آخرین خبر

 • • تجدید چاپ سه کتاب از محمد رضا سرشار
 • چهارشنبه 17 آذرماه 89

  3_890917_M200.jpg1_890917_M200.jpg2_890917_M200.jpg
  «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد»
  سه كتاب از محمدرضا سرشار به چاپ دوم رسيد

  خبرگزاري فارس: چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد

  به گزارش خبرگزاري فارس چاپ دوم كتاب‌هاي «غريبه‌ها»، «جاسوس» و «عكس انتخاباتي با كت دكتر احمدي‌نژاد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.
  كتاب «عكس يادگاري با كت دكتر احمدي‌نژاد» خاطرات محمدرضا سرشار از انتخابات مجلس ششم در سال 78 است كه او و دكتر احمدي نژاد هر دو نامزد انتخابات بودند.
  در اين كتاب حضور دكتر احمدي‌نژاد و بسياري از دولتمردان فعلي در اين خاطرات منعكس شده است و پيش از اين در سال 1388 توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده بود و چاپ دوم آن نيز با شمارگان در 2500 نسخه توسط همين ناشر منتشر شده است

  همچنين دو كتاب با عناوين «جاسوس» و «غريبه‌ها» از سري مجموعه كتاب‌هاي «قصه‌هاي انقلاب» نيز توسط سوره تجديد چاپ شده است.
  كتاب «غريبه‌ها» منتخبي از چهار داستان است كه براي گروه سني نوجوان انتخاب شده است و در آن چهار داستان با عناوين «آخر تعزيه» علي‌اكبر والايي، «بسته عجيب» اثر م.تقوا، «شاخه‌هاي شكسته» و «غريبه‌ها» اثر محمدحسين كيانپور منتشر شده است. اين چهار داستان توسط محمدرضا سرشار برگزيده و ويراستاري شده است.

  كتاب «جاسوس» كه كتاب ششم از مجموعه «قصه‌هاي انقلاب» است چهار داستان مخصوص گروه جوان است كه علي آقاغفار، مجيد درخشاني، محمدحسين كيانپور و حسين عبدي داستان‌هاي «اولين نقش من»، «جاسوس»، «مجسمه» و «نقشه» را تاليف كرده‌اند.
  سوره مهر اين دو اثر را در شمارگان 25000نسخه در نوبت دوم چاپ كرده است
آخرين نظرات خوانندگان

 • ارادتمنديم: سلام استاد سخن بسيار دقيقي فرموديد.چيزي كه در قلب بسياري ادامه
 • م م ش: سلام خدا همه منافقین (خاصه برادران دوم خردادی) را هدایت ادامه
 • مدیر: سلام. متشکرم. ادامه
 • ميرشمس الدين: سلام جناب اقاي سرشار چند وقت پيش كتاب ارزشمندتان "راز ادامه
 • حسین فریدونی فداغی: سلام استاد سرشار! قلم توانایتان همواره برقرار باد.سربلند باشید. خوشحال ادامه
 • یکی ازخوانندگان وب شما: ما هم که همسن وسال انقلاب هستیم خیلی چیزها دیدیم ادامه
 • نامشخص: و پناه بر خدا از چیزهایی که خواهیم دید!واقعا عاقبت ادامه

آخرين تصاوير

 • ResizeofzohreAshoora.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • 1_890917_M200.jpg
 • 2_890917_M200.jpg
 • 3_890917_M200.jpg
 • mohsen-parviz.jpg
 • dastan-yek-ensan.jpg
 • morteza-avini.jpg
 • mahdi-azar-yazdi0.jpg
 • mahdi-azar-yazdi.jpg

آخرین کتاب

 • • چاپی دیگر با تصويرگری جديد سرشار همچنان «تشنه ديدار» است
 • كتاب «تشنه ديدار» نوشته محمدرضا سرشار با تصويرگری و ويرايش جديد از سوی انتشارات سوره مهر تجدید چاپ می‌شود.
  به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری به نقل از ستاد خبر انتشارات سوره مهر،«محمدرضا سرشار» درباره تجدید چاپ كتاب «تشنه ديدار» گفت: اين كتاب كه برای نخستين‌بار در سال 60 منتشر شده بود، به عنوان پرتيراژ‌ترين كتاب جدی كودك و نوجوان کشور تا به امروز بوده است.
  نویسنده کتاب «بیعت با بیداری» گفت: اين كتاب برای گروه سنی كودك و نوجوان است که سوره مهر آن را با ويرايش و تصويرگری جديد عرضه خواهد کرد و قرار است از قطع خشتی به قطع وزيری كوتاه تبديل ‌شود.
  سرشار درباره داستان این کتاب گفت: كتاب«تشنه ديدار» روايتی از جنگ برموك، جنگ‌های زمان پيامبر را به تصوير می‌كشد و داستان كتاب به اين شكل است كه پيك مسلمانان از مرز روم از راه رسيده و خبر می‌دهد كه امپراطور روم با لشكری بزرگ برای حمله به مسلمانان تشكيل می‌شود.
  وی ادامه داد: پس از رسيدن اين پيك پيامبر اسلام دستور بسيج عمومی را صادر می‌كند كه از اين پس داستان كتاب روی ابوذر شخصيت مهم داستان متمرکز شده و آماده شدن ابوذر برای مقابله با دشمنان و تجهيز شتر لاغرش را نشان می‌دهد و داستان به اين شكل ادامه پيدا می‌كند.
  سرشار در پایان اظهار کرد: اين كتاب قبلا به زبان انگليسی و در هندوستان نيز به زبان اردو ترجمه و منتشر شده است.


روحانیت بدون اسلام و اسلام بدون روحانیت!

اواخر دهه 1360، زمانی که هنوز عده ای از دوستان ما - در عرصه ادبیات و هنر- هنوز از اسلامشان شرمنده نشده بودند - یا لااقل هنوز شرایط را مناسب اعلام این شرمندگی نمی دیدند - یکی از همین دوستان می گفت: دو چیز خیلی خطرناک است: روشنفکری که بخواهد ادای آخوندها را درآورد؛ و آخوندی که بخواهد ادای روشنفکرها را درآورد.
اخیرا در جلسه ای بودیم.یکی از تحلیلگران نخبه سیاسی خودی - که شاید راضی نباشد اسمش را ببرم - بیان دیگری از همین موضوع را - با تفاوتهایی - مطرح کرد. او که به گفته خود، آسیبها و خطراتی را که انقلاب را تهدید می کند، شناسایی کرده بود، می گفت : از آن میان ، دو خطر از بقیه برجسته تر است: اسلام بدون روحانیت(نوعی پروتستانیسم اسلامی)؛ و روحانیت بدون اسلام.
اولی تفکری است که در عین ادعای پذیرش و اعتقاد به اسلام، معتقد است که دین نیاز به طبقه ای به نام روحانی - برای آنچه که قرنهاست متولی آن است - نیست.(که از جمله می توان به بخش وسیعی - شاید هم همه - وابستگان به نهضت آزادی و بنیانگذاران سازمان مجاهدین خلق و در حال حاضر گروهک موسوم به مجاهدین انقلاب اسلامی و عمده جوانان وابسته به انجمنهای اسلامی دانشگاهها و ... ااشاره کرد؛ که چه اقرار کنند و چه نکنند و چه خود بدانند و چه ندانند، در این زمره قرار می گیرند؛ و دانسته یا ندانسته، همان راهی را می روند که قرنها پیش پروتستانها در غرب، پایه گذار آن بودند.)
اما روحانیت بدون اسلام - لااقل به شکل یک جریان علنی و آشکار - ، پدیده نوظهوری است که در بعد از انقلاب در کشور ما پا به عرصه ظهور گذاشت؛ و اوج علنی شدن آن از دوم خرداد 1376 و پیدایش جناح موسوم به "دوم خردادی" ( بعد " اصلاح طلبان" و اخیرا " موج سبز") بود.
این گروه، کسانی هستند که از روحانیت، فقط لباسش را بر تن دارند؛ در حالی که مطلقا از آن بی اعتنایی به دنیا و معنویت مورد انتظار از کسی که لباس رسول خداٌ(ص) و ائمه هدی را بر تن می کند، در ایشان اثری نیست.به عبارت دیگر، بنا به عادت، یا برای سوء استفاده و تحمیق مردم متدین - در جهت پیشبرد اهداف سیاسی و اغراض حزبی و گروهی و شخصی شان - این لباس را می پوشند؛ و متاسفانه در این راه، موفقیتهایی هم به دست می آورند.از این نمونه، هر یک از ما، خاصه در جناح سیاسی پیشگفته، نمونه هایی را می توانیم نام ببریم.از این جمله اند محسن کدیور، شیخ ... ، سید ... و ....و البته جزای اخروی این گروه ، بی تردید، بارها سنگین تر از همجناحیهای آنان است که در این لباس نیستند.
خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر کند؛ که در این سی ویک سال بعد از پیروزی انقلاب، چه چیزها که ندیدیم!

7 نظر

و پناه بر خدا از چیزهایی که خواهیم دید!واقعا عاقبت به خیری از همه چیز مهمتر است.

ما هم که همسن وسال انقلاب هستیم خیلی چیزها دیدیم وشنیدیم که حقیقتا جای شاخ درآوردن داشت.کاش اندکی ذوق ووقت نویسندگی داشتم تا دو فضای متفاوت قبل وبعد از 2خرداد دو ادبیات کاملا متفاوت و آدمهایی که تصور می کردم و آدمهای دیگری ازکار درآمدند را به تصویر بکشم. هنوز هم بعد از 13 سال معمای من این است که چرا اقای خاتمی این همه با ادبیات امام و ملاحظاتی که فضای فکری وگفتاری یک انسان دیندار ودوستدار امام را در برمی گیرد بیگانه بود؟اگر نگویم آموخته های قرآن وسنت اما آموخته های من از امام به من یک چارچوب قالب وشاخصی می دهد که آقای خاتمی علیرغم اینکه داعیه راه امام را داشت هرگز در این قالبها وشاخصها نگنجید.خدا همیشه هوای ما را داشته باشد.

سلام استاد سرشار!
قلم توانایتان همواره برقرار باد.سربلند باشید.
خوشحال می شوم سری به وبلاگ اینجانب نیز بزنید.
http://khabarnagar1351.blogfa.com/

سلام جناب اقاي سرشار
چند وقت پيش كتاب ارزشمندتان "راز شهرت صادق هدايت" را مطالعه مي كردم. بسيار مورد استفاده قرار گرفت. ممنونم. اما بعد كتابي به دستم رسيد به نام"گفت و گو ناصر حريري با نجف دريا بندري" كه در قسمتهايي از آن درباره كتاب بوف كور صادق هدايت نقد علمي خوبي نهفته بود. گويا جنابعالي از اين اثر در تاليف كتاب هاي راز شهرت صادق هدايت و نقدي كه بر بوف كورش داشتيد استفاده نكرده ايد. گفتم شايد در تجديد چاپ اين آثار بد نباشد به اثر ياد شده نيز نگاهي بياندازيد. ناشر كتاب؛ "كارنامه" است.
با آرزوي موفقيت و سرافرازي شما استاد بزرگوار

سلام
خدا همه منافقین (خاصه برادران دوم خردادی) را هدایت کند.
موید باشید

سلام استاد
سخن بسيار دقيقي فرموديد.چيزي كه در قلب بسياري از مومنين هست و پيرامون آن در جامعه غالبا بحثي نمي شود.يك نكته را هم من با اجازه تان در تكميل بحث از قول پدرم بگويم كه به من نصيحت مي كردند:
پسرم حتما دينت رو از روحاني فرا بگير.بقيه محترمند ولي مبنا و سرچشمه روحانيت است.
باتشكر

ارسال نظر