آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


ادبیات نوجوان باید سختیها را مطرح کند


خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران


مهدي كاموس - منتقد و پژوهشگر ادبي - در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا با بيان اين مطلب تصريح كرد: ادبيات، ادبيات است؛ آن‌چه مسلم است عده‌اي معتقدند به واسطه‌ي طرح مسائل اجتماعي براي كودكان و نوجوانان كه بعضا ناخوشايند هم هستند، مي‌توان آن‌ها را جهت ورود به زندگي اجتماعي مهيا كرد.
وي افزود: اين عده معتقدند كه زندگي اجتماعي فراي زندگي زيباي كودكي داراي مباحثي همچون مسووليت و سختي‌هاست كه جا دارد بچه‌ها از طريق ادبيات با اين سختي‌ها آشنا شوند.
او با بيان اين‌كه طرح مسائل تلخ اجتماعي در ادبيات نوجوان ظهور و بروز دارد، گفت: در حوزه ادبيات كودك، عمدتا بخش رويايي زندگي طرح مي‌شود و بيشتر بر روي مباحث آموزشي و مسائلي كه دنياي كودكي را به رسميت بشناسد، تاكيد مي‌كنيم، اما در حوزه‌ي ادبيات نوجوان، ما بيش از آن‌كه كودكي را به رسميت بشناسيم زندگي و دنياي اجتماعي را به رسميت مي‌شناسيم.
وي گفت: دوران نوجواني با مباحثي همچون بلوغ، زوج‌يابي، اشتغال، هويت‌شناسي و دين‌شناسي توام است كه ادبيات نوجوان، بايد نوجوان را براي اين مسائل مهيا كند، بنابراين چاره‌اي ندارد جز اين‌كه پاره‌اي از سختي‌ها و دشواري‌ها را مطرح كند. بنابراين در ادبيات نوجوان طرح مسائلي مثل جنگ، تعصبات ديني و حتا برخي انحرافات بدون اشكال است.
كاموس گفت: يكي از نويسندگاني كه خيلي خوب توانسته است سختي‌ها و تلخي‌هاي زندگي را به شكل مناسب براي نوجوانان مطرح كند، محمدرضا سرشار است كه در كتاب «مهاجر كوچك»، «آنجا كه خانه‌ام نيست» يا «دوچرخه» به‌خوبي تلخي‌ها و مسائل اجتماعي را واگويه كرده است.
اين منتقد ادبي تاكيد كرد: ادبيات تلخ از ديد من ادبياتي است كه بر مسووليت‌پذيري كودك و نوجوان تكيه مي‌كند؛ در اين ادبيات بر استقلال راي نوجوان با تاكيد بر واقعيات اجتماعي تاكيد مي‌شود.
وي گفت: البته كساني ديگر همچون هوشنگ مرادي ‌كرماني هم به اين ادبيات پرداخته‌اند، اما نوع برخورد آن‌ها كليشه‌يي است. بنابراين مي‌بينيم در «مشت بر پوست» يا «قصه‌هاي مجيد»، اگر چه به مسائل اجتماعي پرداخته شده، اما اين پرداخت خالي از نوآوري است و همواره درون‌مايه فقر با طنزي تلخ دست‌آويز نويسنده شده است. اين در حالي است كه در آثار نويسنده‌اي همچون سرشار ابعاد اجتماعي به طرق مختلف مطرح مي‌شوند. بنابراين فقر، جنگ‌زدگي و بحران هويت در آثار او بيشتر جلوه پيدا مي‌كند.
كاموس در پايان گفت: من به ادبيات تلخ اعتقاد ندارم، ولي معتقدم همان‌طوركه در زندگي تلخي‌هايي وجود دارد، در ادبيات هم زندگي وجود دارد.