آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


و نوبت به مهدی آذر یزدی رسید...

و نوبت به مهدی آذر یزدی رسید...

امروز هیجدهم تیر 88 مهدی آذریزدی در هشتاد و هفت سالگی دار فانی را وداع گفت.
با "قصه های خوب برای بچه های خوب"او از قبل از انقلاب،آشنا بودم.بعدها با دیگر آثارش،از جمله "قصه های تازه از کتابهای کهن"و...آشنا شدم.این گذشت، تا در جریان نقد بیست سال فعالیتهای مجموعه بدسابقه وبدلاحقه"شورای کتاب کودک"(کتاب "بیست سال تلاش!"،منتشره به سال1368،انتشارات حوزه هنری)نقدی نیز بر کاری از او کرد م.
در سال1369،وقتی با حمایت حوزه هنری مجله" سوره نوجوانان"را بنیان گذاشتم،برای نخستین بار در کشور، فکر پرداختن به پیشکسوتان ادبیات کودکان و نوجوانان در سطحی وسیع را مطرح کردم وبه سهم خود ،به عملی ساختن این فکر در آن مجله پرداختم.به این ترتیب که در مدت چهارسالی که سردبیری سوره نوجوانان را بر عهده داشتم،به ترتیب شماره های 5،11 و17 را به معرفی وتجلیل ازآقایان محمود حکیمی،محمود کیانوش ومهدی آذر یزدی اختصاص دادم.
این کار که از همان ابتدا به نیت تبدیل شدن به کتاب صورت گرفته بود،در مورد آقای آذر یزدی ،بعدا در سال 1375 منجر به انتشار کتابی مستقل با عنوان "زندگی وآثار مهدی آذر یزدی"،به کوشش مجله سوره نوجوانان، در 122 صفحه،توسط انتشارات حوزه هنری شد.
اما انتشار آن شماره ویژه مجله، ،برکات دیگری هم داشت.از جمله اینکه سبب شد آقای آذر یزدی به سفارش ما زندگینامه نسبتا مفصلی در باره خودش برای درج در مجله بنویسد،که بعدها-اغلب نیز بدون ذکر ماخذ- مورد استفاده کسانی که راجع به نامبرده تحقیق می کردند شد.ضمن آنکه باعث جلب علاقه مشارالیه به ما شد.به طوری که ضمن مراجعه به د فتر مجله و ابراز تشکر حضوری،یک جلد مثنوی نسخه نیکلسن را که به کوشش خودش منتشر شده بود به من هد یه داد.به علاوه آنکه مسوولان اداری و فرهنگی استان یزد،متوجه وجود چنین شخصیت فرهنگی ای برخاسته از استانشان شدند و در پی باز گرداندن او به یزد واسکان وی در آنجا شدند و...
کمی بعد از آن اقدام ما در سوره نوجوانان،در مهمانی ای در منزل یکی از دوستان شاعر هم که فرصت گپ و گفت بیشتری با آقای آذر یزدی فراهم آمد ودوستان عکسهای مشترکی از ما گرفتند،که روی همین سایت موجود است.
(چندسال پیش در دیدار رهبر انقلاب با نخبگان استان یزد شاهد حضور آقای آذریزدی نیز بودیم.در این دیدار ،رهبر ضمن تعریف از آثار او فرمودندکه در دوران قبل از انقلاب،بعضی از مجلدات "قصه های خوب..."را برای مطالعه فرزندانشان می خریده اند و...)
دو سال پیش آقای حسین حداد که در تکمیل و تدوین کتاب راجع به آذر یزدی به سفارش ما نقش مهمی داشت دار فانی را وداع گفت.امروز آذریزدی .و فردا روز...
کاش بعضی از ما عبرت بگیریم و تا دیرتر نشده،به اصلاح خود بپردازیم.

ارسال نظر