آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


راز اين بلوغ


اميرحسين فردي
بلندي و هيبت يك كوه، هرگز از دامنه آن قابل رؤيت نيست، گيرم كه سرت را آن قدر بالا بگيري تا عنقريب كلاهت بيافتد. براي مشاهده عظمت كوهي كه ساعاتي قبل از يال و قله اش عبور كردي، بايد از آن فاصله بگيري، دور و دورتر شوي، آن گاه برگردي و نگاهش كني. در آن صورت مي تواني به شوكت و شكوه آن پي ببري، و از اين كه توانسته اي برفرازش بايستي و دشت و دامنه زير پايت را تماشا كني، از يال هاي بلند و پرتگاه هاي عميق آن بگذري، حسي خوش آيند، توأم با اعتماد به نفس به تو دست مي دهد، شايد هم در باورت نگنجد اين تو بوده اي كه از شانه هاي آن كوه سركش گذشته اي و آن را پشت سرگذاشته اي.
آنچه كه در خرداد 88، پس از انتخابات رياست جمهوري، در ايران رخ نمود، حادثه خطرناك و عظيمي بود كه ناگهان پيش پاي ملت سبز شد. مثل كوهي مخوف و پر از صخره و پرتگاه، در مسير انقلاب سينه سپر كرد، تا آرزوهاي متعالي ملت بزرگ ايران، در پاي آن كوه مخوف تلنبار بشود و راه به جايي نبرد، آن قدر كه مردم از ادامه مسير پشيمان بشوند، عقب گرد كنند و از آرمان ها و اهداف انقلابي خود چشم بپوشند.
اين مانع بزرگ، اين سنگ و صخره هاي دهشتناك، پيش پاي هر ملت ديگري سبز مي شد، بي گمان راه بازگشت را پيش مي گرفتند و از ادامه مسير باز مي ماندند. اما مردم فهيم و شجاع ايران، با كمترين تلفات و لطمه، سبكبال از فراز كوه فتنه عبور كرد و بار ديگر توانمندي بي مثال خود را به نمايش گذاشت. از بامداد پيروزي انقلاب اسلامي مردم ايران به اين سو، انواع و اقسام دام ها و دامچاله ها را در مسير حركت تكاملي اين ملت پهن كردند. اما مردم، با تدبير و درايت، همه آن موانع را يكي پس از ديگري پشت سرگذاشتند و راه خانه خورشيد را در پيش گرفتند. از كودتاهاي خشن و زمخت نوژه و قطب زاده بگير تا جنگ 8 ساله و جنايات رجوي و بني صدر و اين آخرين كه از نوع نرم و اسفنجي شيوه هاي براندازانه بود، در اين سرزمين و در اين برهه تاريخي آزمايش شد، اما همه آنها ناموفق بود. ملت، تيزبين تر و آبديده تر شدند و به بلوغ سياسي رسيدند، از همين رو، دشمنان خارجي و داخلي انقلاب دستخوش هذيان هاي سياسي و افسردگي هاي مزمن شده اند. به معني واقعي سرگيجه گرفته اند، نمي دانند با اين نظام زيبا و نهضت چشم نواز، چه بايد بكنند، هر نوع سحر و جادو و مار و موري كه در آستين داشتند رو كردند، اما همه آنها دود شدند و به هوا رفتند. آنچه كه در كف واقعيت باقي ماند، ملتي بزرگ، مؤمن به آموزه هاي اسلام بود.
حال پرسش اينجاست؛ راز و رمز اين ميزان از پيروزي ها در چيست؟ اگر گفته شود در اسلاميت اين ملت است، كه ملت هاي ديگر هم مسلمانند. پس چرا آنها زير يوغ استعمار دست و پا مي زنند و تحقير مي شوند، اما ملت ما با حفظ استقلال و آزادي خود، هر لحظه زورگويان جهاني را تحقير مي كند؟
پاسخ پرسش بالا اين است: رمز پيروزي ملت ايران، در پيروي از رهبري الهي، يعني ولي فقيه نهفته است، آن راز بزرگ و جانمايه همه توفيق ها در همين نكته نهان است؛ اطاعت عاشقانه از ولي امر. پيروزي انقلاب اسلامي بر رژيم وابسته پادشاهي، از زماني شروع شد كه ملت ايران، با امام خميني، به عنوان ولي فقيه، بيعت كردند و در كوران حوادث، بر پيمان خود استوار ماندند. اكنون نيز، مردم با همان مرام و مسلك، با اشارات و ارشادات ولي فقيه زمان، فتنه ها و توطئه ها را، يكي پس از ديگري، از كار انداخته و به سوي فردايي پر از پيشرفت و اميد گام برمي دارند. دشمن كه پي به اين راز بزرگ برده است، به تضعيف جايگاه رهبري مي كوشد، كه فتنه اخير ترجمان زبونانه آن اراده باطل بود. در اين رويارويي، نه تنها موقعيت رهبري تضعيف نشد كه به رغم تصور خام خيالانه دشمن، مهر رهبري، در دل ها عمق بيشتري يافت و بر شمار دلدادگانش افزوده شد.

No TrackBacks

TrackBack URL: http://www.sarshar.org/cgi-bin/mt/mt-tb.cgi/61

ارسال نظر