آخرین خبر

 • • انتشار مجموعه داستان "یک سار پرید" توسط انجمن قلم ایران
 • شنبه 19 اسفندماه 91

  12 018.gifچه طور ممکن بود که من زیر آن رگبار تیر حتی یک زخم کوچک بر نداشته بودم؟ نه، ممکن نبود و شک کردم. شاید خواب می دیدم! شاید خودم هم مرده بودم! یاد فیلمی افتادم که دیده بودم. وقتی قهرمان قصه به سرعت به قطار خورد کرد، نفهمید مرده بود.

  در ادامه طرح انتشار "صد اثر از صد نوقلم" به تازگی هفتاد و پنجمین عنوان از این مجموعه به چاپ رسید. این اثر " یک سار پرید " نام دارد، نوشتۀ پروانه بابک در 148 صفحه قطع رقعی، که با شمارگان 2200 نسخه و به قیمت 1800تومان به چاپ رسیده است.

     در این کتاب می خوانیم: سکوت، چهارشنبه سوری، پل، رضوان، خانۀ گرم، پل صراط، مردی در باران، ماه گرفتگی، سه توله سگ، یک اشتباه، روز فراموش نشدنی، شکار، راز، یک سار پرید، کلاغها، خاتون، منورهای روشن.

  علاقه مندان می توانند این کتاب را از طریق فروشگاه کتاب انجمن قلم ایران به نشانی تهران-خیابان سید جمال الدین اسد آبادی -بالاتر از میدان سیدجمال الدین اسدآبادی بعد از کوچه44-پلاک 358-شماره تلفن 88214440تهیه کنند.

آخرين نظرات خوانندگان

 • نامشخص: وای چه با حال ادامه
 • فاطمه: علی آقای محترم: آیا می دانید «مقتدر مظلوم» به چه ادامه
 • محمد: امروز صبح از شبکه دوم سیما گفتگوی شما را می ادامه
 • ابراهیم ادبی: شنیدن و خواندن مطالب شفاف . دقیق . کامل و ادامه
 • علی : سلام برادر فکر نمی کردم مردی که هیجان کودکی هایم ادامه
 • مدیر: سلام.متاسفم که فرصت پرداختن به موارد مطروحه از سوی شما ادامه
 • حسین مداحی: و هو السلام استاد سرشار ! سلام علیکم بما صبرتم ادامه
 • مدیر: سلام.دوست عزیز شما با این مقدار اطلاعات بعید است از ادامه
 • حسین مداحی: محضر استاد سرشار عزیز، سلام علیکم بماصبرتم. توجه حضرتعالی را ادامه
 • وحيد.ب.ر: با سلام از نقد خوب آقاي سرشار ممنونم. به نظرم ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • «شب گرفتن ماه»(داستان زندگی فردوسی) به چاپ پنجم می‌رسد
 • خبرگزاری تسنیم : «شب گرفتن ماه» عنوان کتابی است گردانیده و تلخیص شده توسط محمدرضا سرشار که بر مبنای کتاب «بسی رنج بردم» ساتم الوغ‌زاده، نویسنده مشهور تاجیک، برای نوجوانان منتشر شده است.
  به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری تسنیم , «شب گرفتن ماه» عنوان رمانی با موضوع زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی است که به قلم محمدرضا سرشار و بر مبنای کتاب «بسی رنج بردم» اثر ساتم الوغ زاده، نویسنده مشهور تاجیک برای نوجوانان به فارسی گردانیده و تلخیص شده است.
  این کتاب، داستانی شیرین و دلکش از زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی، داستان‌سرا و شاعر نامدار ایرانی قرن چهارم هجری قمری و سراینده میراث جاویدان زبان و ادب فارسی، شاهنامه است. داستان مذکور در اصل، با نام«بسی رنج بردم» توسط ساتم الوغ زاده، نویسنده مشهور تاجیک، به فارسی تاجیکی نوشته شده است.
  «بسی رنج بردم» یک سال پس از انتشار، توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از کتاب‌های خارجی برگزیده سال جمهوری اسلامی ایران معرفی و از نویسنده آن تقدیر به عمل آمد. بعدها تلخیص و گردانیده - به فارسی ایرانی - این اثر توسط محمدرضا سرشار برای نوجوانان صورت پذیرفت. چاپ پنجم این اثر در قطع وزیری و در شمارگان 2500 نسخه در 296 توسط انتشارات سوره مهر به زودی منتشر خواهد شد.


کاری که احمدی نژاد با این نظام کرد

وقتی بدن کسی ، در اثر خوردن غذای فاسدی مسموم می شود ، یکی از اولین و بهترین مداواها برای او ، این است که کاری کنند آنچه را که خورده است ، بالا بیاورد .یعنی غذایی را که باعث آن مسمومیت شده است ، از معده اش خارج کند.این کار البته توام با ناراحتی و رنج است . اما باعث نجات فرد مسموم - گاه چه بسا از مرگ - می شود .
در دوران انتخابات ریاست جمهوری دهم در سال 88 ، - همان گونه که همه شاهد بودند - دکتر احمدی نژاد در نخستین مناظره تلویزیونی خود با یکی از رقیبان انتخاباتی اش ، از فرزندان یکی از شخصیتهای صاحبنام نظام به عنوان سوء استفاده کننندگان از اعتبار و نفوذ سیاسی و مالی پدرشان ، و نیز خود آن شخصیت - و یکی دو شخصیت دیگر - ، به عنوان حامیان اصلی نامزد رقیبش و عوامل توطئه گسترده علیه خود یاد کرد و در مورد آنان افشاگریهایی کرد که اگر چه برای عده ای از مردم تازگی نداشت ، اما کسی جرات نکرده بود در آن سطح وسیع و به آن شکل مستند ، بیانشان کند .
گفته می شد ، چندی پس از این ماجرا ، یکی از رجالی که در آن مناظره نامش توسط دکتر احمدی نژاد برده ، و در باره اش آن افشاگریها شده بود ، این کار دکتر احمدی نژاد را به شدت تقبیح و محکوم کرده ، و گفته بود که بیان این سخنان توسط وی ، باعث به هم ریختن اوضاع کشور و آن آشوبهای بعدی شده است .
آن بزرگ ، در پاسخ گفته بود : پیکره نظام [ در اثر سوء استفاده های سیاسی و اقتصادی و ... امثال آن خواص دارای پیشینه اسلامی و انقلابی استحاله شده ] مسموم شده بود . کاری که آقای احمدی نژاد [ در آن مناظره اش ، با آن افشاگریها ] کرد ، این بود که نظام را به قی [: استفراغ ] کردن واداشت .
به راستی هم ، دکتر احمدی نژاد ، با آن افشاگریهای خود ، سبب شکسته شدن بتها و تابوهای نامقدسی شد که با اعمال و فعالیتهای خداناپسندانه و بعضا غیرقانونی خود و اطرافیانشان- با سوء استفاده از سوابق مثبت اسلامی انقلابی خود یا پدرانشان - در طی سالیان اخیر ، سهمناک ترین ضربه ها را بر پیکره نظام وارد آورده بودند و می آوردند . کسانی که با پشتوانه نفوذ سیاسی و اقتصادی و ارتباطات گسترده خود ، طی سالیان دراز ، - مستقیم یا غیر مستقیم - برخی از مهم ترین مراکز تصمیم گیری و قدرت را درنظام قبضه کرده ؛ وبه تدریج کشور را ملک طلق پدری خود تصور کرده بودند . به گونه ای که در انتخابات اخیر ، در صدد بودند رئیس جمهوری وامدار و سرسپرده یا لااقل حافظ منافع نامشروع و خطرناک خود را بر سر کار بیاورند . پس از شکست در این امر نیز ، عمده آن بلاها را فقط به آن سبب بر سر دکتر احمدی نژاد و کشور ونظام آوردند ، که آنان حاضر نبودند تن به خواسته های ناصواب ایشان بدهند ، و بر آن بودند که به آن سلطه طولانی نامیمون خانواده هایی معدود بر سرنوشت خود و کشور ونظامشان خاتمه دهند. اما چه باک ، که اگرچه حوادثی که در هشت ماه پس از آن انتخابات بزرگ و شکوهمند بر سر کشور و ملت آوردند ، تلخ و سخت و دردناک بود ، اما آن تابو شکنی ها توانست این پیکره مسموم شده را به سوی سلامت و عافیت ببرد .
امید که با تداوم هوشیاری مردم عدالتخواه خداجو و مراقبت مسئولان دلسوز و خدوم ، تا مدتهای مدید ، دستهای آلوده ، از مقدرات این نظام الهی کوتاه شود .
چنین و چنین تر باد !

11 نظر

سلام جناب سرشار(رهگذر).آفرین بر شما مثال بسیار زیبایی زدید.جز این هم از شما توقع نداشتیم.شما یادگار دوران جبهه و جنگ ما هستید،ما را یاد روزهایی میندازید که حضرت امام در این دیار نفس میکشیدند و ما هم دلخوش به نفس گرمش بودیم.من از دیار دور کرمانشاه آرزوی دیدار یکبار حضرت امام بودم که هرگز نتوانستم.خاک بر سر کسانی که ور دل امام بودند و به امام و ملت و اسلام خیانت کردند و دارند میکنند.درود بر شهامت و شجاعت شما.خیلی میخامت...خداحافظ

با سلام
از نقد خوب آقاي سرشار ممنونم.
به نظرم مخاطب اين نوشته نوجوانان هستند.

محضر استاد سرشار عزیز، سلام علیکم بماصبرتم.
توجه حضرتعالی را به گوشه ای از سخنان مقام معظم رهبری جلب می نمایم :
در مواردى انسان میدید که در این مناظره‏ها جنبه‏ى منطقى مناظره ضعیف میشد؛ جنبه‏ى احساساتى و عصبى پیدا میکرد؛ جنبه‏ى تخریبى غلبه پیدا میکرد؛ سیاه‏نمائى وضع موجود به شکل افراطى در این مناظره‏ها دیده شد؛ سیاه‏نمائى دوره‏هاى گذشته هم در این مناظره‏ها مشاهده شد؛ هر دو بد بود. اتهاماتى مطرح شد که در جائى اثبات نشده است؛ به شایعات تکیه شد، بى‏انصافیهائى احیاناً دیده شد؛ هم بى‏انصافى نسبت به این دولت با این همه حجم خدمت، و هم بى‏انصافى نسبت به دولتهاى گذشته و دوران سى ساله. آقایان در خلال صحبت احساساتى شدند و لابلاى حرفهاى خوب، حرفهائى هم که خوب نبود، گفته شد.
.................
چند نکته را محضر جنابعالی نیز به نوان یادآوری معروض می شوم :
۱ – به اعتقاد این کمترین ، محور تمامی فعالیت های صحیح در کشور، سخنان مقام معظم رهبری بوده و از فرمایشات ایشان می توان به عنوان مصباح و چراغ راه ، استفاده کرد .اگرچه معظم له بر عدم تخریب ، در جریان انتخابات ، توسط نامزدها و حامیانشان تاکید کردند؛ لکن بارها شاهد بودیم که برخی چهره ها ، به تخریب دولت و نیز تخریب شخص رییس دولت نهم ( احمدی نژاد) اقدام کردند.
اما آنچه مهم و قابل توجه به نظر می رسد یک مسئله است و آن اینکه : آقای احمدی نژاد به عنوان یک فرد ولایت مدار ، در جریان مناظرات تلویزیونی که از رسانه ی ملی پخش می شد برای اولین بار دست به تخریب زد و این از دو جهت قابل بررسی است:

الف : اولین فردی که در رسانه تخریب را شروع کرد “احمدی نژاد ” بود
ب : ” احمدی نژاد ” نیزهمانند سایر کاندیداها ، توجهی به سخنان مقام معظم رهبری در باب سفارش خاصّ ایشان نکرد ( و نتیجه ی این بی توجهی نیز در سخنان معظم له در خطبه های نماز جمعه ۲۹ خرداد سال ۸۸ کامل مشهود بود* )
آیا چنین نبود ؟

۲ – حرکت صورت گرفته که به قول حضرتعالی به برون ریزی منجر شد ، رهبر عزیزمان را متاثر کرد و هیچگاه یک حرکت صحیح ( علیرغم اینکه داب مقام معظم رهبری تمجید از حرکات خوب و راهکارهای صحیح است ) ایشان را متاثر نکرده و نمی کند . در صورتیکه تاثر ایشان در خطبه های نماز جمعه ، به شدت محسوس بود ؛ کما اینکه به زبان هم آوردند.چگونه قبول کنیم که این حرکت ، یک حرکت صحیح سیاسی بوده است ؟
آیا چون سخنان احمدی نژاد ، پس از مناظره با موسوی ، محبوبیت وی را ۵۵% افزایش داد و به قول شما حرفی را که سالها روی دل مردم بود ، زد ؛ دلیلی بر صحت حرکت صادره از وی می باشد ؟!

۳ – بر خلاف نظر حضرتعالی ، توجه خود و شما را به سخنان مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه ی ۲۹ خرداد ۸۸ جلب می کنم که ایشان ،اثر بیان چنین حرفهایی را ” تلقی های نادرست در جامعه ” و همچنین ” بوجود آمدن افکار غیر واقع ” بین اقشار مختلف جامعه می دانند . همانطور که در جمع مردم سنندج در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۸۸ تخریب توسط نامزدها را، باعث تخریب اذهان مردم معرفی کردند . آنوقت چطور می شود که این حرکت غیر صحیح ، سلامت نظام اسلامی را پس از سی سال به ارمغان بیاورد .

چگونه باید جواب جوانانی را که جویای حقیقتند و در سلامت قوه ی قضاییه ی کشور شک کرده اند ؛ داد ؟
سوالاتی که هنوز از ما می پرسند که : چرا اگر فرزندان هاشمی ، مفسد اقتصادی هستند ، توسط قوه ی قضاییه محاکمه نمی شوند ؟
شاید زور قوه ی قضاییه به هاشمی و فرزندانش نمی رسد ؟
یا شاید رییس قوه ی قضاییه که منتخب رهبر است ؛ با رفسنجانی تبانی کرده است؟!

۴ – در طول ۲۱ سال زعامت مقام معظم رهبری کجا سراغ دارید که تعابیری همچون سخنانی که ایشان در وصف شخصیت هاشمی رفسنجانی بیان کرده اند ، بیان نموده باشند ؟!

۵ – طبق قانون اساسی ، جایگاه ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام متعلق به رهبری جمهوری اسلامی می باشد . مقام معظم رهبری این جایگاه را با تمام اختیارات ، به هاشمی رفسنجانی تفویض کرده اند . چرا اگر وی ، تبدیل به بت شده است ؛ مقام معظم رهبری نظام را به قی کردن وادار نکرده و اورا برکنار نمی کنند ؟!

۶ – برون ریزی ای که حضرتعالی از آن دم میزنید ، نتایج صحیحی به ارمغان داشت ، چرا که فردی را که مقام معظم رهبری ” ذخیره ی انقلاب ” معرفی می کنند ؛ در کف خیابانها ” تاجر ورشکسته ” خطاب کردند و بت ها شکسته شد . آیا این است ارمغان چنین حرکت صحیحی ؟

جناب آقای استاد سرشار !
الحق و بدون اغراق که حضرتعالی ، حق استادی بر گردن این کمترین دارید اما این مهم ، دلیل بر انتقاد از موضع شما در این مقوله نمی شود . اگر فرزندان آقای هاشمی ، از موقعیت پدر، سوء استفاده می کنند و نظام ما با آنها برخورد صحیحی نمی کند ، نظام هم دچار مشکل شده است . در نظام قانون مندی که قدرت برخورد با مفسد اقتصادی نیست ؛ باید ساختارها اصلاح شود . و وقتی ساختارها اشتباه باشد ، نباید داد بر سردیگران بزنیم . بیاییم ساختارها را درست کنیم .
البته بنده چنین اعتقادی ندارم که ساختار نظام ما دچار مشکل است اما نوشته ی اخیر حضرتعالی ، چنین نتیجه ای را به دنبال داشته است و اگر چنین مهمی مد نظر حضرتعالی نبوده است ، لطف فرموده و بفرماید چرا قوه ی قضاییه با فرزندان هاشمی ( در صورت فساد اقتصادی ) برخورد نمی کند ؟!
شاید بخواهید بفرمایید : من به جای قوه ی قضاییه ، پاسخگو نخواهم بود !

اما شاید حقیت چیز دیگری باشد که با آنچه واقع شده است کمی متفاوت باشد .
به اعتقاد این کمترین، متاسفانه در جامعه ی امروز ما حقیقت با واقعیت فاصله پیدا کرده است و در تمامی سطوح جامعه ، چنین چیزی به چشم می خورد .
به امید آنکه حقیقت افراد ، واقعیت وجود آنها باشد و نقاب ها برداشته شود …
و این میسور نخواهد بود
جز در ایام دولت کریمه

و هو السلام

استاد سرشار !
سلام علیکم بما صبرتم .
سپاس از پاسخ حضرتعالی.
بغض حضرتعالی نسبت به آن آقا که حتی نامش را بر زبان جاری نمی کنید؛ سلب علاقه ی این حقیر به حضرتعالی را باعث نبوده و کماکان شما را استاد خود می دانم .

از باب یادآوری چند نکته را معروض میدارم :
1 - به این مهم که مقام معظم رهبری آن سخنان را بعد از مناظره فرموده اند، واقف بوده و بنا به همین دلیل شاهد بر نوشته های خود ، آوردم .
2 – اینکه فرزند ایشان مهدی هاشمی در جریان انتخابات از نامزد خاصی حمایت می کرد ، بر اذهان روشن ، پوشیده نیست و اینکه دقیقا در نقطه ی مقابل آقای احمدی نژاد بود نیز قابل انکار نیست . اما بنده به مدت دوسال قبل از انتخابات خرداد 88 تمامی سخنان آقای هاشمی رفسنجانی را مجدد مورد بررسی قرار دادم . تنها موضع رسمی ایشان در باب انتخابات و شخص احمدی نژاد به عنوان کاندیدای دوره ی بعد ریاست جمهوری، سکوت بوده است . فقط در یک مورد که متن صورت جلسه ی آن نیز منتشر شد ، و مربوط بود به جلسه ی مجمع روحانیت مبارز تهران مبنی بر حمایت از کاندیدایی خاص بود ؛ وی حمایت خود را در صورت توافق اعضای مجمع ، به روی دکتر علی اکبر ولایتی ، از نامبرده بیان نمود . ( رجوع شود به صورت جلسه ی مجمع روحانیت مبارز )
3 – قصد دفاع از آقای هاشمی را نه از روی غرض شخصی و یا ... نداشته و ندارم . فقط و فقط گمانم بر این است که ایشان ، یاور رهبر بوده و تضعیف هاشمی ، تضعیف رهبری است . مطمئمن باشید اگر روزی بر اسنادی دال بر مخالفت وی با رهبری جمهوری اسلامی دست پیدا کنم ، ایشان را از زندگی خود محو خواهم کرد . اگر در وبلاگ حضرتعالی هم در این مقوله نظر دادم ( علیرغم اینکه سالهاست خواننده ی این وبلاگ هستم و تا کنون نامی از این کمترین ندیده بودید ) ، احساس کردم که می توانم معلومات خود را در باب ایشان بالا ببرم و الا دست نوشته های وزین حضرتعالی در پست های پیشین ، نیازی به نظر امثال چون منی نداشت .
من نامبرده را " ذخیره ی نظام " معرفی نکردم بلکه در کلام رهبر ، اورا ذخیره ی از انقلاب می بینیم . نه تنها ذخیره ی انقلاب بلکه اوصافی چون جمله ی :

{ و من‌ در طول چهل سال ایشان‌ را در راه‌ خدا و حقیقت‌ و اعلای‌ کلمه‌ دین‌ و پیشبرد اهداف‌ اسلامی‌ مشاهده‌ کرده‌ام‌ }

نه این وصف ، بلکه اوصافی در جملاتی دیگر که باز مرا متحیر می کند که مقام معظم رهبری ویرا اینگونه معرفی کردند :

{ فقیهی اسلام شناس، سیاستمداری هوشمند و مدیری درد آشنا و دلسوز ، یاور صمیمی امام و شخصیت برجسته ی نظام جمهوری اسلامی و بازوی توانا و زبان گویای آن }
{ شخصیتی که پرونده ی تلاش در راه خدا و مجاهدتش برای حاکمیت دین و اعلاء کلمه‌ی اسلام حتی پیش از نخستین روزهای شروع نهضت آغازشده و سرگذشت رنج ها و سختی ها و فعالیت های کم نظیر را در خود گنجانیده است، چهره ی موجهی که به برکت حرکت در صراط مستقیم انقلاب، همواره امین امام و محبوب امت بوده است }

استاد سرشار !
من هیچ جا در فرهنگ واژگان مقام معظم رهبری ، ندیدم که ایشان در طول مدت زعامت خود ، فردی از شخصیت های نظام را اینگونه وصف کرده باشند و این برای من یک مسئله مهم در تایید هاشمی رفسنجانی است و هیچ جا خلاف این را از مقام معظم رهبری تا به امروز ندیده ام .
اگرچه در خانوده ی ایشان ، همسر و فرزندانشان همه از شخصیت های ( بر فرض ) مخالف نظام باشند ، به عقیده ی اینجانب ، خدشه ای به شخصیت وی وارد نمی شود . چراکه بارها این نمونه ها را در تاریخ زندگانی انبیاء الهی دیده ایم و شنیده ایم .
یکجا در فرهنگ قرآن ، همسر یکی از انبیاء الهی را می بینیم که آن گناه بسیار زشت را مرتکب می شده ، اما همسر آن پیامبر بوده است و ایشان ، مامور امر به معروف و نهی از منکر و انذار و تبشیر می باشد .
و یا فرزند سایر انبیاء الهی و برخی امامان شیعه که ناخلف بوده اند و این دلیلی بر بد بودن خود آن امام و یا نبی ندارد و خود حضرتعالی بهتر واقف بر این مهمید .

4 – درباب نامه ی هاشمی رفسنجانی به رهبر نیز ، نظری رهبری در باب کلیت نامه اعلام شد و رهبری هم آنرا تایید کردند . معظم له با کلیات آن مخالف نبوده ولی زمان انتشار آنرا مناسب ندانستند .

5 – زمانی که حکم ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد در سال 84 توسط رهبری امضا شده و به ایشان داده شد ، وقتی بوسه ی رییس دولت را بر دستان رهبر دیدم ( علیرغم اینکه به وی رای نداده بودم )، تمام بدنم به رعشه در آمد و آنچنان احساس لذتی کردم که وصف ناشدنی است و در باب اینکه نظرات اقای احمدی نژاد به نظرات رهبری نیز نزدیک تر است بسی جای خوشحالیست . ما که مخالف آقای احمدی نژاد نیستیم . احمدی نژاد هم مهره ی خدوم نظام بوده است . به او انتقاداتی هم دارم . از او به شدت دلخور هم هستم اما این دلیل نمی شود برای اثبات شخصیت او به نفی دیگران بپردازم .
احمدی نژاد یک ریال هم اهل اختلاس و ... نبوده است و این حتی بر مخالفان وی ، پوشیده نیست اما آیا آقای هاشمی رفسنجانی ، تا به امروز فساد اقتصادی داشته اند ؟
آیا دلیل صدور حکم بازداشت مهدی هاشمی فساد اقتصادی بوده یا شرکت در جریانات بعد از انتخابات ؟
و هنوز تهمتی که آقای احمدی نژاد زد به اثبات نرسیده است . این است که برای من درد دارد که چرا حرف غیر قابل اثباتی از جانب یک بچه حزب اللهی ، آنهم در سمت ریاست دولت زده شد ! اینست که برای من غیر قابل هضم است .

6 – مقام معظم رهبری - حفظه الله تعالی – در سه محور نظرات آقای احمدی نژاد را به نظرات خود نزدیک داستند . همان سه محوری که با آقای هاشمی رفسنجانی اختلاف داشتند و این فضلی برای آقای احمدی نژاد نیست بلکه مایه ی خوشحالیست که رییس جمهور کشورمان ، نظرش به ایده آل های رهبری در سه محور ذکر شده ،نزدیک است .

7 – اگر میهمان به خانه ی شما بیاید ، چه می کنید ؟ آیا بر خلاف فرمایش رسول اکرم – صلی الله علیه و آله و سلم – عمل می کنید یا شیوه ی حضرتش را پیش می گیرید که فرمودند :
اکرم ضیفک و لو کان حقیرا
حال بفرمایید با سران فتنه چه باید کرد ؟

8 – در جریان اولین و دومین جلسه ی متهمین اغتشاشات ، آقای هاشمی طی بیانیه ای حمایت خود را از کاندیدای خاصی ، دو مرتبه تکذیب کرد . البته منکر این نمی شوم که خانواده ی او در حمایت از کاندیدای خاص همانگونه که مستحضرید ، بر خلاف شان خانواده ی یک مجتهد ، عمل کردند .

استاد سرشار عزیز !

من احساس می کنم بدانچه که فکر می کنم درست است اما فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی شناخت عرصه در زمان فتنه ، ذهن من را مبنی صحت شناخت و یا عدم معرفت نسبت به فرد مد نظر حضرتعالی ، به شدت به خود مشغول کرده است . دنبال دلیلی بر رد دانسته های خود می گردم . پس از انتخابات خرداد گذشته لازم دیدم که در سخنان مقام معظم رهبری مطالعه ای مجدد داشته باشم . و بر این مهم نیز استوارم .
حاضرم با حضرتعالی به عنوان استاد و این کمترین به عنوان یک طلبه و شاگرد ، بنشینیم و سخنان حضرتش را مبنا قرار داده و بر اساس آن ، باهم مباحثه ای داشته باشیم . مباحثه ای حوزوی که منشا خیر و برکات فراوانی تا به امروز برای این کمترین بوده است .
حقیقتا جویای حقیقت هستم .
و من الله التوفیق و علیه التکلان .
حسین مداحی

سلام برادر
فکر نمی کردم مردی که هیجان کودکی هایم درشوق صدای او در ظهر جمعه خلاصه می شداینقدر به سیاست بپردازد و قلمش در خدمت صاحبان قدرت باشد. شما را با همان سادگی جمعه ها دوست داشتم متذین و تسکین دهنده.

شنیدن و خواندن مطالب شفاف . دقیق . کامل و بصیرت افزای خواص بسیار ارزشمند است .
خواص با بیان حقایق به رشد کیفی میرسند . بلوغ فکری و استحکام و پاکی در رفتار
خواص اگر حقایق را نگویند . به خیانت دچار میشوند .

امروز صبح از شبکه دوم سیما گفتگوی شما را می شنیدم. در پاسخ هایی که می دادید نوعی تامل و دقت مشاهده نمودم که در خور تحسین است. مضمون یکی از جملات شما این بود که اهل قلم مواظب باشند که نوشتن که در ابتدا برای آنها یک وسیله بوده است در ادامه تبدیل به یک هدف نشود.
این نگاه یعنی جایگزین نشدن ابزار با هدف این قدر برای من مهم بود که در اینترنت به دنبال سایت شما گشتم.
اما وقتی به دیدگاه شما در مورد مناظره های انتخابا برخورد نمودم بهت زده شدم که چگونه فردی مانند شما ممکن است نسبت به پایمال شدن اخلاق و روش در راه هدف در صحبت های آقای احمدی نژاد در آن مناظره بی توجه بوده و حتی اگر تمام ادعاهای ایشان درست باشد بی قیدی نسبت به نحوه رسیدن به هدف در جامعه چقدر می تواند اثرات خانمان سوزی داشته باشد. در آخر می خواهم یادآور شوم که نظام جمهوری اسلامی باید همیشه برای ما یک ابزار باقی بماند زیرا روزی که نظام برای ما یک هدف شد آغاز انحطاط آن خواهد بود. خداوند نگهدارتان باشد

علی آقای محترم:
آیا می دانید «مقتدر مظلوم» به چه کسی گفته می شود؟ کسی که در اوج قدرت مورد ستم قرار می گیرد! حضرت علی امام معصوم و جانشین پیامبر بود، امری که بر هیچ کس پوشیده نیست. هنگامی که عمار در فضای غبار آلود فتنه در جنگ صفین به دفاع از امیرالمومنین می پرداخت، عده ای چون شما ناآگاهانه او را متهم به دفاع از صاحبان قدرت می کردند!!!

خطاب به آقای مداحی هم که اصرار دارند اظهار نمایند آقای هاشمی در انتخابات سال 88 بی طرف بوده اند باید بگویم پس از پخش فیلم تبلیغاتی موسوی که در آن نشان داده شد که علمای معروف (از جمله اقای هاشمی) او را به حضور پذیرفته اند. اکثر علما و مراجع در بیانیه های مختلف ابراز کردند که این به معنی حمایت از ایشان نیست. به نظر شما بهتر نبود اگر واقعا آقای هاشمی بی طرف بودند در همان هنگام چنان بیانیه ای صادر می کردند بجای تکذیبیه های امروزشان؟!!! کمی بیشتر اندیشه کنید.

وای چه با حال

ارسال نظر