آخرین خبر

 • • نامه سرگشاده هیئت مدیره انجمن قلم ایران به کمیته مرکزی جبهه متحد اصولگرایان
 • جمعه 11 شهریورماه 90

  بسم الله الرحمن الرحیم
  اعضای محترم کمیته مرکزی جبهه متحد اصول گرایان
  سلام علیکم
  هما ن گونه که نیک می دانید ، ملت سرافراز ایران بار دیگر در آستانه ی ورود به یکی از عرصه های حساس انتخابات خود قرار دارد.
  انتخاباتی که علاوه بر تاثیرهای مهم داخلی و بین المللی خود به لحاظ تاثیری که در راهبری کشور ، در مهمترین سال های دهه عدالت و پیشرفت دارد ، از اهمیت دو چندانی برخوردار است.
  بیداری اسلامی و الگوگیری ملت های مسلمان و آزاده ی جهان از ملت ایران در پیمودن راه پر فراز و نشیب استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی ،چشم جهانیان را بیش از پیش به موفقیت تجربه مردمسالاری دینی در ایران معطوف ;\کرده است. به همین دلیل هم انتظار می رود ، متصدیان و مسئولین امر برای چشاندن طعم شیرین چنین تجربه ای به ملت پیشتاز ایران اسلامی و سایر جوامع آزاده جهان ، در این سال ها حساسیت بیشتری داشته باشند.
  متجلی شدن عملی این هدف مقدس، در عرصه های مختلف مستلزم برنامه ریزی و بررسی ضعف ها و قوت هاست.و در این بین مجلس شورای اسلامی بیش از سایر بخش ها در عرصه نظارت و هدایت ، نقش بسیار ویژه و مهمی را بر عهده دارد.
  در این راستا،بررسی های کارشناسی برای معرفی نامزدهای اصلح و برگزیدن برنامه های صواب و صلاح در به وجود آمدن چنین فضایی ضروری است. و امنا و مراجع فکری و عقیدتی مردم نقش مضاعفی برای رقم زدن بهترین اتفاقات در این عرصه بر عهده دارند.
  جنگ نرم دشمنان قسم خورده اسلام و ایران ،در پی القای شکست ایده و آرمان انقلاب اسلامی در میدان های مختلف است و مهمترین عرصه ی این تهاجم خصمانه موضوعات فرهنگی است.
  وضعیت فرهنگی جامعه و ابتلائات و فتنه هایی که در کیان فرهنگ و اعتقادات ، جامعه را دچار مشکلات عدیده کرده نشان می دهد،یکی از مهمترین اولویت هایی که باید مورد همه دستگاه ها و به ویژه قوای قانون گذاری کشور باشد ، موضوع مهم "مظلومیت زدایی از فرهنگ" است.
  بی تردید در زمینه تحقق این اولویت بسیار مهم و اساسی ،ذی صلاح ترین گروهی که می توانند با مشاوره و معاونت حوزه های سیاسی و اجتماعی ، راهکارهای مناسب هر حوزه ای را ارائه و پیگیری نمایند ،خود جامعه ی هنرمندان و فرهیختگان متعهد کشورند.
  مع الاسف، یکی از بسترهای نابسامانی در چنین عرصه ها آن بوده که هیچ زمانی مجلس در میان قشرهای مختلف و متنوع خود ،شاهد حضور قشر تاثیر گذاری از هنرمندان متعهد نبوده و به همین دلیل هم بسیاری از موضوعات مهم و اساسی فرهنگی هنری کشور در عرصه قانون گذاری و هدایت و حمایت و نظارت مورد توجه واقع نشده است و در کشور هنر پرور و فرهنگ مداری مانند ایران هیچ گاه فراکسیون تخصصی هنر و فرهنگ برای پیگیری مطالبات نظام در این عرصه ها وجود نداشته است.
  انجمن قلم ایران که متشکل از عده قابل توجهی از فحول اصیل فرهنگ و ادب و هنر متعهد به ارزش های انقلاب اسلامی و ولایت فقیه است، آمادگی دارد در این عرصه به عنوان بازوی مشورتی آن شورا، معتمدین مومن و متدین مردم در جبهه اصولگرایی را در رسیدن به برنامه ها ، شعارها و شاخص های هنری و فرهنگی در عرصه انتخابات یاری رسانده و زمینه معرفی چهره های متعهد و خدوم هنری برای نامزدی مجلس شورای اسلامی را از طریق آن شورا فراهم کند.
  امید اینکه نگاه جامع نگر این جبهه متحد بتواند باعث روشنی چشم علاقمندان به انقلاب اسلامی و تداوم اعتماد جامعه برای سپردن مدیریت اجتماع به گروه های متدین و متعهد اصولگرا شود.
  با احترام- هیئت مدیره انجمن قلم ایران

آخرين نظرات خوانندگان

 • قلم بی سر: بگذارید حرفها زده شود. خود پنهان کردن و مجوز ندادن ادامه
 • عليرضا: ظاهرا در ايران همه امنيت دارند جز بچه حزب الهي ادامه

آخرين تصاوير

 • IMG_3513.JPG
 • IMG_3505.JPG
 • IMG_3451.JPG
 • IMG_1301.JPG
 • IMG_1427.JPG
 • IMG_1243.JPG
 • IMG_1201.JPG
 • IMG_1540.JPG

آخرین کتاب

 • • اتمام نگارش "نگاهی داستانی به سوره یوسف" توسط محمدرضا سرشار
 • سرانجام پس از ماهها، و با وقفه های ناخواسته ای که در کار پدید آمد، به لطف خدا، نوشتن، بازبینی و ویرایش نهایی "نگاهی داستانی به سوره یوسف" به پایان رسید؛ و 24 ام همین ماه، آن را به گروه ادبیات اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی - که قرار است آن را منتشر کند - ، تحویل دادم.
  این پژوهش داستانی - قرآنی که ابتدا تصور می کردم در حدود 100 صفحه بشود، بالغ بر 230 صفحه کتابی از کار درآمد.
  برخی از سرفصل های این کتاب عبارت اند از:شان نزول سوره یوسف، منظور از "قصه" در قرآن، آیا هدف خداوند از بیان "قصص" در قرآن، "قصه گویی" به معنای متعارف است؟"احسن القصص" کدام است؟، منظور از "عبرت برای اولوالالباب" چیست؟، برخی مختصات و تفاوتهای "قصه یوسف" با دیگر قصص قرآن، قصه یوسف در عهد عتیق، بعضی تفاوتهای "قصه یوسف" در عهد عتیق و قرآن، اشکالهای حاشیه ای وارد به روایت توراتی "قصه یوسف"، برخی ظرافتهای زبانی و نکات تفسیری "قصه یوسف"، پاسخ چند پرسش منطقی در مورد "قصه یوسف"، درونمایه ها: درونمایه های آشکار، درونمایه های پنهان، سه نکته دیگر محتوایی - ساختاری:رؤیاها، پیراهن یوسف، عشق یا گرایش جنسی، ساختار، شخصیت پردازی، ابزارهای روایت، توصیفها، زاویه دید، لحن و زبان.
  قابل ذکر است: تا کنون، خاصه در دوران پس از پیروزی انقلاب، کتابها و پژوهشهای متعددی در باره قصه های قرآن، به ویژه "قصه یوسف" ، به صورت تالیف یا ترجمه، در ایران منتشر شده است. اما هیچ یک از مؤلفان این آثار، منتقد، نظریه پرداز یا نویسنده داستان نبوده اند.امیدوارم این پژوهش که از سوی یک نویسنده و منتقد داستان به رشته تحریر درآمده است، بتواند دست کم تا مدتی، خلا موجود در این زمینه را پر کند.
  این اثر پس از طی مراحل تصویب، در انتشارات پژوهشگاه و فرهنگ و اندیشه اسلامی چاپ و منتشر خواهد شد.


هر چقدر اتهام‌زني و اهانت شجریان بیشتر می‌شود، راحت‌تر مجوز می‌گیرد!

یک بام و دوهوای مسئولان فرهنگی در برخورد با یک خواننده/
سخنرانی علیه مسئولان ارشد يك كشور، توهین مستقیم به مقامات اجرایی، استفاده از الفاظ توهین آمیز علیه بنیانگذار سیستم حکومتی یک نظام سیاسی، حضور در تجمعات آشوبگرانه غیرقانونی و مصاحبه با رسانه‌های بیگانه علیه منافع و امنیتی ملی اگر در هر نقطه‌ای از جهان اتفاق بیفتد، قطعا مجازات سنگینی برای فرد مجرم درنظر گرفته می‌شود.

به گزارش رجانيوز، اين در حالي است كه در ایران، نه تنها برخوردی با برخي از مصاديق اين اقدامات مجرمانه نمی‌شود بلکه آنان اجازه پیدا می‌کنند تا کنسرت موسیقی در داخل کشور برگزار و آلبوم موسیقی با مجوز وزارت ارشاد منتشر کنند و سود حاصل از فروش آن را به دلار تبدیل کنند.

سخنان و مواضع ضد انقلابی و ضد ملی محمدرضا شجریان در جریان حوادث پس از انتخابات در حمایت از مخالفان ایران و همنوایی با رسانه‌های خارجی نظیر بی‌بی‌سی فارسی و صدای امریکا تا حدی آشکار و پررنگ بود که حتی بسیاری از طرفداران وی را نیز به واکنش واداشت اما روز گذشته خبری در رسانه‌های منتشر شد که از اعطای مجوز به آلبوم جدید وی خبر می‌داد.

فعالیت در فضایی که به گفته خود شجریان آکنده از دیکتاتوری و خفقان است؛ تا جایی که او حتی صدا و سیما را هم دشمن مردم معرفی می‌کند، قرار است چه فایده‌ای برای مردم و کشورمان داشته باشد؟ شجریان در دو سال اخیر به طور مرتب با تلویزیون دولتی انگلیس و آمریکا مصاحبه داشته و در سخنان خود شدیدترین حملات و توهین‌ها را نسبت به برخی شخصیت‌های بزرگ تاریخ انقلاب اسلامی و حتی برخی از احکام شرعی داشته است.

شجریان حتی در مستندی که تلویزیون دولتی انگلیس درباره او ساخت و صادق صبا رئیس بخش فارسی بی‌بی‌سی شخصا به گفت‌وگو با او پرداخت، دست به تهدید مردم و نظام هم زد و از سرنگونی قریب‌الوقوع جمهوری اسلامی ایران خبر داد!

او در این رپرتاژ سیاسی که تلاش داشت تا وجهه‌ی فرهنگی از بی‌بی‌سی به نمایش بگذارد، گفت که شعر معروف "شهر یاران بود و خاک مهربانان این دیار" را هم برآمده از اندیشه سیاسی خود در مخالفت با انقلاب اسلامی مردم ایران در سال 57 بوده که به مسئولان وقت نظام هشدار داده است!

البته هنوز به این سوال پاسخ داده نشده که کسی كه تلویزیون کشور خودش را متهم به دشمنی با مردم می‌کند و حاضر نیست صدایش از تلویزیون کشورش پخش شود، چطور می‌تواند با رسانه‌ی کشوری مصاحبه کند که دشمنی و سیاست‌ خصمانه دولت آن کشور با مردم ایران در طول سال‌های گذشته کاملا آشکار و روشن است.

اين در حالي است كه که آقاي شجريان حتی برای پخش دعای "ربنا" در ماه رمضان و هم‌زمان با زمان افطار هم شرط و شروط تعیین می‌کند و برای مردم و مسئولان خط و نشان می‌کشد؛ رویکردی که سال‌هاست از سوی شجریان در پیش گرفته شده و با انعطاف بی جای مسئولان، تبدیل به یک سنت سیئه هر ساله در آستانه ماه رمضان برای ایجاد تشویش ذهنی در میان مردم شده است؛ تا جایی که هر سال در روزهای پایانی ماه شعبان شاهد تیتر برخی روزنامه‌های خاص و جهت‌دار مبنی بر اینکه "شجریان امسال در تلویزیون هست یا نیست"، هستیم.

اعطای مجوز قانونی به انتشار یک آلبوم موسیقی و همچنین برگزاری رسمی کنسرت‌های موسیقی با حضور شجریان که به طور عمده دارای حواشی سیاسی است، اگر بیانگر وجود برخی رگه‌های فکری انحرافی در حمایت از براندازان و مخالفان فرهنگ اسلامی در ایران نباشد، قطعا نشانه کج‌سلیقگی مسئولان فرهنگی و همچنین ناکارآمد بودن سیستم فرهنگی و دستگاه عریض و طویلی به نام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

2 نظر

ظاهرا در ايران همه امنيت دارند جز بچه حزب الهي ها...

بگذارید حرفها زده شود. خود پنهان کردن و مجوز ندادن از آن شخص قهرمان می سازد. چراقهرمان سازی کنیم؟ تاریخ خودش جواب آنها را می دهد.

ارسال نظر