آخرین خبر

 • • برگزاری دوازدهمین مجمع عمومی انجمن قلم ایران
 • شنبه 02 مهرماه 90

  ساعت 30/15 شنبه 16 مهرماه جاری، دوازدهمین مجمع عمومی انجمن قلم ایران، در تالار اجتماعات این تشکل صنفی فرهنگی، برگزار می شود.
  در این مجمع، ده نفر اعضای اصلی و علی البدل(هفت نفر اصلی و سه نفر علی البدل) هفتمین هیئت مدیره انجمن برای مدت دو سال، و پنج نفر اعضای سیزدهمین گروه بازرسان اصلی و علی البدل(سه نفر اصلی و دو نفر علی البدل)، برای مدت یک سال، با رای مخفی اعضا، انتخاب می شوند.
  ارائه گزارش عملکرد دو سال گذشته هیئت مدیره فعلی، شنیدن گزارش بازرسان از عملکرد یک سال گذشته هیئت مدیره، شنیدن و تصویب تراز مالی انجمن در سال کاری گذشته توسط خزانه دار، تعیین حق عضویت سال آتی و شنیدن نظرات و پاسخگویی به پرسشهای اعضا، از جمله برنامه های این نشست سالانه است.
  هیئت مدیره انجمن قلم ایران، طبق اساسنامه، همه دوره، حداقل پانزده روز پیش از برگزاری مجمع عمومی، از طریق ارسال نامه با پست سفارشی برای تک تک اعضا، ضمن ارسال برنامه های جلسه، از اعضایی که مایل اند در آن دوره خاص، برای عضویت در هیئت مدیره یا بازرسان نامزد شوند، دعوت می کند تا درخواست خود را به صورت کتبی برای انجمن ارسال کنند.
  کسانی که با دلایل موجه به هیچ عنوان نمی توانند در مجمع شرکت کنند، با دادن وکالت کتبی به یکی از اعضا که از حضور او در مجمع عمومی مذکور مطمئن اند، می توانند در برگزاری مراسم مشارکت کنند.
  قابل ذکر است که هر عضو فقط می تواند وکالت یک عضو غایب را بر عهده بگیرد. بنابراین، اعضایی که می خواهند به دیگری وکالت دهند، پیش تر باید اطمینان حاصل کنند که آن شخص، وکالت عضو غایب دیگری را بر عهده ندارد.
  حضور در این مراسم، تنها برای اعضای رسمی انجمن مجاز است. همچنین طبق اساسنامه، مشارکت فعال در فعالیتهای انجمن(از جمله حضور در مجامع عمومی سالانه) و پرداخت مرتب حق عضویت ، از جمله ملاکهای مهم بقا در عضویت انجمن قلم ایران است.
  اعضای فعلی اصلی هیئت مدیره انجمن عبارت اند از: علی اکبر ولایتی، محمد رضا سرشار، راضیه تجار، فیروز زنوزی جلالی، محسن پرویز، رضا رسولی و سمیرا اصلانپور.

آخرين نظرات خوانندگان

 • نويد محمدنيا: استاد محترم و معزز جناب آقاي سرشار باسلام وتحيات اينجانب ادامه
 • ناشناس: کردی ولری را هم بهش اضافه کنید. مخصوصاً که روی ادامه

آخرين تصاوير

 • IMG_3513.JPG
 • IMG_3505.JPG
 • IMG_3451.JPG
 • IMG_1301.JPG
 • IMG_1427.JPG
 • IMG_1243.JPG
 • IMG_1201.JPG
 • IMG_1540.JPG

آخرین کتاب

 • • مجموعه داستان "جایزه" به کردی گردانیده شد
 • مجموعه داستان "جایزه" توسط مصطفی ایلخانی زاده - مترجم کرد ایرانی - به گویش کردی گردانیده شد.
  این مجموعه که شامل داستانهای "جایزه"، "دوستان"، و "ساعت طلا" است، نخستین بار در سال 1360، به وسیله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتشار یافت. کتاب مذکور در سال 1361، اولین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در مقطع کودکان را - به عنوان اثر برگزیده این جایزه در سال 1360- به خود اختصاص داد و پس از آن، داستانهای جایزه و ساعت طلای آن، چندبار - به صورت غیرمجاز - توسط افراد مختلف تبدیل به فیلمهای کوتاه شد و بعضا در برنامه های کودک و نوجوان سیما پخش شد. همچنین، محمدرضا سرشار برای اجرای داستان "دوستان" از این مجموعه در برنامه قصه ظهر جمعه شبکه سراسری صدای جمهوری اسلامی ایران، مورد تقدیر رهبر معظم انقلاب قرار گرفت؛ و از ایشان جایزه ای دریافت کرد.
  افزون بر اینها، این کتاب، با بار تجدید چاپ و مجموع شمارگان 279/400 نسخه تا کنون، از جمله کتابهای پر فروش کودک منتشره توسط کانون پرورش فکری است.
  قرارداد انتشار گردانیده کردی این مجموعه داستان، توسط کانون پرورش فکری، با گرداننده(مصطفی ایلخانی زاده ) - مترجم - و محمد رضا سرشار -نویسنده - بسته شده، و کتاب در دستور کار این موسسه برای انتشار قرار گرفته شده است.


تهراکستان

- ترکی؟
- نه.
- پس تهران چه کار می کنی؟!

2 نظر

کردی ولری را هم بهش اضافه کنید. مخصوصاً که روی لهجه تان هم تأثیر گذاشته....
منظورم نگاه به روبروست => ...به کردی گردانیده شد! کلمه ای کردی است

استاد محترم و معزز جناب آقاي سرشار
باسلام وتحيات
اينجانب چندي پيش مصدع اوقات حضرتعالي شده و در خواست راهنمايي در خصوص معرفي كتاب داشتم ، مطمئنم به دليل مشغوليتهاي فراوان فرصت پاسخ گويي كامل را نداشتيد ولي عرضه ميدارم كه عدم آشنايي عموم مردم با كتب خوب ،سالم و قوي يكي از مهمترين دغدغه هاي حوزه مطالعه ونشر ودر حقيقت ساحت فرهنگي كشورمان مي باشد ،متاسفانه بسياري از جوانان و بزرگ سالان نمي دانند چه كتابي را در چه موضوعي مطالعه كنند و صد البته راهنماي آگاه ،مطمئن و تيزبين بشدت كم بلكه ناياب است ،لذا از شما ياور انقلاب و رهبري مصرانه و بي صبرانه تقاضا دارم نه تنها بنده بلكه تمامي جوانان عزيز و حقيقت جو را راهنمايي فرماييد چراكه حوزه داستان ورمان عرصه ايي لذت بخش ،پر مخاطب و در عين حال مملو از كتب ضعيف و ناسالم است ،لطفا با بذل محبت خود سير مطالعاتي داستان و رمان را در قالب ذيل مدون فرماييد:

1-سطح سني خوانندگان : جوان و بزرگسال

2-معرفي كتب در 4 بخش :

1-2-داستان كوتاه ايراني
2-2-داستان كوتاه خارجي
3-2-رمان ايراني
4-2-رمان خارجي

3-در صورت امكان و صلاح ديد ترتيب كتابها در هر بخش از آسان به مشكل باشد(حجم كتاب،نوع متن از نظر رواني و دشواري )

4-جهت اكمل بودن سير پيشنهادي ،هر كتاب را علاوه بر عنوان با نويسنده و ناشر ذكر فرماييد

بدون شك تدوين اين سير براي حضرتعالي وقت گير خواهد بود ولي فوق العاده مفيد ،ضروري ،ماندگار و الهام بخش مي باشد ، كارهاي بزرگ را انسانهاي بزرگ به عهده مي گيرند ،پاينده و بهروز باشيد

نويد محممدنيا از طرف اعضا مجمع مطالعاتي علامه شهيد مرتضي مطهري

ارسال نظر