آخرین خبر

 • • همایش تجلیل از محمدرضا سرشار در کازرون برگزار خواهد شد.
 • چهارشنبه 21 خردادماه 93

  حسن یاسین راد دبیر همایش تجلیل از مقام ادبی استاد محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ضمن اعلام این خبر افزود:به مناسبت سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ، با تصویب شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون مقرر شد از استاد محمدرضا سرشار نویسنده توانا ، منتقد ادبی و قصه گوی ، قصه ظهر جمعه رادیو در زادگاهش شهر کازرون تجلیل به عمل آید
  حسن یاسین راد دبیر همایش تجلیل از مقام ادبی استاد محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ضمن اعلام این خبر افزود:به مناسبت سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ، با تصویب شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون مقرر شد از استاد محمدرضا سرشار نویسنده توانا ، منتقد ادبی و قصه گوی ، قصه ظهر جمعه رادیو در زادگاهش شهر کازرون تجلیل به عمل آید

  استاد محمدرضا سرشار مشهور به رضا رهگذر در 23 خرداد 1332 در کازرون متولد شد، وی تا کنون قریب به یکصدو چهل عنوان کتاب در تیراژ بیش از 5000000نسخه به رشته تحریر در آورده است .

  سرشار هم اکنون رئیس هیئت مدیره انجمن قلم ایران و مدرس داستان و نقد داستان و مدیرمسئول و سردبیر ماهنامه اقلیم نقد است که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد این وی فرموده اند : آقای سرشار حق بزرگی بر ادبیات داستانی انقلاب دارند (13/04/1385)

  همایش تجلیل از استاد سرشار از ساعت 17عصر بیست و پنجم خرداد ماه جاری با حضور اقشار مردم فرهنگ دوست کازرون و مسئولین استان و شهرستان در سالن اجتماعات استاد مردانی اداره ارشاد اسلامی شهرستان کازرون برگزار خواهد شد.

آخرين نظرات خوانندگان

 • مولایی: بایددید جزوکدوم بانده؟ ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • آثار كودك محمدرضا سرشار در نمایشگاه كتاب / اصیل آباد به چاپ نوزدهم رسید
 • كد مطلب: 13544 25 فروردین 1393 ساعت 13:58
  به همت انتشارات سوره مهر؛
  سه اثر كودك و نوجوان محمدرضا سرشار به زودی از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می شوند و در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران حضور خواهند داشت.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری چاپ پنجم كتاب "سفر به جنوب" محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) به زودی از سوی انتشارات سوره مهر وارد بازار كتاب می شود.
  این اثر توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، برای نخستین بار در سال 1370 چاپ شد.
  كتاب "سفر به جنوب" كه مخاطبان آن را نوجوانان تشكیل می دهند، در نخستین جشنواره كتاب كودك و نوجوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، به عنوان كتاب تقدیری برگزیده شد و جایزه گرفت.
  غیر از خدا هیچكس نبود نیز به چاپ یازدهم رسیده است. این اثر مجموعه داستان قدیمی از سرشار است كه برای كودكان سال‌های آخر دبستان و دوره راهنمایی مناسب است.
  سرشار در این كتاب، شش داستان با موضوعاتی چون «نعمت هوش»، «ایثار»، «روزی حلال» و... را گرد هم آورده است و بازتولید مجموعه‌ای از داستان‌های قدیمی است.
  چاپ نوزدهم "اصیل آباد" این نویسنده نیز توسط انتشارات سوره مهر در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب عرضه خواهد شد. چاپ اول این اثر در اردیبهشت 1357 - قبل از پیروزی انقلاب - منتشر شده است.
  كتاب «اصیل آباد» از سری كتاب‌های گروه سنی نوجوانان، داستان زندگى مردمی است كه در روستا با تكیه بر تولیدات خودشان و براساس فطرت، سادگى و پاكى گذران زندگی می‌كنند.
  گفتنی است محمد رضا سرشار در بخش آثار بزرگسال خود هم امسال با دستی پر به نمایشگاه كتاب تهران می آید و چهار مجلد نخست از مجموعه هفت جلدی قصه‌‌های انقلاب را از سوی انتشارات سوره مهر در دست چاپ دارد.
  روی دیوار، پای تخته سیاه، همه گفتند مرگ بر شاه و به دنبال پدر عناوین این كتاب ها است.
  همچنین دو كتاب "داستان برای گشایش درهای آسمان" و "غوطه خوردنی غریب در داستان" از محمد رضا سرشار نیز توسط انتشارات سوره مهر در نمایشگاه كتاب در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.


بانی نامه گروهی از نویسندگان علیه ممیزی و مسئول بخش کتاب کودک و نوجوان وزارت ارشاد در دوره وزارت مهاجرانی مجددا از ارشاد حکم گرفت

«علی اصغر سید آبادی» بانی نامه نویسندگان علیه ممیزی در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد حکم گرفت

مصطفی امیدی، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی امروز تودیع و به جای او «علی اصغر سید آبادی» جایگزین خواهد شد. سیدآبادی از بانیان نامه 200امضایی برخی نویسندگان برای برچیدن ممیزی بود.

خبرگزاری فارس: «علی اصغر سید آبادی» بانی نامه نویسندگان علیه ممیزی در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد حکم گرفت

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، مصطفی امیدی، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی امروز  تودیع و به جای او «علی اصغر سید آبادی» جایگزین خواهد شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، در کارنامه فعالیت سید آبادی دبیر سرویسی فرهنگ و هنر روزنامه‌های «یاس نو»، دبیر سرویسی فرهنگ و هنر روزنامه اعتماد ملی و بسیاری روزنامه‌های توقیف شده دیده می‌شود.

امیدی از سال 86 در وزارت ارشاد فعالیت دارد، سال‌ها بود که در دفتر مطالعات فعالیت داشت، اما امروز با پیشنهاد سید عباس صالحی و حکم علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی «علی اصغر سید آبادی» معارفه شده و مدیر کل این دفتر خواهد شد.

در زمان حضور امیدی در مرکز مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمتر خبری از سوی این مرکز منتشر می‌شد از این رو برخی دوره‌ها حتی صحبت از تلفیق آن هم مطرح شد.

نکته قابل تامل اینکه سید آبادی از جمله امضا کنندگان نامه 200 نویسنده درباره لغو ممیزی بوده است و مخالفت خود را بارها عنوان کرده است، اما در حوزه نگارش هم فعالیت می‌کند، از او تاکنون حدود 20 کتاب در حوزه ادبیات کودک و نوجوان منتشر شده است. دو کتاب شعر «‌چه کسی کلاغ را اختراع کرد؟» و رمانی با عنوان «شاهزاده‌ی بی‌تاج و تخت زیرزمین» این نویسنده را نشر چشمه منتشر کرده است.

این نویسنده پس از سخنان دکتر روحانی و با به چالش کشیدن این جمله رییس‌جمهور که نویسنده ممنوع‌القلم نداریم، گفته بود، «با وجود سانسور دولتی همه ما ممنوع‌القلم هستیم، مگر دستگاه ممیزی اجازه بدهد. اگرچه آقای روحانی در حوزه فرهنگ حرف‌های امیدبخشی زدند، اما به نظرم رویکرد بخش فرهنگی دولت بخصوص در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محافظه‌کارانه‌تر و عقب‌تر از رییس‌جمهور است»

از دیگر آثار سیدآبادی می‌توان به زندگینامه و خاطرات «مردی از باران»، ناگفته‌هایی از زندگی سید محمد خاتمی اشاره کرد.

بر اساس این گزارش ظهر امروز و از ساعت 11 در سکوت کامل خبری این مراسم تودیع و معارفه برگزار خواهد شد.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930312000155#sthash.AVpsxTI5.dpuf

1 نظر

بایددید جزوکدوم بانده؟

ارسال نظر