آخرین خبر

 • • نخستین نشست خبری رئیس جدید حوزه هنری تهران برگزار می شود
 • دوشنبه 11 دیماه 91

  خبرگزاری فارس: نشست مطبوعاتی محمد سرشار رئیس حوزه هنری استان تهران به زودی برای تشریح برنامه‌های وی برگزار خواهد شد.
  خبرگزاری فارس: اولین نشست خبری رئیس جدید حوزه هنری برگزار می‌شود

  به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، محمد سرشار هفته گذشته با با حکمی از سوی مومنی شریف، رییس حوزه هنری تهران شد.

  سرشار پس از قبول مسئولیت از ابتدای هفته جاری به حوزه هنری استان تهران رفت و در سمت جدید خود قرار گرفت.

  رئیس جوان حوزه هنری استان تهران در گفت‌وگو با فارس درباره برنامه‌ها به نشست خبری اشاره کرد که بزودی با اصحاب رسانه برگزار و تمام موارد و ماموریت‌ها را تشریح خواهد کرد.  

  نشست مطبوعاتی با حضور اصحاب رسانه در آینده نزدیک برپا می‌شود تا همانگونه که سرشار در معارفه اشاره کرده بود ماموریت‌ها را برای اهالی قلم بازگو کند.

  محمد سرشار در مراسم معارفه خود اینگونه عنوان کرده بود که؛ در حوزه هنری استان تهران، قرار است چهار مأموریت را دنبال کنم. دو مأموریت پیش از این توسط فاضل نظری عزیز پیش رفته و به امید خداوند دو مأموریت پس از این، همدلی او و دیگر برادران و خواهرانمان، پیش خواهد رفت. انجام وظایف استانی حوزه هنری و شناسایی، آموزش حرفه‌ای و همکاری با هنرمندان و ادبیان جوان، کارهای بزرگی بود که در هشت سال گذشته، به همت این برادر جلو رفته و ادامه پر توان آن امید این حقیر است، تعیین حوزه هنری کودک و نوجوان و برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، نقد و نظریه‌پدرازی در عرصه ادبیات و هنر از توقعات جدید است که باید برای آن برنامه بریزیم و اقدام کنیم. امیدوارم خداوند این توان را به سرمایه گرانبهای انسانی حوزه هنری تهران، بیش از پیش عنایت فرماید تا از پس این چهار مأموریت مهم برآییم.

  وی گفته بود، برای انجام این مأموریت‌ها، الگوها و فرایندها را در نظر داریم که ارائه آنها، در این فرصت به اطاله کلام می‌انجامد. انشاءالله در آینده‌ای نزدیک و در نشستی ویژه، به تبیین این طراحی‌ها و برنامه‌ها خواهیم پرداخت.(شرح کامل مراسم را اینجا بخوانید)

  زمان و مکان و تاریخ دقیق برگزاری این نشست قرار است از سوی حوزه هنری اعلام شود.

آخرين نظرات خوانندگان

 • مدیر: اولا باید دید منظور از پیشکسوتی چیست؟ آقای بیضایی اصلا ادامه
 • سعید: اقای بیضایی از پیشکسوتان سینمای ایران هستندواحترامش برهمه واجبه.متاسفم که ادامه
 • غلامرضاگراوندی: به به!!چشم ماروشن..بیضایی هم؟ هرکی این سبیل وبادوبروت رو میبینه ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • تجدید چاپ سه عنوان كتاب محمدرضا سرشار
 • 18 دی
  «غیر از خدا هیچ كس نبود»، «اگر بابا بمیرد» و «شهری كه مردم آن با زانو راه می‌رفتند» سه عنوان كتاب از محمدرضا سرشار است كه به زودی تجدیدچاپ خواهد شد.

  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری و به نقل از سوره مهر، كتاب «غیر از خدا هیچ كس نبود»؛ مجموعه داستان‌های قدیمی و تاریخی است كه در سال‌های گذشته از سوی این نویسنده در مطبوعات چاپ شده است.

  در این كتاب كه توسط سوره مهر چاپ شده یك داستان دو قسمتی بنام «هوش ثروت است» و «قاضی و دختر باهوش» از زبان عربی ترجمه و به كتاب اضافه شده است.

  دومین كتاب سرشار «اگر بابا بمیرد» شامل یك داستان كوتاه بلند برای نوجوانان است. جنبه‌های تصویری و غنای مضمون و محتوای این اثر سبب شد كه در سال 1363 به سفارش بنیاد سینمایی فارابی، فیلم سینمایی «جاده‌های سرد» از روی این داستان ساخته شود.

  آخرین اثر سرشار كه قرار است به زودی تجدیدچاپ شود، «شهری كه مردم آن با زانو راه می‌رفتند» در اصل اقتباسی از یك داستان تخیلی و افسانه‌ای خارجی است كه توسط سرشار جنبه نمادین یافته است.د.

  شایان ذكر است كه هر سه این كتاب ها در طرح تجمیع آثار نویسندگان مطرح جای می گیرند كه از سوی سوره مهر به ترتیب برای دوازدهمین، بیستمین و ششمین بار تجدیدچاپ می‌شوند.


بازیگر فیلم‌های بیضایی: از ایشان خوش‌ام نمی‌آید

پروانه معصومي که با فيلم کوتاه «سفر» ساخته بيضايي کار سينمايي خود را شروع کرد، با «رگبار» بيضايي به سينماي حرفه اي ايران معرفي شد و با «غريبه و مه» و «کلاغ» خود را در سينماي ايران تثبيت کرد. همين دو فيلم کافي بود که معصومي در سالهاي بعد از انقلاب هم همواره به عنوان يک بازيگر انديشمند به کار گرفته شود. با اين حال گپ كوتاه خبرنگار خبرگزاري آريا با معصومي درباره بيضايي با واکنشي سرد از سوي وي مواجه شد!

به گزارش آريا، معصومي در همان ابتدا وقتي فهميد درباره بيضايي از او پرسيده شود با جدي کردن لحنش گفت: «هيچ خاطره اي از بيضايي ندارم و خوشبختانه ايشان را از ذهنم حذف کرده ام!»

معصومي در پاسخ به اين پرسش دليل اين حذف کردن چيست مي گويد:«به هر حال از ايشان خوشم نمي آيد و دلم نمي خواهد درباره شان حرف بزنم. همين، کافي نيست؟! براي خودم که اين کافي است!»

اصرارهاي خبرنگار آريا براي اينکه مشخص شود مشکل معصومي با بيضايي چيست به اين گفته معصومي منجر شد که «چرا بايد درباره اتفاقاتي که مدتها پيشتر رخ داده و به دليل تلخي من سعي کرده ام آنها را فراموش کنم، حرف بزنم.»

کنجکاوي درباره دليل روحيه منفي معصومي نسبت به بيضايي با اين گفته معصومي مواجه مي شود: «ببينيد برخي مسائل شخصي هستند و نمي شود آن را براي هر کسي بازگو کرد. شايد اگر مشکل حرفه اي بود مي شد درباره اش صحبت کرد اما درگيريهاي شخصي را نبايد جار زد!»

پروانه معصومي با اين جمله گفتگو درباره بيضايي را به پايان مي برد: «اسم ايشان را از خاطراتم حذف کرده ام و انگار اصلا هيچ گاه او را نديده ام و با ايشان برخورد نداشته ام! هر آنچه در گذشته بوده هم براي گذشته هاست و خوب يا بد در ذهن فعلي من اثري از بيضايي و فيلمهايي که با ايشان کار کرده ام، نيست.»

3 نظر

به به!!چشم ماروشن..بیضایی هم؟
هرکی این سبیل وبادوبروت رو میبینه میگه وای چه اسطوره مردانگی بزرگی!!!!
ایشان هم توزرد؟!!!
عاقلان ازپیش میدونستند...
حالا کجاست تاروبشه...

اقای بیضایی از پیشکسوتان سینمای ایران هستندواحترامش برهمه واجبه.متاسفم که این مطالب رودر سایت شمامیبینم.اقای سرشار من از علاقمندان شماهستم.چرا؟

ارسال نظر