آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • نامشخص: سلام به نظر ميرسد بعضي شاخه هاي سايت ويروسي شده.هرجه ادامه
 • مدیر: نه. کس دیگری است. ص حرف اول اسم کوچکش است. ادامه
 • هاشم: آقای ص همون[...]دیگه. خدا شفاش بده انشا الله! ادامه
 • فرامرز: سلام جناب سرشار عزیز چقدر سالهای نوجوانی ام از صدای ادامه
 • دوست: خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه ادامه
 • موسوی: سلام بزرگوار . در گذر تاریخ هماره صحنه ها تکرار ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


آشی به نام "انقلاب"!

کسانی که - به اقتضای سن و سال و موقعیت و استعدادها و امکانات شخصی - از همان ابتدای نهضت امام خمینی در سال 1342 ، با همان مقدوراتی که در اختیار داشتند با امام و نهضت همراهی کردند یا در طول سالهای بعد به آن پیوستند و در راهش از خود مایه گذاشتند، به احتمال زیاد، افرادی مخلص بودند( هر چند درجه اخلاصشان، به تناسب مایه ای که از خود گذاشتند و زمانی که به نهضت پیوستند، طبعا فرق می کند). اما عده ای بودند که تنها از زمانی که طلایه های پیروزی انقلاب آشکار شد و ورود در این وادی، خطر جدی برایشان دربرنداشت به آن پیوستند.
اینکه علت تاخیر اینان در پیوستن به نهضت چه بود، قطعا در تشخیص انگیزه و درجه خلوص این عده می تواند بسیار تعیین کننده باشد. و در میان این طیف هست که می توان برخی از افراد فرصت طلب، و کسانی را که بعدها، وقتی بار خود را بستند، و در سربزنگاهها، راه خود را از انقلاب و رهبری جدا کردند و بعضا حتی در مقابل انقلاب و نظام ایستادند ، جستجو کرد.
این مقدمه را به این سبب آوردم تا برای نمونه، خاطره ای را در ارتباط با یکی از این افراد فرصت طلب تعریف کنم؛ که با همه کوتاهی اش، کنه ذات و شخصیت این گروه افراد را به روشنی نشان می دهد.
یکی از رجال سیاسی که از همان ابتدای پیروزی انقلاب در راس مسئولیتهای سیاسی مهمی بوده است، روزی تعریف کرد: آقای ص. ....- که تا حدود نیمه اول دهه 1360 از مسئولان رده بالا و با نفوذ کشور بود، بعد ها که به تدریج با انقلاب و نظام زاویه پیدا کرد و از صحنه به حاشیه رانده شد، روزی با عصبانیت مسئولان نظام را تهدید کرد که:" این[:انقلاب] آشی بود که ما همه با هم پختیم. باید با هم هم، آن را بخوریم. اگر قرار باشد ما [در خوردنش( بخوانید : همچنان در راس مسئولیت و قدرت )] نباشیم، می ...یم تویش [تا هیچ کس نتواند از آن بخورد].
حکایت برخی از دولتمردان و سیاست ورزان یا حتی هنرمندانی که از همان اوایل برقراری نظام جمهوری اسلامی، در رده های مدیریتی و سیاسی و قضایی و ... کشور بودند، و بعد از آنکه - به هر دلیل - به حاشیه رانده شدند و دستشان از قدرت و ... کوتاه شد؛ ناگهان از این رو به آن رو شدند و در کنار مخالفان نظام قرار گرفتند و بعضا حتی به اروپا و آمریکا پناهنده شندند( یا در آنجاها سکونت گزیدند)، به احتمال زیاد، از قماش همین آقا هستند؛ که همان مشارکت احتمالی دیرهنگام و اندکشان در انقلاب نیز، نه بر اساس احساس تکلیف و برای رضای خدا و برپایی حکومت اسلامی و استیفای حقوق محرومان و مستضعفان و ... ؛ که به نیت تکیه زدن بر اریکه قدرت و برداشتن سهم و ... - بعد از پیروزی انقلاب و حاکمیت نظام جمهوری اسلامی - بوده است! و ما چه قدر باید شاکر باشیم که - اگر چه شاید از نظر ما دیرهنگام؛ اما به هر حال - بسیاری از این افراد - خاصه در جریان فتنه پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388- به حاشیه رانده شدند و دست آنان از مقدرات انقلاب، نظام و کشور کوتاه شد؛ بی آنکه بتوانند ـ آن گونه که آن همپالگی فرصت طلبشان تهدید کرده بود؛ به تعبیر خودش -" این آش " را به نجاسات خودشان چنان آلوده کنند که دیگر از اساس قابل استفاده برای هیچ کس - حتی صاحبان اصلی آن - نباشد.

6 نظر

سلام بزرگوار .
در گذر تاریخ هماره صحنه ها تکرار می شوند .بایست هشیارانه رصد کرد که مبادا عناداین بنی امیه ها بعد از چند دهه سر باز کند و فرزندان آفتاب را به مسلخ عشق ببرند که اینان فتنه های زیر خاکسترند .
کاش ریشه شان از بیخ و بن زده میشد تا این غده های چرکی برای همیشه از دامن این نظام مقدس زدوده می شد .

خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که دروغش باشد

سلام جناب سرشار عزیز
چقدر سالهای نوجوانی ام از صدای عزیز و داستان خوانی هایتان در ظهرهای جمعه خاطره های خوب به ضمیمه دارد...
و چقدر تاسف که همان خاطره ها با خواندن مطالب و جهت گیریهای سیاسی تند - که ذات سیاست هیچ سنخیتی با مقامات دلی و ساحت هنر ندارد- از شما عزیز به همین راحتی خدشه دار و خراب می شود...
توضیح: اولا من حس کلی ام را نسبت به شما که دوستتان دارم گفتم نه اینکه منظورم به این یادداشت باشد صرفا.
دوم هم اینکه خواهشا تعبیرات سیاسی نسبت به عقیده من نداشته باشید که این خط بندی های رایج برایم مسخره است چون در هیچیک نشان از درددانی و اخلاص نمی بینم.

آقای ص همون[...]دیگه.
خدا شفاش بده انشا الله!

سلام
به نظر ميرسد بعضي شاخه هاي سايت ويروسي شده.هرجه كردم قسمت نقدها باز نشد.سري بزنيد

ارسال نظر