آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


بيانيه جمعي از هنرمندان در محكوميت هتك حرمت به ساحت امام(ره)

به گزارش فارس، در متن اين بيانيه آمده است:


اي خميني (ره) كبير، سلام خداوند و صالحان درگاهش بر تو باد.

اي آموزگاري كه بر صفحه بلند عزت تاريخ ايستاده‌اي. سلامت مي‌گوييم و در قلب شيدائي‌مان مأوايت مي‌دهيم و آزادترين ترانه‌هاي رها شده از وراي سيم‌هاي خاردار، ميله‌هاي سياه و سياه‌چاله‌هاي ستم در دوران طاغوت را دوباره نثارت مي‌كنيم.

ما در سايه دستان امن مخلص و پر از ايمان و آزادي‌خواهي تو و خلف صالحت مأوا داشته و نام داريم و در نزد پروردگار عالميان، با عشق به راه تو، روي سپيد و آبرومنديم.

در بخش ديگري اين يادداشت آمده: عشق به خميني (ره) دفتري است، مقدس و آكنده از اسرار الهي كه نام با هياهو و اهانت پاره مي‌شود و نه با ترس دنياپرستان از عشق‌ورزي به حق و حقيقت در تاريكي جهل و لجاجت پنهان مي‌ماند و اگر در گمنامي محض بميريم، با نام خميني (ره) و خامنه‌اي زنده‌هاي هميشه تاريخ هستيم. زيرا آنان مظهر مظلوميت و آزادي سعادت‌آور ملت بلكه امت‌اند كه از احساسات اصيل روح‌الهي و انساني خورشيد دلنواز ائمه اطهار (ع) مملو و ساري‌اند و ما نيز پيروان آنانيم. اما بيچاره‌ آنان هستند كه در كنار امام خود، خورجين‌شان پر از باور بود ولي خالي از هر اعتقادي، تا اينكه امروز دستان مرموزشان در مقابل ملت رو مي‌شود. گويي برخي كساني كه زماني در كشتزارهاي خرد، براي استقرار اسلام، استقلال و آزادي و خداترسي تو را اي خميني (ره) كبير همراه بودند ديگر از محاسبات رستاخيز خويش غافل گشته و بر طبل بازگشت از دليل و برهان ايمان خود مي‌كوبند و آگاهانه يا ناآگاهانه آب در آسياب فرعونيان زمان مي‌ريزند تا شايد به نواي عاجله خويش نائل شوند. يا گويي فراموش كرده‌اند چگونه گرده سرزميني كه منقش به شلاق تاريخي استعمار و طاغوت و استكبار بود، به يك‌باره چگونه از خاكستر چند صد ساله تحجر و ستم قد برافراشت و با شعله‌هاي گرم خورشيد ولايت و وحدت جان گرفت و دوباره روئيد و بر بلنداي قله عزت و ايمان و استقلال و آزادي دنيا ايستاد.

آنان را به تصور رؤياي شيرين خردمندان، پس از توبه شبانه از لجاجت‌هاي هواي نفس، دعوت مي‌نماييم و خود سعي مي‌كنيم غم دل را از اهانت به ساحت قدسي‌ات با اين جمله از ياد ببريم كه اي معلم صبور دوباره بخوان بنام پروردگارت از حنجره زخم خورده خلف صالحت يُريدون ان يطقوا نورالله بافواههم و يابي الله الا ان يتم نوره و لو كره الكافرين (سوريه توبه آيه 32)، كه ما كاشف رازهاي دفتر عشقيم و تشنه نصرت خداوند.


امضاءكنندگان اين بيانيه عبارتند از: حجت‌الاسلام والمسلمين پناهيان، فرج‌الله سلحشور، جهانگير الماسي، اكبر عبدي، پرويزشيخ طادي، جمال شورجه، محمد صادق آذين، محسن علي‌اكبري، حسن نجاريان، اسماعيل سلطانيان، اسرافيل علمداري، عباس قليچ‌لو، كورش زارعي، مجتبي بيطرفان، نسرين نكيسا، سعيده عرب، سيدمهدي فرخ‌پور، اسماعيل حاج‌حيدري، روح‌انگيز شمس، علي درخشي، مسعود ده‌نمكي، محمد هاشم‌پناه، وحيد يامين‌پور، محمود عاليشوندي، مقيمي، معطري، محمدرضا داودنژاد، كيوانيا، عليرضا لرستاني، عباس سالاروند، روح‌الله برادري، مرتضي شاه‌كرمي، زينال ايزدپناه، خليل عقاب، افشين چگيني، پيرحياتي، مصطفي پورحامدي، محمد اكبرزاده، امير صادقي، رامين راستاد، عليرضا حقيقي، مهدي آقايي، حامد قوام، فرهاد مسكوك، سيدابوالفضل سيدالنگي، بهرام صادقي مريناني، رمضانپور.

ارسال نظر