آخرین خبر

 • • محمد سرشار: تهیه پیش نویس ساختار مدیریتی و احرایی حوزه هنری /برگزاری جایزه ادب و هدایت
 • چهارشنبه 27 دیماه 91

  خبرگزاری فارس: رئیس حوزه هنری استان تهران ضمن اشاره به ساختار مدیریتی و اجرایی حوزه هنری گفت: در نخستین گام پیش نویسی از ساختار مدیریتی و اجرایی حوزه هنری تهیه شده و در حال رایزنی برای تصویب آن هستیم.
  خبرگزاری فارس: تهیه پیش‌نویس ساختار مدیریتی و اجرایی حوزه هنری/ برگزاری جایزه «ادب و هدایت»

  محمد سرشار رئیس حوزه هنری استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه‌های پیش‌رو اظهار داشت: طی مدتی که در حوزه هنری استان تهران مستقر هستم در واقع یک دوره به بررسی کارنامه و عملکرد حوزه هنری استان تهران طی چند سال گذشته پرداخته و نقاط قوت‌ها و فرصت‌ها در این چند سال را شناسایی کردیم، در واقع توانستیم نقاط اتکایی که برای آینده می‌توان کار را از آنجا آغاز کرد، بدست آوریم.

  وی افزود: در نخستین گام پیش‌نویسی از ساختار مدیریتی و اجرایی حوزه هنری تهیه شده است، اکنون در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم آن‌ها را به تصویب رسانیم.

  سرشار متذکر شد، در این ساختار جدید در پی‌آنیم که بر اساس ماموریت‌های تازه‌ای که به حوزه هنری محول شده؛ حوزه‌های پژوهشی و نظری؛ دوم فضاهای مجازی و محصولات دیجیتال و حوزه‌های مربوط به گسترش مخاطب را تقویت و تاسیس کنیم.

  رئیس حوزه هنری استان تهران بیان کرد: بطور خاص برای ایام‌الله دهه فجر در حال تدارک مجموعه‌ای از نمایش‌ها هستیم، همچنین طی چند هفته آینده اختتامیه جایزه «ادب و هدایت» که اختصاص به امام هادی(ع) دارد، برگزار خواهیم کرد.

  وی اطلاعات مربوط به این جایزه را به نشست خبری هفته آینده موکول کرد.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • سرشار مجلد جدیدی از "داستانهای انقلاب" را برای چاپ، به سوره مهر سپرد
 • فکر تهیه مجموعه هایی منتخب از داستانهای کوتاه نوشته شده توسط نویسندگان متعهد و توانای کشور در باره انقلاب، برای آشنایی نوجوانان نسلهای جدیدی که انقلاب اسلامی بزرگ ملت ما را در سال 1357 از نزدیک ندیده بودند، برای نخستین بار در سال 1364 از سوی سرشار مطرح شد؛ و مورد استقبال مدیران وقت حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی قرار گرفت.
  به دنبال آن، نخستین مجلد از این سلسله کتابها، توسط وی، گردآوری، ویرایش و در سال 1365 منتشر شد. پس از آن نیز توسط سرشار، مجلدات جدیدی به این مجموعه افزوده شد. تا آنکه تعداد آنها به پنج عنوان رسید. امسال سرشار برای تهیه ششمین مجلد از این سلسله کتابها، فراخوانی داخلی داد؛ که حاصل آن، مجموعه پنج داستان کوتاه برگزیده - از میان آثار بررسی شده - ، به اسامی "عکس"، نوشته غلامرضا آبروی, "شبی برای شعار نویسی", به قلم هاجر زمانی، "سنگ وشیشه"، از مصطفی خرامان, "نوشته روی دیوار", اثر سیدناصرهاشمی و "تفنگ", کار محمدرضا بایرامی شد.
  قابل ذکر است, چهار مجلد اول تا چهارم این مجموعه, در اواخر دهه 1360, از سوی جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دریافت دیپلم افتخار نایل شد. همچنین, با وجود تاخیری دوازده ساله در تجدید چاپ مجلدات یک تا سه, این کتابها, به ترتیب با 61200، 39400, و 38600 شمارگان, طی چاپهای متعدد، از استقبال خوب مخاطبان برخوردار بوده اند. همچنان که مجلدات چهارم و پنجم گردآوری و ویرایش شده توسط این نویسنده در دهه 1370نیز، با وجود تاخیر بسیار در تجدید چاپ، در هر یک با سه بار چاپ، جزء کتابهای خوش استقبال این مقطع سنی به شمار می آیند.
  سرشار در حال حاضر مشغول گزینش و آماده سازی مجلد هفتم "داستانهای انقلاب", از میان آثار رسیده به این منظور است.
  ناشر مجلدات جدید "داستانهای انقلاب", همچون مجلدات قبلی این سلسله, سوره مهر خواهد بود.


امیرحسین فردی: مخملباف خیلی وقتها اصلا نماز نمی خواند

* امیرحسین فردی از موسسین حوزه هنری در گفتگو با روزنامه وطن امروز، گفت: «موسوی دیگر وجاهت و لیاقت نشستن بر کرسی ریاست فرهنگستان هنر را نداشت. فرهنگستان هنر یک نهاد مهم و تاثیرگذار در جمهوری اسلامی است و کسی که اداره این فرهنگستان را برعهده می‌گیرد باید از هر نظر چهره موجهی باشد و مسؤول سابق فرهنگستان در مسائل اخیر وجاهت خود را از دست داد و این فرد باید عوض می‌شد.» وی در ادامه نیز به ذکر خاطراتی از دوران جوانی خود و محسن مخملباف پرداخت و گفت: «مهم‌ترین مشخصه مخملباف، تندروی‌اش بود؛ یک تندروی وحشتناک و غیرقابل اغماض ... محسن می‌گفت زن حق ندارد جورابش پاره باشد. همه اینها را می‌گفت ولی نماز نمی‌خواند. گاهی هم که می‌آمد نماز، با اکراه می‌آمد. خوب یادم هست که سرسری می‌خواند. خیلی وقت‌ها که اصلا نماز نمی‌خواند. من یک روز به شوخی به مخملباف گفتم: محسن! اگر روزی کسی را پیدا نکنی، با چه کسی دعوا می‌کنی؟ سمیرا (دختر مخملباف) آن موقع تازه راه افتاده بود، گفت: با این سمیرا دعوا می‌کنم، اینقدر دعوا می‌کنم تا خودم را تخلیه کنم. بله، همچین آدمی بود. سرهمین من می‌گویم محسن هیچ تغییری نکرده.»
 

ارسال نظر