آخرین خبر

 • • نشست کتابخوان «اهل قلم»
 • شنبه 29 خردادماه 95

  نشست کتابخوان «اهل قلم»
  کتاب‌خوان «اهل قلم» روز یکشنبه ۳۰ خرداد توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری انجمن قلم ایران برگزار می‌شود.
  به گزارش ابتکار، این برنامه با حضور دبیرکل علیرضا مختارپور نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، محسن پرویز، مرضیه تجار، محمدرضا سرشار و جمع دیگری از نویسندگان مطرح کشور از ساعت ۱۹ یکشنبه 30 خرداد در سالن اجتماعات انجمن قلم برگزار خواهد شد. سلسله نشست‌های «کتاب‌خوان» با ابتکار نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کار خود را از روز بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۴ آغاز کرد. این نشست‌ها به منظور اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می‌شوند و در آن کتابداران، نویسندگان، فعالان فرهنگی، اهالی رسانه، اعضای کتابخانه‌های عمومی و همه علاقه‌مندان تجربیات مطالعاتی خود را برای استفاده سایر علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک می‌گذارند. پیش از نیز نشست‌های مشابه دیگری همچون نشست کتاب‌خوان ویژه پیروان ادیان توحیدی، هنرمندان پیشکسوت و... نیز برگزار شده است.

آخرين نظرات خوانندگان

 • م.ب: سلام به ریاست محترم قوه قضاییه من 37سالمه کارشناسی ادبیات ادامه
 • امیر: یه کلام شما میتوانید کاری کنید قاضی در شهرستان میانه ادامه
 • گمنام: باسلام وخسته نباشیدمحضر ریاست محترم قوه قضاییه، این سوال همیشه ادامه
 • اسماعیل مرادیان: باسلام وخسته نباشید احتراما باید به عرض برسانم همکلاسی داشتم ادامه
 • حسین اقایی جونقانی : ریاست محترم قوه قضاییه با سلام و سلامتی وطول عمر ادامه
 • شمسیه دوستی: با سلام حضور شما آقای لاریجانی اینجانب شمسیه دوستی ،دانشجوی ادامه
 • سلام : مرسی عالی بود ادامه
 • احمد قیصری : جناب آقای سرشار باسلام بااحترام ,بعرض میرساند اینجانب حدود 12سال ادامه
 • Anonymous: ذکر ان الذکری تنفع المومنون تشکر ادامه
 • علیرضااحسانی نیا: رئیس محترم قوه قضائیه:مگراین گونه پرونده ها احقاق حق نیستند؟مگرپ ادامه

آخرین کتاب

 • • تعریفی برای ادبیات کودکان و نوجوان/ محمدرضا سرشار (رضا رهگذر)
 • شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۵
  .
  به مناسبت 18 تیر، روز ادبیات کودکان و نوجوانان
  .
  ادبیات کودکان و نوجوانان، عبارت است از مجموعه داستان‌ها، اشعار و نمایشنامه‌هایی که ضمن برخورداری از جوهره و کیفیت ادبی لازم، با توجه به خاصه‌های ذهنی و روانی (استعداد‌ها، علایق، تمایلات) و نیازهای کودکان و نوجوانان، در چارچوب اصول تعلیم و تربیت مورد تأیید شرع، پدید آمده باشد.
  وجود قید «در چارچوب اصول تعلیم و تربیتِ مورد تأیید شرع» از آن رو است، که ادبیات سازنده‌ی کودکان و نوجوانان، در عین رعایت اقتضای سنی و علایق و تمایلات مخاطبان کم سن و سال خود، نمی‌تواند و نباید عنان خود را کاملاً به دست این عوامل بسپارد. بلکه در هر حال، علاوه بر ارضای خواست‌هایِ درست مخاطبان، باید آنچه را که آنان برای رشد صحیح و متعادل شخصیت‌شان به آن «نیاز» دارند و چه بسا خود از آن بی‌خبر باشند، در اختیار ایشان قرار دهد. ضمن آنکه تکیه‌ی صرف بر یافته‌های روانشناسی غرب و اصول تعلیم و تربیت آن، بنیانگذاری بنای سترگ شخصیت آینده‌سازان کشور بر گذرگاه سیل*؛ و نمونه‌ی عینی و محصول فرجامین آن، جوامع غرقه در فساد، سر در گم و درمانده در کاار خودِ امروزِ غرب است.

  .
  .
  * «أَفَمَنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَى تَقْوَى مِنَ اللّهِ وَرِضْوَانٍ خَيْرٌ، أَم مَّنْ أَسَّسَ بُنْيَانَهُ عَلَىَ شَفَا جُرُفٍ هَارٍ فَانْهَارَ بِهِ فِي نَارِ جَهَنَّمَ »
  آيا كسى‏كه بنيان مسجد را بر ترس از خدا و خشنودی او نهاده بهتر است،‌یا آن کس که بنیان مسجد را بر کناره‌ی سیلگاهی که آب زیر آن را شسته باشد نهاده است، تا با او، در آتش جهنم سرنگون گردد؟» (توبه: 109)
  .
  .
  منبع: از دفتر چهارم مجموعه کتاب «درباره ادبیات داستانی» به نوشته استاد محمدرضا سرشار، انتشارات کانون اندیشه جوان


نامه ای سرگشاده ،به رئیس محترم قوه قضائیه

( در تظاهرات شگفت انگیز سراسری روز چهارشنبه ،مردم با سران فتنه ،قوه قضائیه و قوه مجریه ،اتمام حجت کردند.)
حضرت ایت الله آملی لاریجانی!
سلام علیکم
اخیرا با یک واسطه،شنیدم که جناب عالی،در اظهاری رسمی گفته اید که قوه قضائیه،تحت تاثیر تظاهرات و تجمعات و اعلامیه ها و بیانیه ها قرار نخواهد گرفت و....(نقل به مضمون)
اگر این سخن به این معنی باشد که این قوه،صرفا به دنبال کشف و اجرای مرعدالت است،و مسائل سیاسی و مانند آن ،در کار آن تاثیر نمی گذارد،اشکالی بر آن وارد نیست.اما ان بزرگوار حتما به این نکته توجه دارند که اعتراض دهها میلیون نفر از متعهد ترین و متدین ترین مردم در تظاهراتهای مختلف و خاصه تظاهرات سراسری دیروز به عملکرد قوه قضائیه در ارتباط با مماشات و باج دهی به سران فتنه( آقایان موسوی،کروبی،خاتمی،...) و تدارکاتچیها و محرکان اصلی داخلی آنها( آقای مهدی و خانم فائزه هاشمی،...)بود.وگرنه هیچ فرد متدینی،خواهان برخورد غیرقانونی و ناعادلانه،حتی با کفار و دشمنان آشکار نیز نیست؛این افراد که جای خود دارند!
قوه قضائیه و رئیس محترم آن ،به جای بیان چنین اظهاراتی که جز به دامن زدن به یاس مردم انقلابی و دلسوزنسبت به این قوه مهم،در این ارتباط، نتیجه ای ندارد،لازم است به طور واضح و شفاف به مردم توضیح دهند که با وجود این همه ادله بین در ارتباط با دست داشتن محرز افراد نامبرده در اغتشاشها و آشوبهای چند ماه اخیر(بعد از انتخابات ریاست جمهوری امسال)چه چیز مانع از احضار ،جلب و محاکمه عادلانه و علنی آنان شده است و می شود؟!چه جریانهای پشت پرده،یا احیانا مصلحت اندیشی هایی (!)باعث قائل شدن چنین تبعیضهای ناروای آشکاری در برخورد قانونی با افراد رده های پایین موثر در آشوبهای اخیر و این افراد، که سران و آمران اصلی و درجه یک آن اند،از سوی قوه قضائیه شده است و می شود؟!در غیر این صورت،ترس و بی عملی قوه قضائیه در این ارتباط،ناشی از چیست؟!
شخصا به عنوان یکی از کوچک ترین آحاد این امت مسلمان و کسی که در ارتباط پیوسته با ایشان است،به ریاست محترم قوه قضائیه عرض می کنم:
حضرت آیت الله!بدانید که کاسه صبر این مردم ،به سبب اهمال آشکار و بی توضیح و توجیه قوه قضائیه در ارتباط با سران اصلی فتنه واقعا به سر آمده،و امیدی که در ابتدای انتصاب جناب عالی به ریاست قوه قضائیه - در جهت رفع تبعیضهای ناروایی که در ارتباط با این عزیزکرده های بی جهت در گذشته صورت گرفته بود - دارد تبدیل به یاس می شود.و این ،جدا از عواقب و وزر و وبال شدید اخروی اش برای شما،ممکن است منجر به بروز اقدامات و اعمالی فردی - خارج از چارچوب های قانونی - از سوی برخی افراد و جریانها شود،که عواقب آن ،به این سادگیها قابل جبران نباشد!
بی تردید حقوق و قضا تخصص ان جناب و همکارانتان است؛اما از میزان آشنایی شما با روانشناسی و جامعه شناسی مردم بی خبرم.لذا به تجربه عرض می کنم:معمولا اقدامهای فردی و احتمالا جمعی - از نظر امثال شما،خودسرانه - غیر قانونی،زمانی در یک جامعه شکل می گیرد و به منصه ظهور می رسد،که فرد یا جماعتی - ولو از نظر خود - شاهد بروز بی عدالتی بزرگی - در سطح شخصی یا اجتماعی اش فرق نمی کند - هستند؛و سازمانها و نهادهای مسئول رسمی و قانونی متکفل امر را ، در ارتباط با آن ،بی اعتنا،منفعل ،یا در حال مماشات و احتمالا همراهی می بینند.آن گاه است که در اوج یاس و ناامیدی،به عنوان آخرین راه،به ناچار خود دست به کار می شوند؛و هم حکم متجاوز را صادر و هم خود آن را اجرا می کنند؛کاری که دست کم در یک نظام قانونی مردمی همچون نظام ما،نه قابل قبول و نه صحیح است؛همان گونه که در این سو نیز،این همه اهمال و سستی و مماشات قوه قضائیه در امثال این موارد ،به کل غیرقابل قبول و توجیه است!
جناب آقای لاریجانی!حتی اگر جناب عالی و همکارانتان معتقد به برائت و بی گناهی صد در صد(!) آقایان موسوی،کروبی،خاتمی،مهدی هاشمی و خانم فائزه هاشمی و ... در ارتباط با فتنه های اخیر هستید،قانون حکم می کند در پاسخ به این شکایتهای دهها میلیونی که در تظاهراتهای متعدد ملی و مردمی از آنان شده است،آنها را جلب ،تفهیم اتهام و محاکمه کنید؛تا بی گناهی ایشان در یک دادگاه صالح،برای شاکیان به اثبات برسد!نه اینکه در آن گونه اظهار نظرهای شگفت،اصل آن دادخواستهای عظیم تاریخی را نامعتبر و بی تاثیر بر خود و همکارانتان جلوه دهید!
در پایان لازم می دانم به عنوان یک هموطن همکیش؛تذکر مشفقانه ای را که در همان اوایل انتصابتان به این مسئولیت خطیر - در یادداشتی در همین سایت - به شما کردم،تکرار کنم؛که:برادر گرامی!چشم بر هم بزنید،دوره پنج یا - در صورت تمدید - احتمالا ده ساله مسئولیت شما هم د ر این جایگاه مهم - که در واقع جایگاه انبیا و اولیا است - به پایان خواهد رسید.بگذارید در آخر دوره،به جای اشک و آه و ناله و نفرین و ...مظلومان و متدینان دلسوز اسلام و انقلاب،دعای خیر آنان بدرقه راهتان باشد.باور کنید برای مردمی این مایه بزرگوار ، متدین و متعهد،مسئولان حتی جان خود را هم تقدیم کنند،ارزش دارد! مبادا خدای ناکرده، فشار ،توصیه، نیت جلب رضایت صاحبان زر و زور و تزویر،یا مصلحت اندیشی های خام ،سبب شود که مشمول این حدیث شریف از رسول اکرم (ص) واقع شوید که فرمود:بدبخت ترین مردم ،کسی است که دین خود را فدای دنیای دیگران کند!
فراموش نکنید که امروز با این پشتیبانی بی دریغ و همه جانبه ملت و رهبری عظیم الشان انقلاب و اختیارات و امکانات مطلقی که برای این کار در اختیار شما قرار دارد،هیچ عذری برای کوچک ترین مسامحه و تاخیری در این راه،در پیشگاه پروردگار بزرگ و تاریخ برایتان وجود ندارد.
ولو بلغ ما بلغ
خدمتگزار کوچک اسلام ،انقلاب و امت
محمد رضا سرشار(رضا رهگذر)

31 نظر

استاد با بصیرت ... حمایت حمایت

سلام. تشكر از اينكه جرئت به خرج داديد و حرف دل مردم رو خطاب به مسئول قضايي گفتيد.
اجركم عند الله

سلام

دوستان عزیز صدا و سیما حاضر نیستند فیلم اون شب بخش خبری بیست رو بدن که فرمایشات آقای لاریجانی رو میگه ! بقیه هم که اون خبر رو گم و گور کردند اما بازخورد اون مزخرفات رو در حرف های آقای حسینیان می بینید !
اینم لینک مربوط به برخورد ایشون با اون حرکت افتضاح قوه قضائیه :
http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8810081538

بیانیه شماره 18 میر حسین موسوی درباره جنگ صفین

با عرض سلام و احترام خدمت استاد بزرگوار، جناب آقای محمد رضا سرشار. خدا را سپاس می گویم از اینکه می بینم کسی که از کودکی به قلمش اعتماد کرده بودم ، هنوز در راه حق قلم می زند. امیدوارم همواره سلامت باشید و قلمتان در راه حق همچنان استوار باشد. التماس دعا

با سلام،
به يقين شما که دستي در امر نقد داريد، مي بايست به اين نکته توجه مبذول داريد که همواره (و البته منطقاً) هميشه اصل بر برائت افراد است و هيچ کس نبايد بي گناهي خود را در هيچ دادگاهي ثابت کند.
با سپاس

با سلام و ارادت
به خدا خونمون دیگه به جوش اومده از این خواص بی بصیرت نادان
تیتر روزنامه ها هر روز در این فساد رسانه ای در اختیار همین خواص از خدا بی خبره.
یکی به آقا پند و اندرز میده، یکی به آقا نامه می نویسه، یکی از سران فتنه دفاع می کنه، خدا ازشون نگذره. بمیرم برا آقا که اینقدر مظلومه.
حسین حسین شعار ماست خامنه ای امام ماست
تحمل این شرایط برا من دیگه غیرقابل قبوله. اصلا از این دنیا خسته شدم. لعنت خدا بر منافقین
ان شالله به حول و قوه الهی بند "میم" وصیت نامه حضرت امام (ره) را اجرا می کنیم

شمابزرگوار را به بازديد از وبلاگ اينجانب که در ارتباط با اين نوشته جنابعالي مي باشد، دعوت مي کنم.

اصلاحات اصولی و منجی گرایانه

همه ادیان الهی و خصوصا شیعه معتقدند . روزی منجی خواهد آمد . و جهان پر از عدل و داد خواهد شد . فقرو تبعیض و فساد از بین خواهد رفت .

سئوال مهمی که مطرح این است :

با ظهور حضرت مهدی (عج) چه تغییر و تحولی واقع میشود . که فقر و فساد و تبعیض که در تار و پود جامعه جهانی امروزرسوخ و نهادینه شده . و به تحمیل و توجیه و عادت تبدیل شده است . به یکباره یا در مدت کوتاهی دچار چنین تحول شگرفی قرار میگیرد . که چنین جهان بحران زده فعلی به جهانی پر از عدل و داد . پر از نعمت و فراوانی تبدیل میشود . قتل و غارت وجنگ ها کاهش پیدا میکنند . رذالت های اخلاقی که در مسیر همگیر شدنقرار دارند . به شدت کاهش یا از بین میروند و...

برای این تحول جهانی دو فرضیه متصور است :

1- تحول سخت افزاری : شتاب گرفتن روند توسعه . افزایش رحمت ها و نعمت های الهی . مسلط شدن انسان به علوم و فنون و گسترش علم و دانش بیشتر . استخراج معادن و بهره وری از منابع و.....

2- تحول نرم افزاری : بازنگری اعتقادی و تحول در بینشها ونگرشها . اثبات حقیقت ها با منطق های جهانی . اصلاح و تحول درفرمولها و برنامه های اداره جوامع . ترویج گرایش به خوبیها و تضمین منافع مشروع . اضمحلال زمینه ها و دلایل بدیها و خودخواهیها . تغییر وتحول در فرمولها و برنامه های تعیین و تقسیم منافع و...

بنظر میرسد . تحول نرم افزاری . اثبات حقانیت ها . کشف و اجرای فرمولهای جامع و موثرتر برای حاکمیت حق و عدالت در همه شئون زندگی بشر . اصلی ترین اقدام . و مقدمه تحول سخت افزاری و تعالی و توسعه جوامع خواهد بود .

بنظر میرسد منشع اصلی تحول در دوران حاکمیت منجی تحول نرم افزاری در تمام شئون زندگی فردی و اجتماعی باشد . که بطور طبیعی فطرت گرایش به خوبیها و حق خواهی و طرد بدیها و بی عدالتیها را در انسانها بیدار و به سمت همبستگی جامعه جهانی و تحقق عینی بنی آدم اعضای یک پیکرند خواهد برد .

تحول نرم افزاری ( طرح معادله های مشکلات . کشف فرمولها و طراحی برنامه ها و استراتژیهای جامع و موثر ) با هزینه کم و در مدت کوتاه تری نسبت به تحول سخت افزاری قابل انجام است . در حالی که تحول سخت افزاری با وجود اشکالات اساسی درنرم افزارهای جامعه با موانع و بن بستهای بسیاری مواجه خواهد بود . وآزادی عملی که برای تحول نرم افزاری وجود دارد را نخواهد داشت . و بخاطر نقص در نرم افزارهای جوامع ملی وجهانی تضادها و تناقض در اصول زندگی بشر. تعیین حقوق و تکلیف ها . سهم منابع و منافع منشع همه رقابت های منفی . تقابل و درگیری و جنگ های پایان ناپذیر و اتلاف عمر و سرمایه ها و فرصتهای تعالی و توسعه جامعه بشری خواهد بود .

ص1

اسلام نیز بر اساس تمرکز بر فطرت انسانها و تحول نرم افزاری گسترش . عالم گیر و ماندگار شده است . و همه مکاتبی که از تحول اصولی و نرم افزاری عاجز بوده اند . نیست و نابود شدند . یا خواهند شد .

مدعیان منجی گرایی و منتظران ظهور معمار آخر زمان در این شرایط بحران زده چه وظایفی دارند ؟ آیا بهترین کار پیروی و عمل به روشها و عمل به صراط مستقیم مدیریت منجی گرایانه برای کشف فرمولها و تحول نرم افزاری در همه موضوعات زندگی فردی و اجتماعی . اقتصادی .سیاسی و فرهنگی نیست ؟

متاسفانه جامعه امروز ایران . جامعه سازمان یافته ایی نیست . و با کم توجهی به سازماندهی وتحول نرم افزاری بیشتر برنامه ها و مدیریتها بدنبال تحول سخت افزاری که اتفاقا سخت تر و طولانی مدت و پرهزینه تراست میروند . به گفتگو و تفاهم و روشن شدن حقایق توجه نشان نمیدهند . بدنبال طراحی های معادله ها . کشف فرمولها و طراحی برنامه ها و استراتژی های جامع و موثر نیستند . بسیاری مدیریت را درسیاس ی و زرنگی و پنهان کاری و دور زدن یکدیگر و مشکلات خلاصه کرده اند . تفکری بخشی . فصلی . صنفی و سطحی نگرانه دارند . توسعه های یک بعدی دارند . و ناچارند بخاطر عدم سازماندهی و بهره وری از نیروها و سرمایه ها . توسعه و تعالی جامعه بصورت مرحله ایی . طولانی مدت . اتلاف منابع کلان و مادی و معنوی دنبال کنند . در حالی که برای هر کاری صراط مستقیمی وجود دارد . که اتفاقا متناسب با حقوق و شرایط عادلانه اکثریت غالب جامعه است . که میتواند تحولی در حد معجزه را بوجود آورد . چرا که بالاترین رضایت و بهره برداری و بهره وری و درآمدهای مادی و معنوی و کمترین هزینه و معضل و مشکل را بهمراه خواهد داشت . و مگر ایده آل مدیریت اقتصادی . اجتماعی . سیاسی و فرهنگی مورد نظر همه کارشناسان ( بهره برداری و بهره وری از نیروها و سرمایه ها ) غیر از این است ؟

باید برای تحقق تعالی و توسعه ملی و جهانی . نجات جهان از دست تهدیدات هسته ایی انسان نادان . از بی عدالتیها . گرسنگی . فقر . فسادها و تبعیض ها. بنا براعتقاد منجی گرایانه اسلامی بدنبال اصلاحات اصولی و منجی گرایانه باشیم . و برای چنین اصلاحات بنیانی باید بدنبال تحول نرم افزاری و طرح معادله های مسائل و مشکلات . کشف فرمولها . و طراحی برنامه ها و استراتژی های جامع و موثر اقدام کنیم .

موسوی تجسم شخصیت بی [...]و بی [...] سیاسی است . که در مرام نامه فکری و سیاسیش نه اصلی دارد . و نه اصولی . یک [...] که به خانه اربابش دست برد زده . فرزندان خانه را زخمی کرده . و پس از رسوایی هایی بی حد . پیشنهاد و شروطی را برای مصالح مطرح میکند .
این اقدام موسوی توهین مجدد به فهم و شعور جامعه 70 میلیونی ایران است . که تنها از افرادی مانند مسعود و مریم رجوی بر می آید . کسانیکه در کنار صدام با ملت ایران جنگیدند . یک [...] بذات . که همه کار میکند . از همه چی هزینه میدهد . و بر سر همه چیز معامله میکند .
محسن رضایی در دوران انتخابات ادعا کرده بود . عامل ادامه نخست وزیری موسوی در دور دوم توصیه او به امام بوده است . امروز هم به خیال خود دنبال تکرار این افتخار متعفن است .
رضایی میداند . تنفس سیاسی او و امثال او تنها در فضای سیاسی آلوده و غیر شفاف است . حذف گروههای فتنه و منافق . باعث تسویه و آغاز دوران جدیدی برای ورود نیروهای تازه نفس سیاسی میشود . نیروهایی آرمانخواه و انقلابی . و حذف موسوی و کروبی و خاتمی بمرور
[...] و همه همه پیاله های آنان را در بر خواهد گرفت . حذف موسوی شکست طلسم دوران سیاه سیاست بازان است . و اگر بتوانند این باند آلوده را حفظ کنند . اختلاف و ضعف به درون جبهه اصولگرایان بوجود خواهد آمد . و برای همیشه حذف سیاسی مانند حذف منافقان و ملی مذهبی ها و... از بین خواهد رفت . و سیستم سیاسی مجبور به تحمل هر پست فطرت سیاسی خواهد شد .
رضایی و دیگران برای بقای خود و امتیاز و یارگیری برای آینده به امثال موسوی و خاتمی نیاز دارند . رضایی امروز با بذل و بخشش از کیسه ملت . برای امتیازات سیاسی خود در آینده تلاش میکند .
حل و فصل اساسی این فتنه و برابری همه در برابر قانون آزمون اقتدار جمهوری اسلامی است . جمهوری اسلامی باید با اجرای قانون . افتخار شکست توطئه های سیاسی را بنام اراده ملت ثبت کند . و در صورت تسلیم شرمندگی این زد و بند سیاسی . و تسلیم در برابر باج خواهی این چند نفر . حقوق ملت پایمال خواهد شد .

با سلام
من با بخش نخست موافقم. ولي اين امر مجوز اعلام اسامی افراد در رسانه عمومی قبل از محکوکيت آنهانيست. جناب استاد در مسند قصاوت نشسته و متاسفانه حکم نيز صادر کرده اند! و بخش اصلی ايراد من در وبلاگم آمده است.
و من ا... التوفيق وعليه التکلان

من هم با بخش نخست صحبتهای استاد موافقم و هم با بخشهای بعدی! چرا؟ چون الان که نام برده می شوند ، هیچ اقدامی برای تبرئه! یا محکومیت آنها به شیوه قانونی و قضایی نمی شود حال چه رسد به اینکه نام برده نشوند!اگر دلسوز جامعه اسلامی مان هستید تکلیف این ملت را زودتر روشن کنید . یعنی تا به این حد حق انسانها در یک جامعه دینی، شیعی ، ارزشی برایتان کم رنگ شده ؟ حق را باید اجرا کرد ، چه حق با مردم باشد و سیاسیون محترم ما که 30 سال از قبل این انقلاب خود را بزرگ کردند محکوم باشند ؛ چه حق با آن عالیجنابانی باشد که 7 ماه تمام- در راه رضای خدا!- اعصاب ملت و نظم اجتماعی را نشانه گرفتند و به ناحق! مورد تهمت میلیونها تن از هموطنان دیندار خودشان هستند. خدا این لشکر چند صد نفری خداجوی هنجار شکن را که در راه حاضرند در روز عاشورا همراه با یزیدیان هلهله کنند و کف بزنند را برایشان حفظ کند در این واویلای بی معرفتی ملت !

میزان مشارکت دوستان در اعلام نظر به سخنان شما خود موید صحت صحبتهای شما نیز میتواند باشد
خدا عاقبت همه مان را بخیر کند
از صراحت وصحت کلام شما متشکریم

من فکر میکنم تندروی ها باعث بدتر شدن میشود .. درسته که خیلی از مردم میخواستن که بعضی ها اعدام هم حتی بشوند ! اما بسیاری از مردم هم در این راهپیمایی ها حضور نداشتند....

نباید انقدر این جمع بسیار عظیم رو به نام همه ملت بخوانیم... یادمان باشد هنوز اقای موسوی بخاطر طرفداری از برخی حقوق فراموش شده مردم یا بعضا اهمال کاری ها یا تندروی های دولت طرفداران زیادی دارد ...

و هرگز نمیتونید از روی جمعیت ها پی ببریم

گرچه رویه ی لجبازی و یکدندگی و نادانی روپیش گرفتند

با تشکر

فتنه بعد از انتخابات دهم از کی و چطور آغاز شد ؟

فتنه از نادیده گرفته شدن عبرتها آغاز میشوند . فتنه خیزی و فتنه سازی جامعه از آلودگیهای سیاسی . اقتصادی آغاز می شود . از رانت و مافیا . فتنه خیزی از طریق گروه و باندهای زر و زور و تزویر در جامعه ریشه میدواند .

آلودگیهای سیاسی و اقتصادی . باند و گروه و مافیا می سازد . باند و گروه و مافیا . شخصیتهای پاک و ایثارگر را . به افرادی به تصرف شیطان در آمده تبدیل میکند . متصرفات شیطان بمرور دست از مقاومت برمیدارند . و تبدیل به فتح الفتوح و از عوامل گسترش آلودگیها و برای شیطان خود نوچه ها پرورش میدهند . و نوچه ها به آقایی و آقازادگی می رسند . و خود اسباب گسترش غده سرطان آلودگیها در تار و پود و جان جامعه میشوند . و زمانی متوجه وخامت اوضاع میشوی . که بسترها و زمینه های فتنه خیزی گسترده شده است . و جامعه بحران زده . تنها مترصد جرقه هایی از تهدید منافع باند وگروههای شیطانی است . تا فتنه ها زبانه بکشد . و افراد جامعه به نسبت پاکی و آلودگیشان در دو سوی جبهه و یا معلق در رفت و برگشت بین دو جبهه تقسیم شوند .

فتنه حوادث بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری . ریشه در تفکرات و مدیریتهای دولتهای سازندگی دارد . ریشه در توسعه کارگزارانی . تئوریسین آلودگیهای مدیریتی و مجریان گسترش زمینه ها و عوامل فتنه خیزی جامعه امروز ایران . آقای قدرقدرت . قوی شوکت هاشمی رفسنجانی و نوکران شیطان . جمعی از کارگزاران سازندگی هستند .

سالها گذشته همه مسئولین انحرافاتی که بصورت گسترده در برابرشان واقع میشد . به بهانه های ساده لوحانه عنوانهایی چون سردار سازندگی . استوانه نظام . مجتهد سیاسی . امیر کبیر ثانی . موقوفه انقلاب اسلامی و.... نادیده گرفته اند . و این خود فریبی آنقدر ادامه پیدا کرد . که با وجود بروز نشانه های [...] شدن استوانه . خود را و دیگران به توجیه وادار میکردند . و با دست خودمان فرصت قدم به قدم پیشروی و تصرف و گسترش بسترهای فتنه خیزی شیطان را مهیا میکردیم .

تا اینکه در انتخابات ریاست جمهوری نهم . مردی خارج از قواعد مصلحت اندیشی . بی محابا پا به میدان رقابت ها و کوبیدن بر طبل رسوایی ها گذاشت . و بی هیچ ملاحظه ایی به قلمروهای شیطانی فتنه ها . از شوک زدگی جامعه و خواب آلودگی عوامل فتنه ساز . تفاوتها و تناقضات را به جامعه نشان داد . فرصت بروز غده های چرگین را مهیا کرد . بازی مقابله ها را چنان سریع و بی محابا اجرا کرد . که برای فرمانده هان و جیره خواران و نوچه های فتنه خیزی جامعه . با وجودی که برنامه هایشان برای اجرای فتنه نهایی آماده نبود . چاره ایی نماند . که با تمام قوا در انتخابات دهم فتنه سازی کنند . و موسوی و کروبی و خاتمی مهره های بدبخت این بازی بودند . و هاشمی فرمانده بازنده و سیاه بخت این جریان بود .

فتنه سازان کم جان شده طی چهار سال گذشته . اشتباهات فاحشی را مرتکب شدند . و امام حسین ( ع ) در روز عاشورا به یاری و روشنگری جامعه وگروه فریب خورده آمد . و آن شد . که از گروه فتنه ساز قلیلی فرمانده [...] و جیره خواران رسوا و نوچه های وطن فروش باقی ماند .

تن بیمار و زخم خورده جامعه ایران . نیازمند پاک سازی جامعه غده های آلوده ساز چرکین سرطان زا دارد . مداوای این تن بیمار باید بطور کامل اجرا شود . سلولهای بیماری زاد محکوم و مجازات شوند . گلوگاههای از عوامل شیطان خلع ید شود . و نعمت و لذت سعادت و سلامت را به ذائقه همه سلولهای رنج کشیده چشاند . تا ملت 70 میلیونی تفاوت حاکمیت افکار شیطان زده با افکار خدا محور را بدانند . تا بار دیگر گرفتار توطئه های شیطان های دیگر نشوند .

آقاي سرشار بهتر آن است كه شما به كارادبيات وداستان نويسي خود بپردازيد وكار سياست را به اهلش بسپاريد
وبهتراست عامل دست رياكاران وفرصت طلبان قرار نگيريد

جانا سخن از زبان ما میگویی
کو گوش شنوا و چشم بینا؟
باتشکر از جناب استاد

با سلام
اصلا انتظار نداشتم
با خواندن مطالب نامه سرگشاده شما ناامید شدم
حیف که شخصیت خود را در این راه فدا میکنید
کاش همان محمدرضا سرشاری باقی میماندید که حداقل در خاطره ها داشتیم.

سلام
آقای سرشار توجه شما را به یک نکته جلب میکنم
شما باید در قلب مردم جای داشته باشید نه در کلام مسئولان.
بنابراین درج سخن مقام رهبری در لوگوی سایت شما جز تقریب به ریا کاری و تشویق به ریا را به ذهن دوست داران مردمی شما متبادر نمیکند.
خودتان باشید و خود از خود تعریف نکنید بگذارید دیگران در سایتهای خودشان از شما تعریف و تمجید کنند.

رئیس محترم قوه قضائیه:مگراین گونه پرونده ها احقاق حق نیستند؟مگرپ


رئیس محترم قوه قضائیه:

باسلام وخسته نباشید خدمت شما وعزیزان دردستگاه قضایی

درخبرها شنیدم که شما دستوری مبنی برپرداخت تفاضل دیه مقتوله مبنی براعدام زودهنگام عامل جنایت پل مدیریت راصادرنمودید که ازطرفی مایه خوشحالی اینجانب وشاید دیگرعزیزان دلسوز نظام وازطرفی مایه ما تاسف شد!

خوشحالی ما به علت آن است که شمایک قاتل رابه سزای عمل خودرساندیدودستورخداوندرااجراکردید،واما ناراحتی مت به این علت که اگرشما چنین اختیاراتی دارید که دارید ،که می توانید از بیت المال مسلمین چنین مبالغی راپرداخت کنید ،چراکسانی که به خاطرکمترین مبلغ درزندان های تحت امرشما گرفتارهستندرا بادستورخود، آزادشان نمی نمایید؟

هروقت کسی برای شمانامه ای نوشته ،تاموقعی که بخواهدجوابی دریافت نمایدماه هاطول می کشد،اماچطورتا پدرمقتوله تقاضای پرداخت تفاضل دیه ازطرف آن دسگاه رامی نمایدبه این سریعی جواب داده وباعجله وشتاب درپی اعدام یک جانی شتاب به خرج می دهیدوتمام مراحل دادخواست و دادرسی رابه پایان می برید؟

چه باعجله!

اگردستگاه قضایی میتواندبه این سرعت کارها راسروسامان دهد، چرادیگران بایدمدت های طولانی درصف انتظارآن قوه منتظرحکم ویااجرای حکم بمانند؟

چون احساسات عمومی راجریحه دارکرده؟

آیافکرنمی کنیدکه ازاین دست پرونده ها زیادند،ولی چون دربوق وکرنا می کنند،شمارابه این امرواداشته که سریعارسیدگی نمایید؟

آیاعدالت این است؟

نه ،چون به شمااطلاع رسانی شده ،حکم سریعااجرامی گردد!

ازآن لحظه ای که شمادرمسندریاست قوه قضائیه قرارگرفته اید،همه اش دستورات شمابراین بوده که کسانی که درامرجزایی فلا وفلان می کنند رابایدسریعارسیدگی کنند،چراکه افکارعمومی جریحه دارشده.آیااین رویه که درپیش گرفته ایددرست است؟

آیافکرنمی کنیدکه حق الناس های فراوانی وجودداشته وداردکه یادرمرحله طولانی دراین شوراهای حل اختلاف ودادگاه هی حقوقی است در حال رسیدگی است که سالهاطول می کشدکه آیابه حق خودبرسدویاخیر؟ آیافکری به حال آنها نموده اید؟


مگراین گونه پرونده ها احقاق حق نیستند؟مگرپرونده های دیگر احساسات راجریحه دارنمی کند؟

شماودستگاه تحت امرتان دربرابرتمام قصوردررسیدگی به حق الناس ها مسئولید،نه مواردجزایی.

درخاتمه ازآن مقام محترم خواستارآنم که دقت نظربیشتری بررویه های رسیدگی دراموردادخواست ودادرسی وکارمندان وقضات ودادرسان تحت امرخودداشته باشید تابه کسی ظلم نشود،چراکه شمابیشترازهمه مسئولیددربرابرقاضی خالق.

والسلام

برادرکوچک شما

علیرضا احسانی نیا

ذکر ان الذکری تنفع المومنون تشکر

جناب آقای سرشار
باسلام
بااحترام ,بعرض میرساند اینجانب حدود 12سال در سازمان هواپیماییبصورت قراردادی مشغول بکار می باشم ولی در این چند سال بعلت نداشتن پارتی نتوانسته ام پیمانی شوم وحق اینجانب تضییع شده است از شما میخواهم برای بنده نامه ای جهت ارائه به ریاست جمهوری ,دفتر بازرسی بیت رهبری وسازمان بازرسی تهیه فرمایند .جسارت نباشد بنده می توانم حضوری خدمت برسم وبیشتر توضیح بدهم .

مرسی عالی بود

با سلام حضور شما آقای لاریجانی
اینجانب شمسیه دوستی ،دانشجوی دکتری توسعه کشاورزی دانشگاه علوم وتحقیقات تهران ومعلول جسمی حرکتی وتحت پوشش سازمان بهزیستی و6سال مدرس مدعو دانشگاه پیام نور واحد کوهدشت استان لرستان بی سرپرست هستم و مشکل اشتغال به کار به صورت رسمی را دارم و به رغم اینکه بارها مورد مصاحبه هیأت علمی دانشگاه پیام نور استان لرستان و دانشگاه ملی گرگان شده ام ولیکن تا کنون پاسخی از این مراکز دریافت ننموده ام. همچنین اینجانب دارای 30 مقاله تایید شده در مراجع علمی می باشم که در حال حاضر به صورت غیررسمی مشغول تدریس می باشم و هزینه 30% بیمه و دو سوم هزینه تحصیل مقطع دکتری بر عهده خودم بوده که با توجه به شرایط مزبور، متحمل شدن این هزینه های گزاف خارج از استطاعت مالی بنده بوده؛ خواهشمند است در بهبود شرایط شغلی و تغییر وضعیت اشتغال از پاره وقت به رسمی، مرا یاری نموده و با الطاف خود و اقدامات مقتضی به مشکل بنده رسیدگی نمائید.

ریاست محترم قوه قضاییه با سلام و سلامتی وطول عمر با عزت برای رهبر معظم انقلاب و جنابعالی نامه ام را طولانی نمی کنم من یک افسر بازنشسته ارتش هستم که بخاطر بیماری که در طول جنگ تحمیلی دجارم شده بود و صعب الاج تشخیص دادند از خدمت باز نشست شدم فرزندم در سال 82 مرتکب قتل گردید من انجا نبودم خدا می داند چون سابقه بیمری داشت و با کمیسیون پزشکی قانونی مهجور شناخته شد روانی شدید و داییم دادگاه مرا بعنوان عاقله فرزندم انتخاب کرد چون کسی دیگری نداشتم و به پرداخت دیه محکوم شدم از سال 82 تا کنون بعلت عدم تمکن مالی نتوانستم دیه را پرداخت کنم خودم بیمار هستم همسرم و فرزندم همین بیماری را دارند و زیر پوشش سازمان بهزیستی هستند مستاجر هستم نه مالی ونه املاکی ونه پولی دارم که دیه را پرداخت کنم 7 نفر تحت تکلفم بود که فرزندم که 24 ساله بود بعلت بیکاری وتنگدستی خود کشی کرد حقوقم کفاف خرجی خانواده ام را نم دهد با عرض معذرت می خواستم سوالی از ان شامخ قضایی که از نظر من دومین شخص حکومت ونظام مقدس جمهوری اسلامی هستید اشکال کار من این بود که در دادگاه یک کلام گفتم حاج اقا نصف مردم شهر مرا از لحاظ مالی می شناسند قاضی در جوابم گفت من باید تصمیم می گیرم و اعساری که داده بودم رد و قبول نکرد شاهد هم برده بودم شهودا هم گفته بودند که چیزی بجز حقوق ندارد قانونی که قوه قضاییه نوشته که طبق ماده 312 ق مجازات اسلامی هر گاه جانی دارای عاقله نباشد یا عاقله او نتواند دیه را در مدت 3 سال بپردازد دیه از بیت المال پرداخت می شود یا این قانون را اجرا کنید یا قانونی وضع کنید که کسی که دیوانه هست و یا عاقله او را بعلت نداشتن دیه اعدام کنند خیال ما هم راحت می شود در پایان قسم می دهم به این ماه مبارک و عزیز دستور فرمایید مشگل مرا که بزای این انقلاب زحمت زیادی کشیده ام جوانیم را صرف انقلاب کردم زمانی که خدمت می کردم الان بازنشسته ها بمن چپ چپ نگاه می کنند چون ان موقع در گروه ضربت پایگاه خدمت می کردم اولا وضیفه ام بود که از نظام پاسداری کنم شما را به دست خداوند می سپارم ادرس شاهین شهر گلدیس خیابان ابوذر نیم فرعی 7 شرقی پلاک 44 تلفن 09131280342 حسین اقایی جونقانیی

باسلام وخسته نباشید
احتراما باید به عرض برسانم همکلاسی داشتم به اسم عزیز آرزو بچه تبریز که حدودا شش ماه پیش  منواز تبریز به تهران فراخواند تا درپالایشگاه نفت مراثبت نام کند ولی این یک نقشه از پیش طراحی شده بود و من بعد از رسیدن به تهران منو پ دوستانش به پارک چیتکر تهران برده و با تحدید اسلحه و قمه و چاقو تمام پولامو دوزدیدن و من مراجعه کردم به کلانتری ولی متاسفانه از ترسشان هیچ کاری نکردن ازطرفی من یک معلول جسمی هستم و خانواده ای فقیر دارم از شما عاجزانه خواهش میکنم به داد من برسید

باسلام وخسته نباشیدمحضر ریاست محترم قوه قضاییه، این سوال همیشه مطرح است که چه کسی یامرجعی باید جلوی مفاسداقتصادی وبانکی را درکشور بگیرد!؟ تحریم وفساداقتصادی دو روی یک سکه اند ، متاسفانه روز به روز شاهد موارد جدید و کلان تر این مفاسد درکشور می باشیم به طوریکه نظام اقتصادی وبانکی کشور باتهدید وچالش جدی روبرو است و فقر واختلاف طبقاتی بین سطوح مختلف جامعه در حال رشد است واین امرباعث بدبینی مردم نسبت به نظام می شود. شمارابه خداکاری بکنید آخرمصلحت اندیشی تابه کی!!!؟

یه کلام شما میتوانید کاری کنید قاضی در شهرستان میانه که اورزه نداره هکم ب یک ارازل بده به جه دردی تو جامعه میخوره؟م یکی از شاکیا هستم قاضی میگه به من حق عتراض نداری به پروندت هرچی من بگم اونه

سلام به ریاست محترم قوه قضاییه
من 37سالمه کارشناسی ادبیات دارم کارشناسی حقوقم تا اول مهرماه امسال میگیرم بدرم دبیربازنشسته مادرم خانه ...خواهرم دانشچو ...پنج سال اداره شواراهای حل اختلاف استانمون کارکردم وقتی فهمیدن که اداره درحال سرو سامان گرفتنه است خیلی راحت کفتن به سلامت بدون از فامیلای خودشونق اوردن
کاردانی مامایی
کارشناسی زبان
کارشناسی شیمی
کارشناسی بازرگانی مشغول بکارهستن فقط من پارتی نداشتم توروخدا این درستش نیست کمکم کنید کاش فامیل اون آبدارپی شورای بودم برام کار انجام میداد

ارسال نظر