آخرین خبر

 • • حضور انتشارات انجمن قلم ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حدود 180 عنوان کتاب
 • چهارشنبه 11 اردیبهشتماه 92

  انتشارات انجمن قلم ایران با حدود 180 عنوان کتاب، در بیست و ششمین نمایشگاه بین­المللی کتاب تهران حضور یافته است. غرفه این انتشاراتی صنفی در راهرو 9 نمایشگاه قرار دارد.

  ویژگی متفاوت انتشارات مذکور این است که کلیه کتابهای طرحهای پیشکسوتان و نوقلمان آن - به این سبب که طرحهای مشترک انجمن قلم ایران با معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی قراردادی منعقده در سال 1387 هستند - با پایین ترین قیمت پشت جلد مربوط به سال 1387، همچنین با کسر 10 درصد تخفیف عرضه می شوند. که حتی بدون محاسبه تخفیف، در مجموع نسبت به قیمتهای جدید ناشران دیگر، تقریبا حدود هفتاد ارزان­ترند.

  گفتنی است، آثار طرح پیشکسوتان، دربرگیرنده 1000 صفحه گزیده آثار شاعران و نویسندگان برجسته متعهد معاصر - در مورد زندگان، به انتخاب خودشان - در قالب 4، 3، 2 یا 1 عنوان کتاب است. ازجمله مشاهیری که آثارشان در این مجموعه منتشر شده است می توان به زنده یادان امیرحسین فردی (4 عنوان)، جلال آل احمد (4 عنوان)، نیمایوشیج (دیوان کامل اشعار)، سهراب سپهری ( دیوان کامل اشعار)، حمید شاهرخی(جذبه) (4 عنوان)، نصرالله مردانی (2 عنوان)، پروین اعتصامی (دیوان کامل اشعار)، خلیل جمالی ( مذنب) (دیوان کامل اشعار)، سپیده کاشانی (دیوان کامل اشعار و تنها کتاب به نثر ایشان)، ... است. همچنین از جمله معاریف در قید حیات که آثاری از آنان در این طرح به چاپ رسیده می توان از استادان سیدعلی موسوی گرمارودی، میثاق امیرفجر، محمد میرکیانی، رضا شیرازی، حسین فتاحی، ابراهیم حسن بیگی، داریوش عابدی، حمید سبزواری، رضا اسماعیلی، عباس باقری، حسین اسرافیلی، محمدرضا سرشار، راضیه تجار، یعفوب آژند، مشفق کاشانی، احد ده بزرگی، سیمیندخت وحیدی و ... یاد کرد.

  طرح نوقلمان نیز شامل نخستین کتاب داستان یا شعر یا پژوهش و نقد ادبی منتشره از شاعران یا نویسندگانش است؛ که برخی از آنان طی همین مدت کوتاه موفق به انتشار آثار با ارزش متعدد دیگری نیز در همین زمینه ها شده اند. که از آن جمله می توان به اقدس(مهدیه) ارطایفه، مریم مقانی، مریم شریف رضویان، معصومه عیوضی، رودگری، ...اشاره کرد. از میان آثار منتشره در طرح نوقلمان، تا کنون 4 کتاب موفق به دریافت جوایز جشنواره های معتبر ادبی از جمله پروین اعتصامی، گام اول و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس شده اند.

  شماره های مختلف فصلنامه «اصحاب قلم»، و ماهنامه «اقلیم نقد»، نیز، از همین غرفه قابل تهیه اند.

  غرفه فروش کتاب مؤسسه انجمن قلم ایران، از امروز تا پایان نمایشگاه (21 اردیبهشت ماه) از ساعت 10 صبح تا 20، در راهرو شماره 9، غرفه 12 بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، پذیرای قدوم مراجعان ارجمند خواهد بود. در ضمن، علاقه مندان حائز شرایط، در صورت تمایل به عضویت در این تشکل صنفی، می توانند فرم عضویت در انجمن قلم ایران را از همین غرفه دریافت کنند.

آخرين نظرات خوانندگان

 • محمد غلامی نصرابادی: سلام جناب سرشار بادیدن سایتتان به یاد شما وقصه های ادامه
 • مدیر: سلامت باشید. تشکر می کنم. خوشحال شدم. اگر کتابهایتان را ادامه
 • باران: سلام و عرض ادب و ارادت چند سالی معلم بودم. ادامه
 • مدیر: سلام علیکم. تشکر می کنم. دعا کنید خداوند توفیق ادامه ادامه
 • رضا تركاشوند: سلام.خسته نباشيد.رمان آنك را خواندم.شايد باورتان نشود كه دوجلد را ادامه
 • رضاپارسی پور: سلام جناب سرشار...یک غزل جدید گذاشتم با نام / خطّ ادامه
 • مدیر: سلام و رحمت الله. می خواستم حفظ آبرو شود. ادامه
 • شادی: سلام و عرض ارادت؛ راستش آنقدر در لفافه نوشته اید ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • انتشار «روزنگاشتهایی در باره ادبیات داستانی انقلاب اسلامی» به قلم محمدرضا سرشار
 • کتاب «ماه بندان» سفرنامه مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی مراحل آماده سازی خود را طی می‌کند و در روزهای آتی به نمایشگاه کتاب می‌رسد.

  به گزارش فارس علاوه بر رسیدن چند جلد کتاب جدید توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی به نمایشگاه کتاب امسال، این انتشارات آماده سازی کتاب دیگری را در دست دارد که سفرنامه‌ای از سفر رهبر انقلاب به خراسان شمالی است.

  همچنین از دیگر کتاب‌هایی که در روزهای آتی به غرفه این انتشارات اضافه خواهد شد روزنگاشت‌هایی درباره ادبیات داستانی پس از انقلاب اسلامی است. این کتاب را محمدرضا سرشار نوشته است و شامل 25 نوشتار به قلم این نویسنده درباره ادبیات داستانی پس از انقلاب است.

  گفتنی است مرکز اسناد برنامه حضور نویسندگان این دو کتاب را هم در دستور کار خود دارد.


بدون شرح!

سلام  و ارادت.

   امروز نقد کتاب «د...»  نوشته «ف...» بود. او نمی­گذاشت بنده صحبت کنم ؛ و می­گفت: نظرات تو به درد خودت می­خورد. (البته زیر چتر دفاع از «ب...» که داستانش را به عنوان نمونه استفاده کرده بود.) دو بادی­گارد (عمدا معادل نمی­آورم) هم آورده بود؛ و بعد از جلسه، انواع توهین و تهمت­ها را نسبت به من روا داشتند.نمی­دانم چه ترسی از شاکری دارند، که کتک نظرات او را نیز به بنده می­زدند!

   اواخر بحث بود که ف...جمله ای خطابی شبیه «همین شما هستید که دیگران را می­کوبید...» بیان کرد؛ و نشانه مشخص کرد که منظورشان شما هستید. و بعد به یاد آوردم که گناهم یادکردی از یکی از کتابهای نقد شما در اثنای همین جلسه بوده­است.

   دیگر این کتک خوردن برایم شیرین شد. چون مرا با شما یکی فرض کرده بود.

   دعا بفرمایید. *

*حذف اسامی از من است.

  

 

 

8 نظر

سلام و عرض ارادت؛
راستش آنقدر در لفافه نوشته اید که کسی منظورتان را دقیق نمی فهمد. جز این که باز در این کشور و در وادی ادبیات کتابی نقد شد و نویسنده به جای تشکر واصلاح کتاب یا استفاده از نقد در کتاب های بعدی، شمشیری از رو بست و جنگی دیگر.
تا زمانی که روحیه نقدپذیری جماعت نویسنده این است نه شاهکار ادبی خلق می شود ونه کتابی در جهان شناسانده.
البته به شرطی که در نقد هم جهت انصاف رعایت شود. در کنار معایب، محاسن کار هم گفته شود تا این گونه روحیه لطیف این ادب دوستان و هنرشناسان لطمه نبیند. با عرض پوزش، جمله آخرم خطاب به شخص شما نبود، کلی بود. برای تمام منتقدین، حتی خودم.

سلام جناب سرشار...یک غزل جدید گذاشتم با نام / خطّ مقدّم / خوشحال میشم بیای بخوانیش.ممنونتم.
[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

سلام.خسته نباشيد.رمان آنك را خواندم.شايد باورتان نشود كه دوجلد را در كمتر از سه روز خواندم.فوق العاده بود و جذاب.از خشكي تاريخ خبري در اثر نيست و همين اثر را خواندني كرده است.بي صبرانه منتظر جلدهاي بعدي كتاب هستم. به شدت با نظر مرحوم حسن حسيني در پشت جلد موافقم و همين طور با نظر رهبر معظم انقلاب.از خداي متعال توفيق روزافزون براي جنابعالي خواستارم.

سلام و عرض ادب و ارادت
چند سالی معلم بودم. شاگردهای خوبی داشتم. بعد قسمت شد و مدرس دانشگاه شدم. چند روز پیش ناغافل یکی از دانشجوهایم برایم اس ام اس زد و از من یادی کرد. خیلی دلشاد شدم.
در سایت ها که گشت و گذار می کردم ناغافلی سایت شما را دیدم. خواستم همانند دانشجوی خودم من هم به رسم ادب از شما یادی بکنم. شما من را به یاد ندارید اما من شما و خاطره تان را جزو شیرین ترین و به یاد ماندنی ترین لحظات زندگی ام می دانم. وقتی که یک دختر دبیرستانی بودم و برای مسابقات داستان نویسی به مرحله ی کشوری آمده بودم. شما هم استاد و داور ما بودید. یادم هست وقتی داستانم را برایتان خواندم گفتید که این لحن داستانتان چه لحن و سبکی است و من گفتم " داستان نجوایی" > کلی مرا تشویق کردید . در حوزه نشر یک کتاب با عنوان داستانک های زندگی صدام و چند کتاب با عناوین دیگر دارم. خوشحالی من مضاعف است اگر از سوی استاد گرانقدرم نظری را دریافت کنم. خیلی از شما التماس دعا دارم.

سلام جناب سرشار بادیدن سایتتان به یاد شما وقصه های شیرین ظهر جمعه افتادم یادش به خیر ظهر های جمعه به خانه پدربزرگم میرفتم تا قصه شیرین ظهر جمعه را با ایشان گوش کنیم مدتی است در وبلاگم شما را لینک کرده ام خوشحال می شوم اگر به من سری بزنید ودر مورد مطالب ادبی درج شده در وبلاگم نظر بفرمایید.

ارسال نظر