آخرین خبر

 • • بیانیه انجمن قلم ایران در مورد انتخابات ریاست جمهوری
 • چهارشنبه 08 خردادماه 92

  در ارتباط با انتخابات پیش روی ریاست جمهوری، هیئت مدیره انجمن قلم ایران اقدام به صدور بیانیه ای کرده است؛ که متن آن به شرح زیر است:
  «باسمه تعالی
  ملت بزرگ ایران، در سالی که «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی» نام گرفته است، در معرض یک آزمون سرنوشت ساز دیگر قرار دارد.
  امروز که با عنایت الهی، نامزدهایی از گرایشهای مختلف سیاسی برای حضور در انتخابات ثبت نام کرده و صلاحیت ایشان احراز شده است، ایرانیان می توانند با در نظر گرفتن برنامه های هر فرد، به کاندیدای مورد نظر خود رای دهند.
  انجمن قلم ایران ضمن احترام به هر هشت نامزد تایید شده ریاست جمهوری، از ایشان می خواهد که به «پیشرفت متوازن» حوزه های مختلف توجه ویژه داشته، برنامه های خود در بخش فرهنگ را برای اطلاع عموم مردم منتشر کنند. بدیهی است هنرمندان و اهالی فرهنگ و قلم، به جای حضور در کارناوالهای تبلیغاتی نامزدها، به صورت علمی و دقیق برنامه های ایشان را مورد بررسی قرار داده، در صورت لزوم، نظر نهایی خود را راجع به آنهااعلام خواهند کرد.
  انجمن قلم ایران، ضمن دعوت از مردم همیشه در صحنه برای حضور پر شور در عرصه انتخابات و اعلام آمادگی برای کمک به نامزدها برای تدوین برنامه های مناسب فرهنگی، قطعا پشتیبان رئیس جمهور آینده کشور خواهد بود.»

آخرين نظرات خوانندگان

 • کوروش کبیر: زنده باد دکتر حداد عادل لیاقت و شایستگی حداد فراتر ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • «اگر بابا بمیرد » سرشار به زبان اسپانیولی ترجمه می شود
 • به گزارش خبرگزاری فارس، فهیمه سمسار دبیر شورای ترجمه حوزه هنری با بیان این که کتاب «پایی که جا ماند» خاطرات سید ناصر حسینی پور توسط مریم اورنرو سوله در حال ترجمه به زبان اسپانیولی است، گفت: این کتاب به زودی و پس از انتخاب مترجم به زبان انگلیسی ترجمه می‌شود.

  وی ادامه داد: کتاب «اگر بابا بمیرد» نوشته محمدرضا سرشار نیز توسط نجمه شبیری به زبان اسپانیولی ترجمه می‌شود. «مهمان صخره‌ها» خاطرات خلبان محمد غلامحسینی دیگر کتاب انتشارات سوره مهر است که ترجمه آن به زبان انگلیسی و توسط محسن کریمی به اتمام رسیده و در مرحله ویراستاری است.

  سمسار تصریح کرد: مجموعه داستان طنز «عشق خامه‌ای» نوشته شهرام شفیعی نیز به زبان اسپانیولی در حال ترجمه است.

  شورای ترجمه حوزه هنری با مدیریت حمیدرضا شاه آبادی آثار منتشر شده توسط انتشارات سوره مهر را با کمک مترجمان متخصص و استادان دانشگاه به زبان‌های مختلف ترجمه می‌کند.


کاندیدایی که در مناظره‌ها جمهوری اسلامی را فراموش نکرد!

دکتر حداد واقعا همونطور که قبلا به بزرگان گفته بود چندین و چند احساس تکلیف میکنه که اولین و مهمترینش دفاع از نظام و جریان اصیل اصولگرایی است، دیگه چیزی هم برای احساس تکلیف رای آوردن تو انتخابات نمی مونه.

به گزارش جهان، عبدالمطهر محمدخانی در صفحه گوگل پلاس خود در فضای مجازی نوشت:

سلام رفقا
انصافا حداد شريفترين نوع رقابت و سیاست ورزی رو در میون این 8 نفر داره به نمایش میذاره. از همون ابتدای رقابت ها تو زمستون سال قبل هم این شرافت رو از خودش نشون داد.

تو خیلی از لحظات مناظره دیشب علی رغم منفعت خودش و با این وجود که می‌دونست دفاع از نظام یا سیاست های مورد تایید نظام، مثل برخورد با ماهواره یا تاکید بر حجاب یا... رایش رو کاهش میده با این حال جوانمردانه ایستاد و دفاع کرد.

از نوع صحبتش میشد فهمید که عالمانه داره از رای خودش مي‌زنه تا از نظام دفاع کنه. حداد تو این انتخابات اگر 50 تا رای هم کسب کنه همش رای های واقعا حلاله.

البته قالیباف و ولایتی و جلیلی بد نیستن ولی مثل حداد تمام قد و محکم اونجایی که لازم بود دفاع نمیکردن. شاید یادشون میرفت، شاید حواسشون بیشتر به ارائه برنامه هاشون بود، شاید نیازی به دفاع نمی دیدن، شاید دفاع از نظام رو واجب کفایی می دونن و میدونن همیشه یه حداد هست که داره دفاع میکنه.

حداد عادل تنها کسی بود که دیشب تو مناظره هیچ وقت جمهوری اسلامی رو فراموش نکرد.

دکتر حداد واقعا همونطور که قبلا به بزرگان گفته بود چندین و چند احساس تکلیف میکنه که اولین و مهمترینش دفاع از نظام و جریان اصیل اصولگرایی است، دیگه چیزی هم برای احساس تکلیف رای آوردن تو انتخابات نمی مونه.

دیشب بعد از مناظره از عارف و رضایی خیلی بدم اومد. از اینکه به هر چیزی دست انداختن تا دو تا رای بیشتر گدایی کنن، یاد حرف آقا تو حرم افتادم که گفت کاندیداها حرفی نزنن که خرداد سال دیگه خودشون از دیدن و شنیدن اونها خجالت بکشن.

از اینکه میدیدم روحانی لباس روحانیت تنشه و اینطور موضع گیری میکنه و برای چهار تا رای حروم دم از شجریانی ميزنه که تو مصاحبه با بی بی سی و صدای آمریکا به امام فحش میده هم احساس سر افکندگی کردم. اینا چرا اینجوری شدن؟!

خدا آخر عاقبت هممون رو ختم به خیر کنه. ریزش های انقلاب تن آدم رو می لرزونه.

حداد اما انصافا از اون کوه های محکمه که تو بستر فضای اخلاقی که ایجاد میکنه کلی رویش ایجاد میشه.

بذار سبزها و اصلاح طلبا مسخرش کنن و بهش بگن غلامِ علی. خیالی نیست. نزدیک هر انتخابات که میشیم همیشه این حس توم ایجاد میشه که آقا و نظام مظلومترین ها تو این مملکت هستن، اونهایی هم که نزدیک ترن به همون نسبت مظلوم ترن.

دیشب واقعا ارادتم به حداد بیشتر شد.

1 نظر

زنده باد دکتر حداد عادل
لیاقت و شایستگی حداد فراتر از سمت ریاست جمهوری واقعاً

ارسال نظر