آخرین خبر

 • • بیانیه انجمن قلم ایران در باره شکنجه و هتک حرمت شاعره جوان بحرینی به دست رژیم دست نشانده آل خلیفه
 • جمعه 02 اردیبهشتماه 90

  "یک نفر نیست که مردی کند و برخیزد
  حجم این داغ بزرگ از دل ما بردارد؟!"
  ""آیات القرمزی"، دوشیزه شاعره انقلابی بیست ساله بحرینی، پس از روزها اسارت در چنگ نیروهای امنیتی سفاک رژیم غاصب آل خلیفه - با حمایت همه جانبه آل سعود و معرکه گردان اصلی ماجرا:آمریکا- ، در حالی که در اثر شکنجه ها و تجاوزهای بیرحمانه جنسی، در کما فرو رفته بود، در بیمارستانی در منامه پیدا شد.
  جرم(!) این دختر جوان دانشجوی سرشناس شیعه آن بود که با خواندن شعرهای افشاگرانه و تهییج کننده انقلابی خود - به لهجه محلی - در میدان اللؤلؤ منامه ، شوری در میان مردم انقلابی کشورش افکنده، و به این وسیله رژیم بدوی وابسته و سرسپرده حاکم بر این کشور کوچک را یک گام دیگر، به سقوط محتوم خود نزدیک کرده بود.
  انجمن قلم ایران، ضمن محکوم کردن این جنایت وقیحانه و سکوت شرم آور شخصیتها و مجامع جهانی مدعی دفاع از حقوق بشر، از همه شاعران و نویسندگان متعهد جهان دعوت می کند که با هر وسیله ممکن، فریادهای در گلوشکسته این دوشیزه مبارز شیعه را، در واپسین لحظه های مقاومت مظلومانه اش، به گوش مردم حق طلب جهان برسانند، ودر حافظه تاریخ، جاودانه سازند. باشد که ازاین پس، جهان این گونه شاهد هتک ناموسها و به خون درغلتیدن های دختران مسلمان، به جرم حقجویی و حق طلبی نباشند.
  "آیات" نام کوچک مهتاب است
  نام بلند هرچه که خورشید است.
  سیلی خور کسوف نخواهد ماند
  صبحی که صبح روشن امید است."

  هیئت مدیره انجمن قلم ایران

  شعرها به ترتیب از: مریم سقلاطونی، علی محمد مؤدب.

آخرين تصاوير

 • IMG_3513.JPG
 • IMG_3505.JPG
 • IMG_3451.JPG
 • IMG_1301.JPG
 • IMG_1427.JPG
 • IMG_1243.JPG
 • IMG_1201.JPG
 • IMG_1540.JPG

آخرین کتاب

 • • "نردبان جهان" به سوره مهر رسید
 • محمد‌رضا سرشار در گفت و گو با پایگاه خبری حوزه هنری از انتشار یکی از آثارش در انتشارات سوره مهر‌خبر داد.

  او دراین باره توضیح داد: "نردبان جهان" پانزدهمین کتابم است که پس از طرح تجمیع انتشارات سوره مهر، در این مؤسسه منتشر شده است.

  نویسنده اگه بابا بمیره درباره کتاب "نردبان جهان" گفت: این کتاب نوجوان نخستین بار در سال 1367 در انتشارات پیام آزادی منتشر و به عنوان برگزیده دومین جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری، انتخاب شد. پس از این جایزه ،کانون پرورش فکری، کتاب را با طرحی تازه به چاپ دوباره رساند. پس از طرح تجمیع انتشارات سوره مهر، کتاب دوباره طراحی و تصویر سازی شد تا امسال با نخستین چاپ سوره مهر در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شود.

  سرشار درباره محتوای کتاب توضیح داد: موضوع کتاب برگرفته از حدیثی از رسول اکرم (ص) است که در کتاب تحف العقول نقل شده. این حدیث در قالب یک حکایت اسطوره ای بیان شده که شخصیت محوری آن "مرگ" است. پاره اول داستان که قسمت کوتاه آن است، در قالب یک داستان امروزی روایت شده تا داستان وارد روایت اصلی خود، یعنی حدیث نبوی شود.

  نویسنده "نردبان جهان" درونمایه یکی از اشعار مولوی را مشابه درونمایه این حدیث دانست و تصریح کرد: این دو بیت که در انتهای کتاب هم آمده است از اشعار معروف مثنوی جلال الدین بلخی است:

  " نردبان این جهان ما و منی است

  عاقبت این نردبان افتادنی است

  لاجرم هرکس که بالاتر نشست

  استخوانش سخت تر خواهد شکست".

  به گفته محمد رضا سرشار، طرح تجمیع آثار نویسندگان، سه سال قبل به ابتکار حوزه هنری اجرایی شد. بر اساس این طرح، کتاب های نویسندگانی که آثارشان در طول زمان مورد توجه مخاطب بوده است، از انتشارات مختلف جمع آوری شده وبا شکل و فرم ظاهری یکسان منتشر می شوند تا مخاطبان علاقه مند بتوانند آن ها را به آسانی تهیه کنند.

  محمد رضا سرشار نخستین نویسنده ای بود که آثارش مشمول این طرح شد و تا کنون 15 کتاب نوجوان او در انتشارات سوره مهر منتشر شده است.


ويژه‌ برنامه راديو ايران براي سالگرد راديو

در ويِژه برنامه «راديو؛ راديوست» که به مناسبت هفتاد و يکمين سالروز تاسيس راديو از ساعت 9 صبح الي 19 عصر از راديو ايران پخش مي‌شود، با اولين گوينده راديو ايران گفتگو مي‌شود.

به گزارش سرويس راديو ايسنا، اين برنامه زنده که از ساعت 9 صبح الي 14 به سردبيري و تهيه‌کنندگي حسين ماکنعلي و از ساعت 15 الي 19 به سردبيري مرسده بابايي و تهيه‌کنندگي جواد فياضي پخش مي‌شود، با اشاره به 71 سال تلاش صميمي خانواده راديو با مخاطب و همدلي با ايرانيان به مواردي چون تاريخچه تشکيل راديو، از آغاز تا کنون، حضور راديو در دفاع مقدس و راديو جبهه، افزايش شبکه‌هاي مختلف راديويي، حضور پيشکسوتان و چهره‌هاي نامدار مي‌پردازد.

ارتباط با مراکز راديويي کشور، ميهمانان ويژه چون رياست سازمان مهندس ضرغامي، معاون صدا صوفي ، مدير راديو ايران دکتر شيخ محمدي، گفتگو با تعدادي از وزراي هيات دولت، تلاش براي ارتباط با رياست جمهوري، فرهيختگان، اساتيد دانشگاه، هنرمندان و چهره‌هاي آشناي مردم و تلاشگران راديو از جمله بخش‌هاي اين برنامه زنده و ويژه است.

در بخش اول امير نوري، داوود حيدري و فاطمه نيرومند گويندگي برنامه را بر عهده دارند و هر مدير شبکه راديويي بيوگرافي شبکه خود را مطرح مي کند. با بهروز رضوي، صفا آقاجاني (صداپيشه) و سعيد توکل تهيه‌کننده پرمخاطب برنامه جمعه ايراني ارتباط تلفني برقرار مي‌شود و شمسي فضل الهي، مرتضي احمدي، صدرالدين شجره، بهزاد فراهاني، عذرا وکيلي، جواد آتش افروز، حميد منوچهري، سرور پاکنشان، علي رضا جاويدنيا و جيران پور در برنامه حضور دارند.

همچنين تحولات راديو در «راديو در گذر زمان» بررسي مي‌شود و برنامه‌هاي قديمي راديو در 50 سال پيش همچون نمايش‌هاي قديمي راديو، صداهاي مرحوم نوذري، مقبلي و فرهنگ مهر پرور پخش مي شود. و با سجادي اولين گوينده راديو ايران گفتگو مي شود. زينب برومند هماهنگي بخش اول برنامه را بر عهده دارند.

در بخش دوم فاطمه آل عباس، داريوش کاردان و سعيد توکل گويندگي برنامه را بر عهده دارند.

مرسده بابايي سردبير بخش دوم برنامه گفت: ميهمان‌ها طوري انتخاب شدند که جامع بودن رسانه راديو را نشان دهد که در بخش روابط راديويي از پدر و پسر: شهريار کرمي و نيما کرمي، مادر و دختر: واعظ پور و نسيم رفيعي ، خواهر: حوريه و فاطمه صداقتي دعوت شده‌اند در اين برنامه حضور يابند.

همچنين با آدم‌هايي که در راديو جريان‌ساز بودند يا واسطه ارتباط با مخاطب شدند نظير: مريم جلالي که سال‌ها مدير گروه ايران و خانواده راديو ايران بودند، احمد شيشه‌گران نويسنده «صبح جمعه» و «جمعه ايراني» گفتگو مي شود. از ديگر ميهمان‌هاي برنامه مي‌توان به گوينده نسل جديد احسان کرمي، مرضيه وحيد دستجردي و محسن رضايي در خصوص ارتباطي که دولت با رسانه راديو دارد، اشاره کرد.

روابط عمومي راديو ايران گزارش داد: پخش آيتم مستند از قديمي‌هاي راديو همچون همايون خرم آهنگساز برنامه «گلها»، رضا رهگذر(محمد رضا سرشار)، حسين توصيفيان گوينده قديمي و راوي برنامه جاني دالر، از ديگر بخش‌هاي اين برنامه است. مهديه رحيمي مسؤوليت گزارش‌هاي بخش دوم برنامه، اعظم بهروز نويسندگي و افسانه خيرخواه هماهنگي را بر عهده دارند.

ارسال نظر