آخرین خبر

 • • پانزدهمین شماره ماهنامه اقلیم نقد منتشر شد
 • پنجشنبه 16 آبانماه 92

  ماهنامه اقلیم نقد- شماره15پانزدهمین شماره ماهنامه تخصصی اقلیم نقد- ویژه آبان ماه ۹۲ـ منتشر شد. این نشریه به مدیر مسئولی و سردبیری محمدرضا سرشار و زیر نظر هیئت تحریریه‌ای شامل رضا اسماعیلی، عباسعلی براتی‌پور، محمود پوروهاب، راضیه تجار، دکتر محسن پرویز، کامران پارسی‌نژادشیرازی، پدرام پاک آیین اداره می‌شود.اقلیم نقد، شامل سه بخش نقد داستان، نقد شعر کودک و نقد شعر بزرگسال است؛ و دبیری سه بخش مذکور را به ترتیب سرشار، پوروهاب و اسماعیلی بر عهده دارند.

  در این شماره نقد موضوعات و کتابهای؛عشق سالهای جنگ(حسین فتاحی)، فرمانروای مه(مهدیه ارطایفه)،وقتی دلی(محمدحسن شهسواری)،آواز ابابیل(مجید پور ولی کلشتری)،گرگ سالی(زنده یاد امیرحسین فردی)،اقیانوس مشرق(مجید پورولی کلشتری)، قصه های سبلان(محمدرضا بایرامی)، یک عاشقانه آرام(نادر ابراهیمی)،تو سهم منی، نقد شناسی توصیفی کتابهای داستان در مطبوعات، هنر متعهد در مجموعه اشعار طاهره صفارزاده، فراز و فرود اخوان در آینه شکل بیرونی شعر، تاملی در اشعار و افکار عبدالرحیم افسر، دلتنگیهای غروب(غلامحسین عمرانی)، خنده های فالش(سعید سلیمان پورارومی)، بنا بر کبوتر بود(علی محمد زیدوندی)، دوربین خدا(اسماعیل الله دادی)، پشت صحنه دل اقای شاعر، آقای تابستان(منیژه هاشمی)، نقد شناسی توصیفی در کتابهای شعر در مطبوعات مورد نقد و بررسی و نقل قرار گرفته اند.منتقدین بخش داستان:محمدرضا بایرامی، محمدرضا سرشار، حسین فتاحی، مریم شریف رضویان، محمدعلی گودینی، علی الله سلیمی، محبوبه یزدانی، پیمان نیکخواه، فاطمه دانشور جلیل، مسعود جعفرزاده، ابوالفضل طاهرخانی، یوسف نیکفام، و در بخش شعر:سید مهدی طباطبایی، یوسف بینا، همایون علیدوستی شهرکی، کامران شرفشاهی، اکبر اکسیر، محمدتقی عزیزیان، محمود پوروهاب، رقیه ندیری، اسماعیل الله دادی، رضا اسماعیلی هستند.

  پانزدهمین شماره ماهنامه اقلیم نقد در192 صفحه قطع وزیری کوتاه، به قیمت ۵۰۰۰ تومان منتشر شده، و از طریق فروشگاه کتاب انجمن قلم ایران به نشانی تهران - خ. سیدجمال الدین اسدآبادی - بالاتر از میدان سیدجمال الدین اسدآبادی - بعد از کوچه ۴۴ - شماره ۳۵۸ - ت. ۸۸۲۱۴۴۴۰ قابل دریافت است.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • ترجمه ترکی استانبولی «آنک آن یتیم نظرکرده» در ترکیه منتشر شد
 • پس از انتشار چاپ هشتم فارسی رمان «آنک آن یتیم نظرکرده»، انتشار ترجمه عربی مجلد اول این رمان تاریخی مذهبی به عربی در لبنان و قرار گرفتن ترجمه انگلیسی این کتاب (به قلم پروفسور جیمز کلارک آمریکایی) روی سایت آمازون، به تازگی ترجمه ترکی استانبولی این اثر نیز در ترکیه منتشر شد.
  این ترجمه که «گوزده یتیم» ((Gozde yetim نام دارد توسط حسن عالمی بکتاس - مترجم ترکیه ای - صورت گرفته و به وسیله انتشارات کوثر استانبول در 560 صفحه قطع رقعی نشر یافته است.
  مترجم کتاب - حسن عالمی - پیش از این نیز دوبله سریالهای تنهاترین سردار(امام رضا (ع))، امام علی (ع)، فیلم توبه نصوح و چندین فیلم ایرانی دیگر ؛ همچنین ترجمه کتابهای داستان بهنام از داوود امیریان، داستان بهروز از محسن مطلق، خیابان پیر از اکبر صحرایی، اینجا چه می کنی گل سرخ از اصغر فکور و ... را در کارنامه خود دارد.
  موسسه انتشارات علمی و فرهنگی کوثر در سال 1992 در استانبول تاسیس شد و تا کنون حدود 200 عنوان کتاب منتشر کرده؛ که عموما دینی و ادبی هستند، و تعداد قابل توجهی از آنها را آثار متفکران ایرانی همچون علامه طباطبایی (تفسیر 30 مجلدی المیزان)، استاد مطهری، شهید باهنر، استادان جعفر سبحانی، قرائتی، جوادی آملی، علی شریعتی، شهید بهشتی، مقام معظم رهبری و ... تشکیل می دهد.
  این ناشر از قوی ترین انتشاراتیهای ترکیه و پایگاهی برای تبیین افکار و اندیشه های اهل بیت (ع) است.


جمع آوری پوسترهای ضدآمریکایی با فشار دولت بر شهرداری تهران

 
تابلوهای تبلیغاتی و ضد آمریکایی که باعنوان صداقت آمریکایی چند هفته ایست در خیابان های تهران دیده می شود روز گذشته توسط شهرداری تهران در اقدامی منفعلانه از سطح شهر جمع شد.
جمع آوری پوسترهای ضدآمریکایی با فشار دولت به شهرداری تهران
به گزارش جهان به نقل از تهران پرس، پوسترهایی که با عنوان «صداقت آمریکایی» با نصب بر پل‌های هوایی عابر پیاده و در و دیوارهای شهر تهران نصب شده بود واکنشی به ماهیت مذاکره با آمریکا بود.

این تابلوها که همزمان با مذاکرات ایران و غرب و با هدف گوشزد کردن غیر قابل باور بودن رفتار طرف آمریکایی طراحی شده بود با فشاردولت توسط شهرداری تهران جمع آوری شد! اقدام منفعلانه شهرداری در حالی صورت می گیرد که این تصاویر که در سطح شهر تهران منتشر شده است، واکنشی خودجوش به ماهیت مذاکره با آمریکا بوده است که توسط نهادی غیر دولتی به تصویر کشیده شده است.

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000321/nf00321615-1.jpg


این تابلوهای تبلیغاتی که در اصل نشان دهنده نوعی هشدار و گوشزد است و در اصل نوعی دیگر از دیپلماسی عمومی است در حالی مورد اعتراض دولتی ها و برخی رسانه های وابسته قرار گرفته است که عملا نظر بسیاری از مردم ایران را نشان می دهد! شهرداری تهران هم که مدعی نهادی غیر دولتی است باید پاسخگو باشد که چرا و به چه دلیل در حالی که هنوز در ابتدای دوران مدیریت شهری در دوره جدید قرار دارد تن به این رفتار منفعلانه و از سر ترس می دهد!

ارسال نظر