آخرین خبر

 • • سرشار: فردی محبت محض بود/ به فردی بعد از فتنه 88 علاقه مند شدم
 • پنجشنبه 30 خردادماه 92

  كد مطلب: 9187 28 خرداد 1392 ساعت 17:31
  محمد رضا سرشار در مراسم نكو داشت زنده یاد فردی گفت: فردی بسیار دوست داشتنی بود .حتی اگر كسی با او هم عقیده نبود با این حال نمی توانست او را دوست نداشته باشد زیرا فردی بسیار مهربان بود.

  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مراسم نكوداشت زنده یاد امیرحسین فردی نویسنده انقلاب با عنوان "آشیانه در دل" امروز 28 خرداد ماه از ساعت 14:30 در تالار سوره حوزه هنری با حضور محسن مومنی شریف، محمد حمزه زاده، محمد رضا سرشار، احمد شاكری، رضا اسماعیلی، ناصر فیض، حسین پارسائی، سعید كشن فلاح، یوسفعلی میر شكاك، علیرضا قزوه، مرتضی گودرزی دیباج، علی داوودی، حجت الاسلام دعایی، كمال شفیعی، ناصر ضرابی، حامد عسگری، علیرضا لبش، رحمت امینی، حسن دولت آبادی، عباسعلی براتی پور، اسماعیل امینی، عزت الله الوندی، جلال سمیعی و ... برگزار شد.

  در این مراسم محمد رضا سرشار با ذكر خاطره ای گفت: سال 1367 عده ای از حوزه هنری رفتند و بعضی از آنها در كیهان مشغول به كار شدند. بعد از رحلت امام خمینی(ره) كه آیت الله خامنه ای به رهبری منصوب شدند.آقای فردی به همین مناسبت در كیهان بچه ها سر مقاله ای در تجلیل از رهبری نوشته بود و در آخر سر مقاله نوشته بود:" آقا ما شما را دوست داریم". وبه گفته خود فردی یكی از آقایان وقتی فردی را در راهرو می دید همیشه با حالات تمسخر به او می گفت" آقا ما شما را دوست داریم" .
  سرشار با اشاره به اینكه فردی محبت محض بود گفت: امیر حسین فردی بین خط های مختلف و تفكرات مختلف و آدم خوب وبد فرق نمی گذاشت و به همه محبت می كرد.
  وی گفت: فردی یكی از نویسند ه ها را كه با لابیهایی در چند كشور خارجی جوایزی کسب کرده بود به مسجد جواد الائمه دعوت كرده بود تا برای بجه های اهل ادبیات انجا صحبت كند. بعد از تمام شدن جلسه این نویسنده از فردی خواسته بود تا به كسی نگوید به مسجد آمده است چون در محافل روشنفکری برایش بد می شود . آقای فردی بسیار ناراحت شده بود.د.
  سرشار با ذكر اینكه فردی بسیار دوست داشتنی بود افزود: حتی اگر كسی با او هم عقیده نبود نمی توانست او را دوست نداشته باشد زیرا فردی بسیار مهربان بود.
  وی با اشاره به اینكه به فردی بعد از فتنه 88 علاقه مند شدم، تصریح كرد: فردی در فتنه 88 بسیار شجاعانه وارد صحنه شد و مطالبی مستند و محكم را در كیهان راجع به یکی از حمالة الحطب های فتنه 88 که در خارج به سر می برد نوشت كه انصافا خوب بود. و شاید یكی از دلایلی كه ما امروز در اینجا جمع شده ایم علاقه عمیقی است كه بعد از ان ماجرا در ما نسبت به او به وجود آمد.
  سرشار عرض زندگی فردی را خوب دانست و گفت: طول زندگی فردی زیاد نبود اما عرض زندگی شخصی او خوب بود. فردی آنگونه كه دوست داشت زندگی كرد. بسیاری از ما به زندگی خود آنگونه كه باید نرسیدیم اما همه چیز زندگی او چه در زمان جنگ و چه غیر از جنگ و در موقعیت های مختلف سر جای خودش بود. نوشتنش، مطالعه اش، فوتبالش ... همه برنامه هایش سر جای خودشان بودند.
  وی با بیان اینكه فردی هرگز به خاطر برنامه های ادارات و سازمان ها برنامه های شخصی خود را به هم نمی زد خاطرنشان كرد: در دهه 1360 جایی با نام دفتر ادبیات كودك و نوجوان درست كردیم. از فردی خواستیم تا روز سه شنبه به جلسه هفتگی دفتر بیاید و با اصرار او را آوردیم. اما او با نارحتی گفت كه من سه شنبه ها فوتبال دارم و شما برنامه من را به هم زدید.
  این نویسنده با ذكر اینكه فردی زندگی ساده ای و حرص مال دنیا را نداشت تصریح كرد: به همین سبب نیز فرصت کافی برای رسیدگی به علایق شخصی اش را پیدا می کرد.
  وی در پایان شعری از سهراب سپهری را قرائت كرد.

آخرين نظرات خوانندگان

 • ستایش: ممنون استاد مطالب سایتتون فوق العاده است ، راستش اولش ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • «اگر بابا بمیرد » سرشار به زبان اسپانیولی ترجمه می شود
 • به گزارش خبرگزاری فارس، فهیمه سمسار دبیر شورای ترجمه حوزه هنری با بیان این که کتاب «پایی که جا ماند» خاطرات سید ناصر حسینی پور توسط مریم اورنرو سوله در حال ترجمه به زبان اسپانیولی است، گفت: این کتاب به زودی و پس از انتخاب مترجم به زبان انگلیسی ترجمه می‌شود.

  وی ادامه داد: کتاب «اگر بابا بمیرد» نوشته محمدرضا سرشار نیز توسط نجمه شبیری به زبان اسپانیولی ترجمه می‌شود. «مهمان صخره‌ها» خاطرات خلبان محمد غلامحسینی دیگر کتاب انتشارات سوره مهر است که ترجمه آن به زبان انگلیسی و توسط محسن کریمی به اتمام رسیده و در مرحله ویراستاری است.

  سمسار تصریح کرد: مجموعه داستان طنز «عشق خامه‌ای» نوشته شهرام شفیعی نیز به زبان اسپانیولی در حال ترجمه است.

  شورای ترجمه حوزه هنری با مدیریت حمیدرضا شاه آبادی آثار منتشر شده توسط انتشارات سوره مهر را با کمک مترجمان متخصص و استادان دانشگاه به زبان‌های مختلف ترجمه می‌کند.


اسمی 31 نفر اول منتخبان شورای اسلامی شهر تهران


18 کرسی به اصولگرایان رسید؛
به گزارش گروه سیاسی مشرق، اسامی 31 نفر ازمنتخبین مردم تهران در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر در رسانه ها اعلام شد اما ایمان قربانی مدیر روابط عمومی فرمانداری تهران در این باره گفت: هنوز هیئت اجرایی و نظارت در فرمانداری جلسه دارند و نتایج نهایی پس از آن در نشست خبری اعلام می شود .

در جدول زیر در کنار اسامی منتخبین مردم تهران که امروز از سوی اکثر رسانه ها منتشر شده با گرایشات سیاسی آنها را به همراه توضیحات مختصری از سوابق شان مشاهده می کنید.توضیحات


ائتلاف

گرایش

نام و نام خانوادگی

ردیف

«مهدی» برادر کوچکتر شهید مصطفی چمران است و تا مقطع کارشناسی ارشد معماری در دانشگاه تهران تحصیل کرده است. وی در مقاطعی، ریاست دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس را بر عهده داشته است. او ریاست دوره دوم شورای اسلامی شهر تهران نیز از جمله مسئولیت‌های اجرایی وی است.


آبادگران ایران اسلامی

اصولگرا

مهدی چمران

1

علیرضا دبیر کشتی‌گیر آزادکار ایرانی است که پس از کسب موفقیت های ورزشی پا به عرصه سیاست گذاشت و در انتخابات شوراها شرکت کرد. علیرضا دبیر دارای دکترای منابع انسانی است. او از اعضای دوره قبلی شورای شهر تهران نیز محسوب می شود.


خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت

اصولگرا

علیرضا دبیر

2

حسین رضازاده مشهورترین چهره وزنه برداری ایران است که دارندهٔ دو مدال طلای المپیک و رکورددار جهانی حرکت دوضرب در دستهٔ فوق سنگین است. او در این دوره از انتخابات شورای شهر از سوی مردم تهران انتخاب شد. او اکنون رییس فدراسیون وزنه برداری ایران و عضو هیئت مدیرهٔ باشگاه فوتبال سایپا نیز محسوب می شود.


پیشرفت و عدالت ایران اسلامی

اصولگرا

حسین رضازاده

3

احمد مسجد جامعی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوم محمد خاتمی بود که پس از استعفای عطاءالله مهاجرانی تصدی وزارت ارشاد را گرفت. وی همچنین در دوره سوم انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با حمایت ائتلاف اصلاح طلبان به شورای اسلامی شهر تهران راه یافته بود.


نخبگان شورای شهر

اصلاح طلب

احمد مسجد‌جامعی

4

حبیب کاشانی یکی از اعضای دوره قبل شورای شهر تهران است که موفق به راه یابی مجدد به دوره چهارم شورای شهر تهران شد. او مدتی نیز به عنوان مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران فعالیت می‌کرد.


آبادگران ایران اسلامی

اصولگرا

حبیب کاشانی

5

هادی ساعی قهرمان تکواندو جهان و المپیک است. او با به‌دست آوردن دو مدال طلا و یک مدال برنز، پرافتخارترین ورزشکار ایرانی در تاریخ بازیهای المپیک است. هادی ساعی عضو دوره قبلی شورای شهر تهران بود.


فراگیر آبادگران

اصولگرا

هادی ساعی

6

مرتضی طلایی رییس پلیس سابق تهران بود که در سال ۱۳۸۶ و در زمان فرماندهی سید اسماعیل احمدی مقدم رئیس کل ناجا با درجه نظامی سردار سرتیپ پاسدار بازنشسته شد و هم اکنون از اعضای کنونی شورای اسلامی شهر تهران است.


پیشرفت و عدالت ایران اسلامی

اصولگرا

مرتضی طلایی

7

پرویز سروزی عضو هیئت موسس و شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و قائم مقام دبیر کل و دبیر استان تهران این جمعیت است وی مسئولیت های اجرایی ، سیاسی متعددی را در طول این سال ها بر عهده داشته است.اصولگرا

پرویز سروری

8

رضا تقی‌پور از ۱۳۸۸ تا آذر ۱۳۹۱ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود و سمت مشاور رئیس‌جمهور دولت دهم در امور ارتباطات و فناوری اطلاعات بر عهده داشت. او مدرک دکترای علوم پیشرفتهٔ مدیریت از دانشگاه بوردو فرانسه مشترک با سازمان مدیریت است همچنین کارشناسی ارشد مهندسی صنایع مدیریت سیستم و بهره‌وری از دانشگاه علم و صنعت ایران را نیز دارا می‌باشد.اصولگرا

رضا تقی پور

9

عباس شیبانی متولد ۱۳۱۰ در تهران، او 4 دوره نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بوده است و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوم نیز بوده است و در دوره قبلی شورای شهر نیز حضور داشته است.


آبادگران ایران اسلامی

اصولگرا

عباس شیبانی

10

او دارای مدرک کارشناس مدیریت و برنامه ریزی آموزشی از دانشگاه علامه طباطبایی است. سخنگوی سابق حزب اسلامی کار و رئیس سازمان زنان حزب اسلامی کار نیز بوده است.


آبادگران شهر

اصلاح طلب

الهه راستگو

11

اسامی 31 نفر ازمنتخبین مردم تهران را در کنار گرایشات سیاسی آنها و توضیح مختصری از سوابق شان مشاهده می کنید.
مهندس اسماعیل دوستی، نامزد ائتلاف اصلاح طلبان، حزب اعتدال و توسعه بود که منتخب مردم تهران در انتخابات شورها شد.


متخصصین مدیریت شهری

اصلاح طلب

اسماعیل دوستی

12

احمد دنیامالی، رئیس پیشین فدراسیون قایقرانی و معاون سابق محمدباقر قالیباف بوده است که پیش از این عضوکارگروه صنعتی سازی مسکن، شرکت مدیریت پروژه‌های ساختمانی ایران نیز بوده است.


کارآزمودگان مدیریت شهری

اصلاح طلب

احمددنیامالی

13

محمد مهدی فرزند شهید تندگویان که در این دوره از سوی رئیس ستاد هماهنگی جبهه اصلاحات به عنوان کاندیدای اصلاح طلب این دوره از انتخابات شوراها معرفی شد.


متخصصین مدیریت شهری

اصلاح طلب

محمد مهدی تندگویان

14

محمد سالاری عضو شورایعالی حزب همبستگی می باشد. وی مدتی نیز مدير مسئول روزنامه همبستگي بوده است.


متخصصین مدیریت شهری

اصلاح طلب

محمدسالاری

15

فاطمه دانشور عضو اتاق بازرگانی و مدیر عامل موسسه خیریه مهرآفرین می باشد.


متخصصین مدیریت شهری

اصلاح طلب

فاطمه دانشور

16

احمد حکیمی‌پور عضو فعال جبهه اصلاحات است و هم اکنون عضو شورای هماهنگی اصلاح طلبان محسوب می شود.


اصلاح‌طلبان

اصلاح طلب

احمد حکیمی‌پور

17

رحمت الله حافظی سمت معاونت اجرایی و پشتیبانی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده داشته است.


آبادگران ایران اسلامی

اصولگرا

رحمت‌الله حافظی

18

مجتبي شاكري، عضو شوراي مركزي جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي است.


خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت

اصولگرا

مجتبی شاکری

19

محمد حقانی کارشناس رسمی دادگستری است.


متخصصین مدیریت شهری

اصلاح طلب

محمد حقانی

20

وی مبارز سیاسی پیش از انقلاب است و در دوران دفاع مقدس در راه اندازی ستاد پشتیبانی در دانشگاه ها و آموزش و پرورش شرکت کرده است. او بیش ترین فعالیت های خود را در حوزه تخصصی-فرهنگی دانشگاهی انجام داده است. او هم اکنون استاد مهندسی و مدیریت در دانشگاه امیرکبیر تهران است


خدمتگزاران آبادانی و پیشرفت

اصولگرا

اقبال شاکری

21آبادگران ایران اسلامی

اصولگرا

ابوالفضل قناعتی

22

سید عبدالحسین مُختاباد آهنگساز و خواننده سنتی است. وی در عرصه موسیقی تاکنون بیش از ۲۰ اثر تولید کرده‌است. او فارغ‌التحصیل کارشناسی علوم‌اجتماعی از دانشگاه تهران است.


اصلاح طلبان

اصلاح طلب

عبدالحسین مختاباد

23

معصومه آباد عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای سوم شهر تهران بوده است که در دوران دفاع مقدس نیز فعالیت های گسترده ای از خود نشان داده است.


آبادگران ایران اسلامی

اصولگرا

معصومه آباد

24

غلامرضا انصاری یک دیپلمات بوده است و سفیر سابق ایران در روسیه بوده است. در این دوره از سوی رئیس ستاد هماهنگی جبهه اصلاحات به عنوان کاندیدای اصلاح طلب این دوره از انتخابات شوراها معرفی شد.


اصلاح طلبان

اصلاح طلب

غلامرضا انصاری

25

مهدی حجت در این دوره از سوی رئیس ستاد هماهنگی جبهه اصلاحات به عنوان کاندیدای اصلاح طلب این دوره از انتخابات شوراها معرفی شد.


اصلاح‌طلبان

اصلاح طلب

مهدی حجت

26

عباس جدیدی کشتی‌گیر آزادکار سابق کشورمان است و یک مدال طلای قهرمانی جهان در کارنامه دارد.


زاگرسیان ایران اسلامی

اصولگرا

عباس جدیدی

27

عبدالمقيم ناصحي متولد 1327 در بوئين زهرا قزوين، عضو جامعه روحانيت مبارز تهران است و فوق ليسانس در علوم حوزوي می باشد.


آبادگرانایران اسلامی

اصولگرا

عبدالمقیم ناصحی

28

محمد مهدی مفتح (پسر بزرگ محمد مفتح) نماینده مجلس چهارم و پنجم، هفتم و هشتم و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بوده است.


آبادگران ایران اسلامی

اصولگرا

محمد مهدی مفتح

29

محسن پیرهادی از فعالان عرصه فرهنگی و اجتماعی است که در طول سال های اخیر در شهرداری تهران فعالیت کرده است.


پیشرفت و عدالت ایران اسلامی

اصولگرا

محسن پیرهادی

30

محسن سرخو رئيس شوراي سياسي حزب اسلامي كار بوده است که در این دوره موفق به راه یابی به چهارمین دوره شورای شهر تهران شده است.

اصلاح طلبان

اصلاح طلب

محسن سرخو

31


* نکته: محمد مهدی مفتح در انتخابات میان دوره ای مجلس انتخاب شد و نام او از لیست شورای شهر تهران حذف خواهد شد و محمد سلطانی فر جایگزین وی در لیست شوراها می شود.

* به این ترتیب اعضای شورای شهر را 18 اصولگرا و 13 اصلاح طلب تشکیل می دهند.

در حالی در چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران یک هزار هفتصد نفر با یکدیگر رقایت کردند که در نهایت 31 نفر به پارلمان شهری راه پیدا کردند.

_ بر اساس این گزارش، سهم هر لیست انتخاباتی در شورای چهارم به شرح زیر است:

آبادگران ایران اسلامی 11 نفر ( عباس شیبانی ـ مهدی چمران ـ حبیب کاشانی ـ معصومه آباد- رضا تقی پورـ رحمت الله حافظی -پرویز سروری - اقبال شاکری- مرتضی طلایی- ابوالفضل قناعتی ـ محمدمهدی مفتح) 

لیست ائتلاف خدمت‌گزاران آبادانی و پیشرفت در تهران 14 نفر ( پرویز سروری- مهدی چمران-رضا تقی پور- مرتضی طلایی - مجتبی شاکری- اقبال شاکری- ابوالفضل قناعتی- حسین رضازاده- رحمت الله حافظی- معصومه آباد -محمد مهدی مفتح- عبد المقیم ناصحی- حبیب کاشانی- علیرضا دبیر)

لیست ائتلاف پیشرفت و عدالت ایران اسلامی 12 نفر (مرتضی طلایی- معصومه آباد- مهدی چمران- رضا تقی‌پور-مهدی حجت -علیرضا دبیر -احمد دنیامالی - پرویز سروری - عباس شیبانی -ابوالفضل قناعتی- حبیب کاشانی -حجت‌الاسلام عبدالمقیم ناصحی )

لیست اصلاح طلبان 13 ( احمد مسجدجامعی - احمد حکیمی‌‌پور- غلامرضا انصاری - اسماعیل دوستی- مهدی حجت -محمدمهدی تندگویان- سیدعبدالحسین مختاباد- الهه راستگو - محمد سالاری- مسعود سلطانی‌فر- فاطمه دانشور- محمد حقانی -احمد دنیامالی)

لیست ائتلاف جهادگران نوسازی تهران2 ( هادی ساعی-محمد حقانی)

1 نظر

ممنون استاد
مطالب سایتتون فوق العاده است ، راستش اولش باورم نمی شد . چقدر دلم می خواست اسامی این 31 نفر را ببینم . دستتون درد نکنه .
حیرت زده شدم پیشاپیش نیازهای خواندنی جوان ها حدس زده اید .

ارسال نظر