آخرین خبر

 • • افتتاح حوزه هنري كودك و نوجوان
 • دوشنبه 07 اسفندماه 91

  حوزه هنري كودك و نوجوان فردا در حالي افتتاح مي شود كه قرار است در اموري همچون توليد كتاب، فيلم، بازي هاي رايانه اي، انيميشن و اسباب بازي فعاليت كند و بودجه اين مركز جديد هم از حوزه هنري تامين مي شود.
  به گزارش جام جم، نشست رسانه اي آيين تاسيس حوزه هنري كودك و نوجوان روز گذشته با حضور محمد حمزه زاده معاون هنري حوزه هنري و محمد سرشار رئيس حوزه هنري استان تهران برگزار شد.
  حمزه زاده در اين نشست گفت: حدود 20 ميليون نفر از جمعيت كشور را افراد زير 17 سال تشكيل مي دهند كه 28 درصد جمعيت كل كشور مي شود. ما در زمينه هاي فرهنگي براي اين جمعيت بي برنامه هستيم. با نگاهي به كتاب ها، اسباب بازي ها، انيميشن ها، فيلم ها و بازي هاي رايانه اي اين جمعيت متوجه مي شويم زمين مناسبي را در اختيار غربي ها قرار داديم كه هرچه دلشان مي خواهد در آن مي كارند و برداشت مي كنند.
  او افزود: نهادي مثل حوزه هنري كه وظيفه اش ترويج اهداف و آرمان هاي انقلابي است نمي تواند به اين مخاطب بي اعتنا باشد. بررسي ها نشان مي دهد در طول اين 30 سال فعاليت حوزه هنري كارهاي زيادي در زمينه ادبيات كودك و نوجوان در حوزه هنري انجام گرفته است.
  حمزه زاده ادامه داد: حوزه هنري با تاسيس يك سازمان وابسته با عنوان حوزه هنري كودك و نوجوان، فعاليت هاي خود را در زمينه توليد محتوا و محصول در زمينه هاي اسباب بازي، انيميشن، بازي هاي رايانه اي و كتاب و موسيقي و تئاتر سازماندهي مي كند.
  به گفته معاون هنري حوزه هنري، موضوعات انقلاب اسلامي و دفاع مقدس و نيز سبك خانواده ايراني ـ اسلامي و چگونگي زندگي كودك در اين خانواده، از اولويت هاي موضوعي كار در اين مركز است.
  در ادامه محمد سرشار نيز گفت: اتفاقي كه قرار است رخ دهد اين است كه در ابتداي حلقه توليد اثر براي كودكان و نوجوانان يك ذائقه سنجي صورت گيرد و بر اساس آن براي توليد محتوا تلاش شود. در حلقه آخر نيز تلاش شود بازارهاي جديدي براي كودكان و نوجوانان ايجاد شود.
  در ادامه اين نشست خبري، خبرنگاران به طرح پرسش هاي خود پرداختند. حمزه زاده در پاسخ به خبرنگار جام جم درباره رئيس و تشكيلات حوزه هنري كودك و نوجوان گفت: اكنون حوزه هنري كودك و نوجوان به رياست محمد سرشار در حوزه هنري استان تهران افتتاح مي شود.
  به گفته او، از اين به بعد هر كدام از بخش ها و مراكز حوزه هنري كه بخش كودك و نوجوان دارد، به عنوان بخش هاي حوزه هنري كودك و نوجوان فعاليت مي كند و مراكزي هم كه بخش كودك و نوجوان ندارد، راه اندازي خواهد شد.
  در پايان اين نشست عنوان شد حوزه هنري كودك و نوجوان روز سه شنبه هشتم اسفند همزمان با روز ملي تربيت اسلامي افتتاح مي شود.

آخرين نظرات خوانندگان

 • یزدان: روحشان شاد و قرین رحمت الهی ادامه
 • صابرنیوز: با سلام مطلب شما در قسمت وبلاگستان صابر نیوز مورد ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • «خواب های خوش نوجوانی» با محمدرضا سرشار تعبیر می شود
 • خبرگزاری فارس: «خواب های خوش نوجوانی» جدیدترین کتاب محمدرضا سرشار است که وی 60 عنوان از خواب های جذاب نوجوانان را در قالب یک مجلد گردآوری کرده است.

  به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا سرشار نویسنده و منتقد ادبیات داستانی درباره کتاب «خواب های خوش نوجوانی» گفت: هشت سال پیش زمانی که سردبیر یک مجله نوجوان بودم مسابقه ای را برای مخاطبان طرح کردم و از نوجوانان خواستم خواب های جالب خود را با جزییات و زمان دیدن به صورت نوشته روایت کنند.
  وی افزود: حاصل مسابقه طراحی شده دریافت تعداد زیادی نامه بود که از میان آن ها بیش از 60 نامه قابل چاپ شناخته شد و البته همان زمان نیز به تدریج در شماره های مختلف آن مجله به چاپ رسید.
  سرشار با بیان این که «خواب های خوش نوجوانی» شامل بیش از 60 خواب نوجوانان به روایت خودشان است، گفت: من در این روایت ها فقط ویرایش رسم الخطی انجام داده ام و اگر غلط فاحشی وجود داشت اصلاح کردم و اصل نگارش، نثر و زبان خواب ها متعلق به خودِ نوجوانان است.
  این منتقد ادبی در ادامه افزود: سال ها بود که می خواستم این مجموعه را تنظیم و چاپ کنم که امسال توفیق آن فراهم شد و انتشارات «سوره مهر» انتشار آن را در قالب کتابی با عنوان «خواب های خوش نوجوانی» بر عهده گرفت.
  سرشار ادامه داد: البته نوجوانانی که خواب هایشان را برای من فرستادند الان در سن جوانی هستند اما این کتاب در کنار مخاطبان نوجوان خود برای والدین، اولیا و مربیان تربیتی و حتی روان پزشکان مفید خواهد بود چراکه از طریق آن از یکی از عوالم کاملا خصوصی نوجوانان آگاه می شوند.
  رییس هیات مدیره انجمن قلم ایران در بخش دیگری از صحبت های خود درباره نوع روایات «خواب های خوش نوجوانی» توضیح داد: معمولا خواب ها به سه دسته رویاهای صادقه «که مختص انبیاء و اولیاء و البته گاهی انسان های معمولی می شود»، خواب هایی که بازتاب مسائل روز و درگیری های ذهنی است و خواب های بی پایه و اساس (آشفته) تقسیم می شوند. اغلب خواب های منتشر شده در این کتاب از نوع دوم و درگیری های ذهنی نوجوانان است.
  وی در پایان گفت: این خواب ها نشان می دهد در ذهن نوجوانان چه می گذرد و از سویی بسیاری از آن ها از لحاظ وجود جنبه های تخیلی همچون داستان جذاب هستند.


خاطره ای شیرین از حضرت آیت الله خوشوقت

وقتی چهره ها و تشکلهای سیاسی جناح اصولگرایان از پیروزی کامل و بلامنازع جناح خود در انتخابات مجلس هفتم اطمینان یافتند، سهم خواهی برخی از آنان به قدری بالا گرفت که نزدیک بود کار به تشتت و انشقاق برسد. برای جلوگیری از این امر و راضی نگه داشتن همه - در حد امکان - ، عقلای قوم، در عمل ناچار شدند یک شرکت سهامی سیاسی درست کنند و برای هر شخص، حزب، گروه یا ... ذی نفوذ در این جناح، سهم مشخصی در نظر بگیرند. در نتیجه، ترافیک و صف درازی از منتظرالوکاله های داوطلب ورود به مجلس تشکیل شد و از سوی برخی از این داوطلبان و حامیان آنان تلاشهای گسترده پشت پرده ای ، برای قرار گرفتن نام ایشان در فهرست این جناح آغاز شد.
در این دوره، من با علم به اینکه در تهران - جز در یک دوره زمانی کوتاه در دهه 1360 و آن هم فقط دو نفر(مرجوم فخرالدین حجازی و آقای علی غفوری فرد) - تا آن زمان هیچ نامزد مستقل منفردی - خاصه بدون تبلیغات گسترده - که طبعا نیاز به هزینه ای بسیار سنگین دارد - نتوانسته از تهران به مجلس راه یابد، به صورت منفرد - و تقریبا بدون تبلیغات قابل ذکر - از تهران نامزد مجلس شدم.
یکی از جوانان آشنایی که خود با یکی از ستادهای تبلیغاتی جناح اصولگرا همکاری مجدانه رایگان و بی چشمداشتی داشت، بنا به علاقه شخصی اش به من، تعداد معدودی تراکت ساده و کوچک تبلیغاتی مرا به همان ستادی که در آن فعالیت داشت - در خیابان نجات اللهی شمالی - برده بود تا - با پرداخت هزینه - از شبکه توزیع آنان برای توزیع این تراکتها استفاده کند. اما یکی از همان منتظز الوکاله ها، که اسمش هم در فهرست نامزدهای تهران قرار گرفته بود و در ستاد مذکور مسئولیتی داشت، با ناراحتی مانع این کار شده بود و به علاوه، به آن جوان پاکدل گفته بود که به من پیغام بدهد که برای حفظ وحدت و تقسیم نشدن آراء اصولگرایان(!)، لازم است اصلا من از نامزدی مجلس کناره بگیرم!
برای من نیز که از این گونه معادلات سیاسی به دور بودم، این برخورد، بسیار سنگین و دور از انتظار آمد. اما چیزی نگذشت که شنیدن خبری متفاوت در این زمینه، همه آن کدورتها را دود کرد و به هوا برد:
همان جوان برایم خبر آورد که آیت الله خوشوقت، در پاسخ کسانی که از ایشان در مورد اینکه به چه کسانی رأی بدهند مشورت می کنند، یکی از افرادی را که توصیه می کنند، بنده هستم.
با آنکه می دانستم که حتی توصیه بزرگمرد محبوبی چون ایشان نیز نمی تواند بر گرایش سنت شده رأی دادن به صورت لیستی - مربوط به یکی از دو جناح - اکثریت قریب به اتفاق مردم تهران به نامزدهای مجلس غلبه کند، ولی از شنیدن این خبر بسیار مشعوف شدم؛ و در سایتم، جزء تأیید و حمایت کنندگان از نامزدی ام، با افتخار نام ایشان را ذکر کردم. در عین حال، نزد خود و خدایم بسیار شرمنده شدم؛ و در دل گفتم:الهی و ربی! کَم مِِن ثناء جمیل لست اهل له نشرته!
این در حالی بود که تا آن زمان هرگز آن مرد خدا را از نزدیک ندیده بودم؛ و متاسفانه، تا پایان نیز هرگز توفیق زیارت ایشان را از نزدیک نیافتم.
روحش شاد؛ و درجاتش متعالی باد، ان شاءالله!

2 نظر

با سلام

مطلب شما در قسمت وبلاگستان صابر نیوز مورد استفاده قرار گرفت.

با تشکر

روحشان شاد و قرین رحمت الهی

ارسال نظر