آخرین خبر

 • • فراخوان حوزه هنری برای طراحی شخصیت دختر ایرانی
 • شنبه 06 دیماه 93

  حوزه هنری کودک و نوجوان، طراحی‌های برگزیده شخصیت(کاراکتر) دختر جوان ایرانی را خریداری می‌کند.
  خبرگزاری فارس: فراخوان حوزه هنری برای طراحی شخصیت دختر ایرانی

  به گزارش خبرگزاری فارس، لیلا نیرومند، دبیر فراخوان، با اعلام این خبر افزود: از کلیه طراحان کاراکتر، تصویرگران، مجسمه‌سازان و ... که در زمینه طراحی شخصیت دختران ایرانی طبع‌آزمایی کرده‌اند، دعوت می‌شود با شرکت در این فراخوان، آثار خویش را به دبیرخانه طرح ارسال کنند.

  وی گفت: ویژگی شخصیت مورد نظر، یک دختر بالغ ایرانی در محدوده سنی 16 تا 22 سال با فیزیک و ظاهری ایرانی است که قابلیت استفاده در پویانماییهای سه بعدی و ساخت عروسک را داشته باشد. همچنین برای اطمینان طراحان محترم از حفظ مالکیت معنوی آنان، امکان صدور گواهی کتبی دبیرخانه مبنی بر دریافت و ثبت هر شخصیت پیش‌بینی شده است.

  نیرومند اضافه کرد: هر کاراکتر باید در زمینه‌ای ساده و در قالب یک فایل (ترجیحاً با فرمت Jpeg) و با حجم کمتر از یک مگابایت به همراه پیشینه هنری مختصری از طراح آن، به نشانی رایانامه info@hhkoodak.ir ارسال شوند. مهلت ارسال آثار نیز 26 دی ماه 1393 می‌باشد.

  براساس این فراخوان، حوزه هنری کودک و نوجوان پس از بررسی شخصیتهای دریافت‌شده، آثار برگزیده را خریداری خواهد کرد. اطلاعات بیشتر در پایگاه خبری حوزه هنری کودک و نوجوان به نشانی www.hhkoodak.ir قابل دسترسی است.

  - See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13931006000588#sthash.chO71Lo6.dpuf

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • رمانی از زندگی پیامبر(ص) به قلم محمد رضا سرشار
 • چاپ هشتم رمان «آنک آن یتیم نظر کرده» که به قلم محمدرضا سرشار نگاشته شده در مورد زندگی پیامبر(ص) است که توسط سوره مهر در آستانه سالروز وفات نبی مکرم اسلام به علاقه مندان کتاب معرفی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرشار درباره انگیزه خود برای نوشتن نسخه نوجوانانه این اثر گفت: «فکر نوشتن از سرزمین نور از سال 1359 در ذهن من افتاد. اولین موجبش این بود که می‌‌دیدم هیچ کتاب داستانی ارزشمندی در مورد زندگی پیامبر(ص) برای نوجوانان ما منتشر نشده است.دوم اینکه میدانستم که اگر چنین کاری صورت بگیرد، در نگاه خواننده‌ی نوجوانان این اثر نسبت به دین‌‌شان یک تحول اساسی مثبت به وجود خواهد آمد. ضمن آنکه زندگی پیامبر ما آنقدر و پرکشش است که جدا از جنبه‌ی الهی و دینی آن، به خودی خود، می‌‌تواند موضوع یک داستان بسیار جذاب و پرهیجان باشد. به شرط آنکه این موضوع، در دست یک نویسنده، به معنی درست کلمه، قرار بگیرد. و البته، طمعِ بردن ثواب و اجرا آخرتی نیز، در این کار بی‌‌تاثیر نبود».

  این کتاب که پیش از این، توسط انتشاراتی دیگری منتشر می شد، سرانجام پس از حدود دو سال وقفه در تجدید چاپ و نایاب بودن ، به وسیله انتشارات سوره مهر، به چاپ هشتم خود (اول سوره مهر) رسید و به بازار نشر عرضه شد.«آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبحهای جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد.

  بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی، اردو، ترکی استانبولی - به همت حوزه هنری - و چاپ مجلد اول ترجمه عربی آن در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. همچنین چاپ ترکی استانبولی این اثر به تازگی توسط حسن علیمی بکتاش ترجمه و منتشر شده است.

خواندني‌هاي وب


آیا بی‌تفاوتی رییس جمهور به حضور میلیونی ایرانی‌ها در پیاده روی اربعین اتفاقی است؟

ارتباطی که می توان بین واکنش روحانی و وضعیت این روزهای مرزهای کشور پیدا کرد/
گروه سیاسی - رجانیوز: در حالی آمارهای غیر رسمی از سفر قریب دو میلیون زائر ایرانی به کشور عراق برای حضور در مراسم اربعین حسینی خبر می‌دهند اما ظاهرا این موضوع و حضور باشکوه، برای رییس جمهور امری عادی بوده استف چنانکه آقای روحانی در سخنرانی‌های متعددی که اتفاقا در روزهای اخیر داشته، تقریباً هیچ اشاره‌ای به این حماسه عظیم ایرانی‌ها و تجمع پرشور نکرده است.

به گزارش رجانیوز، حضور پرشور ایرانی‌ها در مراسم پیاده‌روی اریعین امسال بقدری چشم‌گیر بوده است که خیلی از رسانه‌ها اعداد و ارقامی چون دو میلیون نفر را برای اعلام آمار تعدا این زائران منتشر می‌کنند. مشاهدات میدانی و گزارش‌های عینی نیز بر این حضور پرشور تاکید دارند. علاوه بر همه اینها آنچه اهمیتی بیشتر دارد، تاثیرات فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی این حضور است که موجب می‌شود این انتظار از مسئولین کشور بوجود بیاید تا برای استفاده هرچه بیشتر از این ظرفیت ایجاد شده فعال شوند.

با این حال با مرور سخنان رییس جمهور در یک هفته گذشته مشخص می‌شود که عالی‌ترین مقام اجرایی کشور واکنش چندانی به این حماسه از خود نشان نداده است. دکتر حسن روحانی در سخنرانی‌های متعدد خود که در روزهای منتهی به اربعین حسینی انجام شده است بدون اشاره به این حماسه عظیم، با بی‌تفاوتی از کنار حضور صدها هزار ایرانی در مراسم پیاده روی اربعین گذشته است. در حالی که در این سخنرانی‌ها به موضوعات حاشیه‌ای مختلفی اشاره داشته است.

این بی‌تفاوتی را می‌توان در جلوه‌های غیر رسمی‌تر رییس‌جمهور هم مشاهده کرد. حساب‌های کاربری منتسب به آقای روحانی در شبکه‌های اجتماعی که پیش از این حتی به موضوعاتی چون بازداشت چند دختر و پسر جوان -معروف به هپی‌ها- واکنش نشان داده و موضع‌گیری می‌کردند، کوچکترین توجهی به مراسم اربعین و حضور ایرانی‌ها در آن نداشته‌اند.

این در حالی است که بی‌توجهی رییس جمهور به حضور خیل عظیم ایرانیان -که حتما خیلی از آنها به او رای داده‌اند، وقتی اهمیتی مضاعف پیدا می‌کند که به اهمیت جایگاه رییس جمهور یک کشور در ضریب و اولویت دادن به یک اتفاق توجه کنیم.

اما شاید این بی‌توجهی که در سخنان رییس جمهور خود را نشان داده است، رابطه مستقیمی با وضع این روزها در مرزهای زمینی ایران و عراق نیز داشته باشد. وقتی رییس جمهور یک کشور در سخنرانی‌های متعدد خود لزومی نمی‌بیند به حضور صدها هزار ایرانی در یک اجتماع عظیم اشاره کند، طبیعی است که استاندارهای او هم لزومی نبینند همه امکانات و ظرفیت‌های خود را برای بازگشت آسان و مطمئن‌تر این زائران به کشور بکار گیرند و با تمام توان از آوارگی صدها هزار ایرانی در مرزها جلوگیری نمایند.

ارسال نظر