آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


معرفی دبیر جایزه کتاب سال تا هفته آینده / به 2 گزینه نهایی رسیده‌ایم

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به 2 گزینه نهایی برای دبیری جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، گفت: دبیر این جایزه هفته آینده معرفی می‌شود.

بهمن دری در این باره به خبرنگار مهر گفت: از میان سه گزینه نهایی، یک نفر حذف شد و ما مانده‌ایم و 2 نفر باقیمانده که نفر اصلی برای دبیری جایزه کتاب سال از میان آن دو و تا هفته آینده معرفی می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که "آیا این وعده قطعی است و دبیر تا هفته آینده معرفی خواهد شد یا خیر؟" گفت: قول می‌دهم. شاید هم تا قبل از هفته آینده این اتفاق بیفتد.

پیشتر یک منبع آگاه در معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد به خبرنگار مهر، گفته بود: 18 گزینه روی میز معاون فرهنگی بود که از میان آنها 3 گزینه برای جایزه کتاب سال شایسته‌تر تشخیص داده شده‌اند.
با توجه به یکی از بندهای اساسنامه جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، دبیر این جایزه مسئولیت علمی جوایز جلال آل‌احمد، پروین اعتصامی و کتاب فصل را نیز بر عهده خواهد داشت، مسئولیت این جوایز نیز به او (دبیرجایزه کتاب سال) واگذار خواهد شد.

محمدرضا سرشار بهمن ماه 88 به عنوان دبیر جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منصوب شد و در مراسم اختتامیه بیست و هفتمین دوره این جایزه حکمش را از رئیس ‌جمهور دریافت کرد. با این حال او 22 مرداد و بعد از حدود یکماه، قطع همکاری خود را با دبیرخانه این جایزه رسانه‌ای کرد.

معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد در ادامه این گفتگو در پاسخ به انتقادات پیرامون حضور کم رمق در میان خبرنگاران و پاسخ به پرسش‌های آنها، گفت: من که همیشه هستم. فعالیت‌های معاونت فرهنگی هم در حال انجام است.

دری در پاسخ به این سوال که "چه خبر از این فعالیت‌ها؟" تنها با ذکر این جمله اکتفا کرد: خبرهای خوب.

ارسال نظر