آخرین خبر

 • • درخواست انجمن روزنامه نگاران مسلمان برای تجدیدنظر در حکم سلیمی نمین
 • پنجشنبه 16 بهمنماه 93

  با صدور بیانیه صورت گرفت
  انجمن روزنامه نگاران مسلمان در بیانیه‌ای از دستگاه قضا خواسته است تا در حکم صادره درباره عباس سلیمی‌نمین تجدیدنظر کند.
  خبرگزاری فارس: درخواست انجمن روزنامه نگاران مسلمان برای تجدیدنظر در حکم سلیمی نمین
  به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، انجمن روزنامه نگاران مسلمان در بیانیه‌ای از دستگاه قضا خواسته است تا در حکم صادره درباره عباس سلیمی‌نمین تجدید نظر کند.

  متن بیانیه به این شرح است:

  محکومیت آقای عباس سلیمی‌نمین، روزنامه‌نگار و استاد دانشگاه به حبس و شلاق و جریمه نقدی به اتهام توهین به آقایان احمدی‌نژاد و جاسبی، موجبات تأثر بسیاری از اهالی علم و قلم را که از نیت مصلحانه و سوابق انقلابی وی آگاهی دارند، فراهم آورد.

  آقای سلیمی‌نمین از محققین و روزنامه‌نگاران با سابقه، عدالتخواه و آرمانگرایی است که در چکاچک شمشیرهای بی‌رحم عالم واقع، همواره بر سر آرمان‌ها باقی مانده و بر مفاسد و پلشتی‌های سیاسی و اقتصادی شوریده است. سابقه مدیریت دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران معاصر و سال‌ها نویسندگی و روزنامه‌نگاری در کنار اتخاذ مواضع روشن در برهه‌ها و موضوعاتی نظیر فتنه 88، افشاگری علیه مفاسد برخی خاندان‌ها و دستگاه‌های وابسته به آنان و ... نقاط روشن کارنامه سلیمی‌نمین است که برای ثبت آنها در پرونده خویش، سیلی خوردن را هم به جان خریده است.

  بسیاری از هشدارهای این روزنامه‌نگار اصولگرا درباره مفاسد، پس از مدتی به اثبات رسیده و اگر چه اکنون بار محکومیت بر دوش می‌کشد، اما دست‌کم برای آشنایان با مشی و مرام او محرز است که در کلام و قلمش جز حسن نیت و دلسوزی، قصد و مقصود دیگری نبوده است.

  انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، طبعا به همه احکام قضایی و قانونی احترام گذاشته و بر این اعتقاد است که مشی کلان دستگاه قضایی کشور بر روی ریل عدالت و در همان مسیری است که آرمان‌گرایانی چون عباس سلیمی‌نمین نیز دل در گرو آن دارند. رسیدگی به شکایات آقایان احمدی‌نژاد و جاسبی ـ بر سر مسائلی که اکنون شهره هر کوی و برزن است ـ نیز امری طبیعی است که به واسطه حق همه افراد برای طرح دعوای حقوقی، نمی‌توان در این باره بر دستگاه قضا خرده گرفت.

  اما از آنجا که عنصر معنوی جرم در صدور احکام برای افراد یک موضوع مهم است، تکیه و تاکید بر این نکته، دور از حق و منطق نیست که آقای سلیمی‌نمین در عرصه سیاسی دعوای شخصی با افراد نداشته و انگیزه و نیت وی از مطرح کردن مطالبی مانند آنچه درباره آقایان احمدی‌نژاد و جاسبی بیان کرده است ـ ولو با ادبیات خاص خود ـ از جنس امر به معروف و نهی از منکر بوده و کسی نمی‌تواند در دلسوزی و نیت اصلاح‌گرانه وی فراتر از همه قید و بندهای سیاسی تشکیک کند.

  بر همین مبنا این انجمن از دستگاه محترم قضایی می‌خواهد ضمن رعایت حقوق افراد مطابق قانون، با لحاظ کردن سوابق انقلابی و اعتقادی آقای سلیمی‌نمین، نیت مصلحانه و آرمان‌خواهانه و نیز در نظر گرفتن سابقه جریانات و افرادی که وی آنها را به نقد و چالش کشیده است، در حکم صادره درباره آقای سلیمی‌نمین تجدید نظر نماید.

  انتهای پیام/

  - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931115001426#sthash.da9yYCbi.dpuf

آخرين نظرات خوانندگان

 • سرتیپ: کی مسئول بادزدنه؟عکسی نیست که ادامه

آخرین کتاب

 • • رمانی از زندگی پیامبر(ص) به قلم محمد رضا سرشار
 • چاپ هشتم رمان «آنک آن یتیم نظر کرده» که به قلم محمدرضا سرشار نگاشته شده در مورد زندگی پیامبر(ص) است که توسط سوره مهر در آستانه سالروز وفات نبی مکرم اسلام به علاقه مندان کتاب معرفی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرشار درباره انگیزه خود برای نوشتن نسخه نوجوانانه این اثر گفت: «فکر نوشتن از سرزمین نور از سال 1359 در ذهن من افتاد. اولین موجبش این بود که می‌‌دیدم هیچ کتاب داستانی ارزشمندی در مورد زندگی پیامبر(ص) برای نوجوانان ما منتشر نشده است.دوم اینکه میدانستم که اگر چنین کاری صورت بگیرد، در نگاه خواننده‌ی نوجوانان این اثر نسبت به دین‌‌شان یک تحول اساسی مثبت به وجود خواهد آمد. ضمن آنکه زندگی پیامبر ما آنقدر و پرکشش است که جدا از جنبه‌ی الهی و دینی آن، به خودی خود، می‌‌تواند موضوع یک داستان بسیار جذاب و پرهیجان باشد. به شرط آنکه این موضوع، در دست یک نویسنده، به معنی درست کلمه، قرار بگیرد. و البته، طمعِ بردن ثواب و اجرا آخرتی نیز، در این کار بی‌‌تاثیر نبود».

  این کتاب که پیش از این، توسط انتشاراتی دیگری منتشر می شد، سرانجام پس از حدود دو سال وقفه در تجدید چاپ و نایاب بودن ، به وسیله انتشارات سوره مهر، به چاپ هشتم خود (اول سوره مهر) رسید و به بازار نشر عرضه شد.«آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبحهای جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد.

  بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی، اردو، ترکی استانبولی - به همت حوزه هنری - و چاپ مجلد اول ترجمه عربی آن در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. همچنین چاپ ترکی استانبولی این اثر به تازگی توسط حسن علیمی بکتاش ترجمه و منتشر شده است.

خواندني‌هاي وب


مسئول باد زدن رئیس جمهور

1 نظر

کی مسئول بادزدنه؟عکسی نیست که

ارسال نظر