آخرین خبر

 • • نامه سرگشاده هیئت مدیره انجمن قلم ایران به کمیته مرکزی جبهه متحد اصولگرایان
 • جمعه 11 شهریورماه 90

  بسم الله الرحمن الرحیم
  اعضای محترم کمیته مرکزی جبهه متحد اصول گرایان
  سلام علیکم
  هما ن گونه که نیک می دانید ، ملت سرافراز ایران بار دیگر در آستانه ی ورود به یکی از عرصه های حساس انتخابات خود قرار دارد.
  انتخاباتی که علاوه بر تاثیرهای مهم داخلی و بین المللی خود به لحاظ تاثیری که در راهبری کشور ، در مهمترین سال های دهه عدالت و پیشرفت دارد ، از اهمیت دو چندانی برخوردار است.
  بیداری اسلامی و الگوگیری ملت های مسلمان و آزاده ی جهان از ملت ایران در پیمودن راه پر فراز و نشیب استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی ،چشم جهانیان را بیش از پیش به موفقیت تجربه مردمسالاری دینی در ایران معطوف کرده است. به همین دلیل هم انتظار می رود ، متصدیان و مسئولین امر برای چشاندن طعم شیرین چنین تجربه ای به ملت پیشتاز ایران اسلامی و سایر جوامع آزاده جهان ، در این سال ها حساسیت بیشتری داشته باشند.
  متجلی شدن عملی این هدف مقدس، در عرصه های مختلف مستلزم برنامه ریزی و بررسی ضعف ها و قوت هاست.و در این بین مجلس شورای اسلامی بیش از سایر بخش ها در عرصه نظارت و هدایت ، نقش بسیار ویژه و مهمی را بر عهده دارد.
  در این راستا،بررسی های کارشناسی برای معرفی نامزدهای اصلح و برگزیدن برنامه های صواب و صلاح در به وجود آمدن چنین فضایی ضروری است. و امنا و مراجع فکری و عقیدتی مردم نقش مضاعفی برای رقم زدن بهترین اتفاقات در این عرصه بر عهده دارند.
  جنگ نرم دشمنان قسم خورده اسلام و ایران ،در پی القای شکست ایده و آرمان انقلاب اسلامی در میدان های مختلف است و مهمترین عرصه ی این تهاجم خصمانه موضوعات فرهنگی است.
  وضعیت فرهنگی جامعه و ابتلائات و فتنه هایی که در کیان فرهنگ و اعتقادات ، جامعه را دچار مشکلات عدیده کرده نشان می دهد،یکی از مهمترین اولویت هایی که باید مورد همه دستگاه ها و به ویژه قوای قانون گذاری کشور باشد ، موضوع مهم "مظلومیت زدایی از فرهنگ" است.
  بی تردید در زمینه تحقق این اولویت بسیار مهم و اساسی ،ذی صلاح ترین گروهی که می توانند با مشاوره و معاونت حوزه های سیاسی و اجتماعی ، راهکارهای مناسب هر حوزه ای را ارائه و پیگیری نمایند ،خود جامعه ی هنرمندان و فرهیختگان متعهد کشورند.
  مع الاسف، یکی از بسترهای نابسامانی در چنین عرصه ها آن بوده که هیچ زمانی مجلس در میان قشرهای مختلف و متنوع خود ،شاهد حضور قشر تاثیر گذاری از هنرمندان متعهد نبوده و به همین دلیل هم بسیاری از موضوعات مهم و اساسی فرهنگی هنری کشور در عرصه قانون گذاری و هدایت و حمایت و نظارت مورد توجه واقع نشده است و در کشور هنر پرور و فرهنگ مداری مانند ایران هیچ گاه فراکسیون تخصصی هنر و فرهنگ برای پیگیری مطالبات نظام در این عرصه ها وجود نداشته است.
  انجمن قلم ایران که متشکل از عده قابل توجهی از فحول اصیل فرهنگ و ادب و هنر متعهد به ارزش های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه است، آمادگی دارد در این عرصه به عنوان بازوی مشورتی آن شورا، معتمدین مومن و متدین مردم در جبهه اصولگرایی را در رسیدن به برنامه ها ، شعارها و شاخص های هنری و فرهنگی در عرصه انتخابات یاری رسانده و زمینه معرفی چهره های متعهد و خدوم هنری برای نامزدی مجلس شورای اسلامی را از طریق آن شورا فراهم کند.
  امید اینکه نگاه جامع نگر این جبهه متحد بتواند باعث روشنی چشم علاقمندان به انقلاب اسلامی و تداوم اعتماد جامعه برای سپردن مدیریت اجتماع به گروه های متدین و متعهد اصولگرا شود.
  با احترام- هیئت مدیره انجمن قلم ایران

آخرين نظرات خوانندگان

 • آشتیانی: اصل بد نیکو نگردد چونکه بنیادش بد است... اینها ذاتشون ادامه
 • مروا: بعضی هازود خودشون رو گم می کنند. یه زمانی چه ادامه
 • عليرضا: حالا جالبه كه يك عده ابله ميگن لحظات افطار بدون ادامه
 • ذبیح الله احیائی: هر کسی بر اصل خود رو می کن کل یعمل ادامه

آخرين تصاوير

 • IMG_3513.JPG
 • IMG_3505.JPG
 • IMG_3451.JPG
 • IMG_1301.JPG
 • IMG_1427.JPG
 • IMG_1243.JPG
 • IMG_1201.JPG
 • IMG_1540.JPG

آخرین کتاب

 • • مجموعه داستان "جایزه" به کردی گردانیده شد
 • مجموعه داستان "جایزه" توسط مصطفی ایلخانی زاده - مترجم کرد ایرانی - به گویش کردی گردانیده شد.
  این مجموعه که شامل داستانهای "جایزه"، "دوستان"، و "ساعت طلا" است، نخستین بار در سال 1360، به وسیله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتشار یافت. کتاب مذکور در سال 1361، اولین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در مقطع کودکان را - به عنوان اثر برگزیده این جایزه در سال 1360- به خود اختصاص داد و پس از آن، داستانهای جایزه و ساعت طلای آن، چندبار - به صورت غیرمجاز - توسط افراد مختلف تبدیل به فیلمهای کوتاه شد و بعضا در برنامه های کودک و نوجوان سیما پخش شد. همچنین، محمدرضا سرشار برای اجرای داستان "دوستان" از این مجموعه در برنامه قصه ظهر جمعه شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی ایران، مورد تقدیر رهبر معظم انقلاب قرار گرفت؛ و از ایشان جایزه ای دریافت کرد.
  افزون بر اینها، این کتاب، با بار تجدید چاپ و مجموع شمارگان 279/400 نسخه تا کنون، از جمله کتابهای پر فروش کودک منتشره توسط کانون پرورش فکری است.
  قرارداد انتشار گردانیده کردی این مجموعه داستان، توسط کانون پرورش فکری، با گرداننده(مصطفی ایلخانی زاده ) - مترجم - و محمد رضا سرشار -نویسنده - بسته شده، و کتاب در دستور کار این موسسه برای انتشار قرار گرفته شده است.


جناب شجريان! برای لندنی‌ها تصنيف نمي‌خوانيد؟

عصر امروز نوشت:

هر روز بسياري از معترضان به سياست هاي كشور انگليس در خيابان‌هاي لندن و ديگر شهرهاي اين كشور به بدترين شكل "سركوب " مي‌شوند تا مدعيان وجود آزادي بيان در كشورهاي غربي و كساني كه سنگ اين كشورها را به سينه مي‌زدند، اين روزها رويي براي بيان ديدگاه هاي خود و "آفتابي " شدن در انظار عمومي نداشته باشند.

اما از همه اين مدعيان آزادي بيان در غرب كه بگذريم؛ بايد ديد اين روزها برخي "خواص فرهنگي " كشور ما كه پس از حوادث انتخابات 88 با پناه بردن به دامان كشورهاي غربي، سخنگوي بي جيره و مواجب آنها در پيشبرد اهداف شوم سياستمداران غربي شدند، اين روزها چه حرف براي گفتن دارند؟

اينكه حوادث اين روزهاي انگليس چقدر شباهت به حوادث 2 سال اخير ايران دارد و اصلا نوع درگيري هاي انگليس، هدف از تجمع ها، معترضين انگليسي و ... شباهتي با اغتشاشگران فتنه 88 دارند و جايگاه "حق " و "محق " در حوادث ايران و انگليس كجاست؟ جاي ساعت هاي تحليل و بررسي دارد و هدف از اين نوشته نيز بررسي اين حوادث نيست، اما نمي توان از يك نكته گذشت و آن اينكه برخي "هنرمندان " و به اصلاح "خواص فرهنگي " كشور كه پس از حوادث انتخابات 88 مهمان هر روزه شبكه هاي ضد انقلاب چون بي بي سي فارسي، صداي آمريكا و ... بودند و سخن از حمايت از مردم ايران در پيشگاه اربابان انگليسي و آمريكايي مي راندند، اين روزها از اين همه جهل و سطحي نگري و "شكايت به بيگانه بردن " پشيمان نيستند؟

محمد حسيني مجري تلويزيون، فرشيد منافي مجري راديو و "محمدرضا شجريان " از جمله معروف ترين هنرمنداني بودند كه پس از اتفاقات سال 88 به آغوش بيگانگان پناه بردند و البته سهم محمدرضا شجريان در برنامه هاي شبكه سلطنتي انگليس، بي بي سي از آن 2 نفر بيشتر بود تا جايي كه اين شبكه مستندي هم در ازاي خوش خدمتي شجريان به سياست هاي آنها براي وي ساخت.

مصاحبه‌هاي شجريان با بي‌بي‌سي فارسي، صداي آمريكا، سي‌ان‌ان، تلويزيون استراليا و ... به خوبي نشان داد كه شجريان هيچگونه اعتقادي به مباني اصلي نظام جمهوري اسلامي كه برآمده از خواست و اراده عمومي ملت ايران است ندارد، به گونه‌اي كه در مصاحبه تيرماه سال 1388 با شبكه بي‌بي‌سي فارسي به نوعي مواضع دولت دهم را به انتقاد گرفت و هتاكي‌هاي فراواني را نثار شخص رئيس جمهور قانوني مردم ايران كرد. وي در مصاحبه ديگر با همان شبكه كشور بريتانيا اين بار نه رييس جمهور بلكه مستقيما حضرت امام خميني (ره) آن يار سفر كرده را در تيررس سخنان نسنجيده خود قرار داد و از اين كه صدايش بر تصاوير پياده شدن امام راحل از هواپيما در سال 1357 از تلويزيون پخش مي‌شود به شدت انتقاد كرد و اعلام كرد كه من اين آهنگ را براي ايشان نخوانده‎ام!

شايد مهم ترين اقدامي كه شجريان در راستاي سياست هاي دولتهاي غربي انجام داد، خواندن تصنيفي بود به نام "زبان آتش "؛ تصنيفي كه سكانس آخر مستند بي بي سي فارسي در خصوص وي نيز به آن اشاره دارد و با پخش اين تصنيف مستند بي بي سي به پايان مي رسد، البته ديالوگ هاي آخر شجريان نيز جالب توجه است كه در پاسخ به سوال مجري كه مي پرسد: و آخرين ترانه اي هم كه شما خوانديد زبان آتش بود كه شعر مشيري بود و مدتها پيش گفته بود؟ اون چه ربطي به زمانه فعلي داره؟

شجريان: خوب بعد از انتخابات ما يه چيزايي ديديم كه حقيقتش ديدم كه بايد بگيم تفنگت رو بگذار زمين. آدم به روي برادرش كه آتش نميگشايد. حرف حسابي رو بايد جواب درست و حسابي داد.

وي در اين تصنيف مي خواند:
" تفنگت را زمين بگذار
كه من بيزارم از ديدار اين خونبارِ ناهنجار
تفنگِ دست تو يعني زبان آتش و آهن
من اما پيش اين اهريمني ابزار بنيان كن
ندارم جز زبانِ دل ، دلي لبريزِ از مهر تو "

و امروز مردم حق دارند بپرسند چرا شجريان تصنيفي با همين مضمون براي اتفاقات اخير انگليس نمي خواند تا خبرنگاران و مديران آزاد انديش! و مدعي حقوق بشر بي بي سي فارسي آن را با زير نويسي انگليسي از شبكه متبوعشان پخش كنند؟!

شايد اينكه شجريان فردي ايراني است و دليلي ندارد براي تقبيح و يا تشويق حوادث ديگر كشورها از هنرش استفاده كند، حرفي درست باشد، اما همين "ديگر كشورها " در آن ايام محرم دوره گردي‌هاي استاد بودند.

البته بماند كه آرمان انقلاب اسلامي و خميني كبير درباره هنر و هنرمند اين نبود، اما از اينكه نمي‌بايست شجريان و افرادي چون حسيني و منافي حرف هر چند "حق " خود را پيش "غير " مي‌بردند تا آنها نهايت سوء استفاده را از آنها و هنرشان ببرد، نمي توان گذشت.

جناب شجريان! اين هم، كشور و شبكه‌اي كه با نقاب حقوق بشري هرچه خواست از شما و دوستانتان سوء استفاده كرد؛ ببينيد حال و احوال اين روزهايشان را و بخوانيد تصنيفي ديگر و طرحي نو دراندازيد...

4 نظر

هر کسی بر اصل خود رو می کن
کل یعمل علی شاکلته
من تعجب نمی کنم چون کسی که پول پرسته هر کسی که بیشتر پول بهش بده سجده می کنه .

حالا جالبه كه يك عده ابله ميگن لحظات افطار بدون صداي شجريان ديگه اون حال و هواي قديم رو نداره...
استادم ميگفت شنيدن قران از زبان كسي كه ولايت رو قبول نداره اثر معكوس داره
لعنت بر هرچي وطن فروشه، لعنت

بعضی هازود خودشون رو گم می کنند. یه زمانی چه پولهایی بابت کنسرت های این شبه استاد می دادم. بی غیرت تو وام دار امام خمینی هستی یا امام وام دار تو!!؟ حیف خاک ایران که زیر پای وطن فروشی مثل تو باشه! ما از خدامونه که تو و امثال تو به انگلیس پناهنده شوید. همون جا بمون!

اصل بد نیکو نگردد چونکه بنیادش بد است...
اینها ذاتشون خرابه دست خودشون نیست

ارسال نظر