آخرین خبر

 • • همایش تجلیل از محمدرضا سرشار در کازرون برگزار خواهد شد.
 • چهارشنبه 21 خردادماه 93

  حسن یاسین راد دبیر همایش تجلیل از مقام ادبی استاد محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ضمن اعلام این خبر افزود:به مناسبت سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ، با تصویب شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون مقرر شد از استاد محمدرضا سرشار نویسنده توانا ، منتقد ادبی و قصه گوی ، قصه ظهر جمعه رادیو در زادگاهش شهر کازرون تجلیل به عمل آید
  حسن یاسین راد دبیر همایش تجلیل از مقام ادبی استاد محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ضمن اعلام این خبر افزود:به مناسبت سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ، با تصویب شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون مقرر شد از استاد محمدرضا سرشار نویسنده توانا ، منتقد ادبی و قصه گوی ، قصه ظهر جمعه رادیو در زادگاهش شهر کازرون تجلیل به عمل آید

  استاد محمدرضا سرشار مشهور به رضا رهگذر در 23 خرداد 1332 در کازرون متولد شد، وی تا کنون قریب به یکصدو چهل عنوان کتاب در تیراژ بیش از 5000000نسخه به رشته تحریر در آورده است .

  سرشار هم اکنون رئیس هیئت مدیره انجمن قلم ایران و مدرس داستان و نقد داستان و مدیرمسئول و سردبیر ماهنامه اقلیم نقد است که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد این وی فرموده اند : آقای سرشار حق بزرگی بر ادبیات داستانی انقلاب دارند (13/04/1385)

  همایش تجلیل از استاد سرشار از ساعت 17عصر بیست و پنجم خرداد ماه جاری با حضور اقشار مردم فرهنگ دوست کازرون و مسئولین استان و شهرستان در سالن اجتماعات استاد مردانی اداره ارشاد اسلامی شهرستان کازرون برگزار خواهد شد.

آخرين نظرات خوانندگان

 • مدیر: سلام آقای گراوندی عزیز. متشکرم. ان شاءالله. ادامه
 • غلامرضاگراوندی: سلام استاد.امیدوارم انتشارمجله اقلیم نقد هم ازسرگرفته بشه. تولدتان هم ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • آثار كودك محمدرضا سرشار در نمایشگاه كتاب / اصیل آباد به چاپ نوزدهم رسید
 • كد مطلب: 13544 25 فروردین 1393 ساعت 13:58
  به همت انتشارات سوره مهر؛
  سه اثر كودك و نوجوان محمدرضا سرشار به زودی از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می شوند و در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران حضور خواهند داشت.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری چاپ پنجم كتاب "سفر به جنوب" محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) به زودی از سوی انتشارات سوره مهر وارد بازار كتاب می شود.
  این اثر توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، برای نخستین بار در سال 1370 چاپ شد.
  كتاب "سفر به جنوب" كه مخاطبان آن را نوجوانان تشكیل می دهند، در نخستین جشنواره كتاب كودك و نوجوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، به عنوان كتاب تقدیری برگزیده شد و جایزه گرفت.
  غیر از خدا هیچكس نبود نیز به چاپ یازدهم رسیده است. این اثر مجموعه داستان قدیمی از سرشار است كه برای كودكان سال‌های آخر دبستان و دوره راهنمایی مناسب است.
  سرشار در این كتاب، شش داستان با موضوعاتی چون «نعمت هوش»، «ایثار»، «روزی حلال» و... را گرد هم آورده است و بازتولید مجموعه‌ای از داستان‌های قدیمی است.
  چاپ نوزدهم "اصیل آباد" این نویسنده نیز توسط انتشارات سوره مهر در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب عرضه خواهد شد. چاپ اول این اثر در اردیبهشت 1357 - قبل از پیروزی انقلاب - منتشر شده است.
  كتاب «اصیل آباد» از سری كتاب‌های گروه سنی نوجوانان، داستان زندگى مردمی است كه در روستا با تكیه بر تولیدات خودشان و براساس فطرت، سادگى و پاكى گذران زندگی می‌كنند.
  گفتنی است محمد رضا سرشار در بخش آثار بزرگسال خود هم امسال با دستی پر به نمایشگاه كتاب تهران می آید و چهار مجلد نخست از مجموعه هفت جلدی قصه‌‌های انقلاب را از سوی انتشارات سوره مهر در دست چاپ دارد.
  روی دیوار، پای تخته سیاه، همه گفتند مرگ بر شاه و به دنبال پدر عناوین این كتاب ها است.
  همچنین دو كتاب "داستان برای گشایش درهای آسمان" و "غوطه خوردنی غریب در داستان" از محمد رضا سرشار نیز توسط انتشارات سوره مهر در نمایشگاه كتاب در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.


انتصاب مختار پور در هیئت امنای نهاد کتابخانه‌ها را به فال نیک بگیرید/ امید به بازگشت نشاط و سلامت به یکی از انهادهای مهم فرهنگی کشور

کاری اگرچه دیر ولی قابل تقدیر
انتصاب علیرضا مختارپور بعنوان یکی از اعضای هیئت امنای نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور امید به ایجاد تغییرات مثبت در یکی از مهمترین نهادهای فرهنگی کشور را بیشتر کرده است.

به گزارش رجانیوز، با تغییر آغاز بکار دولت یازدهم و تغییر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تغییر در زیر مجموعه‌های این وزارتخانه اتفاقی قابل پیش بینی بود و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور هم اگرچه روی کاغذ زیر مجموعه وزارت ارشاد حساب نمی‌شود اما عملاً تحت مدیریت این وزارتخانه قرار دارد.

زمزمه‌های تغییر در این نهاد فرهنگی هم کم‌کم شنیده شد تا اینکه در بهمن ماه سال قبل بالاخره این اتفاق افتاد و محمدحسین ملک‌احمدی جایگزین منصور واعظی گشت. ملک‌احمدی پیش از این سابقه مدیرتی چند ساله بر این نهاد را داشت و انتخاب مجدد او به نوعی حرکتی ارتجاعی به حساب می‌آمد. مخصوصاً که سابقه وی در دوران مدیریت بر نهاد کتابخانه‌ها چندان درخشان هم نبود.

ملک‌احمدی بعنوان اولین مدیر یک نهاد فرهنگی تازه تاسیس می‌توانست نقش مهمی در مطرح شدن این نهاد در جامعه و حرکت به سمت انجام وظایف محوله و اهداف پیش‌بینی شده داشته باشد اما این اتفاق نیفتاد.

به همین دلیل هم بلافاصله بعد از مطرح شدن نام وی برای تصدی دبیر کلی نهاد کتابخانه‌ها، افراد مختلفی از فعالان حوزه فرهنگ به ابراز نگرانی پرداختند و نسبت به بازگشت شرایط پیشین هشدار دادند. این افراد علاوه بر یادآوری شرایط نابسامان اجرایی در دوره مدیریت ملک‌احمدی، بازگشت جریانات م زاویه‌دار با انقلاب به این نهاد فرهنگی را هم از تبعات احتمالی این انتصاب می‌دانستند. با این حال وزیر ارشاد در بهمن ماه 92 با امضای حکمی، محمدحسین ملک احمدی را بعنوان دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منصوب نمود.

انجام تغییراتی مبهم در رئوس مدیریتی نهاد و انتشار اخباری مبنی بر تعطیلی چندین طرح کتاب‌خوانی همچون ایستگاه مطالعه و کتاب من از جمله تبعات این انتصاب بود. تبعاتی که گویا به همین چند مورد محدود نمی‌شد چرا که اخباری مبنی بر وجود برخی نارضایتی‌ها نسبت به انتصاب ملک‌احمدی در سطوح بالای کشور به گوش می‌رسید.

این اخبار وقتی جدی‌تر شد که وقتی هنوز بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب در نیمه‌های خود بسر می‌برد، خبرهایی مبنی بر تغییر ملک‌احمدی انتشار یافت و رسانه‌ها بر قطعیت این تغییر تاکید کردند. علیرضا مختارپور نامی بود که همان روزها بعنوان رییس جدید نهاد کتاب‌خانه‌ها معرفی می‌شد و روز گذشته نیر رییس جمهور در حکمی مختارپور را بعنوان عضو هیئت امنای نهاد کتابخانه‌ها منصوب کرد.

این اتفاق را باید به فال نیک گرفت و از اذعان دولت به انتخاب نامناسب خویش تقدیر نمود. انتصاب ملک احمدی، اقدامی شایسته و مناسب با فضای کتابخوانی کشور نبود و حال تغییر در رئوس مدیریتی نهاد کتابخانه‌ها تصمیم درستی است. کاری که با عضویت مختارپور در هیئت امنای این نهاد آغاز شده است و تا تغییر در عالی‌ترین سطح مدیریتی آن باید ادامه پیدا کند. اگرچه از وزیر ارشاد انتظار می‌رفت که در همان زمان که بزرگان نسبت به انتصاب ملک‌احمدی واکنش نشان دادند، به تذکرات اهمیت می‌داد و چندین ماه در فعالیت‌های این نهاد فرهنگی وقفه ایجاد نمی‌کرد.

2 نظر

سلام استاد.امیدوارم انتشارمجله اقلیم نقد هم ازسرگرفته بشه.
تولدتان هم مبارک.صدسال زنده باشید.

ارسال نظر