آخرین خبر

 • • نامه سرگشاده انجمن قلم ایران به وزیر ارشاد در باره لزوم عدم حضور ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت
 • سه شنبه 14 مهرماه 94

  بسمه تعالی
  جناب آقای علی جنتی
  وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
  سلام علیکم
   
     انقلاب اسلامی ایران با جانمایه فرهنگ و اندیشه مبتنی بر وحی، درهایی تازه‌ از یک جریان پاک فرهنگی را به روی صاحبان اندیشه و خرد و جویندگان حقیقت در همه‌ی جهان گشود؛ اما این امر بر سردمداران گروهی از کشورهایی که تداوم برترجویی خود را فقط در سایه نفی تفکر الهی و توحیدی می دیدند، خوش نیامد. از این رو برخی از صاحبان قلم-  وابسته به خود- را بر آن داشتند تا جایگاه قدسی آخرین فرستاده الهی- حضرت محمد (ص)-  را با قلمهای مسموم خود بیالایند. هرچند ساحت پیامبر اعظم (ص) والا­تر از آن است که با  لجن­پراکنی­ جرثومه­ فسادی این مایه حقیر آلوده شود، اما برای صاحبان قلم و اندیشه در جمهوری اسلامی ایران بسیار تلخ و اندوهبار است که ببینند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه کتابی شرکت کند که آغاز به کار آن با حضور کسی شکل بگیرد که به سبب هتک حرمت ختم پیامبران در کتابی مورد نفرت و غضب بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان قرارگرفته و ادامه­اش با رونمایی از  کتابی باشد که در ارتباط با همین نوشته موهن  از سوی همان فرد نوشته شده است. لذا، از جنابعالی درخواست می­کنیم در این باره تجدید نظر فرمایید .

                                                                                                                             با احترام

  انجمن قلم ایران 

آخرین کتاب

 • • چاپ دوم ترجمه عربی رمانی که به چهار زبان زنده دنیا ترجمه شده است
 • این اثر که به چهار زبان زنده دنیا ترجمه شده است هم اینک چاپ دوم عربی آن در حال انتشار است.

  «آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبح¬های جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند. به گونه ای که معظم له در یک دیدار حضوری با نویسنده و دست اندرکاران رادیویی این برنامه، آنان را مورد تفقد و تشویق قرار دادند و به ادامه کار سفارش کردند.

  این برنامه رادیویی سپس به زبانهای دیگر نیز ترجمه و از شبکه های برون مرزی صدا پخش شد. همان گونه که نمایش نسخه فارسی آن، پس از چندی، مجددا از صدای جمهوری اسلامی ایران بازپخش شد.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری شد. از آن جمله می توان به عنوان اثار برگزیده رتبه¬های اول و دوم دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد. و بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی (ترجمه پروفسور جیمز کلارک؛ قرار گرفته روی سایت آمازون)، اردو، ترکی استانبولی (منتشر شده توسط انتشارات کوثر استانبول و قرار گرفته روی سایت آمازون) و چاپ ترجمه عربی مجلد اول آن با عنوان «ها هو الیتیم بعین الله» در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. به گونه¬ای که در نمایشگاه کتاب بغداد تمام نسخ آن در همان روز نخست به اتمام رسید.

  «آنک یتیم نظر کرده» در چاپ دوم عربی خود به ترجمه دکتر بتول مشکین فام - استاد دانشگاه الزهرا- توسط ناشر جدیدش - دارالمعارف الحکمیه - در شمارگان 1000نسخه، در دست انتشار است.


جروزالم‌پست: توافق هسته‌ای بهترین مسیر حمله به ایران است!

یک روزنامه صهیونیستی نوشت توافق هسته‌ای بهترین مسیر حمله به ایران است.
جروزالم‌پست نوشت: بهترین دلیل برای توافق هسته‌ای، این است که غرب خواهد فهمید کدام یک از سایت‌های هسته‌ای مهم ایران را بمباران کند. بدون توافق هسته‌ای راهی برای شناخت اینکه چه سایت‌هایی در ایران واقعا مهم هستند، وجود نداشت از این رو واشنگتن و متحدانش ناگزیر بودند تمامی سایت‌های هسته‌ای را بمباران کنند.
این روزنامه می‌افزاید: توافق هسته‌‌ای، زمینه بازرسی‌هایی را فراهم می‌کند که به آمریکا و غرب امکان می‌دهد اهمیت راهبردی سایت‌های هسته‌ای مختلف ایران را ارزیابی کنند. بازرسان می‌توانند خواستار دسترسی به نقطه مشکوک شوند. هرگونه مقاومت ایران، موجب توجه شدید به آن نقطه خاص خواهد شد. این امر به غرب می‌گوید که آن نقطه به حدی برای ایران اهمیت دارد که حاضر است با مقاومت در برابر بازرسی‌ از آن، خطر جنگ را بپذیرد و همچنین نشان می‌دهد که در آن نقطه فعالیتی مغایر با توافق جریان دارد. به این ترتیب، چنین واکنشی، یک هدف نظامی روشن را به غرب می‌نمایاند. جروزالم پست خاطر نشان ‌کرد: بدون توافق، آمریکا و متحدانش هیچ راهی برای شناخت اینکه کدام سایت‌ها واقعا حائز اهمیت هستند، ندارند، بنابراین ناگزیر هستند همه آنها را بمباران کنند. هرچه تعداد هدف‌هایی که بمباران می‌شوند، بیشتر باشند، احتمال شکست این عملیات و خسارات جانبی آن شدیدتر می‌شود و در پایان آمریکا و متحدانش ممکن است هرگز کاملا از میزان موثر بودن حملات خود و اینکه به چه میزان توانسته‌اند مسیر رسیدن ایران به بمب را سد کنند، آگاه نشوند.
حملات نظامی برای اینکه موفق باشند، به عوامل اساسی مختلفی نیاز دارند؛ هدف‌های مشخص قابل پیگیری، اطلاعات صحیح درباره آن اهداف و حمایت بین‌المللی گسترده. توافق هسته‌ای ایران هر سه این شروط را تامین می‌کند.
روزنامه صهیونیستی می‌نویسد: سرویس اطلاعات آمریکا و متحدانش می‌توانند به نظارت بر ایران ادامه دهند، اما بدون بازرسی‌ها، قدرت‌های غربی فقط می‌توانند ارزش واقعی را که ایران برای سایت‌های مختلف خود قائل است، حدس بزنند. اگر این توافق از دست برود، تشخیص سایت‌های هسته‌ای مخفی با تله‌های احتمالی یا سایت‌های صنعتی نظامی که هیچ ربطی با تسلیحات هسته‌ای ندارند، بسیار سخت‌تر خواهد بود.
جروزالم‌پست ادامه می‌دهد: این توافق ایران را ملزم می‌کند بیشتر ذخایر اورانیوم غنی شده و سانتریفیوژهای خود را کنار بگذارد و اگر نیاز به حمله باشد، عقل به ما می‌گوید نابود کردن 6 هزار سانتریفیوژ، آسان‌تر از 20 هزار سانتریفیوژ یا بیشتر خواهد بود. نهایتا اگر آمریکا به این توافق وفادار باشد، برای اقدام نظامی، احتمالا از حمایت یک ائتلاف بین‌المللی برخوردار خواهد شد.
این تحلیل در حالی است که برخی حامیان برجام مدعی شده‌اند توافق مذکور سایه جنگ و تهدید را از سر کشور دور کرده است!

ارسال نظر