آخرین خبر

 • • بازگشت سرشار به راديو با سرزمين نور
 • دوشنبه 04 اردیبهشتماه 91


  بعداز گذشت 13سال، برنامه مورد پسند مقام معظم رهبري در راديو احياء مي شود. اين برنامه به نويسندگي محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) قصه گوي مشهور راديو در دهه هاي گذشته اجرا خواهد شد.
  عذرا وكيلي گوينده پيشكسوت راديو ايران درخصوص اين برنامه راديويي گفت: «از سرزمين نور» كه شامل 270 برنامه نمايشي مربوط به زندگاني پيامبر اكرم(ص) قبل از تولدشان تا زمان رحلت آن بزرگوار و در پي آن زندگاني حضرت علي(ع) بود درسال 1372 تهيه شد كه به مدت 5 سال ونيم جمعه هاي هر هفته از ساعت 30:8 صبح پخش مي شد.

  وي از افتخارات به يادماندني اين برنامه را شرفيابي عوامل برنامه به حضور مقام معظم رهبري در يك ديدار خصوصي و صميمي دانست و گفت: ايشان با دقت نظر در محتوا و نحوه اجرا، مطالب ارزنده اي را بيان فرمودند و گروه را مورد عنايت ويژه قرار دادند و بسيار اظهار رضايت فرمودند.

  وكيلي با اشاره به نويسندگي و اجراي برنامه گفت: «90 قسمت آن را رضا رهگذر و 180 قسمت ديگر را آقاي سعيد آل رسول نگارش كردند. همچنين 90 برنامه اول را آقاي منوچهر اسماعيلي و بقيه را آقاي جلال مقامي كارگرداني كردند كه از بهترين ها در اجراي راديويي و دوبله بودند. ضمن اينكه سردبيري مجموعه را محمد ميركياني، مديريت گروه را دكتر قاروني برعهده داشتند و من آن را تهيه مي كردم.»

  برنامه راديويي «از سرزمين نور»، هر روز قبل از اذان صبح از راديو ايران پخش مي شود.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • نخستین کتاب داستان سرشار، به وسیله سوره مهر تجدید چاپ می شود


 • در ادامه اجرای طرح تجمیع آثار نویسندگان پیشکسوت شاخص کشور در انتشارات سوره مهر، به تازگی نخستین کتاب چاپ شده از محمدرضا سرشار، برای چاپ در چارچوب این طرح، توسط ناشر مذکور تصویب شد و در چرخه تولید قرار گرفت.
  این داستان که "خرگوش ها" نام دارد، اولین بار در سال 1352، به قلم سرشار به نگارش درآمد و در سال 1354، در ماهنامه "پیام شادی" به چاپ رسید. سپس در سال 1356 به وسیله انتشارات پیام آزادی، روی کاغذ کاهی، با طرح جلدی بسیار ساده و به شکل سیاه و سفید، در 32 صفحه قطع رقعی و شمارگان 7،000 نسخه منتشر شد. طراح جلد چاپ بعدی این اثر، محمدرضا شریفی نیا - بازیگر فعلی سینما؛ که در آن زمان به تصویرگری و صفحه آرایی کتابهای کودک و نوجوان اشتغال داشت - بود.
  این کتاب، پس از چندین چاپ موفق توسط ناشر مذکور، در قطع خشتی، کاغذ سفید، با تصاویر چهار رنگ متعدد به قلم محمد بیانی، در 59 صفحه، از سوی انتشارات مؤسسه اطلاعات منتشر شد. آخرین چاپ "خرگوش ها"، توسط انتشارات حوزه هنری انتشار یافت؛ تا این کتاب، با سیزده چاپ در مدت کمتر از ده سال، مجموع شمارگان 120،000 نسخه را - تا آن زمان - تجربه کند.
  هم اکنون قرار است این داستان سرشار، با تصاویر، قطع ، حروف و صفحه آرایی جدید، به وسیله انتشارات سوره مهر منشر شود و به دست کودکان سالهای آخر دبستان برسد.


حمایت چهل چهره فرهنگی و هنری ایران از کاروان الی بیت المقدس

هاشمی، طالب‌زاده، برجی، احمدزاده، سرشار، سلحشور، شورجه و ...

خبرگزاری فارس: در ادامه حمایت‌های فعالان فرهنگی ـ هنری ایران از کاروان جهانی «الی بیت‌المقدس» 40 نفر از بازیگران،‌ نویسندگان، کارگردانان، مستندسازان، عکاسان و ... از این کاروان حمایت کردند.

خبرگزاری فارس: حمایت 40 چهره فرهنگی و هنری ایران از کاروان «الی بیت‌المقدس»

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه حمایت‌های فعالان فرهنگی اجتماعی ایران از کاروان جهانی «الی بیت‌المقدس» و در آستانه ورود این کاروان به ایران، تعدادی از چهره‌های فرهنگی ـ هنری کشورمان از این کاروان حمایت کردند.

در میان این حامیان اسامی تعدادی از بازیگران،‌ نویسندگان،کارگردانان، مستندسازان، عکاسان و ... به چشم می‌خورد.

 بنابر اعلام اتحادیه امت واحده، اسامی این افراد به شرح زیر است:

 

امیرحسین فردی

اصغر نقی‌زاده

علی‌شاه‌ حاتمی

سیدجواد هاشمی

رحیم مخدومی

انسیه شاه‌حسینی

نادر طالب‌زاده

رضا برجی

محمدحسین جعفریان

بهزاد پروین‌قدس

ابراهیم گرجی

یعقوب توکلی

مرتضی مصطفوی

وحید فرجی

سعید فرجی

حبیب احمدزاده

حاج سعید قاسمی

عبدالجبار کاکایی

زهرا حسینی (راوی دا)

حبیب فرهانی‌خواه

محمدرضا سرشار رهگذر

رضا امیرخانی

پرویز شیخ‌طادی

سهیل کریمی

گلعلی بابایی

نرگس‌خاتون دلیرروی‌فرد (همسر شهید دوران)

سیدمسعود شجاعی طباطبایی

وحید جلیلی

محمدحسین بدری

حمید داودآبادی

فرج‌الله سلحشور

صادق‌ا‌‌لحسینی

حسین رویوران

رضا رویگری

جمال شورجه

حبیب‌الله بهمنی

احمد نجفی

مهرداد غفارزاده

مازیار بیژنی

ناصر هاشم‌زاده

ارسال نظر