آخرین خبر

 • • دوبله «صلح‌بانان جهان» زیر نظر محمدرضا سرشار
 • یکشنبه 26 دیماه 95

  به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، مجموعه «صلح‌بانان جهان» پس از ترجمه و دوبله آماده پخش از شبکه امید سیما شده است.

  داستان مجموعه پویانمایی «صلح‌بانان جهان» مربوط به یک تیم 6 نفره با همین نام است. اعضای این تیم عبارتند از 6 قهرمان که پس از طی آموزش های بسیار ویژه جسمی و ذهنی اکنون وظیفه دارند با نیروهای شیطانی فرازمینی مقابله کنند. ضد قهرمانان این اثر با ایجاد خرابکاری های مختلف در سراسر زمین، قصد دارند کره زمین را تصرف کنند.

  این مجموعه که در ژانر ماجراجویی و اکشن رده بندی می شود؛ محصول سال 2014 کشور چین است و در 52 قسمت 20 دقیقه ای مهمان نوجوانان ایرانی خواهد شد.

  «صلح‌بانان جهان» در واحد دوبله مرکز اوج کودک و نوجوان زیر نظر محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ترجمه و ویراستاری و با مدیریت دوبلاژ حامد عزیزی و همراهی گویندگان نام آشنا دوبله شده است.

  این پویانمایی به زودی در شبکه امید سیما روی آنتن خواهد رفت.

  انتهای پیام/

آخرین کتاب

 • • تعریفی برای ادبیات کودکان و نوجوان/ محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)
 • شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۵
  .
  به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودکان و نوجوانان
  .
  ادبیات کودکان و نوجوانان، عبارت است از مجموعه داستان‌ها، اشعار و نمایشنامه‌هایی که ضمن برخورداری از جوهره و کیفیت ادبی لازم، با توجه به خاصه‌های ذهنی و روانی (استعداد‌ها، علایق، تمایلات) و نیازهای کودکان و نوجوانان، در چارچوب اصول تعلیم و تربیت مورد تأیید شرع، پدید آمده باشد.
  وجود قید «در چارچوب اصول تعلیم و تربیتِ مورد تأیید شرع» از آن رو است، که ادبیات سازنده‌ی کودکان و نوجوانان، در عین رعایت اقتضای سنی و علایق و تمایلات مخاطبان کم سن و سال خود، نمی‌تواند و نباید عنان خود را کاملاً به دست این عوامل بسپارد. بلکه در هر حال، علاوه بر ارضای خواست‌هایِ درست مخاطبان، باید آنچه را که آنان برای رشد صحیح و متعادل شخصیت‌شان به آن «نیاز» دارند و چه بسا خود از آن بی‌خبر باشند، در اختیار ایشان قرار دهد. ضمن آنکه تکیه‌ی صرف بر یافته‌های روانشناسی غرب و اصول تعلیم و تربیت آن، بنیانگذاری بنای سترگ شخصیت آینده‌سازان کشور بر گذرگاه سیل*؛ و نمونه‌ی عینی و محصول فرجامین آن، جوامع غرقه در فساد، سر در گم و درمانده در کاار خودِ امروزِ غرب است.

  .
  .
  * «أَفَمَنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَى تَقْوَى مِنَ اللّهِ وَرِضْوَانٍ خَيْرٌ، أَم مَّنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىَ شَفَا جُرُفٍ هَارٍ فَانْهَارَ بِهِ فِي نَارِ جَهَنَّمَ »
  آيا كسى‏كه بنيان مسجد را بر ترس از خدا و خشنودی او نهاده بهتر است،‌یا آن کس که بنیان مسجد را بر کناره‌ی سیلگاهی که آب زیر آن را شسته باشد نهاده است، تا با او، در آتش جهنم سرنگون گردد؟» (توبه: 109)
  .
  .
  منبع: از دفتر چهارم مجموعه کتاب «درباره ادبیات داستانی» به نوشته استاد محمدرضا سرشار، انتشارات کانون اندیشه جوان


حجاريان: براي تدبير و اعتدال آيت‌الله خامنه‌اي در رهبري نظام، بديلي سراغ ندارم

سعيد حجاريان تاکيد کرد که حتي اگر به قاعده ولايت فقيه هم اعتقاد نداشته باشيم، الان بهترين کسي که مي‌تواند مطلقاً ايران را رهبري کند، آيت‌الله خامنه‌اي است.

به گزارش ايرنا، اگرچه حدود يک‌ماه از آزادي سعيد حجاريان، تئوريسين جريان اصلاحات، مي‌گذرد اما با اين حال و برخلاف ادعاي اصلاح طلبان، او نه تنها اعترافات خود را تکذيب نکرد که حتي همچنان بر عقايد جديدش پافشاري مي‌کند.
اين موضوع پس از ديدار اخير او با تعدادي از دوستان قديمي‌اش بار ديگر تاييد شد.
حجاريان که پيش از اين ديدارهاي متعددي با شخصيت‌هاي مطرح جريان اصلاح‌طلب داشته است، اخيرا در ملاقات با چندتن از دوستان قديمي خود در يک نهاد ، به طرح موضوعات تامل برانگيزي پرداخت و ريشه وقايع و ناآرامي‌هاي پس از انتخابات را "تندروي اصلاح‌طلبان" دانست.
آنچنان که يکي از اين دوستان قديمي حجاريان به خبرنگار شبکه ايران گفت، اين عضو مستعفي جبهه مشارکت خطاب به دوستان خود که از وي درباره واقعي بودن اظهاراتش در دادگاه و مصاحبه هاي اخيرش مي پرسيدند، اظهار داشت: "مشکل اصلي اصلاح طلبان از زماني که احمدي نژاد رئيس جمهور شد به وجود آمد، با اين حال اگر افراطي‌گري‌هاي ما در دوره اصلاحات نبود، هرگز دولت نهم با چنين جهت گيري‌هايي روي کار نمي‌آمد".
اما در حالي که بر اساس اعترافات متهمان در دادگاه هاي کودتاي مخملي و روشنگري‌هاي مقامات مطرح کشور از جمله فرمانده سپاه پاسداران، مشخص شد که سران اصلاحات درصدد تضعيف و حتي حذف جايگاه ولايت فقيه بوده‌اند، حجاريان به انتقاد از اين رويکرد اصلاح طلبان پرداخت.
بنابر آنچه اين همکار قديمي و البته اصولگراي حجاريان از محتواي اين جلسه گفته است، او در اين ديدار تاکيد کرده است: "حتي اگر مطابق برخي استراتژي‌ها، به قاعده ولايت فقيه هم اعتقاد نداشته باشيم، الان بهترين کسي که مي‌تواند مطلقاً ايران را رهبري کند، آيت الله خامنه‌اي است."
وي درباره علت چنين اظهارنظري هم، توضيح داده که از نظر او "تدبير و اعتدال رهبر انقلاب در هدايت نظام، در ميان تمامي رجال موجود سياسي کشور بديلي ندارد."
حجاريان در پايان عنوان کرده که "با توجه به رفتارهاي تند ما در دولت اصلاحات و پس از آن که منجر شد طي 4-5 سال اخير سال به سال از موقعيت قبلي خود عقب تر بيفتيم، اکنون تکرار اين رفتار خطاي بارزي است که وضع سياسي‌مان را به نسبت موقعيتي که امروز در آن قرار داريم، هم بدتر مي کند."
به گزارش شبکه ايران پس از انتشار اعترافات سعيد حجاريان در دادگاه کودتاي مخملي چهره‌ها و رسانه‌هاي اصلاح طلب مدعي شدند که اين اعترافات تحت فشار و شرايط زندان بوده است و قطعا حجاريان به محض آزادي، اين اعترافات را تکذيب خواهد کرد.
اما با وجود اينکه منابع خبري از تلاش برخي چهره‌هاي اصلاح‌طلب براي تحريک و ترغيب حجاريان به تکذيب افشاگري‌هايش خبر مي‌دهند، حجاريان با پافشاري بر مواضعش، همچنان بر عقايد جديدش تاکيد مي‌کند.

ارسال نظر