آخرین خبر

 • • در راستای تحقق منویات رهبری در نامگذاری سال 93 صورت گرفت: اجرای طرح ملی «شوپا»
 • جمعه 05 اردیبهشتماه 93

  پیرو نامگذاری سال 93 به «سال فرهنگ و اقتصاد، با عزم ملی و مدیریت جهادی»، با تصویب هیئت مدیره انجمن قلم ایران در آخرین جلسه خود، که در اواخر فروردین ماه سال جاری برگزار شد، از این پس، «مرکز بررسی آثار» این تشکل مردمی غیرانتفاعی، تاسیس می شود.

  هدف از این اقدام، شناسایی و پرورش استعدادهای ادبی ارزشمند در سراسر کشور - خاصه نقاط دارای امکانات آموزشی کمتر - با حداکثر سرعت و سهولت است. طرح فراگیر سراسری مذکور که برای سهولت در مکالمات و مکاتبات رسمی به اختصار طرح  «شوپا» نامیده می شود، گامی در امتداد توسعه و تعمیق طرح ملی «فرصت برابر» است. (طرح «فرصت برابر» خدمت همگانی رایگانی دیگر از انجمن قلم ایران بود که با اعزام مدرسان شاخص به سراسر کشور، برای آموزش داستان ، شعر، و ادبیات کودکان و نوجوانان به نوقلمان مستعد شهرستانی، برای نخستین بار در بهمن ماه سال 92 کلید خورد.)

  «مرکز بررسی آثار نوقلمان انجمن قلم ایران» تحت نظارت عالیه «کمیته آموزش» انجمن قلم به کار خواهد پرداخت. این مرکز با تعیین یک سرپرست و تیم کارشناسان و منتقدان خبره از اعضای رسمی انجمن، به صورت رایگان، شعرها و داستانهای رسیده از سوی نوقلمانی را که تا کنون کتاب مستقلی در این زمینه ها منتشر نکرده اند مطالعه، بررسی و نقد می کند، و برای نوقلمان مستعد، اقدام به تشکیل پرونده ادبی خواهد کرد. لذا به اطلاع آن دسته از شاعران و نویسندگان نوقلم (تهرانی یا شهرستانی) که فاقد اثار چاپ شده به صورت کتاب مستقل در زمینه شعر و داستان هستند می‌رساند:
  در صورت تمایل به استفاده از خدمات رایگان مشمول این طرح سراسری ملی، آثار شعری و داستانی چاپ نشده خود را به همراه گزارشی جامع از سوابق و فعالیتهای ادبی شان، به نشانی پست الکترونیکی انجمن قلم ایران ایمیل، یا به نشانی محل این تشکل، واقع در تهران، خیابان سیدجمال الدین اسدابادی، بالاتر از میدان سیدجمال الدین اسدابادی، بین خیابان 44 و 46 پلاک 360، ت.02188059319 ارسال کنند . در بالای نامه یا پشت پاکت قید شود: مرکز بررسی آثار نوقلمان - طرح «شوپا».

آخرين نظرات خوانندگان

 • امید: سلام آقای سرشار ازتون خواهش میکنم لوگوی برنامه قصه ظهر ادامه
 • مدیر: سلام بر شما. زنده باشید. ادامه
 • saeed: سلام به همه دوستان و آقای محمد رضا سرشار دوست ادامه
 • سید مهدی: دلم بسیار بسیار هوای شنیدن صدای شما رو کرده ولی ادامه
 • مدیر: سلام بر شما. متشکرم عزیزم. ادامه
 • مسعود: سلام آقای سر شار ما خیلی دوستتون داریم. اینشا...سالهای سال ادامه
 • مدیر: سلام. متاسفانه نمی شناسم. ادامه
 • محسن درستکار : با درود . یاد آن ایام گرامی . چه زود ادامه
 • حسین: با سلام دوباره استاد من خیلی مزاحم شما شدم ممنون ادامه
 • مدیر: شنیدم عزیزم. نه؛ این صدا و اجرای من نیست. ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • آثار كودك محمدرضا سرشار در نمایشگاه كتاب / اصیل آباد به چاپ نوزدهم رسید
 • كد مطلب: 13544 25 فروردین 1393 ساعت 13:58
  به همت انتشارات سوره مهر؛
  سه اثر كودك و نوجوان محمدرضا سرشار به زودی از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می شوند و در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران حضور خواهند داشت.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری چاپ پنجم كتاب "سفر به جنوب" محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) به زودی از سوی انتشارات سوره مهر وارد بازار كتاب می شود.
  این اثر توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، برای نخستین بار در سال 1370 چاپ شد.
  كتاب "سفر به جنوب" كه مخاطبان آن را نوجوانان تشكیل می دهند، در نخستین جشنواره كتاب كودك و نوجوان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، به عنوان كتاب تقدیری برگزیده شد و جایزه گرفت.
  غیر از خدا هیچكس نبود نیز به چاپ یازدهم رسیده است. این اثر مجموعه داستان قدیمی از سرشار است كه برای كودكان سال‌های آخر دبستان و دوره راهنمایی مناسب است.
  سرشار در این كتاب، شش داستان با موضوعاتی چون «نعمت هوش»، «ایثار»، «روزی حلال» و... را گرد هم آورده است و بازتولید مجموعه‌ای از داستان‌های قدیمی است.
  چاپ نوزدهم "اصیل آباد" این نویسنده نیز توسط انتشارات سوره مهر در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی كتاب عرضه خواهد شد. چاپ اول این اثر در اردیبهشت 1357 - قبل از پیروزی انقلاب - منتشر شده است.
  كتاب «اصیل آباد» از سری كتاب‌های گروه سنی نوجوانان، داستان زندگى مردمی است كه در روستا با تكیه بر تولیدات خودشان و براساس فطرت، سادگى و پاكى گذران زندگی می‌كنند.
  گفتنی است محمد رضا سرشار در بخش آثار بزرگسال خود هم امسال با دستی پر به نمایشگاه كتاب تهران می آید و چهار مجلد نخست از مجموعه هفت جلدی قصه‌‌های انقلاب را از سوی انتشارات سوره مهر در دست چاپ دارد.
  روی دیوار، پای تخته سیاه، همه گفتند مرگ بر شاه و به دنبال پدر عناوین این كتاب ها است.
  همچنین دو كتاب "داستان برای گشایش درهای آسمان" و "غوطه خوردنی غریب در داستان" از محمد رضا سرشار نیز توسط انتشارات سوره مهر در نمایشگاه كتاب در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.


پنج قصه ظهر جمعه را رایگان بشنوید یا دانلود کنید

امروز اتفاقی گذارم به سایت ایران صدا افتاد. با کمال تعجب دیدم حداقل پنج برنامه قصه ظهر جمعه با صدای مرا به طور رایگان روی سایت گذاشته اند.البته دور صدای چهار تا از این برنامه ها تند شده بود ؛ و کیفیت صدا طبیعی نبود؛ اما به مصداق کاچی به از هیچ چی، برای دوستانی که به دنبال این برنامه ها هستند، مغتنم است.گفتم خبرتان کنم؛ شاید مطلع نشده باشید(قبلا می بایست کارت اشتراک ایران صدا و رمز و کد ورود به سایت را می داشتید؛ و برای هر برنامه، دویست تومان از شارژ کارتتان کم می شد؛ و چه بسا بعد از این هم، دوباره همان طور شود).
اسامی این داستانها عبارت اند از: هدهد و زاغ، هیزم شکن و درخت و بلوط، همسایه گدای من، نمی تونم دروغ بگم، و نبرد شجاعان صحرا.

41 نظر

جناب آقای سرشار ،چراسایت شما به روز نیست ؟بیشتر از مطالب ادبی ،ازمطالب سیاسی در آن استفاده می شود من چند ماه پیش که از سایت شما بازدید کردم تا به امروز یک مطلب ادبی زیبا در آن ندیدم .لطفا وقت بیشتری برای سایتتان صرف کنید تا ما هم از آن بهره ای ببریم

سلام
15 تا از قصه های ظهر جمعه رو تو این سایت پیدا کردم. در ضمن بین خودمون باشه ولی بدون کارت هم میشه از سایت ایران صدا دانلود کرد.
http://www.rasekhoon.net/Song/subjectpage-750.aspx
یا حق

می توانید از این سایت استفاده کنید

http://11tir88.blogfa.com/post-16.aspx


http://11tir88.blogfa.com/post-17.aspx


9 تا از داستانها برای دانلود موجود می باشد.

سلام آقای سرشار
با سلام و تشکر از اینکه امکان دانلود این داستانهای زیبا رو فراهم کردید. یه داستان بلند رو روایت میکردید به نام "داستان دنباله دار آدم". بسیار زیبا بود. فکر میکنید اون رو هم بشه برای دانلود بگذارید؟ پرسش دیگه اینکه آیا میشه کل مجموعه قصه ظهر جمعه رو به صورت یک پکیج در بیارید که بشه از کتابفروشیها یا موسسات فرهنگی تهیه کرد؟

باز هم ممنون

سلام آقای سرشار
ای سرشار از هنر بیان هنری که با صوت از دل بر می آید و به دل می نشیند همیشه بچه که بودم به داستانهای ظهر جمعه گوش می کردم و از صدای زیبای شما و داستانهایتان لذت می بردم و دعا می کردم و می کنم که همیشه پایدار باشید زیر دنیا بعضی از ادمها رو فقط یکبار به چشم می بیند و من آرزوی سلامتی برای شما دارم.یه روز که خیلی ذلم گرفته بود یک مرتبه صدای گرم شما را حس کردم توی سایت وارد شدم و سرچ کردم و با کمال تعجب سایت و تعدادی از داستانهای شما را دیدم و دانلود کردم و گوش گرفتم نمی دونید چه حس عجیبی به من دست داد و منو به پرواز در آورد و به دنیای کودکیم برد نمی دونم چگونه باید تشکر کنم ولی فقط می توانم تشکر کنم.دوست دارم تمام قصه های شما را داشته باشم ولی نمی دونم چطور لطفا منو راهنمایی کنید
با آرزوی طول عمر و سلامتی

لطفا برای دانلود قصه ها از سایت ایران صدا راهنمایی کنید.

ولی راهنمایی نکرده بدون کارت چطور میشه دانلود کرد!

چطور میشه بدون کارت هم از سایت ایران صدا فایل رو دریافت کرد.

لطفاً تمام قصه هايي كه ظهر جمعه با كلام خودتان بوده به صورت Cd به بازار ارئه نمائيد. متشكر

سلام خسته نباشید قصه ظهرجمعه با صدای گرم شما یاد آور دوران شیرین و از دست رفته کودکیست یادش بخیر امیدوارم هرجا هستید موفق باشید فقط نحوه تهیه کارت جهت دانلود قصه ها از ایران صدا رو بفرماییید با تشکر

آقای سرشار خیلی دوستتان دارم خدا به شما طول عمر دهد . صدای شما در سخت ترین لحظات زندگی کودکی ام موجب آرامشم بود.

دوست دارم باز صدای مهربانتان موجب آرامش قلبم باشد.

دلم خیلی تنگ شده برای قصه های ظهر جمعه - یعنی بازم میشه سری جدیدش پخش بشه

اي كاش ميشد يك بار ديگر صداي شما رو با شنيدن قصه هاي بياد ماندني شنيد تمام خاطرات دوران كودكيم تو روستا كه زندگي ميكردم به يادم ميومد واقعا صداي دلنشيني دارين خدا حفظتون كنه

با عرض سلام
کتاب داستان قصه های ظهر جمعه را از کجا می توان تهیه کرد؟

سلام جناب سرشار
من هم مثل خیلی ها با صدای شما زندگی کردیم و خاطره ها دارم
دوستان عزیز هم میتونن بیان تو سایت ما دانلود کنند
http://ghadimiya.com/Cat/81

این ها که همه لینک دانلودش خرابه

سلام جناب سر شار من بازم اومدم هم حال شمارو بپرسم و هم اینکه به دوستداران شما و قصه های ظهر جمعه خبر خوشی بدم که من چندین قصه از قصه های ظهر جمعه را با زحمت فراوان جمع آوری کردم و همه را در سایت قدیمیا www.ghadimiya.com و یا www.ghadimiya.tk قرار دادم تا هرکس دوست داره بصورت رایگان دانلود کنه و لذت ببره

لیست قصه های موجود درسایت قدیمیا:
رستم و سهراب
رستم و اسفندیار
ضحاک (بزودی)
سیاوش(بزودی)
مسافر کربلا
عمو نوروز
راز آیینه ها
آب آشامیدنی دریا
بدهی سادات
روشنایی شمع
پسر باهوش
دادرسی از محتضر
دادرسی حضرت حجت
رویای صادقانه
وظایف زنان
همچنین از قصه ها با صدای سرکار خانم مریم نشیبا هم هست

یه سوالی از شما داشتم
یه قصه دارم به نام عمو نوروز آیا این قصه با صدای شماست ؟
من فکر نمیکنم صدای شما باشه اگر اطلاعاتی درباره این قصه به من بدید ممنون میشم چون نمیخوام اطلاعات غلط به بازدیدکننده ها بدم
لینک دانلود قصه عمو نوروز
http://uploadboy.com/qnakee3owqkj.html
باز هم از خدا برای شما آرزوی طول عمر با عزت میکنم و امیدوارم در پناه حق سلامت و پاینده باشید
یا علی مدد

با سلام دوباره
من لینک دانلود قصه عمونوروز را در کامنت قبلی براتون قرار دادم ، ممنون میشم زحمت بکشید پاسخ بدید
بینهایت سپاسگذارم
http://uploadboy.com/qnakee3owqkj.html

لینک دانلود مستقیم
http://www.up2www.com/uploads/136645855071.mp3

با سلام دوباره
استاد من خیلی مزاحم شما شدم ممنون که پاسخ دادید
ای کاش میگفتید که کی هستند
با تشکر و سپاس فراوان از شما
در پناه حق سالم و موفق و موید باشید

با درود . یاد آن ایام گرامی . چه زود گذشت . با رادیوی قدیمی

سلام آقای سر شار
ما خیلی دوستتون داریم. اینشا...سالهای سال زنده باشین.

دلم بسیار بسیار هوای شنیدن صدای شما رو کرده ولی متاسفانه قادر به دانلود نیستم و تمام اینترنت هم زیر و رو کردم که یه سری نصفه و نیمه از قصه های ظهر جمعه رو برای خرید گیر بیارم که نشد شما یه کمکی کنید

سلام به همه دوستان و آقای محمد رضا سرشار دوست داشتنی
خدا به شما تن سالم و صدای گرم بده :-*

http://www.iranseda.ir/archive/?Image1.x=-208&Image1.y=-129&state=%D9%82%D8%B5%D9%87+%D8%B8%D9%87%D8%B1+%D8%AC%D9%85%D8%B9%D9%87


بچه از اینجا دانلود کنید
دوستدار همه شما

سلام آقای سرشار
ازتون خواهش میکنم لوگوی برنامه قصه ظهر جمعه را برای من ایمیل کنید یا توی سایتتون قرار بدید
با تشکر فراوان

ارسال نظر