آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


محمدرضا سرشار: كتاب صوتي "دا" منتشر شود

محمدرضا سرشار در مراسم رونمايي يكصدمين چاپ كتاب "دا" گفت: با توجه به پخش راديويي نمايشنامه "دا" ، بهتر است براي مخاطباني كه مطالعه كتابي با اين حجم از حوصله آنان خارج است، كتاب صوتي "دا" منتشر شود./
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) مراسم رونمايي يكصدمين چاپ كتاب "دا"، با حضور؛ حسن بنيانيان، محمدرضا سرشار، عماد افروغ، مرتضي سرهنگي، محمدحمزه‌زاده، زهرا حسيني و جمعي از مديران بخش‌هاي مختلف حوزه هنري، پیش از ظهر امروز (17 اسفند 88) در فروشگاه مركزي انتشارات سوره مهر برگزار شد.
محمدرضا سرشار، داستان‌نويس، با اشاره به اهميت بيان خاطرات روزهاي جنگ اظهار داشت: دفاع مقدس با الهام از عاشورا شكل گرفت و ادامه پيدا كرد. در وصيت‌نامه همه شهدا ذكري از عاشورا آمده است. اگر كساني نبودند كه جزييات آن روزها را براي نسل جديد بگويند، اين رويداد بزرگ در همان زمان دفن و به فراموشي سپرده مي‌شد.

سرشار يادآور شد: آنچه خسارت‌های جنگ را قابل تحمل و به ضد خودش تبديل کرد، اتفاقات بعد از جنگ تحميلي است. جنگ در كنار آن خسارت‌ها، بركات بسياري براي ما داشت كه هرچه از آن دور مي‌شويم، از وجود اين درياي پر بركت آگاهي مي‌يابيم. بسياري از مديران امروز كشور، همان فرماندهان روزهاي جنگ‌اند.

وي با تاكيد بر چاپ‌هاي مكرر كتاب "دا" به عنوان يك استثنا در فضاي ادبي كشور، خاطر نشان كرد: "دا" ادعاي داستاني و ساختاري ندارد. اما در مدت 18 ماه به چاپ صدم رسيد و اگر به طور متوسط هر كتاب توسط 5 نفر خوانده شده باشد، حداقل يك ميليون نفر در سطح كشور اين اثر را خوانده‌اند.

محمدرضا سرشار تصريح كرد: كتاب "دا" فرضياتي مانند؛ افول مطالعه در ايران، عدم موفقيت ناشران دولتي در انتشار آثار، عدم وجود مخاطب براي كتاب‌هاي ارزشي و با مضمون دفاع مقدس و بي مخاطب بودن آثاري با نويسندگان و راويان گمنام را با شكست مواجه كرد.

وی افزود: با توجه به پخش راديويي نمايشنامه "دا" بهتر است براي مخاطباني كه مطالعه كتابي با اين حجم از حوصله آنان خارج است، كتاب صوتي "دا" منتشر شود.

اين نويسنده در پايان سخنراني خود، صداقت و صميميت، اخلاص نويسنده و راوي، بيان جزييات، ناشر نامي و معرفي كامل كتاب "دا" را از ارزش‌هاي اين كتاب دانست.

ارسال نظر