  داستان مجموعه پویانمایی «صلح‌بانان جهان» مربوط به یک تیم 6 نفره با همین نام است. اعضای این تیم عبارتند از 6 قهرمان که پس از طی آموزش های بسیار ویژه جسمی و ذهنی اکنون وظیفه دارند با نیروهای شیطانی فرازمینی مقابله کنند. ضد قهرمانان این اثر با ایجاد خرابکاری های مختلف در سراسر زمین، قصد دارند کره زمین را تصرف کنند.

  این مجموعه که در ژانر ماجراجویی و اکشن رده بندی می شود؛ محصول سال 2014 کشور چین است و در 52 قسمت 20 دقیقه ای مهمان نوجوانان ایرانی خواهد شد.

  «صلح‌بانان جهان» در واحد دوبله مرکز اوج کودک و نوجوان زیر نظر محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ترجمه و ویراستاری و با مدیریت دوبلاژ حامد عزیزی و همراهی گویندگان نام آشنا دوبله شده است.

  این پویانمایی به زودی در شبکه امید سیما روی آنتن خواهد رفت.

  انتهای پیام/

آخرین کتاب

 • • تعریفی برای ادبیات کودکان و نوجوان/ محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)
 • شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۵
  .
  به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودکان و نوجوانان
  .
  ادبیات کودکان و نوجوانان، عبارت است از مجموعه داستان‌ها، اشعار و نمایشنامه‌هایی که ضمن برخورداری از جوهره و کیفیت ادبی لازم، با توجه به خاصه‌های ذهنی و روانی (استعداد‌ها، علایق، تمایلات) و نیازهای کودکان و نوجوانان، در چارچوب اصول تعلیم و تربیت مورد تأیید شرع، پدید آمده باشد.
  وجود قید «در چارچوب اصول تعلیم و تربیتِ مورد تأیید شرع» از آن رو است، که ادبیات سازنده‌ی کودکان و نوجوانان، در عین رعایت اقتضای سنی و علایق و تمایلات مخاطبان کم سن و سال خود، نمی‌تواند و نباید عنان خود را کاملاً به دست این عوامل بسپارد. بلکه در هر حال، علاوه بر ارضای خواست‌هایِ درست مخاطبان، باید آنچه را که آنان برای رشد صحیح و متعادل شخصیت‌شان به آن «نیاز» دارند و چه بسا خود از آن بی‌خبر باشند، در اختیار ایشان قرار دهد. ضمن آنکه تکیه‌ی صرف بر یافته‌های روانشناسی غرب و اصول تعلیم و تربیت آن، بنیانگذاری بنای سترگ شخصیت آینده‌سازان کشور بر گذرگاه سیل*؛ و نمونه‌ی عینی و محصول فرجامین آن، جوامع غرقه در فساد، سر در گم و درمانده در کاار خودِ امروزِ غرب است.

  .
  .
  * «أَفَمَنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَى تَقْوَى مِنَ اللّهِ وَرِضْوَانٍ خَيْرٌ، أَم مَّنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىَ شَفَا جُرُفٍ هَارٍ فَانْهَارَ بِهِ فِي نَارِ جَهَنَّمَ »
  آيا كسى‏كه بنيان مسجد را بر ترس از خدا و خشنودی او نهاده بهتر است،‌یا آن کس که بنیان مسجد را بر کناره‌ی سیلگاهی که آب زیر آن را شسته باشد نهاده است، تا با او، در آتش جهنم سرنگون گردد؟» (توبه: 109)
  .
  .
  منبع: از دفتر چهارم مجموعه کتاب «درباره ادبیات داستانی» به نوشته استاد محمدرضا سرشار، انتشارات کانون اندیشه جوان


حدادعادل:هاشمی می‌خواهد فتنه‌گران را برگرداند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه هاشمی تلاش می‌کند فتنه‌گران را جزو خانواده انقلاب نگه دارد گفت: هاشمی می‌گوید که من سعی می‌کنم ارتباط فتنه‌گران را با نظام نگه دارم تا از ریزش آنها جلوگیری شود.

به گزارش شبکه ایران، دکتر غلامعلی حدادعادل، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، شب گذشته با حضور در جمع طلاب، دانشجویان و فعالان مساجد اهواز با اشاره به ناآرامی‌ها و فتنه‌گری‌های سال گذشته اظهار داشت: خوزستان در جریان فتنه، عملکرد قابل قبولی از خود نشان داد و نظام و دولت شاهد زحمتی از طرف خوزستان نبود.

بنا بر گزارش شبکه خبر دانشجو، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این مسئله که سران فتنه به دنبال تحریک نظام هستند، تصریح کرد: سران فتنه و همسنگران آنها در خارج از کشور منتظر دستگیری هستند تا با قهرمان سازی بتوانند در بین مردم پایگاه اجتماعی داشته باشند و از کنار زدن خود جلوگیری کنند.
حدادعادل با بیان اینکه مردم در جریان فتنه متوجه شدند که اعتراض به انتخابات راهی برای براندازی نظام بود، ادامه داد: مردم با افزایش بصیرت خود متوجه افکار پلید این افراد شدند.

هاشمی تلاش می کند که فتنه گران را برگرداند
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص تلاش هاشمی رفسنجانی برای تداوم ارتباط خود با سران فتنه گفت: هاشمی تلاش می‌کند که فتنه‌گران را جزو خانواده انقلاب نگه دارد.
حدادعادل بیان داشت: هاشمی می‌گوید که من سعی می‌کنم ارتباط اینها را با نظام نگه دارم تا از ریزش آنها جلوگیری شود.

آقای هاشمی رفسنجانی، که از سوی منتقدان جریان فتنه و حتی بخشی از فتنه گران متهم به اتخاذ "مواضع دوپهلو" است، هفته گذشته با خانواده‌های عوامل مطرح فتنه 88 دیداری سه و نیم ساعته برگزار و از آنان دلجویی کرده است.

نکته قابل تامل اینکه، هاشمی رفسنجانی در این دیدار، احکام صادر شده برای فتنه گران را "جائرانه" خوانده و گفته بود: من به واسطه زندان در زمان شاه حال شما را درک می کنم.

وی اردیبهشت ماه امسال هم با مجرمان فتنه 88 دیدار و آنان را به استقامت فراخوانده بود.

ارسال نظر