آخرین خبر

 • • انتشار چاپ دوازدهم "ببارد باران، نبارد باران" از محمد رضا سرشار
 • یکشنبه 09 مردادماه 90

  کتاب مصور کودکانه "ببارد باران، نبارد باران" به قلم محمد رضا سرشار، دوازدهمین چاپ خود را تجربه کرد.
  این کتاب که نخستین بار در سال 1372 توسط انتشارات مدرسه به زیور چاپ آراسته شد، با این چاپ، به مجموع شمارگان 67،700 نسخه رسید.
  داستان"ببارد باران، نبارد باران" که بر اساس یک افسانه عامیانه قدیمی، با ساختاری جدید و بیانی نیمه آهنگین(ریتمیک) بازآفرینی شده، مزین به تصاویر چهار رنگی زیبا، کار استاد محمد حسین صلواتیان است.
  این داستان، با بیانی کودکانه و شیرین، به طرح این حکمت عمیق می پردازد، که با آنکه خداوند قادر و به هر کاری توانا است، چرا بعضی از دعاهای بندگان خود را برآورده نمی کند.
  "ببارد باران، نبارد باران، در 16 صفحه قطع خشتی بزرگ، با شمارگان 2000 نسخه، به بهای پشت جلد 1700 تومان، توسط انتشارات مدرسه روانه بازار کتاب شده است. این کتاب را می توان از طریق شماره تلفن 88800324 تا 9 تهیه کرد.

آخرين نظرات خوانندگان

 • مدیر: سلام. محتاجیم به دعای دوستان. ادامه
 • نامشخص: با سلام و احترام خدمت استاد محترم. زیارتتان قبول. امیدوارم ادامه
 • مدیر: سلام علیکم و رحمت الله. تشکر می کنم. ادامه
 • مهدی کرد فیروزجایی: سلام واحترام خدمت استادارجمند زیارت قبول . ادامه
 • مدیر: سلام علیکم و رحمت الله. ان شاءالله قسمت شما هم ادامه
 • یوسف نیک فام: با سلام و احترام سفر معنوی مقبول درگاه احدیت!حکایت این ادامه
 • مدیر: سلامت باشید. ان شاءالله قسمت شما هم بشود. ادامه
 • سید احمد میرزاده : زیارت قبول استاد عزیز.عنوانی که برای این مطلب انتخاب کرده ادامه

آخرين تصاوير

 • IMG_3513.JPG
 • IMG_3505.JPG
 • IMG_3451.JPG
 • IMG_1301.JPG
 • IMG_1427.JPG
 • IMG_1243.JPG
 • IMG_1201.JPG
 • IMG_1540.JPG

آخرین کتاب

 • • انتشار یک کتاب علمی - تاریخی- مذهبی از محمد رضا سرشار
 • به تازگی کتاب علمی - تاریخی- مذهبی "به شتر نگاه کن" به قلم محمد رضا سرشار، برای سالهای آخر دبستان و دوره راهنمایی تحصیلی توسط انتشارات منادی تربیت، روانه بازار کتاب شد.
  این کتاب که الهامبخش اولیه آن، آیه 17 سوره غاشیه(آیا به شتر نگاه نمی کنند که چگونه آفریده شده است) است، به بررسی سابقه تاریخی زندگی شتر در ارتباط با انسانها - خاصه آنچه در این مورد در قرآن مجید و تاریخ اسلام آمده - است؛ و در خلال این موضوع نیز به خصوصیات جسمی و نژادی و رفتاری این حیوان کاملا ویژه و انواع مختلف آن - بر اساس منابع معتبر علمی - می پردازد.
  خصیصه جالب این کتاب، این است که تمام مطالب آن، به شیوه اول شخص، از زبان یک شتر بیان می شود.
  ماجرای شتر حضرت صالح و قوم او،ثمود،شترانی که در ازای خونبهای جناب عبدالله - پدر گرامی رسول اکرم - قربانی شدند،نقش شتر رسول اکرم در زمان نخستین ورود ایشان به یثرب، جایگاه شتر در میان قوم بنی اسرائیل،اعضا و اندامهای مختلف و انواع شترها، ... از جمله مطالب مطروحه در این کتاب چند وجهی است.
  تصاویر چهار رنگ این کتاب را محمد رسول احقانی تصویرگری کرده، و منادی تربیت آن را منتشر کرده است.
  این کتاب در 28 صفحه قطع خشتی بزرگ، به شکل مصور رنگی، با شمارگان 4000 نسخه، به بهای 2500 تومان منتشر شده است.


سفر به سرزمین غصب شده

در سال گذشته، در دوازدهمین "جشنواره پژوهش فرهنگی سال" که از سوی "پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات" وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، متن دستنویسس کتاب در دست انتشار من به نام "ادبیات داستانی پس ازانقلاب"، جزء برگزیدگان معرفی و موفق به دریافت سه سکه بهار آزادی شد.(این متن، بدون اطلاع من، با لطف دبیر گروه ادبیات اندیشه "پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی" - ناشر اثر مذکور - برای شرکت در این جشنواره ارسال شده بود.من حتی از وجود چنین جشواره ای نیز خبر نداشتم!)
همزمان، در مراسم اهدای جوایز اعلام شد که از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برگزیدگان به حج عمره اعزام خواهند شد.
به دنبال آن روزی از سوی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات ارشاد تماس گرفتند و مشخصات کامل مرا برای اعزام به عمره مفرده خواستند. که دادم. چندی بعد هم برگه ای برایم آمد که ضمن اعلام شماره مخصوص من برای اعزام به عمره، چند تذکر نیز به همراه داشت. از جمله اینکه این مجوز فقط برای خود من است. نمی توانم همراه داشته باشم. باید در محدوده زمانی اواخر فروردین تا اوسط مرداد سال جاری - با مراجعه به یکی از کاروانها به انتخاب خودم - اعزام شوم. در غیر این صورت مجوز مذکور باطل خواهد شد.(خود این برگه در اواخر اردیبشت به دستم رسید.)
از آنجا که مایل بودم همسرم را نیز به همراه ببرم، درخواست کردم ترتیبی بدهند که ایشان را هم با هزینه خودم بتوانم ببرم. گفتند به هیچ وجه امکان ندارد!
به ناچار با مراجعه به کاروانی، برگه ارسالی از سوی ازشاد را به آنان دادم و درخواست کردم در صورت امکان، مجوزی نیز برای اعزام مشارالیها تهیه کنند. که شکرخدا جور شد.اما زمان واریز پول برای اعزام، تازه متوجه شدم که وجه اعزام خودم را هم باید به طور کامل، خودم بپردازم.
وقتی به دفتر مربوطه در پژوهشگاه فرهنگ،هنر و ارتباطات زنگ زدم و موضوع را جویا شدم، گفتند :همین طور است.
پرسیدم: پس موضوع جایزه وزیر ارشاد به برگزیدگان چه شد؟!
گفتند: جایزه، همان مجوز اعزام خارج از نوبت است. وگرنه، هزینه اش با خودتان است.
به هرحال، هزینه هر دو نفرمان را پرداختم؛ و از چهارشنبه شب، ساعت 23 با هواپیمایی مربوط به خطوط هوایی عربستان عازم جده - به جای مدینه که قرار بود ما را به آنجا ببرند - شدیم و دیشب، با پروازی متعلق به همان خطوط، در ساعت 23، در فرودگاه مهرآباد تهران بر زمین نشستیم.
در این سفر معنوی، نایب الزیاره و دعاگوی دوستان، آشنایان و برادران و خواهران ایمانی بودیم. ان شاءالله - با معرفت - قسمت همه آرزومندان بشود.

8 نظر

زیارت قبول استاد عزیز.عنوانی که برای این مطلب انتخاب کرده اید بسیار تامل بر انگیز است .براستی که همین طور است.
سلامتی وجود شریفتان را از درگاه خداوند مسالت دارم.

با سلام و احترام
سفر معنوی مقبول درگاه احدیت!حکایت این جایزه ها واقعاً جای تامل بسیار دارد.بنده نیز متاسفانه یک بار طور دیگری چزانده شده ام.
برایتان آرزوی بهترینها را دارم.

سلام واحترام خدمت استادارجمند
زیارت قبول .

با سلام و احترام خدمت استاد محترم. زیارتتان قبول. امیدوارم همیشه قسمت شما زیارت باشد. انشاالله این بار با حاج خانوم عازم شوید. در این ماه مبارک شاگردانتان را از دعای خیر خود محروم نکنید. التماس دعا

ارسال نظر