آخرین خبر

 • • پخش دومین قسمت مستند ابرها در راهند با صدای محمدرضا سرشار از شبکه افق
 • یکشنبه 14 شهریورماه 95

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما:زندگی هر انسانی مملو از سوالات کوچک و بزرگ است، سوالاتی که بسته به زمانه و شرایط، دائما در حال تغییرند اما یک سوال مهم و همیشگی هست که میان همه آدم ها فارغ از زمان و مکان مشترک است.

  این سوال به فلسفه وجودی انسان باز می گردد، اینکه انسان چیست و به کجا می رود؛ گفته می شود ندانستن پاسخ این سوال آدمی را به ناکجاآباد می کشاند و ممکن است انسان نه تنها زندگی خود را مختل کند، بلکه زندگی دیگران را هم به آشوب بکشاند.

  در دومین قسمت مجموعه «ابرها در راهند» به ادامه فعالیت های وکیل جوانی که در آلمان زندگی می کند ولی اصالتی آلمانی ندارد و پدر و مادرش ترک زبان هستند پرداخته می شود، اینکه او به دنبال یافتن پاسخی برای پرسش بزرگ زندگی، اسلام را ملاک و معیار قرار می دهد و در این زمینه تلاش می کند.

  در این قسمت به حادثه 11 سپتامبر و تاثیر آن بر تحولات زندگی مسلمانان در دنیای غرب نیز اشاره می شود.

  این مستند زندگی شیعیانی را روایت می کند که در اروپا زندگی و تلاش می کنند تا نگاه صحیح و انسانی دین اسلام را به دیگر ادیان بشناسانند.

  شیخ حسین تیم لایبنر و برهان الدین داغ مشاوران تحقیق این مستند بوده اند.

  دومین قسمت «ابرها در راهند» کاری از محمد علی فارسی و با روایت گری محمدرضا سرشار، شنبه 13 شهریورماه ساعت 19 از شبکه افق پخش می شود.

  ساعت های 7.30 و 11.30 روز یکشنبه هم برای پخش تکرار این برنامه در نظر گرفته شده اند.

آخرين نظرات خوانندگان

 • مینو: بامداد خمار کتابی ست فوق العاده که نقش اصالت آدمی ادامه
 • مریم: ممنون از اطلاعات خوبی ک در اختیارم گذاشتین .💜 ادامه
 • نامشخص: معرفی کتابهای پر فروش خیلی عای بود ممنون از زحماتتون ادامه
 • دانیال: کتاب بامداد خمارعالیه ادامه
 • امیر: تا با شه از این حماقتهای مفید انشاالاه دچار حماقتهای ادامه
 • امیر: تا با شه از این حماقتهای مفید انشاالاه دچار حماقتهای ادامه
 • بیتا: به نظر شخصی من خواندن رمانهای ایرانی حماقت محض است ادامه
 • بهار : کتاب کافه پیانو که به چاپ چهل وسوم رسیده تو ادامه
 • نامشخص: خوب بود ادامه
 • مدیر: سلام. باید به یکی از مراکز پخش کتاب بدهید که ادامه

آخرین کتاب

 • • تعریفی برای ادبیات کودکان و نوجوان/ محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)
 • شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۵
  .
  به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودکان و نوجوانان
  .
  ادبیات کودکان و نوجوانان، عبارت است از مجموعه داستان‌ها، اشعار و نمایشنامه‌هایی که ضمن برخورداری از جوهره و کیفیت ادبی لازم، با توجه به خاصه‌های ذهنی و روانی (استعداد‌ها، علایق، تمایلات) و نیازهای کودکان و نوجوانان، در چارچوب اصول تعلیم و تربیت مورد تأیید شرع، پدید آمده باشد.
  وجود قید «در چارچوب اصول تعلیم و تربیتِ مورد تأیید شرع» از آن رو است، که ادبیات سازنده‌ی کودکان و نوجوانان، در عین رعایت اقتضای سنی و علایق و تمایلات مخاطبان کم سن و سال خود، نمی‌تواند و نباید عنان خود را کاملاً به دست این عوامل بسپارد. بلکه در هر حال، علاوه بر ارضای خواست‌هایِ درست مخاطبان، باید آنچه را که آنان برای رشد صحیح و متعادل شخصیت‌شان به آن «نیاز» دارند و چه بسا خود از آن بی‌خبر باشند، در اختیار ایشان قرار دهد. ضمن آنکه تکیه‌ی صرف بر یافته‌های روانشناسی غرب و اصول تعلیم و تربیت آن، بنیانگذاری بنای سترگ شخصیت آینده‌سازان کشور بر گذرگاه سیل*؛ و نمونه‌ی عینی و محصول فرجامین آن، جوامع غرقه در فساد، سر در گم و درمانده در کاار خودِ امروزِ غرب است.

  .
  .
  * «أَفَمَنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَى تَقْوَى مِنَ اللّهِ وَرِضْوَانٍ خَيْرٌ، أَم مَّنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىَ شَفَا جُرُفٍ هَارٍ فَانْهَارَ بِهِ فِي نَارِ جَهَنَّمَ »
  آيا كسى‏كه بنيان مسجد را بر ترس از خدا و خشنودی او نهاده بهتر است،‌یا آن کس که بنیان مسجد را بر کناره‌ی سیلگاهی که آب زیر آن را شسته باشد نهاده است، تا با او، در آتش جهنم سرنگون گردد؟» (توبه: 109)
  .
  .
  منبع: از دفتر چهارم مجموعه کتاب «درباره ادبیات داستانی» به نوشته استاد محمدرضا سرشار، انتشارات کانون اندیشه جوان


پرفروش ترین کتابهای داستان ایرانی در 14 سال اخیر

47 كتاب در زمينه ادبيات داستاني در 14 سال گذشته بيش از 10نوبت چاپ داشته‌اند.در اين فهرست، رمان‌هاي «بامداد خمار»، «چراغ‌ها را من خاموش مي‌كنم» و «دالان بهشت» از سه نويسنده زن، پرفروش‌ترين رمان‌هاي ايراني در 14 سال اخير هستند.

رمان‌هاي «بامداد خمار»، «چراغ‌ها را من خاموش مي‌كنم» و «دالان بهشت» از سه نويسنده زن، پرفروش‌ترين رمان‌هاي ايراني در 14 سال اخير هستند.

به گزارش ايسنا، بر پايه‌ گزارشي كه براساس مصوبه شوراي بررسي و سياست‌گذاري ادبيات داستاني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بر مبناي اطلاعات موجود در بانك اطلاعات خانه كتاب تهيه شده است، 47كتابي كه در زمينه ادبيات داستاني در 14 سال گذشته بيش از 10نوبت چاپ داشته‌اند، به ‌ترتيب نوبت چاپ، به اين شرح‌اند: «بامداد خمار» فتانه حاج سيدجوادي (38 چاپ)، «چراغ‌ها را من خاموش مي‌كنم» زويا پيرزاد (22)، «دالان بهشت» نازي صفوي (22)، «باغ مارشال» حسن كريم‌پور (10)، «پريچهر» مرتضي مودب‌پور (18)، «وجدان» محمود حكيمي (18)، «ياسمين» مرتضي مودب‌پور (18)، «شب‌ سراب» ناهيد پژواك (17)،‌ «چهارده داستان» علي حجتي كرماني (16)، «حريم عشق» رويا خسرونجدي (16)، «بار ديگر شهري كه دوست مي‌داشتم» ‌نادر ابراهيمي (15)،‌ «پنجره» فهيمه رحيمي (15)،‌ «سووشون» سيمين دانشور (15)، «قصه‌هاي مجيد» هوشنگ مرادي كرماني (15)، «اصيل‌آباد» رضا رهگذر (14)، ‌«شازده احتجاب» هوشنگ گلشيري (14)، «عزاداران بيل» غلامحسين ساعدي (14)، «گلي در شوره‌زار» نسرين ثامني (14)، «يلدا»‌ مرتضي مودب‌پور (14)، «بانوي جنگل» فهيمه رحيمي (13)، «تاوان عشق» فهيمه رحيمي (13)، «دلاور زند» نظمي (13)،‌ «شيرين» مرتضي مودب‌پور (13)، «عروس سياهپوش» نسرين ثامني (13)، «كليدر» محمود دولت‌آبادي (16)، «گستره محبت» ‌نسرين قديري (13)، «اتوبوس» فهيمه رحيمي (12)،‌ «دايي جان ناپلئون» ايرج پزشكزاد (12)،‌ «سهم من» پرينوش صنيعي (12)، «عادت مي‌كنيم» زويا پيرزاد (12)، «قصه پرماجراي يوسف و زليخا» محمد تمدن (12)، «گرداب سكندر» رضا رهگذر (12)،‌ «آشيانه عقاب» زين‌العابدين موتمن (11)، «بادهاي خزان» محمدرضا بايرامي (11)، «بازگشت به خوشبختي» فهيمه رحيمي (11)، «بي‌سرپرستان» قدسي نصيري (11)، «پرواز به‌سوي پاكي» مهدي مشايخي (11)، «ثريا در اغما» اسماعيل فصيح (11)، «داستان باستان» محمدحسن شيرازي (11)، «دل‌ كور» ‌اسماعيل فصيح (11)، «روي ماه خداوند را ببوس» مصطفي مستور (11)، «زخم‌خوردگان تقدير» فهيمه رحيمي (11)،‌ «شوهر آهوخانم» علي‌محمد افغاني (11)، «ماندانا» (ادامه پنجره) فهيمه رحيمي (11)، «مدير مدرسه» جلال آل احمد (11)،‌ «نوبت عاشقي» محسن مخملباف (11) و «نيمه غايب» حسين سناپور (11).
نويسندگاني كه در اين دوره 14ساله بيش از يك اثر پرفروش عرضه كرده‌اند، عبارت‌اند از: فهيمه رحيمي با هفت اثر، مرتضي مودب‌پور با چهار اثر، زويا پيرزاد و اسماعيل فصيح، هر يك با دو اثر. همچنين كتاب‌هايي كه بيش‌ترين نوبت چاپ را در سال به خود اختصاص داده‌اند، به اين ترتيب هستند: پنج نوبت چاپ در سال: «عادت مي‌كنيم» و «چراغ‌ها را من خاموش مي‌كنم»، چهار نوبت چاپ در سال: «سهم من»، سه نوبت چاپ در سال: «بامداد خمار»‌، «دالان بهشت»،‌ «پريچهر»، «ياسمين»، «يلدا» و «شيرين»، بيش از دو نوبت چاپ در سال: «باغ مارشال»، «شب سراب»، «حريم عشق»، «روي ماه خدا را ببوس» و «ماندانا». بيش از يك نوبت چاپ در سال: «نيمه غايب»، «بي‌سرپرستان»، «گستره محبت»، «كليدر»، «بانوي جنگل»، «گلي در شوره‌زار»، «پنجره»، «بار ديگر شهري كه دوست مي‌داشتم»، ‌«شازده احتجاب» و «قصه‌هاي مجيد». موسسات نشري هم كه در اين بين بيش‌ترين آثار پرفروش را منتشر كرده‌اند، به اين شرح‌اند: نشر چكاوك با شش اثر،‌ بالاترين تعداد عنوان‌ها را به خود اختصاص داده است و نشر مركز و دفتر نشر فرهنگ اسلامي با سه اثر در رديف بعدي قرار دارند. روزبهان و سوره مهر هم هركدام ناشر دو كتاب پرفروش هستند. كل نوبت‌هاي چاپ كتاب‌هاي ادبيات داستاني در 14سال مورد مطالعه 14103بار بوده است كه شامل چاپ‌هاي مكرر نيز مي‌شود. در اين ميان، كتاب «مدير مدرسه» جلال آل احمد قديمي‌ترين اثري است كه از سال اول انتشار تاكنون مورد تقاضا بوده است. در مرحله بعدي كتاب‌هاي «تاوان عشق» و «پنجره» از فهيمه رحيمي قرار دارند. سپس «دل‌ كور»‌ اسماعيل فصيح قرار گرفته است و بعد «اتوبوس» و «بازگشت به خوشبختي» فهيمه رحيمي، محمود دولت‌آبادي با «كليدر» هم در مرحله بعدي مورد توجه مداوم كتابخوان‌ها بوده است.

برگرفته از سایت دنیای اقتصاد

23 نظر

کتاب بامداد خمار را خیلی دوست دارم

از مصر هستم، ماجستير (فوق الليسانس)را درباره رمان چه آسان باختم، ميكنم ، اين رمان به نسرين قديري تعلق داشت، اگر ممكنه اطلاعات براي رسيدن به اين نويسنده ميخواهم
ممنوووونم

سلام.از شهرستان مزاحمتون میشم.لطف می کنید بگید از کجا میشه کتاب عکس یادگاری با ... و جاسوس رو تهیه کنم؟میشه برام میل کنید؟

با درود من فکر میکنم درباره کلیدر یه مقدار کم لطفی شده و فکر میکنم بامداد خمار نباید اولین کتاب باشه چرا که عناصر ادبی در کتاب بامداد خمار زیاد استفاده نشده

لطا صفحه تون به روز كنيد من چاپ 23 باغ مارشال خوندم

بامداد خمار-پنجره عالی بودن.کتابهای چند سال اخیر آبدوخیاری هستند.خصوصا 2-3 سال اخیر

سلام بنظر من باید اطلاعات بیشتری راجع به بامداد خمار مینوشتین...

بنظر من کلیدر از لحاظ بار محتوا قابل قیاس با بامداد خمار نیست

کتاب بامداد خمار را خیلی دوست دارم و تا حالا 3بار خواندم الانم دالان بهشت را خوندم خیلی خوب بود هر دو رمان های بسیار زیبایی بودن من خودم رمان زیاد می خوانم

سلام من می خواهم کتابی را چاپ کنم ولی نمیدانم چطوری؟میشه مراحل چاپ را مه آدرس همین ایمیل بفرستید؟ممنونم

با سلام
چگونه مي توانم بفهمهم يك كتاب در حال ترجمه است و يا ترجمه شده است؟
به ترجمه كتاب علاقه دارم و مي خوام اين كار رو شروع كنم
ممنون مي شم راهنمايي كنيد
زماني

سلام من یه کتاب داستان چاپ کردم و خودم میخوام بفروشم چون تو شهرستانم میخواستم ببینم چطور میشه واسه شهرای دیگه سفارش بگیرم

کتاب کافه پیانو که به چاپ چهل وسوم رسیده تو لیست نبود!!!!!!!!!!!

به نظر شخصی من خواندن رمانهای ایرانی حماقت محض است من هم اوایل گرفتار همچین حماقتی بودم

تا با شه از این حماقتهای مفید انشاالاه دچار حماقتهای چون ولگردی تو دنیای مجازی وخیابون واعتیاد وفحشا نشی

تا با شه از این حماقتهای مفید انشاالاه دچار حماقتهای چون ولگردی تو دنیای مجازی وخیابون واعتیاد وفحشا نشی

کتاب بامداد خمارعالیه

معرفی کتابهای پر فروش خیلی عای بود ممنون از زحماتتون


ممنون از اطلاعات خوبی ک در اختیارم گذاشتین .💜

بامداد خمار کتابی ست فوق العاده که نقش اصالت آدمی رو بخوبی نشون میده .

ارسال نظر