آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • عليرضا قليزاده: سلام دوست ندارم رضا رهگذر، قصه گوی دورۀ کودکی ام ادامه
 • وحيد.ب.ر: دقت نظر عالي يه است! ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


آیا محسن مومنی جانشین حسن بنیانیان در حوزه هنری می شود ؟

محسن مومنی یا به تعبیر دیگر ، محسن مومنی شریف ، دارای تحصیلات رسمی و حوزوی ، دبیر سابق آموزش و پرورش ، از نویسندگان شناخته شده ادبیات داستانی کشور ، مدیر داخلی مجله "سوره نوجوانان" به مدت حدود چهار سال ، عضو موسس، بازرس و عضو اسبق هیئت مدیره انجمن قلم ایران ، رئیس مرکز آفرینشهای ادبی حوزه هنری در شش - هفت سال اخیر و ... است. کسی که آثارش در چند جشنواره سراسری ادبی به دریافت جوایزی نایل شده ؛ و زندگینامه داستانی اش در باره شهید صیاد شیرازی ، بارها تجدید چاپ شده و مورد استقبال قابل توجه مخاطبان قرا ر گرفته است . مردی که در سالهای نوجوانی ، مدتها در کسوت بسیجی در جبهه های نبرد حضور فعال داشته ، و "زمانی برای بزرگ شدن" او ، دربرگیرنده تجارب وی از این دوران است .
مومنی که از سال 1368 به استخدام حوزه هنری درآمد ، اکنون با بیش از بیست سال حضور بی وقفه در این نهاد فرهنگی و داشتن مسئولیتهای مختلف در آن ، یکی از با سابقه ترین مدیران حوزه هنری است ؛ که از تمام زوایای این نهاد و تک تک اعضا و هنرمندان و مدیران آن ، اطلاعات نزدیک ، بی واسطه و ارزشمندی دارد .
در روزهای اخیر ، در یکی دو روزنامه و سایت خبری ، مطالبی جهتدار دال بر انتصاب قریب الوقوع او - به جای مهندس بنیانیان - به ریاست حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی منتشر شد .از سوی دیگر ، شنیده شده ، یکی از ناشر - نویسندگانی که از زمان تاسیس انتشاراتی اش تا کنون - در همه دولتها ؛ با هر مرامی ؛ واز جمله دولت فعلی - از کمکهای قابل توجه دولت وبرخی نهادهای فرهنگی - همچون سازمان تبلیغات اسلامی - برخوردار بوده ( هر چند متاسفانه ، با شهامت تمام ، همه جا خلاف این را می گوید و منتشر می کند )، تحرکاتی را برای جلوگیری از این انتصاب آغاز کرده ؛ که تا کنون به هدف اجابت نرسیده است .علت این دشمنی هم چیزی نیست ، جز ممانعت مومنی از سوء استفاده مالی بیشتر این ناشر - نویسنده از حوزه هنری در دوره اخیر مدیریتی آن نیست؛ ولابد اینکه می داند با این انتصاب ، باید از این نظر، به کلی از حوزه هنری قطع امید کند.
به هر حال ، اینکه به مومنی پیشنهاد ریاست حوزه هنری داده شده، و او از پذیرش این کار استنکاف کرده ، درست است . اما شواهد حاکی است که طرف پیشنهاد دهنده نیز ، همچنان بر عزم خود باقی است . بنابراین ظاهرا - و اگر اتفاق تازه ای نیفتد ،باید عن قریب منتظر شنیدن صدور حکم رسمی این انتصاب و انجام این جایگزینی بود . به این ترتیب ، برای نخستین بار از بدو تاسیس ، شاهد ریاست یک هنرمند بر این نهاد هنری خواهیم بود.

2 نظر

سلام
دوست ندارم رضا رهگذر، قصه گوی دورۀ کودکی ام مثل کارآگاهها و سیاستمدارها بنویسد.

ارسال نظر