آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


حادثه عاشورا،ماحصل کوتاهی در برخورد با عوامل اغتشاشات قبل از آن بود

 
حادثه روز عاشورا ماحصل کوتاهی در برخورد با عوامل اغتشاشات قبل از آن بود
پروفسور حمید مولانا در مورد تاثیرات رسانه های غربی و تبلیغات آن ها گفت : برعکس خیلی ها وقتی این همه تبلیغات بد را می بینم اصلا مایوس نیستم ، به عنوان استادی که این وقایع را ارزیابی می کند، این تبلیغات آن تاثیری را که شاید فکر می کنید داشته باشد،در دراز مدت نخواهد داشت. به عنوان مثال فکر می کنید رسانه های اصلی در ایران چه هستند؟ شما فکر می کنید صدا و سیما رسانه اصلی است؟ من فکر نمی کنم.

استاد دانشگاه و مشاور رییس جمهوری افزود: چهل سال مطالعاتم نشان می دهد که رسانه های اصلی ما مساجد، تکیه گاه، حسینیه ها، زیارتگاهها، عاشورا، حج و رمضان هستند. این ها به تبلیغات قوت می دهند. این ها هستند که مردم را بسیج می کنند. صدا و سیما یک رسانه فرعی است؛ مطبوعات، رادیو، تلویزیون و حتی اینترنت، اینها پایداری که رسانه های سنتی دارند،ندارند.

رئیس انجمن بین المللی پژوهش در علوم ارتباطات و رسانه های جهان تصریح کرد: ما و کشورهای اسلامی تنها کشورهایی هستیم که از زیر ساخت های دینی برخوردار هستیم. در عمل بی شرمانه روز عاشورا، خواستند از طریق رسانه های مدرن استفاده کنند. این ها تاثیر گذار هستند ولی وقتی که ما مقدسات سنتی را نداشته باشیم.

پروفسور حمید مولانا در پاسخ به این سوال که اغتشاشات اخیر ماحصل دشمن است یا عوامل آنها در داخل کشور گفت :شیطان بزرگ همیشه مزدور و ایادی دارد. کسانی هستند که نمی دانند شیطان بزرگ کیست، ولی شما فکر نکنید آنها در داخل کاری نمی کنند،پس میلیارد ها دلاری که خرج می کنند کجا می رود. این افراد پول ها را خرج می کنند تا ذهنیت لازم را ایجاد کرده و کسانی را تربیت کنند که این اعمال را انجام بدهند و حداقل در داخل مملکت همفکر دارند.

وی ادامه داد: در بسیاری از این کشورها  افراد معترض به نظام ،اجازه ندارند آشوبگری کنند، از جمله انگلستان، آلمان، ایتالیا، فرانسه اگر این کار را انجام بدهید این کار خیانت است و مجازات خیلی بزرگی د ارد. من در این 51 سالی که در آمریکا بودم اگر این تخلفات و بی انصافی ها که از موقع انتخابات تا امروز شده، از کسی در امریکا سر می زد، دمبش را می گرفتند و در زباله می انداختند.

استاد دانشگاه و مشاور رییس جمهوری افزود: در سال 1974 و 1975 نیکسون از حزب جمهوری خواهان به علت دستبرد و شکستن قفل ساختمان مربوط به حزب دموکرات ها، باعث شد که افتضاح بزرگی به نام واترگیت بوجود بیاید و چون نظام آمریکا دید نیکسون با آن همه سوابق به ضرر آمریکا کار می کند، مجبور شد برکنارش کند. نیکسون در تلویزیون گفت: بنده غلط کردم، استعفا داد و رفت.

وی بیان کرد : اگر نظام نداشته باشید، آب و خاک ندارید، قانون اساسی و ارزش ها و مقدسات خیلی مهم است. اگر این ها را نداشته باشید هویت ندارید. از کسانی که اغتشاش می کنند باید بپرسید اگر اینها را نداشتید، چه چیزی می خواهید داشته باشید؟ اگر می خواهید آمریکایی باشید که اجازه نمی دهند این کارها را انجام دهید. بالاخره باید وفاداریتان به یک نظامی باشد.

پروفسور حمید مولانا با اشاره به اینکه شخصیت کشی ، در نتیجه شکست شخصیت سازی در جریان انتخابات ایجاد شد گفت : از خرداد ماه جریان شخصیت سازی در چارچوب مبارزات انتخاباتی شروع شد، ولی وقتی شخصیت سازی شکست خورد، آن طرف سکه شخصت سازی، شخصیت کشی شروع شد. شخصیت کشی یک گناه بزرگ است. شخصیت کشی از طریق وبلاگ ها و سایت ها و مطبوعات و صحبت ها شروع شد و هنوز هم ادامه دارد.

وی با تاکید بر این موضوع که شک و تردید انداختن بزرگترین شیوه تبلیغات غرب است گفت : تردید و شک انداختن بزرگترین شیوه تبلیغات است.به شخصیت امام راحل چه کسانی اهانت کردند؟
می خواهند تردید و شک بیاندازند و مقدسات را زیر پا ببرند. می خواهند بگویند مهم نیست. تمام قانون شکنی های پنج شش ماه اخیری که در تهران اتفاق افتاد اگر در آمریکا و اروپا اتفاق می افتاد یک ثانیه بیشتر طول نمی کشید همه را به دادگاه یا به زندان می کشیدند ،یا حداقل اجازه می دادند معلوم شود که بیگناه هستند. وقتی قانون شکنی شد حرمت از دست می رود و جریان روز عاشورا پیش می آید.

استاد دانشگاه و مشاور رییس جمهوری در پایان گفت : هیچ کشوری انقلاب ما را ندارد ،اگر انقلاب ما موفق باشد و الگو قرار بگیرد ،دیگر از انقلابات فرانسه و چین نمی توان صحبت کرد و غرب در این 200 سال که خودش را آقا کرده، باید کنار برود. موضوع انتخابات بهانه ای برای براندازی نظام بود. عاشورای حسینی درس بزرگی برای ماست درس این است که  اگر شما یزید و شمر را برندارید، اینها سر امام را بر سر نیز خواهند کرد. و باید شمر و یزید روز را تبعید و بیرون کرد.

ارسال نظر