آخرین خبر

 • • جزئیاتی از راه‎اندازی رادیو تصویری
 • پنجشنبه 13 آبانماه 95

  مدیر رادیو ایران از میان‌برنامه «صفحه من» که اتفاقی مدرن در ساختار و فرمت کلاسیک برنامه‌های رادیویی است و از جزئیات راه‌اندازی رادیو تصویری سخن گفت.
  به گزارش شفاف:بهنام احمدپور مبارکه درباره برنامه «یک، دو صدا» و استقبال مخاطبان رادیو از این مسابقه تست گویندگی بیان کرد: این برنامه در حال حاضر مورد استقبال مخاطبان بسیاری قرار گرفته است و چندی پیش که مرحله انتخاب تعدادی از شرکت کننده ها انجام شد ۵۰۰ نفر در استودیو حضور داشتند.
  وی ادامه داد: هر دو یا سه ماه یک بار یک تست گرفته می شود و البته این تست با یک انتخاب اولیه انجام می شود چون بعضی از این افراد هم از شهرستان به تهران می آیند.

  احمدپور درباره اینکه چرا نفرات برتر این مسابقه جذب رادیو نمی شوند، اظهار کرد: با توجه به بحث کوچک سازی و چابک سازی هایی که در رادیو و تلویزیون مطرح شد امکان جذب نیروهای جدید وجود ندارد. اگر بخواهیم نیروهای جدید را جذب کنیم به نوعی تعهدی را برای سازمان ایجاد کرده ایم که شاید نتوانیم آن را عملیاتی کنیم.


  امکان جذب گوینده برای «قصه ظهر جمعه» نیست

  احمدپور در ادامه درباره «قصه ظهر جمعه» نیز که به صورت آرشیوی پخش می شود، یادآور شد: آخرین گوینده این برنامه امیرحسین مدرس بود و ما هنوز نتوانسته ایم گوینده خوبی را برای برنامه جذب کنیم. همانطور که گفته شد ما امکان جذب نفر جدید نداریم و نیروهای فعلی هم نمی توانند کاری را که مورد انتظار ماست ارایه دهند لذا پیگیر آن نبودیم. ضمن اینکه مجموعه بزرگی از آرشیوهای این برنامه وجود دارد و سال های سال این برنامه با صدای محمدرضا سرشار پخش شد.

آخرين نظرات خوانندگان

 • زهرا: مث اينكه پسر عموشه توى ويكى پديا نوشته پرتو برادرزاده ادامه
 • حسین: فرض بگیریم در زمان ازدواج بهایی بوده حالا که آیینی ادامه
 • محسن فلاح ا: سلام فکر می کنم پدر و عموی بیضایی توی کار ادامه
 • مدیر: تصحیح می شود: نام پدرش ذکائی بیضائی آرانی بوده است. ادامه
 • کامران فروهر: جناب آقای رهگذر درود بر شما ؛ حسین بیضائی (متخلص ادامه
 • رحیم زاده: متاسفم از تهیه کنندگان سینمایی به ظاهر حزب اللهی که ادامه
 • مدیر: دوست عزیز, خود بیضایی کجا گفته بهایی نیست!؟ نشانی دقیقی ادامه
 • محمد : وقتی خود شخص می گوید بهایی نیست چه اصراری دارید ادامه
 • مدیر: عزیزم بهائیت یک مسلک ساخته دست استعمار روس و تقویت ادامه
 • تام: بهایی بودن مگه مشکلی داره ادامه

آخرین کتاب

 • • تعریفی برای ادبیات کودکان و نوجوان/ محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)
 • شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۵
  .
  به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودکان و نوجوانان
  .
  ادبیات کودکان و نوجوانان، عبارت است از مجموعه داستان‌ها، اشعار و نمایشنامه‌هایی که ضمن برخورداری از جوهره و کیفیت ادبی لازم، با توجه به خاصه‌های ذهنی و روانی (استعداد‌ها، علایق، تمایلات) و نیازهای کودکان و نوجوانان، در چارچوب اصول تعلیم و تربیت مورد تأیید شرع، پدید آمده باشد.
  وجود قید «در چارچوب اصول تعلیم و تربیتِ مورد تأیید شرع» از آن رو است، که ادبیات سازنده‌ی کودکان و نوجوانان، در عین رعایت اقتضای سنی و علایق و تمایلات مخاطبان کم سن و سال خود، نمی‌تواند و نباید عنان خود را کاملاً به دست این عوامل بسپارد. بلکه در هر حال، علاوه بر ارضای خواست‌هایِ درست مخاطبان، باید آنچه را که آنان برای رشد صحیح و متعادل شخصیت‌شان به آن «نیاز» دارند و چه بسا خود از آن بی‌خبر باشند، در اختیار ایشان قرار دهد. ضمن آنکه تکیه‌ی صرف بر یافته‌های روانشناسی غرب و اصول تعلیم و تربیت آن، بنیانگذاری بنای سترگ شخصیت آینده‌سازان کشور بر گذرگاه سیل*؛ و نمونه‌ی عینی و محصول فرجامین آن، جوامع غرقه در فساد، سر در گم و درمانده در کاار خودِ امروزِ غرب است.

  .
  .
  * «أَفَمَنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَى تَقْوَى مِنَ اللّهِ وَرِضْوَانٍ خَيْرٌ، أَم مَّنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىَ شَفَا جُرُفٍ هَارٍ فَانْهَارَ بِهِ فِي نَارِ جَهَنَّمَ »
  آيا كسى‏كه بنيان مسجد را بر ترس از خدا و خشنودی او نهاده بهتر است،‌یا آن کس که بنیان مسجد را بر کناره‌ی سیلگاهی که آب زیر آن را شسته باشد نهاده است، تا با او، در آتش جهنم سرنگون گردد؟» (توبه: 109)
  .
  .
  منبع: از دفتر چهارم مجموعه کتاب «درباره ادبیات داستانی» به نوشته استاد محمدرضا سرشار، انتشارات کانون اندیشه جوان


لیلا و مهری ایمن(آهی) و بهرام بیضایی؛ بهائیان مشهور و شورای کتاب کودک

از بهائياني كه در عرصه فرهنگي در رژیم پهلوی نقش مؤثري ايفا كردند مي توان ليلي آهي (ايمن) فرزند مجيد آهي را نام برد.
ليلي آهي (ايمن) متولد 1308، همسر بهايي معروف ايرج ايمن بود. وي مشاور فني اداره كل مطالعات و برنامه هاي وزارت فرهنگ، مدرس ادبيات كودك به مربيان كودكستان، پايه گذار بخش انتشار كتاب هاي كودكان به زبان فارسي به دعوت بنگاه ترجمه و نشر كتاب، عضو گروه بررسي كتاب هاي درسي ابتدايي به دعوت مؤسسه آمريكايي فرانكلين بود. «ليلي ايمن» پس از سفري كه به آمريكا داشت و در آن دوره ويژه اي را گذرانده بود، دبير فني و مشاور فني وزارت آموزش و پرورش، بنيانگذار، عضو و دبير هيأت مديره شوراي كتاب كودك از ابتداي تأسيس در 1341 تا 1359 - كار عمده اين شورای بدسابقه و بدلاحقه بررسي ادبيات كودكان با دیدگاه ضد اسلامی بود و انتخاب كتاب سال كودك با همین دیدگاه از دیگر وظايف آن به شمار مي رفت. )
ايمن از سال 1359 به آمريكا رفت و طي اين سال ها بدون سر و صدا به همراه ديگر بهائيان به فعاليت هاي ضدانقلابي خود مشغول بود و اكنون در سايه تغافل مسئولان، طي سال هاي اخير مجدداً در كشور فعال شده است.
مهري آهي خواهر ليلي آهي نيز در عرصه فرهنگي بسيار فعال بود و به عنوان نماينده ايران در بسياري از مجامع بين المللي شركت داشت.
مهري آهي، استاد دانشكده ادبيات دانشگاه تهران، رئيس گروه زبان و ادبيات روسي و رئيس مركز زبان هاي خارجي دانشگاه تهران (1344)، جزو مؤسسين و نايب رئيس جمعيت راه نو (1334)، از اعضاي مؤسس و دبير اول كميسيون بين المللي شوراي عالي جمعيت هاي زنان ايران، نماينده اعزامي ايران در كنفرانس حقوق زن كه از طرف سازمان ملل در 1336 تشكيل شده بود، عضو هيأت نمايندگي ايران در كميسيون مقام زن سازمان ملل در 1341 و رئيس اين كميسيون در 1343 بود. وي مؤسس انجمن كتاب و رئيس كتابخانه آن در 1336، عضو هيأت مشاوران راهنماي كتاب و گروه بررسان كتاب هاي برگزيده سال بود كه به همراه ديگر بهائيان در جهت دهي فرهنگي ايران در زمان پهلوي نقش بسزايي داشت. )
پرتو بيضايي (پدر بهرام بيضايي: كارگردان بهایی سينما و تئاتر) شاعر و غزل سراي معاصر، يكي ديگر از عناصر شاخص بهائيت در حوزه فرهنگ بود كه در رژيم پهلوي انجمن ادبي به راه انداخته بود و به اصطلاح جوانان را آموزش و جهت مي داد.)

متأسفانه در كتاب فرهنگ ناموران معاصر ايران ، از انتشارات حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، هيچ گونه اشاره اي به بهايي بودن ليلي و مهري آهي و سوابق فعاليت هاي خانواده آهي و ايرج ايمن - داماد بهايي خانواده آهي - نشده است. اميد مي رود كه مسئولان محترم سازمان تبليغات در چاپهاي بعدي با دقت و بازنگري نسبت به رفع برخي نواقص اين مجموعه ارزشمند اقدام نمايند.

16 نظر

تا آنجا که بنده اطلاع دارم و با آقای بیضایی در این باب صراحتا گفتگو کردم ، فهمیدم بهرام بیضایی اصلا و به هیچ عنوان یک آدم مذهبی نیست نه مسلمان است نه شیعه ، نه بهایی و نه هیچ دین و آیین دیگر . تمام این حرف ها بیشتر دکان مقاله نویسی و بازار گرم کردن سیاسی از دور خارج شده است . در یک کلام بهرام بیضایی تمام دین و آیینش سینما ست و سینما . وسلام


این که بدتر شد. یعنی لائیک هستش؟

خدارو شکر که صدا وسیما هر سال ماه محرم فیلم "روز واقعه" رو پخش می کند(فیلمنامه این فیلم از بهرام بیضایی است) با وجود این سابقه باز هم این توهین‌ها انجام می‌شود.
خود آقای بیضایی که صراحتا اعلام کرده‌اند که این گونه نیست و تنها به دلیل شباهت اسمی با بهاییان شیراز بوده است.

مسولان امنیتی باید این موارد را رصد کنند

بهایی بودن مگه مشکلی داره

وقتی خود شخص می گوید بهایی نیست چه اصراری دارید بگویید بهایی است . واقعا عجیبه .

متاسفم از تهیه کنندگان سینمایی به ظاهر حزب اللهی که برای تهیه کنندگی کارهای او له له می زنند که بیضایی از آمریکا باز گردد.شنیدم تهیه کننده مسلمانی که در این چند سال پول و قدرت اورا مست کرده ودر درون زرق وبرق سینما حل شده به دنبال بیضایی می گردد.

جناب آقای رهگذر
درود بر شما ؛
حسین بیضائی (متخلص به پرتو) که در کنار آرامگاه مرحوم فیض کاشانی دفن شده است ؛ اصلا" ازدواج نکرده تا فرزندی داشته باشد .
اگر شاعر دیگری با نام " پرتوبیضائی " وجود داشته بفرمائید تا ما هم بدانیم .
با سپاس

سلام فکر می کنم پدر و عموی بیضایی توی کار تعزیه بودند اینها اهل کاشان هستند نه شیراز

فرض بگیریم در زمان ازدواج بهایی بوده حالا که آیینی ندارد. ضمنا مگر بهایی به دنیا آمدن جرم است. اگر سندی دارید که وی بهاییت را تبلیغ می کند ارائه فرمایید.

مث اينكه پسر عموشه
توى ويكى پديا نوشته پرتو برادرزاده ذكاييه

ارسال نظر