آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


انجمن‌هاى ادبى ايران‌وعرب درهمه كشورهاى‌عربى تشكيل شود


خبرگزاري فارس: يك عضو اتحاديه نويسندگان و اديبان عرب، خواهان تشكيل انجمن‌هاى ادبى ايران و عرب در همه كشورهاى عربى شد تا از طريق آن فرهيختگان و متفكران عرب با انديشه‌هاى دينى، ادبى و اجتماعى دانشمندان ايران آشنا شوند.

سمير ارشدى، استاد زبان فارسي دانشگاه كويت، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، همزيستى فرهنگى ايران و عرب را يگانه راه احياى مجدد تمدن اسلامى دانست .
عضو اتحاديه نويسندگان و اديبان عرب گفت: فتوحات اسلامى به اقصى نقاط جهان رسيد و با زبان‌ها و تمدن‌هاى گوناگون آشنا شد، از اندلس تا آسياى ميانه ولى با هيچيك از اين اقوام و فرهنگ‌ها عجين نشد مگر با فرهنگ و زبان فارسى.
اين استاد زبان فارسى دانشگاه كويت افزود: كتب تاريخ نشان مي‌دهد كه در قرن چهارم هجرى بيش از شش هزار دانشمند ايرانى خانه و كاشانه خود را رها كرده و به سوى مدارس نظاميه در بغداد، حلب، دمشق و قاهره رفتند و در آنجا اندوخته‌هاى علمى خود را منتشر كرده و به تأليف و ترجمه پرداختند و آثارشان با طلاى ناب توزين و خريدارى مي‌شد.
ارشدى تأكيد كرد تمدن اسلامى با دو بال فرهنگ فارسى و عربى به اوج اعتلاى خود رسيد و احياى مجدد اين تمدن تنها با همزيستى ادبى و فرهنگى ايران و عرب امكان‌پذير است.
وى خواهان تشكيل انجمن‌هاى ادبى ايران و عرب در همه كشورهاى عربى شد تا از طريق آن فرهيختگان و متفكران عرب با انديشه‌هاى دينى، ادبى و اجتماعى دانشمندان ايران آشنا شوند و بستر همزيستى و پيوند فرهنگى فراهم گردد.
عضو اتحاديه نويسندگان عرب تأكيد كرد: موضوع‌هاى ادبى بعد از انقلاب اسلامى مخاطبان بي‌شمارى در جهان عرب دارد كه تشنه شنيدن و خواندن اين آثار انسانى و عرفانى هستند و تشكيل انجمن‌هاى ادبى توسط رايزنى‌هاى فرهنگى جمهورى اسلامى در كشورهاى عرب مي‌تواند بسترساز اين نهضت ادبى و فرهنگى باشد.

ارسال نظر