آخرین خبر

 • • ادغام برنامه روز قلم «خانه کتاب» و «انجمن قلم» در باغ زیبا
 • سه شنبه 11 تیرماه 92

  شجاعی صائین به فارس خبر داد
  مدیر عامل خانه کتاب از ادغام برنامه مؤسسه خانه کتاب و انجمن قلم در 15 تیر همزمان با روز قلم خبر داد.
  خبرگزاری فارس: ادغام برنامه روز قلم «خانه کتاب» و «انجمن قلم» در باغ زیبا
  Tweet
  علی شجاعی صائین مدیر عامل خانه کتاب در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره برنامه‌های تجمیعی روز قلم از سوی خانه کتاب و انجمن قلم ایران، اظهار داشت: چهاردهم تیرماه به پیشنهاد انجمن قلم ایران، روز قلم نامگذاری شده است و موسسه خانه کتاب نیز همه ساله آیین نکوداشتی را با این هدف برگزار می‌کند.

  وی درباره اینکه دلیل تجمیع برنامه‌های انجمن قلم و خانه کتاب چه بوده، بیان کرد: به دلیل همزمانی این دو برنامه و عدم حضور وزیر ارشاد در هر دو مراسم، تصمیم بر آن شد تا طی یک ادغام، یک مراسم به همت انجمن قلم و موسسه خانه کتاب در باغ زیبا برپا شود.

  مدیر عامل خانه کتاب ابراز داشت: در این آیین علی اسماعیلی، سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مولفان، مترجمان و برگزیدگان جوایز مختلف در حوزه کتاب نیز حضور دارند. همچنین قرار است سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون فرهنگی این وزارتخانه و جمعی از اهالی قلم به سخنرانی پرداخته و در ادامه از تلاش‌های پیشکسوتان حوزه فرهنگ و هنر قدردانی خواهد شد.

  گفتنی است، انجمن قلم نیز در این آیین برنامه‌های متعددی اجرا خواهد کرد و به برندگان مسابقه‌ قلم زرین اهدا خواهد شد. همچنین در پایان این مراسم، ضیافت شامی برای مهمانان حاضر در جلسه تدارک دیده شده است.

  مراسم نکوداشت روز قلم از ساعت 18 و 30 دقیقه تا 21 در محل باغ زیبا برگزار خواهد شد.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • «اگر بابا بمیرد » سرشار به زبان اسپانیولی ترجمه می شود
 • به گزارش خبرگزاری فارس، فهیمه سمسار دبیر شورای ترجمه حوزه هنری با بیان این که کتاب «پایی که جا ماند» خاطرات سید ناصر حسینی پور توسط مریم اورنرو سوله در حال ترجمه به زبان اسپانیولی است، گفت: این کتاب به زودی و پس از انتخاب مترجم به زبان انگلیسی ترجمه می‌شود.

  وی ادامه داد: کتاب «اگر بابا بمیرد» نوشته محمدرضا سرشار نیز توسط نجمه شبیری به زبان اسپانیولی ترجمه می‌شود. «مهمان صخره‌ها» خاطرات خلبان محمد غلامحسینی دیگر کتاب انتشارات سوره مهر است که ترجمه آن به زبان انگلیسی و توسط محسن کریمی به اتمام رسیده و در مرحله ویراستاری است.

  سمسار تصریح کرد: مجموعه داستان طنز «عشق خامه‌ای» نوشته شهرام شفیعی نیز به زبان اسپانیولی در حال ترجمه است.

  شورای ترجمه حوزه هنری با مدیریت حمیدرضا شاه آبادی آثار منتشر شده توسط انتشارات سوره مهر را با کمک مترجمان متخصص و استادان دانشگاه به زبان‌های مختلف ترجمه می‌کند.


استقبال تاریخی مردم تهران از مرد مقاومت (جلیلی)/ بایکوت خبری این میتینگ عظیم از سوی سیما

پناهيان: دروغ بزرگ اين انتخابات را با رای خودمان به جلیلی برملا می‌کنیم/آقاتهرانی:نگذارید مالک از پشت خیمه معاویه برگردد/به میدان از شما پایی که جا ماند* گواه بازگشت کربلا ماند
مردم غيور و انقلابي تهران در آخرين ساعات تبليغات انتخابات رياست جمهوري با حضور پرشور و كم نظير خود در حمايت از يك كانديداي انتخابات رياست جمهوي نشان دادند كه مرد مقاومت ايران اسلامي را تنها نمي‌گذارند.
به گزارش رجانيوز، وقتي قرار باشد در روز ميلاد سيد الشهدا(ع) همايش انتخاباتي برگزار شود، طبيعي است كه مجلس حال و هواي اهل بيت بگيرد. حالا اگر گفتمان كانديداي مورد نظر هم مقاومت و ايستادگي بر آرمانها باشد معلوم است كه شب ميلاد قمر بني هاشم(ع) رنگ و بوي حماسه ميگيرد، همايش انتخاباتي حاميان سعيد جليلي در تهران.
هنوز سعيد جليلي نيامده ورزشگاه پر شده بود و شعارها چنان حماسي و كوبنده بود كه حتي سخنراني به آرامي دكتر آقاتهراني هم پرشور صحبت مي‌كرد. حجت الاسلام پناهيان هم مثل هميشه كوبنده سخنراني كرد و زيرآب هر آنكه از تسليم و سازش مي‌گفت را زد.
اما ورزشگاه وقتي تركيد كه پدر شهيد احمدي روشن دست سعيد جليلي را بلند كرد و مادر اين شهيد پشت ميكروفون رفت و از پيشرفتي گفت كه بركت مقاومت و مجاهدت مردم و مسئولان بدست آمده است.
ورزشگاه شهيد حيدرنيا در غروب چهارشنبه 22 خرداد حال و هوايي داشت كه وصف كردني نيست.
افرادی که به‌دنبال رضای کدخدا هستند، نمی‌توانند دم از مقابله با فقر و فساد و تبعیض بزنند
سعید جلیلی در جمع حاميان گفتمان انقلاب اسلامي در ورزشگاه حیدرنیا سخنان خود را با گريزي تاريخي شروع كرد و گفت: ‌50 سال است که ملت ما پا در راه نورانی امام گذاشته است؛ امامی که پرچم لبیک به خدا و پیامبر را بلند کرد و به دنبال آن ملت ما به امام لبیک گفت‌ و خط ایمان و امید در کشور شکل گرفت.

وی با بیان اینکه ایمان به وعده‌‌های الهی و امید به پیشرفت تعالی در پرتو عمل به آموزه‌های اسلام ناب است، گفت: دشمنان از همان سال‌ها همزمان با خط ایمان و امید خط تهدید و تخریب را شروع کردند و 50 سال است رویارویی دو گفتمان شکل گرفته است.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یکی از ارکان این گفتمان را ملتی دانست که اراده کرده است اسلام مبنای کارش باشد و آزاد زندگی کند و از سوی دیگر نیز اراده‌ای می‌خواهد مانع تحقق این اصل شود.

جلیلی با بیان اینکه آنچه حضرت امام وعده داده بود، عملی شده و امروز باورهای قرآنی نه تنها باور بلکه تجربه ماست، اظهار داشت: امروز تجربه کردیم که اگر پیام خدا و رسولش را جواب دهیم، حیات جدید می‌گیریم و در این 50 سال ملت حیات تازه گرفت.
وی با اشاره به پیروزی اراده ملت در پیروزی انقلاب 8 سال جنگ تحمیلی و انرژی هسته‌ای در مقابل اراده دنیا اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی تصویب شده است. دشمنان اعتراف می‌کنند قدرت جمهوری اسلامی در منطقه غیرقابل انکار است. این نشان از عظمت ملت ما دارد که توانست در چارچوب اسلام ناب موفقیت‌های پی‌در پی را کسب کند.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه دشمنان نگران شدند که امروز ملت ما به یک قله تبدیل شده است، تصریح کرد: اگر ملت خرمشهر را آزاد می‌کند، این تکثیر می‌شود به جنوب لبنان و غزه و آنان در نبرد 33 روزه 22 روزه و 8 روزه پیروز می‌شوند.

جلیلی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه امرزو در موقعیت بدر و خیبریم، این ارزیابی را کاملاً کارشناسی شده دانست و گفت: ما پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌ایم و یقیناً امروز ظرفیتی ایجاد شده که دشمن از آن مستأصل شده است. فراموش نکنیم که در طول تاریخ اسلام هر وقت به پشت خیمه دشمن رسیدیم و آنان مستاصل شدند، ترفند کهنه ایجاد تردید در درون را به کار بردند و از بیرون با تهدید آن را تکمیل کردند.
وی با اشاره به پیروزی‌های چشمگیر ملت ایران در چهار سال گذشته, اظهار داشت: اگر ما توانسته‌ایم در دفاع این پیروزی‌ها را به دست بیاوریم، به این خاطر بود که امام ظرفیت جوانان را در چارچوب اسلام ناب آزاد کند.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری این ظرفیت را نظریه ولایت مطلقه فقیه دانست که در آن اسلامیت و جمهوریت نظام تحت رهبری فقیه عادل شایسته به یک ظرفیت قدرت تبدیل شد و هر جا که این ظرفیت به اوج خود رسید، کسانی خواستند با تردید مانع آن شوند.
جلیلی ادامه داد: 4 سال پیش ملت حماسه‌ای خلق کرد و جمهوریت نظام را به رخ کشید اما پس از آن بود که دنیا دید اسلامیت نظام پشتوانه قوی جمهوریت آن است و بر این اساس خواستند با فتنه مانع آن شوند ولی ملت با مشت به دهان آنان زد و نگذاشت فتنه‌گران موفق شود.
وی با بیان اینکه عده‌ای با انحراف از چارچوب نظام خارج شوند و صحبت از دوستی با مردم اسرائیل و واژه مجهول مکتب ایرانی کردند و خواستند در روند پیشرفت کشور خلل ایجاد کنند، تصریح کرد: ولی ملت این اجازه را به آنها نداد و امروز پس از جریان فتنه و انحراف شاهد جریان تردید هستیم.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: جریان تردید می‌خواهد در موفقیت‌ها تردید ایجاد کند و با بزرگنمایی برخی ضعف‌ها که ناشی از فاصله گرفتن از اسلام بود، آن را به حساب اسلام ناب بگذارد اما موفق نخواهد شد.
جلیلی با تاکید بر اینکه جریانی هماهنگ این جریان از بیرون ایجاد تهدید می‌کند و می‌گوید به جای رضای خدا باید به دنبال رضای کدخدا باشیم، گفت: اگر جریانی در فضای جهانی، طرفدار مناسبات ناعادلانه باشد، در داخل هم نمی‌تواند دم از رفع فقر و ظلم و تبعیض و فساد بزنند.

وی در ادامه به تشریح این جریان داخلی اشاره کرد و افزود: زمانی این جریان وضعیتی ایجاد کرد که مقام معظم رهبری فرمودند باید اولویت کشور رفع فقر و فساد و تبعیض باشد. امروز شاهد بودید که رهبری فرمود عرصه بین‌المللی عرصه تعارف نیست و هرچقدر عقب بنشینید، دشمن جلوتر خواهد آمد.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه جریان تردید می‌خواهد تهدید‌ها را بزرگنمایی و فرصت‌ها را کوچک‌نمایی کند تا ملت را به اشتباه محاسباتی دچار کند، تصریح کرد: اما ملت هوشیار است و بصیرتش ستودنی است. جریان تردید می‌خواهد هزینه‌های موفقیت را بزرگنمایی ولی هزینه‌های تسلیم را بپوشاند و لکه‌هایی که وجود داشته را مخفی کند و عملکرد پرافتخار خود را افتخار جلوه دهد.
لیلی جریان مقاومت را واقع‌بینانه‌ترین جریانی دانست که آرمان‌ها و فرصت‌ها و همچنین ظرفیت‌ها را می‌بیند و می‌داند بر مبنای ایمان و امیدی که امام کاشت، می‌تواند با سرعتی در تراز انقلاب اسلامی پیشرفت کند.
وی با تاکید بر اینکه ما نظریه ولایت مطلقه فقیه را یک نظریه مترقی می‌دانیم که ظرفیت ملی را بر مبنای اسلام ناب آزاد کرد، گفت: این نظریه حماسه‌های بزرگ دفاع مقدس را خلق کرد اما آیا این حماسه‌ها مربوط به تاریخ و شلمچه است که ما سالی یک بار به آنجا برویم و اشک بریزیم؟ آیا نمی‌شود این حماسه را در صنعت، اقتصاد و کشاورزی تکرار کرد؟اگر فرمول امام را دوباره به کار ببندیم و آنچه را ‌رهبری فریاد می‌زنند، در کنار هم قرار دهیم، می‌توانیم در این عرصه‌ها حماسه ایجاد کنیم.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اگر مقام معظم رهبری می‌فرمایند که حماسه اقتصادی ایجاد کنید، این اصل امکانپذیر است؛ در صورتی که ظرفیت تک تک آحاد جوانان و ملت به صحنه بیاید.
جلیلی در ادامه سخنان خود به گفت‌وگوهای خود با 1+5 اشاره کرد و ‌ترس آنها از شهدایی چون احمدی‌روشن، رضایی‌نژاد، شهریاری و علیمحمدی را بیش از انرژی هسته‌ای دانست و گفت: آنها می‌ترسند چنین ظرفیت‌هایی در کشور آزاد شود؛ این شهدا هیچ کدامشان در خارج کشور تحصیل نکرده بودند ولی وقتی این ظرفیت آزاد شد، شهریاری توانست سوخت 20 درصد را تولید کند؛ نه کسی که گفتگو می‌کند. آنها از این آزاد شدن ظرفیت‌ها نگرانند که حماسه‌هایی دیگر خلق کند.
وی با اشاره به متوسط سنی دانشمندان کشور که بین 30 تا 34 سال است، گفت: دولت باید به ملت اعتماد کند. کارویژه بزرگ دولت این است که نه تنها مانع ملت نشود بلکه پشتیبان آنها باشد و سازوکارش را به گونه‌ای درست کند که به فرموده امام تفکر بسیجی حاکم شود. این تفکر در صنعت هسته‌ای، نانو تکنولوژی و علوم جدید دیده شد و ما امیدواریم در همه عرصه‌ها آن را شاهد باشیم.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر بازکردن زنجیرهای بوروکراسی و دیوان‌سالاری از پای دولت برای آزادسازی استعدادهای کشور اظهار داشت: پس از این خواهید دید که ظرفیتی در کشور پدید می‌آید که از هسته‌ای هم بالاتر است.
جلیلی معتقد است پس از حماسه 24 خرداد هر فردی که معتمد مردم باشد، وظیفه دارد از فردای انتخابات دولت را به گونه‌ای مدیریت کند که زمینه خلق حماسه سیاسی ایجاد شود.
وی افزود: اگر می‌خواهیم حماسه اقتصادی ایجاد کنیم، همچنان که تاکنون مقاومت کردیم، باید در مقابل فتنه‌ها، انحراف‌ها، ایجاد تردیدها، فسادها و تبعیض‌ها مقاومت کنیم تا آنچه ‌مقام معظم رهبری فرمودند که در دروازه ورود به تمدن بزرگ اسلامی هستیم را محقق کنیم.
پناهيان: دروغ بزرگ اين انتخابات را با رای خودمان به جلیلی برملاء می‌کنیم
حجت‌الاسلام و المسلمين علیرضا پناهیان در اين جشن حماسي با بیان اینکه علت تجمع ما در این مکان مظلوم بودن گفتمان مقاومت است، گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی امروزشان تصریح کردند که 8 طرز تفکر در مناظرات حضور داشت. این سخن رهبری نشان می‌دهد که نمی‌شود به دسته‌بندی‌های رایج نگاه کرد و گفت که انتخابات بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان است.
به گفته وی در این مناظرات مظلوم‌ترین نگاه، نگاه جلیلی یعنی گفتمان مقاومت بود. جلیلی برای خودش به میدان نیامده است. او برای گفتمانی به میدان آمده که اگر این گفتمان در مناظرات حضور نمی‌داشت برای همشه غریب می‌ماند.
این استاد دانشگاه با اشاره به حمله به گفتمان مقاومت در این مناظره اظهار داشت: کسانی که به دولت انتقاد داشتند، به بهانه انتقاد، گفتمان مقاومت و عملکرد جلیلی را مورد حمله قرار دادند. این در حالی بود که خود دولت نیز مخالف عملکرد جلیلی است.
پناهیان ادامه داد: دولت می‌گوید برنامه هسته‌ای به ما ربطی ندارد. شاید دولت می‌خواست طور دیگری این برنامه را پیش ببرد.
وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی که بخشی از آن به خاطر بی‌تدبیری دولت بوده بهانه‌ای برای سازش شده بود، گفت: به همین بهانه آنها به گفتمان مقاومت و ایستادگی حمله کردند و این حمله غیرمنصفانه بود.
این استاد حوزه و دانشگاه با انتقاد از عدم پاسخگویی به این حملات از سوی دیگر کاندیداها اظهار داشت: آیا اگر در برابر دشمن کرنش کنیم، آیا آنها تحریم‌ها را برمی‌دارند؟ آیا اگر سازشگری اتفاق بیفتد تحریم‌ها برداشته می‌شود؟ خدا شاهد است در این انتخابات دروغ بزرگی که به مردم القاء شد این بوده که اگر کوتاه بیاییم تحریم‌ها برطرف می‌شود.
پناهیان با تاکید بر اینکه ما این دروغ بزرگ را با رای خودمان به جلیلی برملاء می‌کنیم تصریح کرد: رایی که جلیلی می‌آورد مخلصانه‌ترین رای است. زیرا او به کسی وعده‌ای برای حل مشکلات با اینکه برنامه دارد نداد. ولی چون او بر مقاومت پافشاری کرده ما اینجا جمع شده‌ایم.
وی تاکید کرد: اگر ذره‌ای در مقابل مستکبران کوتاه بیاییم، تحریم‌ها بیشتر و فقر در مملکت گسترده‌تر می‌شود. اگر سخنان برخی نامزدها بر کرسی بنشیند و استکبار بفهمد که سازشکاران بر روی کار می‌آیند، فقرا فقیرتر خواهند شد و بحران‌های اقتصادی بیشتر و ناامنی‌ها نیز بیشتر می‌شود.
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه تنها یک روز برای بیداری مردم فرصت باقی مانده، گفت: اگر کسی به دنبال تامین معاش است، باید به گفتمان مقاومت پیوند بخورد چرا که با قرار گرفتن در گفتمان مقاومت امنیت اقتصادی نیز ایجاد می‌شود.
پناهیان با بیان اینکه یکی از دروغ‌های بزرگ پیوند دادن تحریم‌ها به مسئله هسته‌ای است اظهار داشت: زمانی که رئیس جمهور دوران سازندگی علاقه‌اش برای ارتباط با آمریکا و اروپا می‌گفت در همان زمان اروپائیان نزدیک بود برای او حکم دستگیری صادر کنند و در دادگاهایشان احکامی را علیه رئیس جمهور صادر کردند. در دوران اصلاحات که شاهد آن تواضع و ادب در مقابل آمریکا بودیم، ایران محور شرارت لقب گرفت و آنها حتی حاضر نشدند در این دو دولت یک قطعه هواپیما به ما بفروشند و تحریم‌ها را برنداشتند.
وی با تاکید بر اینکه کوتاه آمدن موجب رفع تحریم نمی‌شود، گفت: مردم باید بدانند که سیاسیونی که این دروغ را گفتند رسوا می‌شوند و آن دنیا باید پاسخگو باشند.
این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه سخنان خود به بیان چرایی تحریم‌ها پرداخت و گفت: امروز اگر تحریم‌ها افزایش پیدا کرده به دلیل مقاومت فرزندان مقاومت در لبنان، سوریه و جهان اسلام است که پوزه استعمار را به خاک مالیده و نوای انقلاب را جهانگیر کرده است.
پناهیان معتقد است "اگر امروز از انرژی هسته‌ای کوتاه بیاییم، فردا باید در چاه‌های نفت را ببندیم، زمین‌های کشاورزی را به آتش بکشیم و پس از آن باید اجازه دهیم تروریست‌های سوریه به ایران بیایند و به نوامیس‌مان تجاوز کنند. "
وی با بیان اینکه ما به رئیس جمهوری رای می‌دهیم که از همه محکمتر شعارهای مقاومت را سر داده است، افزود: امروز مقام معظم رهبری صریحا نکاتی را فرمودند و گفتند دلیل اینکه دشمن این همه فشار آورده، برای این است که برخی به آنها چراغ سبز نشان داده‌اند. اگر ما در انتخابات این چراغ‌های سبز را خاموش کنیم، دشمن ذلیل و خسته می‌شود.
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه عرصه سیاست بین‌المللی جای تعارف نیست گفت: برداشت من این است که نمی‌توان گفت ما می‌رویم پشت میز مذاکره و آنچنان نرم با دشمن سخن می‌گوییم که دل آنها را به دست بیاوریم. دشمن الان زخمی شده و وحشی‌تر از هر زمان دیگری است. اگر آنها در سوریه کودکان مسلمان را می‌کشند، به خاطر پیوندی است که با ما دارند. اگر در عراق قتل عام می‌کنند به خاطر پیوندشان با ما است. بنابر این هیچ دیپلماتی نمی‌تواند از نرم‌سخن گفتن حرف بزند.
پناهیان تنها راه به ذلت کشاندن دشمن را مقاومت جانانه دانست و گفت: اگر در انتخابات به بهترین انتخاب برسیم و دشمن را مایوس کنیم، تحریم‌ها برطرف می‌شود و دشمن ذلیلانه کوتاه می‌آید.
وی ادامه داد: وقتی که رئیس جمهور کشور ما به غرب رفت و سخن از جامعه مدنی گفت، هیچ ایرانی سربلند نشد. ولی وقتی رئیس جمهور مقابل آنها ایستاد، حتی غیرانقلابی‌ها افتخار کردند. کاش آن دیپلماسی ادامه پیدا می‌کرد. اما هر دم از این باغ دری می‌رسد، تازه‌تر از تازه‌تری می‌رسد. مطمئنیم جلیلی را که به میدان بفرستیم هیچگاه در مقابل استکبار کوتاه نخواهد آمد.
این استاد دانشگاه به کوتاه آمدن نهضت آزادی در برابر آمریکا و تحمیل 8 سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: آنها چراغ سبز نشان دادند و محرومان و فقرا به میدان جنگ رفتند. امروز ما اجازه نمی‌دهیم کسانی چراغ سبز نشان دهند و بار دیگر محرومان را به میدان جنگ بفرستند.
پناهیان با بیان اینکه آمریکا اگر می‌توانست به رونق اقتصادی ما کمک کند، به رونق خودش کمک می‌کرد، گفت: آنهایی که در زمان خودشان در مقابل غرب کوتاه آمدند، چرا کوتاه آمدند و صلح مطلق بودن چرا تورم 49 درصدی را به ملت تحمیل کردند.
وی با بیان اینکه برای جلوگیری از تحریم و هر ظلمی به جلیلی رای می‌دهیم و چراغ‌های سبز دشمن را خاموش می‌کنیم، خاطرنشان کرد: همانطور که اصل انقلاب چهره به چهره با صدای مخلص و ناله‌های پر از معرفت بوده این انتقال پیام هم باید در 24 ساعت آینده به همین صورت شکل گیرد و شما آرای دوستانتان را به سمت مقاومت هدایت کنید.
آقاتهرانی:نگذارید مالک از پشت خیمه معاویه برگردد
در ادامه حجت الاسلام و والمسلمین آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری به سخنرانی پرداخت.
به گزارش خبرنگار رجانیوز، دبیر کل جبهه پایداری انقلاب اسلامی در سخنان خود با اشاره به آیه ای از قرآن کریم که خداوند به موسای پیامبر(ع) می فرماید محکم باش و کتاب را محکم بگیر، خطاب به جوانان گفت: محکم بایستید.
حجت الاسلام و المسلمین آقاتهرانی با بیان اینکه دشمن فحش می دهد و پول خرج می کنند، گفت: اما با دروغ گفتن و تزویر رای برای جلیلی جمع نکردیم و نخواهیم کرد بلکه با اخلاص راستی، مردانگی و همت رای جمع کردیم.

وی با بیان اینکه من برای تبلیغ خیلی از شهرها برای تبلیغ مسافرت کردم، افزود: من از زیادی جمعیت در یکی از شهرهای کوچک که برای جلیلی آمده بودند تعجب کردم.
آقاتهرانی اظهار داشت: دشمنان در برنامه‌های‌ صوتی و تصویری و تبلیغاتی خود تلاش دارند دل همه را نسبت به آقا سعید خالی کنند، که مبادا به آنها رای دهید که منافع ما به خطر می‌افتد.
وی تاکید کرد: ما الان به سراپرده معاویه رسیدیم و مبادا به مالک اشتر بگویید برگرد.
این سخنان آقاتهرانی با شعار هیات منا الذله و ما اهل کوفه نیستیم علی حاضران روبرو شد.
دبیر کل جبهه پایداری در ادامه با ابراز امیدواری به اینکه این انتخابات به مرحله دوم نرسد، گفت: به امید خدا در همین مرحله اول مشت محکمی به آمریکا صفتان بزنیم و و باعث شادی دل آقا و امام زمان بگردیم.
وی با تاکید بر اینکه باید ایستاد وقتی انسان به حقیقت می رسد، اظهار داشت: امام حسین به ما آموخت که هیچ وقت کوتاه نیاییم.
وی در پایان گفت: امیدوارم اصلح رای اول را بیاورد که برادرمان سعید جلیلی است.
مادر شهيد احمدي روشن: جنگ ما با ابرقدرت‌ها جنگ نان نيست، جنگ شرف و آزادگي است
مادر دانشمند هسته‌اي شهید هسته‌ای مصطفی احمدی روشن نیز در این همایش سخنرانی پرشوری را ایراد کرد که بارها با شعار حاضران تایید شد.
به گزارش رجانيوز، خانم صدیقه سالاریان، مادر شهید احمدی روشن سخنان خود را با این عبارت شروع کرد: در دوران جنگ شعار می دادند "بسیجی می جنگد می میرد سازش نمی پذیرد"
(برای دانلود سریع و آسان تر فیلم سخنان مادر شهید احمدی روشن اینجا کلیک کنید)
وی با بیان اینکه همه می‌دانیم که جنگ ما با ابرقدرت‌ها جنگ نان نیست، جنگ شرف و جنگ آزادگی است، گفت: کسانی که دم از سازش می زنند هیچ کدام مثل من و شما نیستند.
این سخنان با شعار "مرگ بر سازشکار" حاضران تایید شد.
مادرشهید احمدی روشن در ادامه اظهار داشت: ما برای به دست آوردن انرژی هسته‌ای گوهربارترین گوهرهای خود را دادیم.
وی گفت: مصطفی تک پسر من بود، همه وابستگی من را به او می دانستند، زمانی که خبر شهادت او را به من دادند، خم به ابرو نیاوردم و گفتم که مصطفای من تقدیم به رهبرانقلاب و مردم ایران.
"خونی که در رگ ماست/ هدیه به رهبر ماست" واکنش پرشور حاضران به این اظهارات حماسي بود.
خانم سالاریان گفت: هم‌وطنان عزیز وشهید پرورم؛ تا پیروزی نهایی چیزی نمانده است و ماالان پشت خیمه دشمنیم و اگر به خیمه دشمن پشت کنیم به خون شهیدان‌مان خیانت کردیم.
وی تاکید کرد که امروز با تمام شهدا بیعت می کنیم که هیچ وقت با هیچ دشمنی سازش نمی‌کنیم، مگر اینکه حق ما را قبول کنند.
مادر شهید احمدی روشن گفت: ما از جانمان چیزی با ارزش‌تر نداشتیم که تقدیم کنیم که کردیم، حالا چرا باید عقب‌نشینی کنیم.
وی در ادامه اظهار داشت: کسانی که سازش کردند و در زمان خود تعلیق کردند به چه حقی از عکس مصطفی استفاده می‌کنند.
این سخنان با فریاد "مرگ بر سازشکار" حاضران همراه شد.
خانم سالاریان تاکید کرد که ما به کسی رای می‌دهیم که سازش‌پذیر نباشد و حیثیت مردم ایران برای او مهم باشد.
وی گفت: ما از بیگانگان محتاج نان نیستیم و تمام سختی های اقتصادی را هم تحمل می کنیم چون تا پیروزی نهایی چیزی نمانده است.
مادر شهید احمدی روشن با بیان اینکه بنای ما در این انتخابات سکوت بود اما برخی اقدامات باعث شد که واکنش نشان دهیم، تصریح کرد: ما راهی را ادامه می دهیم که مصطفی می خواهد، اگر مصطفی هم بود همین راه را ادامه می داد.
وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: ما تا آخرین قطره خون پیرو آیت الله خامنه ای هستیم.
به میدان از شما پایی که جا ماند* گواه بازگشت کربلا ماند
«یوسفعلی میرشکاک» نيز در اين همايش شعر خود را كه براي سعيد جليلي سروده بود، خواند.
الا شیر-اوژنان دشت ناورد
ز جا خیزید دشمن سر برآورد
ز نو هنگامه‌ی شهد و شرنگ است
دوباره آزمون نام و ننگ است
*
ز خودبنیادی مشتی خس و خار
سیاست پیشه غولان تبهکار
ز نام افتاد با نان کار ما را
مسلمانان مسلمانی! خدا را
*
ز بام دین به دام نان فتادن
دکان عشوه چیدن، وعده دادن
ز دشمن آشتی جستن پی نان
زهی مردم فریب نامسلمان
ز ایمان فلک فرسا بریدن
به زیر سایه‌ی دشمن خزیدن
کدامین عزت است این غیر خواری؟
بجز این وعده‌ها دیگر چه داری؟
*
کرا از دشمنان بیم است؟ هیهات
کرا آهنگ تسلیم است؟ هیهات
الا دنیاپرستان! خاکبازان!
فروشی نیست خون پاکبازان
*
به دست خود نهادن بند بر دست؟
چنین کاری پدرداری نکرده است
به آمریکا سپردن سر، شما را
شما را زندگانی، مرگ ما را
خوشا روزی که سالار شهیدان
ز روی لطف بر ما ناامیدان
دری بگشاید از باغ شهادت
که دارد جان ما داغ شهادت
*
نه عقل از عشق غافل کرد ما را
نه دنیا رخنه در دل کرد ما را
به دنیا دل نبندد هر که مرد است
که دنیا سر به سر اندوه و درد است
*
بسیجی جان مرگ آگاه دارد
از این زندان به بیرون راه دارد
به بوی کاروان کربلا مست
به عشق حیدر کرار پابست
*
الا ای پایمردان خمینی!
جوانمردان آیین حسینی
پرستوهای بال و پر شکسته
که می‌خواهد شما را سر شکسته؟
به میدان از شما پایی که جا ماند
گواه بازگشت کربلا ماند
*
سرآمد انتظار سرفرازان
درآمد نوبهار پاکبازان
امیر خیل جانبازان جلیلی است
سرآهنگ سراندازان جلیلی است
*
به میدان سراندازی درآیید
به قصد مرگ و جانبازی درآیید
که با ناهمرهان این کار خام است
فراروی شما داوی تمام است
در آن همراه با هم دشمن و دوست
به قصد کندن از ایمان ما پوست
*
ز دزدان بر حذر باشید یاران
ز یزدان با خبر باشید یاران
شهید زنده، مرد دین و ناورد
امام و رهبری را یار و همدرد
ز مردی گر نشانی باشد او راست
در این ره هیچ ناید جز نکو راست
در این ره هیچ می‌ناید ز دزدان
به غیر از همدلی با زن بمزدان
*
بسیجی با بسیجی کار دارد
جلیلی داغ عشق یار دارد
در این ره مرد مردستان جلیلی است
بهار باغ در دستان، جلیلی است
بر این موقف در این دنیای خاکی
نبیند کس چنو مردی به پاکی
*
الا ای دشمنان دین، خدا را
ز جان دادن مترسانید ما را
شهادت بوده عمری آرزومان
چه باک از کربلای پیش رومان

ارسال نظر