آخرین خبر

 • • به مناسبت آغاز هفته وحدت: معرفی کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» در برنامه چراغستان رادیو ایران
 • شنبه 13 دیماه 93

  رادیو ایران به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه؛ برنامه ای را با عنوان «چراغستان»، تقدیم علاقمندان می کند.

  این برنامه که از بخش ها و آیتم های متنوعی تشکیل شده است؛ این هفته در بخشی، کتابی را با عنوان «آن یتیم نظرکرده»، نوشته محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)، معرفی می کند.

  توضیح درباره آیات قرآنی با مضمون کتاب و قلم در قالب نمایش، از دیگر بخش های برنامه «چراغستان» را تشکیل می دهد.

  برنامه ی «چراغستان»، روز یکشنبه چهاردهم دی، ساعت 12:45، بر روی موج اف ام ردیف 90 مگاهرتز و ای ام ردیف 900 کیلوهرتز؛ به تهیه کنندگی «زهرا فقیه میرزایی» و «محمد محسن رفیعی»، از رادیو ایران پخش می شود.

آخرین کتاب

 • • رمانی از زندگی پیامبر(ص) به قلم محمد رضا سرشار
 • چاپ هشتم رمان «آنک آن یتیم نظر کرده» که به قلم محمدرضا سرشار نگاشته شده در مورد زندگی پیامبر(ص) است که توسط سوره مهر در آستانه سالروز وفات نبی مکرم اسلام به علاقه مندان کتاب معرفی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرشار درباره انگیزه خود برای نوشتن نسخه نوجوانانه این اثر گفت: «فکر نوشتن از سرزمین نور از سال 1359 در ذهن من افتاد. اولین موجبش این بود که می‌‌دیدم هیچ کتاب داستانی ارزشمندی در مورد زندگی پیامبر(ص) برای نوجوانان ما منتشر نشده است.دوم اینکه میدانستم که اگر چنین کاری صورت بگیرد، در نگاه خواننده‌ی نوجوانان این اثر نسبت به دین‌‌شان یک تحول اساسی مثبت به وجود خواهد آمد. ضمن آنکه زندگی پیامبر ما آنقدر و پرکشش است که جدا از جنبه‌ی الهی و دینی آن، به خودی خود، می‌‌تواند موضوع یک داستان بسیار جذاب و پرهیجان باشد. به شرط آنکه این موضوع، در دست یک نویسنده، به معنی درست کلمه، قرار بگیرد. و البته، طمعِ بردن ثواب و اجرا آخرتی نیز، در این کار بی‌‌تاثیر نبود».

  این کتاب که پیش از این، توسط انتشاراتی دیگری منتشر می شد، سرانجام پس از حدود دو سال وقفه در تجدید چاپ و نایاب بودن ، به وسیله انتشارات سوره مهر، به چاپ هشتم خود (اول سوره مهر) رسید و به بازار نشر عرضه شد.«آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبحهای جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد.

  بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی، اردو، ترکی استانبولی - به همت حوزه هنری - و چاپ مجلد اول ترجمه عربی آن در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. همچنین چاپ ترکی استانبولی این اثر به تازگی توسط حسن علیمی بکتاش ترجمه و منتشر شده است.


غیبت معنا دار مسئولان سینمایی در جشنواره «عمار»

چرا مسئولان وزارت ارشاد مشتری مردمی‌ترین جشنواره سینمایی نیستند
با وجود سپری شدن سه روز از جشنواره مردمی فیلم عمار، نه تنها وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی دعوت این جشنواره را برای حضور در مراسم افتتاحیه لبیک نگفتند بلکه هیچکدام از مدیران سینمایی در این رویداد حاضر نشد‌ه‌اند.
خبرگزاری فارس: چرا مسئولان وزارت ارشاد مشتری مردمی‌ترین جشنواره سینمایی نیستند
به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، جشنواره عمار، جشنواره ای مردمی است و تجلی ظرفیت هنر ایران انقلابی و اسلامی است اما گویا این ظرفیت برای وزارت ارشاد اهمیتی نداشته و متولیان فرهنگ و هنر کشور هیچ توجهی به برپایی آن در کشور نمی‌کنند یا قصد توجه ندارند.

هر چه بر دوره‌های جشنواره مردمی عمار افزوده می شود ابعاد متفاوت این رخداد سینمایی و مردمی بیشتر می شود اما برای وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی تعبیر هر سال دریغ از پارسال درباره این جشنواره صدق می کند.

براساس پیگیری‌های خبرنگار سینمایی فارس، امسال به طور جداگانه از وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی برای حضور در آئین افتتاحیه پنجمین دوره جشنواره عمار دعوت به عمل آمد که هیچ یک از مسئولان فرهنگی کشور این دعوت را لبیک نگفته و در آئین افتتاحیه حضور نداشتند. این در حالی است که سال گذشته حجت الله ایوبی در چهارمین دوره برگزاری جشنواره حاضر شد و در بخشی از مراسم افتتاح این جشنواره را بی ریا و بی تکلف خواند و در جمع خبرنگاران تاکید کرد از جشنواره عمار حمایت خواهد کرد.

اما غیبت معنادار مدیران تنها به وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی ختم نمی‌شود چرا که پس از سه روز از برگزاری این حرکت مردمی تاکنون هیچ یک از مدیران سینمایی در سینما فلسطین حاضر نشده‌اند تا شاهد غیبت معنادار مسولان سینمایی کشور در مردمی‌ترین رویداد سینمایی باشیم. در حالی که حضور این افراد در جشنواره و آشنایی آنها با زحمات کسانی که با کمترین امکانات در حال نهادینه کردن هنر متعهد در سراسر کشور هستند،‌می تواند قوت قلبی برای ادامه این روند و جشنواره باشد. حتی اگر این حمایت‌ها مثل اغلب مواقع تنها در ظاهر و کلام خلاصه شود.

- See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13931013001001#sthash.k5KjNQ4C.dpuf

ارسال نظر