آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • شبهای خصوصی: شب شعر دکتر محمد رضا ترکی با حضور سید احمد ادامه
 • نامشخص: دروغ مي‌گويند و به روي نامباركشان هم نمي‌آورند.بار اولشان كه ادامه
 • سید احمد میرزاده : حداقل قدری در باره انجمن قلم تحقیق وکسب اطلاع می ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


دروغهایی که تمامی ندارند!

اخیرا سایت جرس - متعلق به جریان موسوم به سبز - اقدام به انتشار خبر کذب، آشفته و مغشوشی کرده، و طی آن مدعی شده است که "انجمن قلم ایران،اقدام به صدور اعلامیه ای به شکل کتبی، تلفنی و پیامک برای نویسندگان کشور نموده[!] که در این اطلاعیه (تحت عنوان "افشای فتنه گران")از نویسندگان و هنرمندان کشور خواسته شده است تا علیه آنچه "فتنه گران" خوانده شده اند، داستان، شعر و متون ادبی نوشته و متقابلا از پول، جایزه و هدایای ویژه بهره مند شوند.
"متن یکی از دعوتنامه ها که در سایت "مردان درد " منتشر شده، چنین می باشد[!]:"دین[!] خود را به فتنه گران ادا کنید." فراخوان داستان فتنه(کوتاه و مینیمال) تا آخر آبان".(مندرج در سایت سبز آنلاین؛ متعلق به جریان سوم به سبز)
در متن نسبتا طولانی مذکور که با ادبیاتی ضعیف و دم دستی به رشته تحریر درآمده،همچنین، ادعاهای از اساس کذب دیگری نیز شده است.ازجمله اینکه آقای رحیم مخدومی، به همراه خانم[استفاده از القاب خانم و اقا برای این دو گرامی، از نویسنده این سطور است] سهیلا عبدالحسینی و ...،" تشکیلاتی تحت عنوان انجمن قلم " به راه انداخته اند که با پولهای کلان و امکانات وسیعی که در اختیار گرفته اند، سعی در خرید نویسندگان و جذب هنرمندان داشته و دارند
"این افراد[دو نفر مذکور به همراه محمدرضا رهگذر(مشهور به سرشار)[ در حالی که درستش"محمدرضا سرشار(سابقا مشهور به "رهگذر") است]،حمید گروگان، علی اکبر ولایتی، راضیه تجار، سمیرا اصلانپور] طی تماس با نویسندگان و هنرمندان اعلام می دارند که "از نظر مالی مشکلی وجود ندارد...هر چقدر پول لازم داشته باشید در اختیار قرار می گیرد...با یک عقد قرارداد یک صفحه ای 50٪ از مبلغ قرارداد نقد پرداخت می شود و مابقی مبلغ را بعد از ارائه اثر دریافت خواهید کرد
"گزارشگر جرس در تحقفیقات خود یافته است[!] که نامبردگان با پول کلانی از برخی منابع( از جمله بیت رهبری و وزارت ارشاد ) در اختیار خود گرفته اند در صدد شناسایی و جذب نویسندگان و هنرمندانی که مشکل مالی دارند - می باشند".
در جایی دیگر از این خبر کذب آمده است:" شنیده های خبرنگار جرس همچنین حاکیست محمدرضا رهگذر و حمید گروگان پشت صحنه این تشکیلات قرار دارند و با لیست کاملی که وزارت ارشاد از نویسندگان سراسر کشور دارد و در اختیار این تشکیلات گذاشته، این انجمن می تواند به تمام نویسندگان حتی نویسندگان اصلاح طلب پیامک بدهد و تا کنون نیز اسم مختومی[:مخدومی] در پایان این پیامکها بوده است."و ....
اما چند نکته راجع به این ترهات سایت به اصطلاح اصلاح طلب مذکور:
1. جناب آقای رحیم مخدومی ، از نویسندگان ارزشمند دفاع مقدس است، که ظاهرا اخیرا مسابقه ای در زمینه داستان کوتاه و مینیمال و شعر و ... را از طریق موسسه فرهنگی و هنری رسول آفتاب اعلام کرده است؛ که من هنوز فرصت نکرده ام آن را بخوانم(فقط تیتر خبر را دیده بودم و مشروح آن را در همین خبر کذب جرس و سبزآنلاین دیدم). اما اگر این طور که خبرنگار بی نام و نشان جرس ادعا کرده است، مسابقه مزبور در موضوع فتنه بر پا شده در سال گذشته در جریان انتخابات از سوی فتنه گران موسوم به سبز باشد، که باید به ایشان دست مریزاد گفت؛ و دعا کرد خداوند این عبادت با بصیرت را از مشارالیه قبول کند.البته اگر یادداشت و مصاحبه هم جزو مسابقه شان بود که نورعلی نور می شد؛ و آن وقت من هم می توانستم به قصد قربت و با افتخار تمام در آن شرکت کنم؛ و چه بسا از حق الزحمه های بی حساب و کتاب آن هم برخوردار شوم!( افسوس که در این زمینه، داستان، شعر یا قطعه ادبی و ... ندارم).
2. متاسفانه جناب آقای مخدومی - نمی دانم چرا - ، تا کنون به عضویت انجمن قلم ایران درنیامده اند( و کاش این اتفاق افتاده بود، یا بعد از این بیفتد). من هم تا کنون به یاد نمی آورم ایشان را هرگز از نزدیک زیارت کرده باشم.( انتشار این به اصطلاح خبر کذب جرس و سایر سایتهای تابعه اش، بر من واجب کرد که هر طور شده، در اولین فرصت،ان شاء الله، این قصور را جبران کنم.)لذا به طور طبیعی، آقای مخدومی نمی توانند از موسسان و بنیانگذاران انجمن قلم ایران، و یا ما( کسانی که جرس اسم برده بود) شریک و همکار ایشان در این اقدام خداپسندانه و متعهدانه باشیم(کاش می بودیم).
3. سرکار خانم سهیلا عبدالحسینی اگر چه عضو انمن قلم ایران هستند، اما به خلاف آنچه جرس مدعی شده بود، عضو هیئت موسس آن نیستنند.
4. انجمن قلم ایران متاسفانه نه پیش از انتشار خبر فراخوان مذکور توسط آقای مخدومی از این مسابقه خبر داشت، نه در این ارتباط و نه در ارتباط با هیچ موضوع دیگری؛ از بدو تاسیس خود تا کنون، هیچ گونه تماس و ارتباطی با جناب مخدومی داشته، نه در ارتباط با مسابقه ای که جرس از آن یاد کرده است، با مقامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا بیت مقام معظم رهبری - که خداوند سایه ایشان را برسر کشور و امت مستدام بدارد - و نه شخص یا جای دیگری تماس و ارتباطی داشته است و دارد. بنابراین به طور طبیعی نمی تواند در این ارتباط پول و امکاناتی دریافت کرده باشد.
5. انجمن قلم ایران در78/3/6؛ یعنی در اوج اقتدار دولت موسوم به اصلاحات تاسیس شد. هرگز هم در هیچ یک از انتخاباتهای ریاست جمهوری و غیر آن، از هیچ نامزد خاصی - حتی نامزدهای عضو خودش - حمایت نکرده است. لذا ادعای خبرنگار بی نام و نشان جرس در این مورد نیز کذب محض است. یکی ازعلتهایش هم این است که در میان اعضای انجمن قلم ایران - اعم از اعضای عادی و اعضای هیئت موسس - گرایشهای سیاسی متفاوت و بعضا متضادی وجود دارد، که انجام چنین حمایتهایی را عملا غیر ممکن می سازد.( برای مثال، در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، از موسسان انجمن، آقایان سید مهدی شجاعی، ابراهیم حسن بیگی و محمد نوری زاد، رسما از آقای میرحسین موسوی حمایت کردند؛ و حتی کسی مانند آقای مهدی شجاعی، اقدام به صدور نام سرگشاده تندی علیه دکتر احمدی نژاد کرد؛ که سایتهای حامی جریان موسوم به سبز، به طور وسیع آن را منتشر و ازآن بهره برداری کردند.)
6. حمایت کسانی همچون من از جناب آقای دکتر احمدی نژاد و نقشم در شکستن جو سنگینی که در میان هنرمندان و نویسندگان علیه این مرد ساده زیست، سالم، خدوم و پرتلاش و افتخارآفرین برای وطن عزیزمان ایران، در هر دو دوره انتخابات ریاست جمهوری اخیر، چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد. همچنان که اگر در جایی اشتباهی در عملکرد ایشان یا دولتمردانشان ببینیم - حتی المقدور به گونه ای که امثال جرسیها نتوانند از آن سوء استفاده کنند - تذکر می دهیم.لذا اگر من در چنین طرحی مشارکت داشتم، با افتخار و به عنوان یک باقیات الصالحات، کوچک ترین ابایی از اعلام رسمی آن نداشتم. همچنان که طرحهای انجمن قلم ایران،نیز ، در همه ادواری که اینجانب در هیئت مدیره آن عضویت داشته ام ، آشکار و روشن و شفاف ، از طریق سخنگو یا سایت آن، به اطلاع عموم رسیده است؛ و چیزی برای پنهان کردن از افکار عمومی ندارد.
7. انجمن قلم ایران، تا کنون خارج از آنچه رسما اعلام کرده است، هیچ گونه قراردادی با هیچ شخص یا نهاد، وزارتخانه یا موسسه ای نبسته ، و طبعا وجوه و امکاناتی نیز بابت آنها دریافت نکرده است.از قضا از نظر مالی و امکاناتی، نیازهای بسیاری دارد؛ که امیدواریم این خبر کذب جرس سبب خیر شود و ارشادیان و دیگر مقامات رسمی مملکتی را وادارد که قصورهای خود در این زمینه را جبران کنند.
8. انجمن قلم ایران، یک تشکیلات رسمی فرهنگی - صنفی است که با افتخار، در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند.قانون اساسی ای که در راس مواد آن، اصل مترقی ولایت فقیه، همچون خورشیدی می درخشد؛ و حصن حصین انقلاب، نظام و کشور است. لذا همگی اعضای آن - با هر گرایش سیاسی - تا زمانی می توانند در عضویت آن باقی بمانند، که به قانون اساسی و در راس آن، اصل ولایت فقیه معتقد باشند.و این نیز چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد. کما اینکه در سال گذشته، یکی از اعضای هیئت موسس، به دلیل از دست دادن همین شرط، رسما از انجمن کنار رفت.
9. انچه در این یادداشت آمد، مواضع شخصی من - و نه حتی به عنوان نایب رئیس انجمن قلم ایران؛ اما به عنوان اظهارات شخصی است که از ابتدا تا کنون- جز یک دوره کمتر از دوساله(آذر 1384 تا مهر 1386) - در جریان جزئیات فعالیتهاهی انجمن قلم ایران بوده است. بنابراین در صحت مطالب گفته شده، کمترین تردید و خدشه ای نیست.
10. در پایان به سایت جرس و سایتهای همسو یا تابش توصیه می کنم به جای انتشار مطالبی اینچنین سخیف و بدون هرگونه پشتوانه و مبنا، بیش از این برای خود و مخاطبانشان احترام قائل شوند؛ و بکوشند با راستی و درستی، اعتماد از دست رفته لااقل هواداران فریب خورده سابق خود را به دست آورند. چه، بنایی که بر اساس دروغ - آن هم دروغهایی به این آشکاری بنیان نهاده شود، مسلما روزی بر سر سازندگانش فروخواهد ریخت و آنان را در زیر آوارهای خود مدفون خواهد ساخت.

3 نظر

حداقل قدری در باره انجمن قلم تحقیق وکسب اطلاع می کردند تا ظاهر حرفشان درست نما باشد و به عقل جور در بیاید.حرکت بسیار ناشیانه ای انجام داده اند.شاید خواسته اند اقدامی پیشگیرانه کنندتااهل قلم را از ورود فعال به این عرصه بازدارند.به نظرم ما اهالی انجمن قلم که از دروغ بودن این خبر کاملا آگاهیم باید بیشتر به وظیفه ی خودمان بیندیشیم.وقتی دشمن از حرکت احتمالی ما می ترسد چرا مابی حرکت بمانیم ؟پیداست که حرکت ما موثراست .شخصا از این که تا امروزنتوانسته ام در این زمینه اثری ادبی خلق کنم متاسفم.و از خداوند توفیق انجام تکلیف را طلب می کنم.

دروغ مي‌گويند و به روي نامباركشان هم نمي‌آورند.بار اولشان كه نيست. قطعا بار آخرشان هم نخواهد بود. شده‌اند عين شبكه‌هاي اونور آبي. برنامه كودك آدم بزرگاي خاله زنك. بد نيست، لااقل با خواندن اراجيفشان كمي مي‌خنديم.

شب شعر دکتر محمد رضا ترکی

با حضور سید احمد نادمی و شما

زمان: سه شنبه ۱۱ آبان ساعت ۱۷ تا ۱۹

مکان : سرای اهل قلم ،خیابان فلسطین جنوبی کوچه ی خواجه نصیر

ارسال نظر