آخرین خبر

 • • عباس سلیمی‌نمین به دلیل ایراد سخنانی علیه احمدی‌نژاد و جاسبی به ۶ ماه حبس تعزیزی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد
 • شنبه 11 بهمنماه 93

  دادگاه عباس سلیمی‌نمین را به ۶ ماه حبس تعزیزی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد
  به گزارش مشرق، عباس سلیمی‌نمین از محققان و روزنامه‌نگاران برجسته کشور و مدیر مرکز مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران از سوی شعبه 1057 دادگاه عمومی جزایی مجتمع قضایی کارکنان دولت، به دلیل مصاحبه‌ای درباره عملکرد محمود احمدی‌نژاد در ایام خانه‌نشینی، به 6 ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
  این محقق مطرح کشور همچنین به دلیل سخنانی علیه جاسبی به 100 هزار تومان جریمه نقدی و 74 ضربه شلاق محکوم شده است.

  بر اساس حکم دادگاه مذکور، سلیمی نمین همچنین به 4 میلیون تومان جزای نقدی نیز محکوم شده است.

آخرین کتاب

 • • رمانی از زندگی پیامبر(ص) به قلم محمد رضا سرشار
 • چاپ هشتم رمان «آنک آن یتیم نظر کرده» که به قلم محمدرضا سرشار نگاشته شده در مورد زندگی پیامبر(ص) است که توسط سوره مهر در آستانه سالروز وفات نبی مکرم اسلام به علاقه مندان کتاب معرفی می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، سرشار درباره انگیزه خود برای نوشتن نسخه نوجوانانه این اثر گفت: «فکر نوشتن از سرزمین نور از سال 1359 در ذهن من افتاد. اولین موجبش این بود که می‌‌دیدم هیچ کتاب داستانی ارزشمندی در مورد زندگی پیامبر(ص) برای نوجوانان ما منتشر نشده است.دوم اینکه میدانستم که اگر چنین کاری صورت بگیرد، در نگاه خواننده‌ی نوجوانان این اثر نسبت به دین‌‌شان یک تحول اساسی مثبت به وجود خواهد آمد. ضمن آنکه زندگی پیامبر ما آنقدر و پرکشش است که جدا از جنبه‌ی الهی و دینی آن، به خودی خود، می‌‌تواند موضوع یک داستان بسیار جذاب و پرهیجان باشد. به شرط آنکه این موضوع، در دست یک نویسنده، به معنی درست کلمه، قرار بگیرد. و البته، طمعِ بردن ثواب و اجرا آخرتی نیز، در این کار بی‌‌تاثیر نبود».

  این کتاب که پیش از این، توسط انتشاراتی دیگری منتشر می شد، سرانجام پس از حدود دو سال وقفه در تجدید چاپ و نایاب بودن ، به وسیله انتشارات سوره مهر، به چاپ هشتم خود (اول سوره مهر) رسید و به بازار نشر عرضه شد.«آنک آن یتیم نظر کرده» پیش از انتشار به صورت کتاب، در قالب یک برنامه روایت - نمایشی رادیویی با عنوان «از سرزمین نور»، صبحهای جمعه, از ساعت 8 تا 8:30 از شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی پخش می شد، و طی بالغ بر 70 برنامه، توانست نظرات بسیاری از مخاطبان، و در راس آنها مقام معظم رهبری را به خود جلب کند.

  این اثر، پس از چاپ به صورت کتاب در دو قالب ویژه نوجوانان و بزرگسالان موفق به دریافت جوایز معتبری از سوی جشنواره های کشوری قرار گرفت. که از آن جمله می توان به عنوان اثر برگزیده دومین جشنواره قصه های قرآنی، پیامبران و ائمه» (مربوط به بررسی کتابهای ده سال سالهای 1374 تا 1384) برای آن اشاره کرد؛ که خود منجر به برگزاری مراسمی مستقل و با شکوه - با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی - برای تجلیل از نویسنده کتاب در سال 1384 شد.

  بعدها با ترجمه به زبانهای عربی، انگلیسی، اردو، ترکی استانبولی - به همت حوزه هنری - و چاپ مجلد اول ترجمه عربی آن در لبنان توسط انتشارات دارالتراث العربی و رونمایی از این ترجمه در کویت و ورود به بازارهای کتاب عربی همچون عراق، مورد استقبال مخاطبان عرب زبان نیز واقع شد. همچنین چاپ ترکی استانبولی این اثر به تازگی توسط حسن علیمی بکتاش ترجمه و منتشر شده است.


عضو سابق هیئت‌علمی دانشگاه منچستر انگلیس: ۲۰میلیون کودک آمریکایی پدران خود را از بانک‌های DNA پیدا می‌کنند

تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۳

عضو سابق هیئت‌علمی دانشگاه منچستر انگلیس با بیان اینکه ۲۰میلیون کودک آمریکایی پدران خود را از بانک‌های DNA پیدا می‌کنند، گفت: این همان آمال و آرزوی غربی‌هاست، آیا می‌خواهیم به اینجا برسیم که از مدل‌های غربی سبک زندگی استفاده می‌کنیم؟
۲۰میلیون کودک آمریکایی پدران خود را از بانک‌های DNA پیدا می‌کنند
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، فرشته روح‌افزا، در نشست مشورتی با اساتید زن دانشگاه‌های سراسر کشور که به‌منظور پاسخ به سؤالات اساتید دانشگاه در خصوص مسئله حجاب و عفاف برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه شاهدیم در برخی مجله‌هایی که توسط معاونت امور زنان ریاست جمهوری تأمین مالی می‌شود، مدل زندگی غلطی را به‌عنوان ازدواج سفید به خورد جوانان می‌دهند در حالی که اول، این ازدواج، ازدواج نیست دوم، سفید بودن آن دروغ ۱۰۰برابری است و یک مدل غربی محسوب می‌شود، چرا آن را تبلیغ می‌کنند؟

وی با بیان این پرسش "وقتی برای فروختن غذای گربه باید عکس مستهجنی از یک زن به‌روی پاکت آن وجود داشته باشد و این آمال، آرزو و انتهای مدل غربی برای زنان است چگونه ما می‌توانیم از این مدل استفاده کنیم؟" گفت: متأسفم که این مدل به‌عنوان نسخه در روزنامه، مجلات و برخی فیلم‌ها این‌گونه سبک زندگی را می‌بینیم و به جوانان خود آن را اعلام می‌کنیم و بعد می‌گوییم: "چرا جوانان طلاق می‌گیرند؟"

مدیر طرح، برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده با اعلام "ما در این حوزه بحران داریم" تصریح کرد: از مسئولان آموزش عالی سؤال می‌کنیم که چرا در مورد حجاب و عفاف کار نمی‌کنیم که آنها می‌گویند: مگر ما می‌توانیم در قرن ۲۱ روی حجاب و عفاف کار کنیم؟ سؤال اینجاست: آیا نگاه متعالی به حجاب و عفاف این است؟

وی با ابراز "ما نه مخالف تحصیل و نه مخالف هویت زنان هستیم" خاطرنشان کرد: صدا و سیما که این‌قدر آموزش ارتباط با نامحرم را یاد می‌دهد، آیا آموزش محبت‌ورزی بین همسران را آموزش می‌دهد؟

روح‌افزا گفت: منابع غربی اعلام کرده‌اند که در آمریکا ۲۰ میلیون کودک وجود دارد که پدران خود را باید توسط بانک‌های DNA پیدا کنند این همان آمال و آرزوی غربی‌هاست. چرا به آن توجه نمی‌شود؟ آیا می‌خواهیم به اینجا برسیم که از مدل‌های غربی استفاده می‌کنیم؟

عضو سابق هیئت‌علمی دانشگاه منچستر انگلیس اضافه کرد: هر ۱۰ ثانیه یک زن آمریکایی به‌علت کتک آن هم به‌علت غیرت کشته می‌شود، چرا نمی‌خواهیم بفهمیم که این همان مدلی است که غرب آن را برای ما در نظر گرفته است؟

ارسال نظر