آخرین خبر

 • • «انواع ادبیات کودک»، «نگاهی داستانی به سوره یوسف» و ویراست جدید «راز شهرت صادق هداست» در نمایشگاه کتاب امسال عرضه می شود
 • دوشنبه 30 فروردینماه 95

  محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ابراز امیدواری کرد در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شاهد حضور سه جلد از کتاب هایی که می گوید حدود چهار سال است به ناشر واگذار شده اند باشد.
  بخش کتاب و کتابخوانی تبیان
  محمدرضا سرشار
  این نویسنده گفت: «انواع ادبیات کودک محور»، «نگاه داستانی به قصه یوسف در قرآن مجید» و «راز شهرت صادق هدایت» این سه کتاب اند که برای نشر در اختیار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی قرار گرفته اند.
  او افزود: «انواع ادبیات کودک محور» یکی از هشت کتابی است که من با عنوان «درباره ادبیات داستانی» نوشته ام. تاکنون هفت جلد از این مجموعه هشت جلدی منتشر شده و کتاب مذکور علی رغم این که چهار سال است واگذار شده، هنوز به بازار راه نیافته است.
  سرشار ابراز امیدواری کرد «نگاهی داستانی به قصه یوسف در قران مجید» نیز که چهار سال است در اختیار ناشر قرار گرفته در بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران حضور داشته باشد.
  و بالاخره «راز شهرت صادق هدایت» که برای اولین بار در سال 85 به چاپ رسیده و پنج بار تجدید چاپ شده است با افزودن یکصد صفحه به آن، بناست راهی بازار شود. به گفته نویسنده، این کتاب که مسئولیت نشر آن را نیز پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بر عهده دارد، مطابق قانون نشر با توجه به افزوده شدن یک سوم به حجم آن جزو آثار چاپ اولی محسوب می شود.
  سرشار اخیرا سفر هشت روزه ای را به منظور رونمایی از چاپ دوم ترجمه عربی رمان «آنک آن یتیم نظرکرده» (ها هو الیتیم بعین الله) به لبنان انجام داده است. این کتاب که در دو شهر بیروت و بعلبک رونمایی شده توسط دکتر بتول مشکین فام به زبان عربی برگردانده شده است
  محمدرضا سرشار که در حال حاضر مشغول تدریس مبانی داستان در موسسه طلوع است، قریب به پنج ماه است که سرپرستی گروه نویسندگان فیلمنامه پویانمایی یا انیمیشن «ساره کوچولو» را بر عهده دارد. «ساره کوچولو» در زمره برنامه های انیمیشنی 90 قسمتی هفت دقیقه ای است که بناست در لایه های درونی خود به موضوع سبک زندگی ایرانی - اسلامی بپردازد. تاکنون کار نگارش فیلمنامه 26 قسمت این مجموعه به پایان رسیده است. برنامه مذکور که در مرحله پیش تولید است، بناست توسط شبکه کودک پخش شود.
  سرشار اخیرا سفر هشت روزه ای را به منظور رونمایی از چاپ دوم ترجمه عربی رمان «آنک آن یتیم نظرکرده» (ها هو الیتیم بعین الله) به لبنان انجام داده است. این کتاب که در دو شهر بیروت و بعلبک رونمایی شده توسط دکتر بتول مشکین فام به زبان عربی برگردانده شده است.
  بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 15 تا 25 اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار می شود.

آخرين نظرات خوانندگان

 • مدیر: سلام بر شما تشکر می کنم احمد آقای عزیز. ادامه
 • احمدبداغی: بنام پروردگار گل وگندم ,سلام وعرض ارادت دارم خدمت استاد ادامه
 • امید: سلام آقای سرشار ازتون خواهش میکنم لوگوی برنامه قصه ظهر ادامه
 • مدیر: سلام بر شما. زنده باشید. ادامه
 • saeed: سلام به همه دوستان و آقای محمد رضا سرشار دوست ادامه
 • سید مهدی: دلم بسیار بسیار هوای شنیدن صدای شما رو کرده ولی ادامه
 • مدیر: سلام بر شما. متشکرم عزیزم. ادامه
 • مسعود: سلام آقای سر شار ما خیلی دوستتون داریم. اینشا...سالهای سال ادامه
 • مدیر: سلام. متاسفانه نمی شناسم. ادامه
 • محسن درستکار : با درود . یاد آن ایام گرامی . چه زود ادامه

آخرین کتاب

 • • تازه‌های محمدرضا سرشار در نمایشگاه کتاب
 • » سرویس: فرهنگي و هنري - ادبيات و نشر
  کد خبر: 95012811959
  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴
  محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) ابراز امیدواری کرد در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شاهد حضور سه جلد از کتاب‌هایی که می‌گوید حدود چهار سال است به ناشر واگذار شده‌اند باشد.

  این نویسنده به خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا گفت: «انواع ادبیات کودک‌محور»، «نگاه داستانی به قصه یوسف در قرآن مجید» و «راز شهرت صادق هدایت» این سه کتاب‌اند که برای نشر در اختیار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی قرار گرفته‌اند.

  او افزود: «انواع ادبیات کودک‌محور» یکی از هشت کتابی است که من با عنوان «درباره ادبیات داستانی» نوشته‌ام. تاکنون هفت جلد از این مجموعه هشت‌جلدی منتشر شده و کتاب مذکور علی‌رغم این‌که چهار سال است واگذار شده، هنوز به بازار راه نیافته است.

  سرشار ابراز امیدواری کرد «نگاهی داستانی به قصه یوسف در قران مجید» نیز که چهار سال است در اختیار ناشر قرار گرفته در بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران حضور داشته باشد.

  و بالاخره «راز شهرت صادق هدایت» که برای اولین بار در سال 85 به چاپ رسیده و پنج بار تجدید چاپ شده است با افزودن یکصد صفحه به آن، بناست راهی بازار شود. به گفته نویسنده، این کتاب که مسئولیت نشر آن را نیز پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بر عهده دارد، مطابق قانون نشر با توجه به افزوده شدن یک‌سوم به حجم آن جزو آثار چاپ اولی محسوب می‌شود.

  محمدرضا سرشار که در حال حاضر مشغول تدریس مبانی داستان در موسسه طلوع است، قریب به پنج ماه است که سرپرستی گروه نویسندگان فیلمنامه پویانمایی یا انیمیشن «ساره کوچولو» را بر عهده دارد. «ساره کوچولو» در زمره برنامه‌های انیمیشنی 90 قسمتی هفت‌دقیقه‌ای است که بناست در لایه‌های درونی خود به موضوع سبک زندگی ایرانی - اسلامی بپردازد. تاکنون کار نگارش فیلمنامه 26 قسمت این مجموعه به پایان رسیده است.

  برنامه مذکور که در مرحله پیش‌تولید است، بناست توسط شبکه کودک پخش شود.

  سرشار اخیرا سفر هشت‌روزه‌ای را به منظور رونمایی از چاپ دوم ترجمه عربی رمان «آنک آن یتیم نظرکرده» (ها هو الیتیم بعین الله) به لبنان انجام داده است. این کتاب که در دو شهر بیروت و بعلبک رونمایی شده توسط دکتر بتول مشکین‌فام به زبان عربی برگردانده شده است.

  بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 15 تا 25 اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار می‌شود.


پنج قصه ظهر جمعه را رایگان بشنوید یا دانلود کنید

امروز اتفاقی گذارم به سایت ایران صدا افتاد. با کمال تعجب دیدم حداقل پنج برنامه قصه ظهر جمعه با صدای مرا به طور رایگان روی سایت گذاشته اند.البته دور صدای چهار تا از این برنامه ها تند شده بود ؛ و کیفیت صدا طبیعی نبود؛ اما به مصداق کاچی به از هیچ چی، برای دوستانی که به دنبال این برنامه ها هستند، مغتنم است.گفتم خبرتان کنم؛ شاید مطلع نشده باشید(قبلا می بایست کارت اشتراک ایران صدا و رمز و کد ورود به سایت را می داشتید؛ و برای هر برنامه، دویست تومان از شارژ کارتتان کم می شد؛ و چه بسا بعد از این هم، دوباره همان طور شود).
اسامی این داستانها عبارت اند از: هدهد و زاغ، هیزم شکن و درخت و بلوط، همسایه گدای من، نمی تونم دروغ بگم، و نبرد شجاعان صحرا.

43 نظر

جناب آقای سرشار ،چراسایت شما به روز نیست ؟بیشتر از مطالب ادبی ،ازمطالب سیاسی در آن استفاده می شود من چند ماه پیش که از سایت شما بازدید کردم تا به امروز یک مطلب ادبی زیبا در آن ندیدم .لطفا وقت بیشتری برای سایتتان صرف کنید تا ما هم از آن بهره ای ببریم

سلام
15 تا از قصه های ظهر جمعه رو تو این سایت پیدا کردم. در ضمن بین خودمون باشه ولی بدون کارت هم میشه از سایت ایران صدا دانلود کرد.
http://www.rasekhoon.net/Song/subjectpage-750.aspx
یا حق

می توانید از این سایت استفاده کنید

http://11tir88.blogfa.com/post-16.aspx


http://11tir88.blogfa.com/post-17.aspx


9 تا از داستانها برای دانلود موجود می باشد.

سلام آقای سرشار
با سلام و تشکر از اینکه امکان دانلود این داستانهای زیبا رو فراهم کردید. یه داستان بلند رو روایت میکردید به نام "داستان دنباله دار آدم". بسیار زیبا بود. فکر میکنید اون رو هم بشه برای دانلود بگذارید؟ پرسش دیگه اینکه آیا میشه کل مجموعه قصه ظهر جمعه رو به صورت یک پکیج در بیارید که بشه از کتابفروشیها یا موسسات فرهنگی تهیه کرد؟

باز هم ممنون

سلام آقای سرشار
ای سرشار از هنر بیان هنری که با صوت از دل بر می آید و به دل می نشیند همیشه بچه که بودم به داستانهای ظهر جمعه گوش می کردم و از صدای زیبای شما و داستانهایتان لذت می بردم و دعا می کردم و می کنم که همیشه پایدار باشید زیر دنیا بعضی از ادمها رو فقط یکبار به چشم می بیند و من آرزوی سلامتی برای شما دارم.یه روز که خیلی ذلم گرفته بود یک مرتبه صدای گرم شما را حس کردم توی سایت وارد شدم و سرچ کردم و با کمال تعجب سایت و تعدادی از داستانهای شما را دیدم و دانلود کردم و گوش گرفتم نمی دونید چه حس عجیبی به من دست داد و منو به پرواز در آورد و به دنیای کودکیم برد نمی دونم چگونه باید تشکر کنم ولی فقط می توانم تشکر کنم.دوست دارم تمام قصه های شما را داشته باشم ولی نمی دونم چطور لطفا منو راهنمایی کنید
با آرزوی طول عمر و سلامتی

لطفا برای دانلود قصه ها از سایت ایران صدا راهنمایی کنید.

ولی راهنمایی نکرده بدون کارت چطور میشه دانلود کرد!

چطور میشه بدون کارت هم از سایت ایران صدا فایل رو دریافت کرد.

لطفاً تمام قصه هايي كه ظهر جمعه با كلام خودتان بوده به صورت Cd به بازار ارئه نمائيد. متشكر

سلام خسته نباشید قصه ظهرجمعه با صدای گرم شما یاد آور دوران شیرین و از دست رفته کودکیست یادش بخیر امیدوارم هرجا هستید موفق باشید فقط نحوه تهیه کارت جهت دانلود قصه ها از ایران صدا رو بفرماییید با تشکر

آقای سرشار خیلی دوستتان دارم خدا به شما طول عمر دهد . صدای شما در سخت ترین لحظات زندگی کودکی ام موجب آرامشم بود.

دوست دارم باز صدای مهربانتان موجب آرامش قلبم باشد.

دلم خیلی تنگ شده برای قصه های ظهر جمعه - یعنی بازم میشه سری جدیدش پخش بشه

اي كاش ميشد يك بار ديگر صداي شما رو با شنيدن قصه هاي بياد ماندني شنيد تمام خاطرات دوران كودكيم تو روستا كه زندگي ميكردم به يادم ميومد واقعا صداي دلنشيني دارين خدا حفظتون كنه

با عرض سلام
کتاب داستان قصه های ظهر جمعه را از کجا می توان تهیه کرد؟

سلام جناب سرشار
من هم مثل خیلی ها با صدای شما زندگی کردیم و خاطره ها دارم
دوستان عزیز هم میتونن بیان تو سایت ما دانلود کنند
http://ghadimiya.com/Cat/81

این ها که همه لینک دانلودش خرابه

سلام جناب سر شار من بازم اومدم هم حال شمارو بپرسم و هم اینکه به دوستداران شما و قصه های ظهر جمعه خبر خوشی بدم که من چندین قصه از قصه های ظهر جمعه را با زحمت فراوان جمع آوری کردم و همه را در سایت قدیمیا www.ghadimiya.com و یا www.ghadimiya.tk قرار دادم تا هرکس دوست داره بصورت رایگان دانلود کنه و لذت ببره

لیست قصه های موجود درسایت قدیمیا:
رستم و سهراب
رستم و اسفندیار
ضحاک (بزودی)
سیاوش(بزودی)
مسافر کربلا
عمو نوروز
راز آیینه ها
آب آشامیدنی دریا
بدهی سادات
روشنایی شمع
پسر باهوش
دادرسی از محتضر
دادرسی حضرت حجت
رویای صادقانه
وظایف زنان
همچنین از قصه ها با صدای سرکار خانم مریم نشیبا هم هست

یه سوالی از شما داشتم
یه قصه دارم به نام عمو نوروز آیا این قصه با صدای شماست ؟
من فکر نمیکنم صدای شما باشه اگر اطلاعاتی درباره این قصه به من بدید ممنون میشم چون نمیخوام اطلاعات غلط به بازدیدکننده ها بدم
لینک دانلود قصه عمو نوروز
http://uploadboy.com/qnakee3owqkj.html
باز هم از خدا برای شما آرزوی طول عمر با عزت میکنم و امیدوارم در پناه حق سلامت و پاینده باشید
یا علی مدد

با سلام دوباره
من لینک دانلود قصه عمونوروز را در کامنت قبلی براتون قرار دادم ، ممنون میشم زحمت بکشید پاسخ بدید
بینهایت سپاسگذارم
http://uploadboy.com/qnakee3owqkj.html

لینک دانلود مستقیم
http://www.up2www.com/uploads/136645855071.mp3

با سلام دوباره
استاد من خیلی مزاحم شما شدم ممنون که پاسخ دادید
ای کاش میگفتید که کی هستند
با تشکر و سپاس فراوان از شما
در پناه حق سالم و موفق و موید باشید

با درود . یاد آن ایام گرامی . چه زود گذشت . با رادیوی قدیمی

سلام آقای سر شار
ما خیلی دوستتون داریم. اینشا...سالهای سال زنده باشین.

دلم بسیار بسیار هوای شنیدن صدای شما رو کرده ولی متاسفانه قادر به دانلود نیستم و تمام اینترنت هم زیر و رو کردم که یه سری نصفه و نیمه از قصه های ظهر جمعه رو برای خرید گیر بیارم که نشد شما یه کمکی کنید

سلام به همه دوستان و آقای محمد رضا سرشار دوست داشتنی
خدا به شما تن سالم و صدای گرم بده :-*

http://www.iranseda.ir/archive/?Image1.x=-208&Image1.y=-129&state=%D9%82%D8%B5%D9%87+%D8%B8%D9%87%D8%B1+%D8%AC%D9%85%D8%B9%D9%87


بچه از اینجا دانلود کنید
دوستدار همه شما

سلام آقای سرشار
ازتون خواهش میکنم لوگوی برنامه قصه ظهر جمعه را برای من ایمیل کنید یا توی سایتتون قرار بدید
با تشکر فراوان

بنام پروردگار گل وگندم ,سلام وعرض ارادت دارم خدمت استاد محمد رضا سرشار .عزیز .امیدوارم در زیر سایه مرتضی علی علیه السلام سالم وپیروز وشاد باشید .عمق ذهن من صدای ناز شماست که جمعه ها برادرم موج رادیو رو تنظیم میکرد وما جیک نمیزدیم تا قصه ظهر جمعه رو بشنویم .پایدارباشید از دوستان سایت هم متشکرم .

ارسال نظر