آخرین خبر

 • • روايت "اسب سفيد" دهه شصتي‌ها در راديو ايران قرار است در برنامه قصه روايت و داستان‌هاي دهه ۶۰ را دوباره پخش كنيم.
 • شنبه 18 مهرماه 94

  به گزارش شبكه راديويي ايران حسن بنايي تهيه‌كننده راديو در خصوص برنامه‌هاي خود گفت: قصه‌هاي پخش شده دهه 60 را دوباره در برنامه «قصه هر شب» پخش مي‌كنيم. هفت «قصه ظهر جمعه» با صداي مرحوم حميد عاملي در دهه 60 را پخش كرده‌ايم و با صداي محمدرضا سرشار قصه «اسب سفيد» روي آنتن مي‌رود. داستان بخش اول سير ماهيگيري است كه اسب سفيدي مي‌بيند و در دلش آرزوي داشتن آن را مي‌كند به همين خاطر به دنبال آن مي‌رود تا اينكه در جنگلي...
  بنايي در خصوص برنامه «راه شب» گفت: در اين برنامه به موضوعات اجتماعي، فرهنگي مي‌پردازيم، برنامه بيشتر به موسيقي اختصاص دارد. از ديگر بخش‌هاي برنامه مي‌توانم به شعرخواني، تغذيه شب، سخن پارسي كه براي پاسداشت زبان و درست خواني و درست گويي اين بخش را پخش مي‌كنيم.
  وي در پايان در خصوص «صداي مردم» اظهار داشت: در برنامه «صداي مردم» به نقش شوراهاي مردمي در پيشرفت و آباداني، رشد اجتماعي و فرهنگي مي‌پردازيم. با نمايندگان و اعضاي شوراهاي اسلامي در سراسر كشور تماس مي‌گيريم و درباره اقدامات آنها صحبت مي‌كنيم.
  اين برنامه ساعت 13 روز‌هاي جمعه از راديو ايران پخش مي‌شود.

آخرین کتاب

 • • چاپ دوم ترجمه عربی رمانی که به چهار زبان زنده دنیا ترجمه شده است
 • این اثر که به چهار زبان زنده دنیا ترجمه شده است هم اینک چاپ دوم عربی آن در حال انتشار است.

  «آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبح¬های جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند. به گونه ای که معظم له در یک دیدار حضوری با نویسنده و دست اندرکاران رادیویی این برنامه، آنان را مورد تفقد و تشویق قرار دادند و به ادامه کار سفارش کردند.

  این برنامه رادیویی سپس به زبانهای دیگر نیز ترجمه و از شبکه های برون مرزی صدا پخش شد. همان گونه که نمایش نسخه فارسی آن، پس از چندی، مجددا از صدای جمهوری اسلامی ایران بازپخش شد.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری شد. از آن جمله می توان به عنوان اثار برگزیده رتبه¬های اول و دوم دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد. و بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی (ترجمه پروفسور جیمز کلارک؛ قرار گرفته روی سایت آمازون)، اردو، ترکی استانبولی (منتشر شده توسط انتشارات کوثر استانبول و قرار گرفته روی سایت آمازون) و چاپ ترجمه عربی مجلد اول آن با عنوان «ها هو الیتیم بعین الله» در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. به گونه¬ای که در نمایشگاه کتاب بغداد تمام نسخ آن در همان روز نخست به اتمام رسید.

  «آنک یتیم نظر کرده» در چاپ دوم عربی خود به ترجمه دکتر بتول مشکین فام - استاد دانشگاه الزهرا- توسط ناشر جدیدش - دارالمعارف الحکمیه - در شمارگان 1000نسخه، در دست انتشار است.

خواندني‌هاي وب


برای دو سال دیگر محمدرضا سرشار مجددا رئیس انجمن قلم ایران شد


در جلسه هیات مدیره جدید انجمن قلم ایران محمدرضا سرشار همچون دو دوره گذشته به عنوان رئیس انجمن قلم ایران برگزیده شد.

خبرگزاری فارس: محمدرضا سرشار مجددا رئیس انجمن قلم ایران شد

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، شنبه 25 مهر 94 ساعت 14 نخستین جلسه نهمین هیات مدیره انجمن قلم ایران با حضور کلیه 7 عضو منتخب آن, در محل دفتر این انجمن واقع در خیابان سیدجمال الدین اسدابادی ایران برگزار شد.

در این نشست که تا ساعت 16 به طول انجامید, پس از ارزیابی اعضا از مجمع عمومی برگزار شده در چهارشنبه هفته گذشته و قرائت بندهایی از اساسنامه انجمن که مربوط به جایگاه و و ظایف هیات مدیره, رییس, نایب رییس, دبیر و خزانه دار. , با رای مخفی اعضا, دبیر و خزانه دار است, اعضا به انتخاب چهار نفر از میان خود برای تصدی مسئولیتهای مذکور پرداختند.

در نتیجه همچون دوره دو ساله گذشته, محمدرضا سرشار به عنوان رییس, دکتر محسن پرویز به عنوان نایب ربیس و سخنگوی انجمن, راضیه تجار به عنوان دبیر و عباسعلی براتی پور به عنوان خزانه دار برگزیده شدند.

گفتنی است: از میان 13 نفر داوطلب عضویت در هیات مدیره هفدهمین مجمع عمومی عادی انجمن قلم ایران که چهارشنبه 22 مهر برگزار شد, شش نفر از اعضای هیات مدیره سابق به همراه رضا اسماعیلی برای عضویت در هیات مدیره این دوره انتخاب شدند.

دو عضو دیگر حاضر در این جلسه عبارت بودند از رضا رسولی و کامران پارسی نژاد شیرازی.

به گزارش فارس، پیش از هفدهمین مجمع عمومی انجمن قلم ایران چهارشنبه 22 مهر سال جاری برگزار شد. در این مراسم محمدرضا سرشار رییس هیات مدیره ضمن گفتن خیرمقدم به حاضران و اعلام برنامه به انتخاب اعضای هیات مدیره موقت برای اداره جلسه

با رای مستقیم اعضا پرداخت و ضمن اعلام بخشهای مختلف برنامه این مجمع اداره جلسه را به هیات مدیره پنج نفره موقت (دکتر جلیل عرفان منش, رییس, محمدرضا اصلانی نایب رییس, سهیلا راجی کاشی, منشی, محسن بغلانی و سیداحمد میرزاده, ناظران اول و دوم سپرد.

انگاه راضیه تجار دبیر همه ادوار گذشته انجمن به قرایت گزارش عملکرد هیات سال کاری گذشته پرداخت.

سپس عباسعلی براتی پور, خزانه دار به ارایه گزارش عملکرد مالی انجمن در سال کاری گذشته پرداخت و با توجه به اینکه با گذشت کمتر از نیم ساعت از آغاز مراسم, مجمع عمومی به حدنصاب رسیده بود تراز مالی سال اتی را با 30 درصد افزایش نسبت به سال قبل عرضه کرد که با رای گیری مستقیم رییس هیات مدیره موقت این تراز به تصویب جمع رسید.

اعضا به مبلغ 40000 تومان از دیگر موارد مصوب این نشست بود. در این هنگام دکتر محسن پرویز, نایب رییس هیات مدیره با ذکر این مقدمه که انجمن از سوی اداره رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت ارشاد موظف شده است که اساسنامه خود را در چارچوب تیپ عرضه شده از سوی این اداره تنظیم کند و این کار باعث تغییراتی در اساسنامه فعلی انجمن شده است, به

قرایت اساسنامه انجمن در شکل جدید ان پرداخت که پس از رای گیری اساسنامه جدید مورد تصویب جمع قرار گرفت.

معرفی دو دقیقه ای داوطلبان نامزدی هیات مدیره و بازرسان _که بیشتر و گاه کمتر از این زمان را به خود اختصاص می داد_ بخش دیگر این مجمع بود.

نامزدهای هیات میره علاوه بر هفت نفر اعضای هیات مدیره سابق عبارت بودند از مصطفی زمانی,

یوسف قوجق, علی اکبر والایی, احمد عربلو, رضا اسماعیلی.

نامزدهای بازرسی عبارت بودند از محمدعلی گودینی, سهیلا عبدالحسینی, علی الله سلیمی, سهیلا علوی زاده, فرحناز سهرابی نژاد, مهدی قیصری و میثم نمکی ارانی _که غایب بودند_و علیشیر رضایی میرقاید.

در پایان رای گیری و سپس شمارش آرا به عمل امد که در نتیجه افراد ذیل با اخذ ارای بیشتر انتخاب

شدند: سرشار با 115, پرویز با 106, تجار با 79, براتی پور با 66, اسماعیلی با 61, رسولی با 55, پارسی نژاد با 51 رای به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره, پاک ایین با 49, عربلو با 45 و زمانی با 40 رای به عنوان اعضای علی البدل هیات مدیره.

در بخش بازرسان گودینی با 84, سلیمی با 72, عبدالحسینی با 63 رای به عنوان بازرسان اصلی, علوی زاده با 43

و سهرابی نژاد با 27 رای به عنوان بازرسان علی البدل برگزیده شدند.

ارسال نظر