آخرین خبر

 • • حمدرضا سرشار بر سر سفره خدا صدای آشنای دهه شصت و هفتاد میهمان برنامه سر سفره خدا خواهد شد.
 • یکشنبه 28 خردادماه 96

  به گزارش بولتن نیوز از روابط عمومی شبکه کودک سیما، محمد رضا سرشار نویسنده و قصه گوی محبوب قصه های ظهر جمعه در سحرگاه سه شنبه هجدهم رمضان مهمان برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما می شود.

  محمد رضا سرشار در دوران پیش از انقلاب اسلامی و قبل از زندانی شدن توسط رژیم ستم شاهی چهار کتاب داستان تالیف کرد و در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۱۴۰ عنوان کتاب دیگر از وی، در قالب داستان، پژوهش، نقد و مباحث نظری ادبی، به شکل تألیف یا ترجمه برای کودکان و نوجوانان و بزرگسالان منتشر شد.

  آثار سرشار تاکنون، دست کم ۳۶ جایزه را در سطح کشور به خود اختصاص داده و برخی از آنها، در داخل و خارج کشور، به زبان های عربی، ترکی استانبولی، ترکمنی، روسی، انگلیسی و اردو، ترجمه شده‌است.

  علیرغم همه این فعالیتها و کارنامه درخشان ادبی، چیزی که استاد رهگذر را به بخشی از خاطرات مشترک ملت ایران تبدیل کرده است طنین صدای گرم او در ۲۴ سال گویندگی «قصه ظهر جمعه» شبکه سراسری رادیو است. گویی هنوز در میانه آن آهنگ دلنشین و فراموش نشدنی زمزمه می کند:«... و اما راویان آثار و ناقلان اخبار و طوطیان شیرین سخن شکر شکن سربازار معانی این چنین روایت کرده اند که ...

  برنامه سر سفره خدا برنامه سحرگاهی شبکه کودک سیما برای روزه اولی هاست که در حال و هوایی پرنشاط و کوکانه هر شب از ساعت سه بامداد الی چهار و سی دقیقه به صورت زنده تقدیم کودکان ایرانی می گردد.

آخرین کتاب

 • • پنجمین بازچاپ «سفر به جنوب»/ گزارش سرشار از رزمندگان نوجوان

 • شناسهٔ خبر: 4130367 - سه‌شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲

  کتاب «سفر به جنوب» محمدرضا سرشار شامل روایتی از دیدار و گفتگوی وی با چند نوجوان رزمنده تجدید چاپ شد.
  به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «سفر به جنوب» حاصل سفر محمدرضا سرشار به جبهه‌های جنوب کشور در اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۵ است که در آن، مشاهدات نویسنده در کنار گفت‌وشنود او با چند نوجوان رزمنده در قالب گزارش نوشته شده است.

  درون مایه این کتاب به بررسی و انعکاس حضور پرشور نوجوانان ایرانی در جنگ تحمیلی اختصاص دارد. در این کتاب نویسنده یادداشت‌هایی را که حاصل گفت و گو با چند نوجوان در جبهه است را به صورت داستان روایت کرده است.

  از آنجایی که داستان‌ها درواقع نوعی مصاحبه مستند هستند بر جذابیت و باورپذیری این مجموعه افزوده است. خواننده با خوانش این داستان‌ها از نزدیک به مضامینی چون عشق به شهادت و عشق رزمندگان به امام را پی خواهد برد.

  توصیف‌های نویسنده از فضاها و موقعیت‌هایی که نوجوانان رزمنده در آن قرار دارند، دقیق و خواندنی است. در مجموع، کلیت مطالب کتاب حاضر، متن خواندنی به قلم یک نویسنده صاحب سبک و پیش کسوت از یک موقعیت جنگی است.

  این کتاب در نخستین جشنواره کتاب کودک و نوجوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، به عنوان کتاب تقدیری برگزیده شد و جایزه گرفت.

  این اثر در ۵۵ صفحه با تیراژ ۲۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۹۰۰ تومان توسط انتشارات سوره مهر به چاپ پنجم رسید.


حدادعادل:هاشمی می‌خواهد فتنه‌گران را برگرداند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه هاشمی تلاش می‌کند فتنه‌گران را جزو خانواده انقلاب نگه دارد گفت: هاشمی می‌گوید که من سعی می‌کنم ارتباط فتنه‌گران را با نظام نگه دارم تا از ریزش آنها جلوگیری شود.

به گزارش شبکه ایران، دکتر غلامعلی حدادعادل، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، شب گذشته با حضور در جمع طلاب، دانشجویان و فعالان مساجد اهواز با اشاره به ناآرامی‌ها و فتنه‌گری‌های سال گذشته اظهار داشت: خوزستان در جریان فتنه، عملکرد قابل قبولی از خود نشان داد و نظام و دولت شاهد زحمتی از طرف خوزستان نبود.

بنا بر گزارش شبکه خبر دانشجو، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این مسئله که سران فتنه به دنبال تحریک نظام هستند، تصریح کرد: سران فتنه و همسنگران آنها در خارج از کشور منتظر دستگیری هستند تا با قهرمان سازی بتوانند در بین مردم پایگاه اجتماعی داشته باشند و از کنار زدن خود جلوگیری کنند.
حدادعادل با بیان اینکه مردم در جریان فتنه متوجه شدند که اعتراض به انتخابات راهی برای براندازی نظام بود، ادامه داد: مردم با افزایش بصیرت خود متوجه افکار پلید این افراد شدند.

هاشمی تلاش می کند که فتنه گران را برگرداند
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص تلاش هاشمی رفسنجانی برای تداوم ارتباط خود با سران فتنه گفت: هاشمی تلاش می‌کند که فتنه‌گران را جزو خانواده انقلاب نگه دارد.
حدادعادل بیان داشت: هاشمی می‌گوید که من سعی می‌کنم ارتباط اینها را با نظام نگه دارم تا از ریزش آنها جلوگیری شود.

آقای هاشمی رفسنجانی، که از سوی منتقدان جریان فتنه و حتی بخشی از فتنه گران متهم به اتخاذ "مواضع دوپهلو" است، هفته گذشته با خانواده‌های عوامل مطرح فتنه 88 دیداری سه و نیم ساعته برگزار و از آنان دلجویی کرده است.

نکته قابل تامل اینکه، هاشمی رفسنجانی در این دیدار، احکام صادر شده برای فتنه گران را "جائرانه" خوانده و گفته بود: من به واسطه زندان در زمان شاه حال شما را درک می کنم.

وی اردیبهشت ماه امسال هم با مجرمان فتنه 88 دیدار و آنان را به استقامت فراخوانده بود.

ارسال نظر