آخرین خبر

 • • حدادعادل مهمان داستان‌نویسان بسیجی
 • سه شنبه 15 مهرماه 93

  _ مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج 16 مهرماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

  به گزارش نماینده به نقل از دبیرخانه جشنواره ادبیات داستانی بسیج، در این مراسم که از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه برگزار خواهد شد، غلامعلی حداد عادل، نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات پارسی، نویسندگان طراز اول کشور، فرماندهان پیشکسوت دفاع مقدس و برخی دیگر از چهره‌های ادبی کشور به میهمانی ۲۲۰ داستان نویس منتخب جشنواره‌های استانی بسیج می‌آیند.

  بر اساس این گزارش در این مراسم که در آن برگزیدگان جشنواره هشتم معرفی خواهند شد؛ از خانواده شهید احمد رضا احدی و نویسندگانی چون محمدرضا سرشار(رئیس انجمن قلم ایران)، حمید داودآبادی(نویسنده کتاب از معراج برگشتگان) و محبوبه معراجی‌پور (نویسنده کتاب عباس دست طلا) تقدیر و تجلیل به عمل می‌آید.

  گفتنی است در هشتمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج نزدیک به ۴۰۰۰ داستان نویس بسیجی از سراسر کشور شرکت کرده بودند که آثار منتخب این داستان نویسان از بین ۲۲۰ نویسنده شرکت کننده در بخش پایانی آن انتخاب و معرفی خواهند شد.


  برگزاری کارگاه‌های ادبی با حضور اساتید ملی و پیشکسوت داستان‌نویسی و برنامه‌های فرهنگی دیگر از برنامه‌های میهمانان این اختتامیه است که از امروز دوشنبه تا چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

  فرهنگسرای ارسباران در خیابان جلفا، سید خندان تهران واقع شده است.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • کک به تنور؛ نوشته محمدرضا سرشار
 • کک به تنور

  کک,به,تنور
  معرفی مختصر کتاب: کتاب مصوّر حاضر، داستانی از مجموعه کتاب های کودکان» با سبک کودکانه و برای همین گروه سنی تدوین شده است. هدف از نگارش این داستان، آشنایی با یکی از داستان های عامه و افسانه ای و آموزش همدردی و دلسوزی برای دیگران است. در این داستان آمده است: مورچه کوچولو و کک با هم در حال پختن نان در تنور هستند که ناگهان کک به درون تنور سر می خورد و می سوزد. مورچه بسیار گریان و ناراحت...
  • جلد: شومیز
  • قطع: خشتی
  • نویسنده: محمدرضا سرشار
  • تعداد صفحات: 16
  • ناشر: سروش

تجمیع اساتید برجسته در ترم پاییزه موسسه طلوع/ ثبت نام ترم پاییزآغازشد

گردهمایی اساتید برجسته؛ از نادر طالب‌زاده، شهریار بحرانی، جمال شورجه، وحید یامین‌پور تا صمصامی، پیغامی، خوش‌چهره و توکلی در ترم پاییز موسسه «طلوع»

ثبت نام کلاس‌های ترم پاییز مجتمع آموزشی طلوع آغاز شد.

به گزارش رجانیوز، پس از برگزاری موفق کلاسهای مجتمع آموزشی طلوع در یک سال گذشته ،موسسه طلوع برای ترم پاییز برنامه ای ویژه را تدارک دیده و با دست پر و با اساتیدی چون دکتر نادر طالب زاده، دکترفواد ایزدی، دکتر وحید یامین پور، دکتر عادل پیغامی،‌ دکتر زرشناس،‌ دکتر موسی حقانی، استاد شهریار بحرانی استاد جمال شورجه، دکتر خوشچره، دکتر صمصامی و دکتر توکلی و ... و  با موضوعات و عناوینی جذاب بستر خوبی را برای علاقمندان فراهم نموده است. 

در میان برنامه های این موسسه چهار دوره ویژه برای اولین بار طراحی و در ترم پاییز اجرا خواهد شد. «دوره مطالعات سینما»، «دوره آموزش خبرنگار تحلیل گر اقتصادی»، «دوره آموزش نویسندگی» در کنار دوره جدیدی هستند که در کنار دوره های «ژورنالیسم تلویزیونی» و «سیاست و تاریخ انقلاب» با اساتید و موضوعات جذاب بستر خوبی برای استفاده علاقمندان به این دو حوزه ایجاد نموده است.

دوره مطالعات سینما

·         دوره ی «مطالعات سینما» با اساتیدی چون شهریار بحرانی ،جمال شورجه، حمید نعمت الله، وحید یامین پور، هادی مقدم دوست، ابوالفضل جلیلی چون عبدالکریم خیامی، حامد عنقا، سید محمد حسینی، عباس محسنی پنجره ای خواهد بود برای آشنایی علاقمندان به هنر هفتم با ارکان شکل گیری سینمای ایران، مبانی نظری و فلسفی آن و اصول شناخت متن، روایت و ارکان فیلم.


در مقدمه این دوره آمده : سینما عالمی است که کم و بیش همه با آن مانوس اند و نسبت به اخبار و جریان های شکل گرفته ی در آن حساس اند ولی به همین نسبت آشنایی با آن برای عموم علاقمندان صرفاً از مسیر روزنامه ها و رسانه ها اتفاق می افتد. از آنجا که در سالهای اخیر جوانان متعهد دغدغه ی نسبتاً زیادی نسبت به این هنر-رسانه پیدا کرده اند، موسسه ی طلوع حق با گردآوری چهره های موثر و نام آشنای این عرصه درصدد است در دو ترم مطالعات سینما را در ابعاد نظری، جریان شناختی و مهارتی ارائه نماید. ترم نخست «مطالعات سینما»در طول حدوداً 30 جلسه، عموماً مبانی تاریخی و نظری شکل گیری سینمای ایران و جریان های حاکم بر آن و همچنین مبانی فلسفی و جریان شناختی فهم و نقد به همراه نمایش نمونه های موثر و جریان ساز آن ارائه می شود.

 

نخستین دوره آموزش خبرنگار تحلیل گرِ اقتصادی

موسسه طلوع پس از سه ترم برگزاری دوره مهارتهای رسانه ای مقدماتی و پیشرفته که به توانمند سازی دانشجویان در حوزه رسانه های مجازی و مکتوب پرداخته می شد، برای ترم پاییز دوره آموزشی خبرنگار تحلیل گر اقتصادی را با اساتیدی چون دکتر صمصامی، دکتر احمد توکلی، دکتر مسعود میرکاظمی، دکتر محمد خوشچهره، دکتر عادل پیغامی، کاظم انبارلویی سردبیر روزنامه رسالت، سید امیر سیاح مدیرگروه اقتصاد شبکه یک و سردبیران اقتصادی خبرگزاری فارس و خبرگزاری مهر و سایت الف و رجانیوز برای اولین بارجهت علاقمندان به حوزه رسانه و مباحث تخصصی را طراحی نموده است .

در پایان «دوره آموزش خبرنگار تحلیل گر اقتصادی»، افراد مستعد و توانمند، در سایت ها و خبرگزاری ها بکارگیری خواهند شد.

 

ضمنا دوره مهارتهای رسانه پیشرفته نیز در ترم پاییز برای علاقمندان برگزار خواهد شد .

 

دوره آموزش نویسندگی (ادبیات داستانی)

موسسه طلوع با همکاری انجمن قلم ایران و با حضور استاد محمدرضا سرشار دوره آموزش نویسندگی  (ادبیات داستانی) را جهت علاقمندان به حوزه نویسندگی فراهم نموده است. در این دوره استاد سرشار مبانی نویسندگی را به دانشجویان علاقمند تدریس نموده و افراد مستعد برای مباحث تخصصی تر توسط ایشان انتخاب و کار تا مرحله نویسندگی حرفه ای ادامه خواهد یافت .

شرکت کنندگان در این دوره در نهایت گواهی انجمن قلم ایران و موسسه طلوع را دریافت خواهند نمود .

 

دوره سیاست و تاریخ

دوره کامل جریان شناسی و تاریخ انقلاب اسلامی در یک دوره و بسته کامل با عنوان پرونده سیاسی انقلاب با موضوعاتی نظیر تاریخ دفاع مقدس بدون تحریف ، جریانهای سیاسی بعد از حاکمیت خط امام ، فراز و فرود شخصیتی و گفتمانی دولتهای هاشمی و خاتمی و روحانی و احمدی نژاد با بهره گیری از اساتیدی چون پرویز امینی ، جعفر شیرعلی نیا ، محمد حسن روزیطلب و میثم نیلی طی 13 جلسه  روزهای دوشنبه برای علاقمندان به تاریخ پس از انقلاب برگزار خواهد شد .

 

درس گفتارهای موسسه طلوع در پاییز

در ترم پاییز با توجه به حجم بالای درخواستی موسسات استانی برای برگزاری برنامه حضوری در شهرهای مختلف موسسه طلوع در نظر دارد درس گفتارهای خود را با همکاری موسسات استانی و در شهرها و استانهای مختلف برگزار نماید . موسسه طلوع اعلام نموده است که عناوین و اساتید درس گفتارها و مکان برگزاری آنها در طی دو هفته آینده و پس از هماهنگی با موسسات استانی به اطلاع عموم خواهد رسید .

درس گفتارها در ترم پاییز با حضور یک و یا دو استاد در یک شهر برگزار خواهد شد . پیش از این موسسه طلوع فراخوانی را جهت حضور برنامه های این موسسه در استانها اعلام نموده بود که در ترم تابستان در چهار استان اصفهان ، رضوی، مازندران ، قم با مشارکت موسسات استانی دروه ها برگزار گردید . علاقمندان استانی همچنان میتوانند درخواستهای خود را برای موسسه طلوع ارسال نمایند .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 66499542 و 66989349 تماس گرفته یا به شماره 09190132580 پیامک بنزید

ارسال نظر