آخرین خبر

 • • برگزاری «مسابقه داستان‌نویسی انقلاب» به پنج زبان رایج دنیا
 • دوشنبه 06 بهمنماه 93

  کانون زبان ایران «مسابقه داستان‌نویسی انقلاب» را برای سه گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال به پنج زبان رایج دنیا برگزار می‌کند.
  خبرگزاری فارس: برگزاری «مسابقه داستان‌نویسی انقلاب» به پنج زبان رایج دنیا
  به گزارش خبرگزاری فارس، کانون زبان ایران همزمان با جشن‌های سی‌ و ششمین سا‌لروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسابقه‌ای را با عنوان «داستان‌نویسی انقلاب اسلامی» ویژه زبان‌آموزان خود برگزار می‌کند.

  این مسابقه برای سه رده‌ سنی کودک، نوجوان و بزرگسال طراحی شده است، به گونه‌ای که زبان‌آموزان علاقه‌مند می‌توانند داستان‌های خود را به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی، فرانسه و عربی آماده و ارسال کنند.


  بر اساس این گزارش، زبان‌آموزان علاقه‌مند به شرکت در «مسابقه داستان‌نویسی انقلاب»، می‌توانند در گروه سنی کودکان، داستانی با 100 تا 350 کلمه، در گروه سنی نوجوانان 300 تا 500 کلمه و بزرگسالان 500 تا 1500 کلمه را به یکی از زبان‌های یاد شده، نوشته و به همراه نام، نام خانوادگی، شماره زبان‌آموزی و مرکز آموزشی خود به پست الکترونیکی روابط عمومی کانون زبان به نشانی ilipr@chmail.ir ارسال کنند.
  گفتنی است، «مسابقه داستان‌نویسی انقلاب» از 12بهمن آغاز و تا 22 بهمن سال جاری ادامه خواهد داشت و در پایان به بهترین آثار ارسالی از نظر محتوا، خلاقیت، ایده‌پردازی و ساختار ادبی به قید قرعه جوایزی اهداء می‌شود.

  - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931106000240#sthash.a4Wc5KVM.dpuf

آخرین کتاب

 • • رمانی از زندگی پیامبر(ص) به قلم محمد رضا سرشار
 • چاپ هشتم رمان «آنک آن یتیم نظر کرده» که به قلم محمدرضا سرشار نگاشته شده در مورد زندگی پیامبر(ص) است که توسط سوره مهر در آستانه سالروز وفات نبی مکرم اسلام به علاقه مندان کتاب معرفی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرشار درباره انگیزه خود برای نوشتن نسخه نوجوانانه این اثر گفت: «فکر نوشتن از سرزمین نور از سال 1359 در ذهن من افتاد. اولین موجبش این بود که می‌‌دیدم هیچ کتاب داستانی ارزشمندی در مورد زندگی پیامبر(ص) برای نوجوانان ما منتشر نشده است.دوم اینکه میدانستم که اگر چنین کاری صورت بگیرد، در نگاه خواننده‌ی نوجوانان این اثر نسبت به دین‌‌شان یک تحول اساسی مثبت به وجود خواهد آمد. ضمن آنکه زندگی پیامبر ما آنقدر و پرکشش است که جدا از جنبه‌ی الهی و دینی آن، به خودی خود، می‌‌تواند موضوع یک داستان بسیار جذاب و پرهیجان باشد. به شرط آنکه این موضوع، در دست یک نویسنده، به معنی درست کلمه، قرار بگیرد. و البته، طمعِ بردن ثواب و اجرا آخرتی نیز، در این کار بی‌‌تاثیر نبود».

  این کتاب که پیش از این، توسط انتشاراتی دیگری منتشر می شد، سرانجام پس از حدود دو سال وقفه در تجدید چاپ و نایاب بودن ، به وسیله انتشارات سوره مهر، به چاپ هشتم خود (اول سوره مهر) رسید و به بازار نشر عرضه شد.«آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبحهای جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد.

  بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی، اردو، ترکی استانبولی - به همت حوزه هنری - و چاپ مجلد اول ترجمه عربی آن در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. همچنین چاپ ترکی استانبولی این اثر به تازگی توسط حسن علیمی بکتاش ترجمه و منتشر شده است.


کتاب سردبیر خبرگزاری وابسته‌ به ارشاد مجوز نگرفت

مدیر اداره کتاب وزارت ارشاد با تأکید بر عدم صدور مجوز کتاب «من این نسل» از سوی وزارت ارشاد گفت: از نظر ما این کتاب غیرقابل انتشار است.
خبرگزاری فارس: کتاب سردبیر خبرگزاری وابسته‌ به ارشاد مجوز نگرفت
روزنامه جوان نوشت: در پی انتشار گزارش افشاگرانه روز گذشته «جوان» با عنوان «سردبیر خبرگزاری‌ دولتی کتاب ضدانقلابی‌اش را توزیع کرد»، امروز «جوان» ابعاد تازه‌تری از آنچه محمدرضا اسدزاده در ایبنا (خبرگزاری کتاب) انجام داده را به همراه بخش‌های جدیدی از کتاب موهن «من این نسل» منتشر می‌کند.

علی شجاعی صائین، مدیر اداره کتاب وزارت ارشاد در گفت‌و‌گو با «جوان» با تأکید بر عدم صدور مجوز کتاب «من این نسل» از سوی وزارت ارشاد گفت: در صورت مشاهده نسخه‌های این کتاب قطعاً اقدام به جمع‌آوری آن خواهیم کرد.

شجاعی افزود: پیش از این نظر خودمان را در مورد «من این نسل» به صالحی، معاون فرهنگی وزیر ارشاد اعلام کرده‌ایم و از نظر ما این کتاب غیرقابل انتشار است.

وی تأکید کرد: بارها درباره‌این کتاب و نویسنده‌اش به آقای صالحی هشدار داده بودم. شجاعی صائین که عضو هیئت امنای خانه کتاب است درباره اینکه چرا باید شخصی که آشکارا در کتابش به ارزش‌های ملی توهین می‌کند و هیچ التزامی نیز به قوانین ممیزی ندارد، به سردبیری خانه کتاب گماشته می‌شود، گفت: این مسئله را باید از معاونت فرهنگی پیگیری کنید.

پیگیری خبرنگار «جوان» حاکی است اسدزاده از زمان آغاز به کار در ایبنا شروع به تغییرات عمده‌ای در ساختار نیروی انسانی این مجموعه رسانه‌ای می‌کند. یکی از اعضای پیشین ایبنا در گفت‌و‌گو با «جوان»، از اخراج چند تن از نیرو‌های خبرگزاری کتاب توسط اسدزاده با ارسال ایمیل! خبر داد و گفت: « اسدزاده تلاش می‌کند با محدود کردن دسترسی دبیران به بخش ارسال خبر و مدیریت اخبار، کنترل شدیدی را اعمال کند و تنها اخبار مورد نظر خود را روی سایت قرار دهد. این مدیر انتصابی تلاش می‌کند تا اخبار مربوط به جریان روشنفکری ایران را در رأس اخبار خود قرار دهد و از سوی مقابل نگاه قهرآمیزی نسبت به اخبار حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در پیش می‌گیرد که در نهایت به حذف این بخش می‌انجامد.»

وی همچنین گفت: «اسدزاده در جریان جنگ غزه زمانی که از وی درخواست می‌شود تا در ایبنا بخشی را به بازتاب جنایت‌های صهیونیست‌ها و تهیه اخبار پیرامون آن اختصاص دهد، جمله‌ای را با این مضمون می‌گوید که آنها (فلسطینی‌ها) موشک نیندازند تا موشک بهشان پرتاب نشود، تا زمانی که در مدارس انبار اسلحه ایجاد و از آنجا موشک پرتاب می‌کنند، باید هم منتظر جواب باشند. استدلال اسدزاده شباهت کاملی به مواضعی دارد که شبکهBBC در آن ایام نسبت به جنایت حقوق بشری اسرائیل در غزه داشت. جالب است که اندکی بعد صفحه ویژه غزه در ایبنا ایجاد می‌شود.»

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931102000516#sthash.0My5pbfB.dpuf

ارسال نظر