آخرین خبر

 • • در "مثل روزهای زندگی"؛ آثار جدید شاگردان سرشار منتشر می‌شوند
 • دوشنبه 28 مردادماه 92


  دفتر دوم سه‌شنبه‌های دوست‌داشتنی با داستان‌هایی از شاگردان محمدرضا سرشار در كتابی با عنوان «مثل روزهای زندگی» به زودی روانه بازار می‌شود.
  به گزارش باشگاه خبرنگاران  به نقل از سوره مهر، محمدرضا سرشار این كتاب را مشتمل بر داستان‌هایی دانست كه طی دوسال اخیر در جلسات نقد داستان روزهای سه‌شنبه حوزه هنری مورد نقد و بررسی قرار گرفته‌اند.  
    
  سرشار درباره نویسندگان این داستان‌های كوتاه گفت: «برخی از این نویسندگان از اولین جلسات نقد و بررسی داستان همراه ما بودند، این افراد حالا دیگر آثار مستقلی هم دارند. اما به دلیل ارتباط قلبی‌ای كه با این مجموعه دارند و فوایدی كه از نقد آثارشان می‌برند، ما را همراهی می‌كنند.» 

  نویسنده كتاب «آنك، آن یتیم نظركرده» درباره دلایل جمع‌آوری گزیده‌ای از داستان‌های كوتاه اظهارداشت: «حوزه هنری خواهان اینست كه كارنامه‌ای از آثار هنرجویان را به دید جامعه ادبی برساند. به علاوه ملاك ارزشمندی و كارایی هر جلسه، محصولات آنست. این كتاب به عنوان محصول جلسات روزهای سه‌شنبه است.» 

  محمدرضا سرشار درباره امكان تبدیل شدن «سه‌شنبه‌های دوست‌داشتنی» به یك مجموعه خاطرنشان كرد: «به چاپ دوم رسیدن كتاب سه‌شنبه‌های دوست‌داشتنی نشان داد كه این كتاب با استقبال مواجه شده‌است. مرحوم فردی پیش از فوتشان از من خواستند كه انتشار داستان‌های كوتاه را ادامه دهم. به همین دلیل "مثل روزهای زندگی" را آماده چاپ كردم. اگر حوزه هنری آمادگی داشته‌باشد این كار را ادامه خواهیم داد.» 

  تنوع مضامین و موضوع‌ها، استحكام در ساخت و دقت در پرداخت و زبان از خصایص مجموعه داستان‌های این مجلد از «سه‌شنبه‌های دوست‌داشتنی» است و شامل داستان‌هایی از معصومه عیوضی، یوسف نیك‌فام، مریم شریف رضویان، اقدس ارطایفه، ابوالفضل طاهرخانی می‌شود.

آخرين نظرات خوانندگان

 • مدیر: سلام بر شما. زنده باشید. ادامه
 • saeed: سلام به همه دوستان و آقای محمد رضا سرشار دوست ادامه
 • سید مهدی: دلم بسیار بسیار هوای شنیدن صدای شما رو کرده ولی ادامه
 • مدیر: سلام بر شما. متشکرم عزیزم. ادامه
 • مسعود: سلام آقای سر شار ما خیلی دوستتون داریم. اینشا...سالهای سال ادامه
 • مدیر: سلام. متاسفانه نمی شناسم. ادامه
 • محسن درستکار : با درود . یاد آن ایام گرامی . چه زود ادامه
 • حسین: با سلام دوباره استاد من خیلی مزاحم شما شدم ممنون ادامه
 • مدیر: شنیدم عزیزم. نه؛ این صدا و اجرای من نیست. ادامه
 • hossein: با سلام دوباره من لینک دانلود قصه عمونوروز را در ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • , «افسانه ها و داستانهای تاریخی مذهبی برای کودکان و نوجوانان» به قلم سرشار منتشر شد
 • اثر پژوهشی - آموزشی "داستانها و افسانه های تاریخی مذهبی برای کودکان و نوجوانان" به قلم محمد رضا سرشار، انتشار یافت.
  این کتاب، که ششمین مجلد از سلسله کتابهای "در باره ادبیات داستانی " است، همچون مجلدات قبلی این مجموعه، به وسیله کانون اندیشه جوان - وابسته به پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی - چاپ و روانه بازار کتاب شده است.
  مباحث مطروحه در کتاب مذکور عبارت اند از: پیشینه؛ داستان تاریخی دینی؛ تفاوتهای تاریخ و داستان تاریخی؛ داستان تاریخی مذهبی و واقعیتگرایی؛ انواع داستانهای تاریخی: ا. داستانهای تاریخی عمومی(داستانهای تاریخی مستند؛ داستانهای تخیلی تاریخی)؛ 2. داستانهای تاریخی مذهبی(داستانهای زندگی پیامبران؛ داستانهای زندگی رسول اکرم(ص)؛ داستانهای زندگی اهل بیت(ع)؛ داستانهای زندگی صحابه؛ داستانهای زندگی شهیدان و جانبازان بزرگ اسلام و تشیع؛ داستانهای زندگی دانشمندان و دیگر شخصیتهای برجسته اسلامی)؛ 3. داستانهای تاریخی نما. 4. اساطیر و افسانه های تاریخی مذهبی. 5. داستانهای علمی و علمی - تخیلی دینی. 6. داستانهای تصویری(فتورمان)؛ فواید داستانهای تاریخی مذهبی برای کودکان و نوجوانان؛ ملاحظاتی در مورد داستانهای تاریخی مذهبی(منابع؛ مخاطبان؛ امتیازی که می تواند به ضعف و مشکل تبدیل شود؛ بی طرف نمایی نویسنده؛ شور مذهبی؛ زبان و بیان مناسب و درخور مخاطبان)؛ فهرستی از چند کتاب داستان تاریخی مذهبی مناسب کودکان و نوجوانان.
  قابل ذکر است: از مجموعه "در باره ادبیات داستانی" به قلم محمدضا سرشار که به وسیله کانون اندیشه جوان منتشر می شود، پیش از این، پنج عنوان "پیشینه، نقش و اهمیت داستان در زندگی انسان"، "نقد ادبی؛ کارکردها و آفات"، "انواع نقد ادبی" ، "مبانی ادبیات کودک و نوجوان" و "سلول بنیادین داستان" روانه بازار کتاب شده است. مخاطبان این آثار پژوهشگران، نویسندگان، مدرسان، منتقدان، دانشجویان و دیگر علاقه مندان ادبیات داستانی و ادبیات کودکان و نوجوانان اند.
  این مجموعه را می توان از طریق انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، به شماره تلفن 88505402 تهیه کرد.


پنج قصه ظهر جمعه را رایگان بشنوید یا دانلود کنید

امروز اتفاقی گذارم به سایت ایران صدا افتاد. با کمال تعجب دیدم حداقل پنج برنامه قصه ظهر جمعه با صدای مرا به طور رایگان روی سایت گذاشته اند.البته دور صدای چهار تا از این برنامه ها تند شده بود ؛ و کیفیت صدا طبیعی نبود؛ اما به مصداق کاچی به از هیچ چی، برای دوستانی که به دنبال این برنامه ها هستند، مغتنم است.گفتم خبرتان کنم؛ شاید مطلع نشده باشید(قبلا می بایست کارت اشتراک ایران صدا و رمز و کد ورود به سایت را می داشتید؛ و برای هر برنامه، دویست تومان از شارژ کارتتان کم می شد؛ و چه بسا بعد از این هم، دوباره همان طور شود).
اسامی این داستانها عبارت اند از: هدهد و زاغ، هیزم شکن و درخت و بلوط، همسایه گدای من، نمی تونم دروغ بگم، و نبرد شجاعان صحرا.

40 نظر

جناب آقای سرشار ،چراسایت شما به روز نیست ؟بیشتر از مطالب ادبی ،ازمطالب سیاسی در آن استفاده می شود من چند ماه پیش که از سایت شما بازدید کردم تا به امروز یک مطلب ادبی زیبا در آن ندیدم .لطفا وقت بیشتری برای سایتتان صرف کنید تا ما هم از آن بهره ای ببریم

سلام
15 تا از قصه های ظهر جمعه رو تو این سایت پیدا کردم. در ضمن بین خودمون باشه ولی بدون کارت هم میشه از سایت ایران صدا دانلود کرد.
http://www.rasekhoon.net/Song/subjectpage-750.aspx
یا حق

می توانید از این سایت استفاده کنید

http://11tir88.blogfa.com/post-16.aspx


http://11tir88.blogfa.com/post-17.aspx


9 تا از داستانها برای دانلود موجود می باشد.

سلام آقای سرشار
با سلام و تشکر از اینکه امکان دانلود این داستانهای زیبا رو فراهم کردید. یه داستان بلند رو روایت میکردید به نام "داستان دنباله دار آدم". بسیار زیبا بود. فکر میکنید اون رو هم بشه برای دانلود بگذارید؟ پرسش دیگه اینکه آیا میشه کل مجموعه قصه ظهر جمعه رو به صورت یک پکیج در بیارید که بشه از کتابفروشیها یا موسسات فرهنگی تهیه کرد؟

باز هم ممنون

سلام آقای سرشار
ای سرشار از هنر بیان هنری که با صوت از دل بر می آید و به دل می نشیند همیشه بچه که بودم به داستانهای ظهر جمعه گوش می کردم و از صدای زیبای شما و داستانهایتان لذت می بردم و دعا می کردم و می کنم که همیشه پایدار باشید زیر دنیا بعضی از ادمها رو فقط یکبار به چشم می بیند و من آرزوی سلامتی برای شما دارم.یه روز که خیلی ذلم گرفته بود یک مرتبه صدای گرم شما را حس کردم توی سایت وارد شدم و سرچ کردم و با کمال تعجب سایت و تعدادی از داستانهای شما را دیدم و دانلود کردم و گوش گرفتم نمی دونید چه حس عجیبی به من دست داد و منو به پرواز در آورد و به دنیای کودکیم برد نمی دونم چگونه باید تشکر کنم ولی فقط می توانم تشکر کنم.دوست دارم تمام قصه های شما را داشته باشم ولی نمی دونم چطور لطفا منو راهنمایی کنید
با آرزوی طول عمر و سلامتی

لطفا برای دانلود قصه ها از سایت ایران صدا راهنمایی کنید.

ولی راهنمایی نکرده بدون کارت چطور میشه دانلود کرد!

چطور میشه بدون کارت هم از سایت ایران صدا فایل رو دریافت کرد.

لطفاً تمام قصه هايي كه ظهر جمعه با كلام خودتان بوده به صورت Cd به بازار ارئه نمائيد. متشكر

سلام خسته نباشید قصه ظهرجمعه با صدای گرم شما یاد آور دوران شیرین و از دست رفته کودکیست یادش بخیر امیدوارم هرجا هستید موفق باشید فقط نحوه تهیه کارت جهت دانلود قصه ها از ایران صدا رو بفرماییید با تشکر

آقای سرشار خیلی دوستتان دارم خدا به شما طول عمر دهد . صدای شما در سخت ترین لحظات زندگی کودکی ام موجب آرامشم بود.

دوست دارم باز صدای مهربانتان موجب آرامش قلبم باشد.

دلم خیلی تنگ شده برای قصه های ظهر جمعه - یعنی بازم میشه سری جدیدش پخش بشه

اي كاش ميشد يك بار ديگر صداي شما رو با شنيدن قصه هاي بياد ماندني شنيد تمام خاطرات دوران كودكيم تو روستا كه زندگي ميكردم به يادم ميومد واقعا صداي دلنشيني دارين خدا حفظتون كنه

با عرض سلام
کتاب داستان قصه های ظهر جمعه را از کجا می توان تهیه کرد؟

سلام جناب سرشار
من هم مثل خیلی ها با صدای شما زندگی کردیم و خاطره ها دارم
دوستان عزیز هم میتونن بیان تو سایت ما دانلود کنند
http://ghadimiya.com/Cat/81

این ها که همه لینک دانلودش خرابه

سلام جناب سر شار من بازم اومدم هم حال شمارو بپرسم و هم اینکه به دوستداران شما و قصه های ظهر جمعه خبر خوشی بدم که من چندین قصه از قصه های ظهر جمعه را با زحمت فراوان جمع آوری کردم و همه را در سایت قدیمیا www.ghadimiya.com و یا www.ghadimiya.tk قرار دادم تا هرکس دوست داره بصورت رایگان دانلود کنه و لذت ببره

لیست قصه های موجود درسایت قدیمیا:
رستم و سهراب
رستم و اسفندیار
ضحاک (بزودی)
سیاوش(بزودی)
مسافر کربلا
عمو نوروز
راز آیینه ها
آب آشامیدنی دریا
بدهی سادات
روشنایی شمع
پسر باهوش
دادرسی از محتضر
دادرسی حضرت حجت
رویای صادقانه
وظایف زنان
همچنین از قصه ها با صدای سرکار خانم مریم نشیبا هم هست

یه سوالی از شما داشتم
یه قصه دارم به نام عمو نوروز آیا این قصه با صدای شماست ؟
من فکر نمیکنم صدای شما باشه اگر اطلاعاتی درباره این قصه به من بدید ممنون میشم چون نمیخوام اطلاعات غلط به بازدیدکننده ها بدم
لینک دانلود قصه عمو نوروز
http://uploadboy.com/qnakee3owqkj.html
باز هم از خدا برای شما آرزوی طول عمر با عزت میکنم و امیدوارم در پناه حق سلامت و پاینده باشید
یا علی مدد

با سلام دوباره
من لینک دانلود قصه عمونوروز را در کامنت قبلی براتون قرار دادم ، ممنون میشم زحمت بکشید پاسخ بدید
بینهایت سپاسگذارم
http://uploadboy.com/qnakee3owqkj.html

لینک دانلود مستقیم
http://www.up2www.com/uploads/136645855071.mp3

با سلام دوباره
استاد من خیلی مزاحم شما شدم ممنون که پاسخ دادید
ای کاش میگفتید که کی هستند
با تشکر و سپاس فراوان از شما
در پناه حق سالم و موفق و موید باشید

با درود . یاد آن ایام گرامی . چه زود گذشت . با رادیوی قدیمی

سلام آقای سر شار
ما خیلی دوستتون داریم. اینشا...سالهای سال زنده باشین.

دلم بسیار بسیار هوای شنیدن صدای شما رو کرده ولی متاسفانه قادر به دانلود نیستم و تمام اینترنت هم زیر و رو کردم که یه سری نصفه و نیمه از قصه های ظهر جمعه رو برای خرید گیر بیارم که نشد شما یه کمکی کنید

سلام به همه دوستان و آقای محمد رضا سرشار دوست داشتنی
خدا به شما تن سالم و صدای گرم بده :-*

http://www.iranseda.ir/archive/?Image1.x=-208&Image1.y=-129&state=%D9%82%D8%B5%D9%87+%D8%B8%D9%87%D8%B1+%D8%AC%D9%85%D8%B9%D9%87


بچه از اینجا دانلود کنید
دوستدار همه شما

ارسال نظر