آخرین خبر

 • • با صدای محمدرضا سرشار: قصه‌های ظهر جمعه را هر روز از رادیو کتاب بشنوید
 • یکشنبه 29 بهمنماه 91

  خبرگزاری فارس: «قصه‌های ظهر جمعه» با صدای محمدرضا سرشار از اول اسفند هر روز از «رادیو کتاب» پخش خواهد شد.

  به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، از روز اول اسفند ماه برنامه ظهر جمعه از ساعت 19:30 روی موج اف ام ردیف 89.5 مگاهرتز پخش خواهد شد.

  مدت این برنامه 25 دقیقه خواهد بود که قرار است از رادیو کتاب به یاد ایام گذشته برای شنوندگان این رسانه پخش شود.

  این قصه‌ها به روایت محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) است که از 22 بهمن سال‌ 60 و تا پایان شهریور 1384 - به مدت 24 سال - از شبکه سراسری رادیو پخش شده اما این‌بار در باز پخش از رادیو کتاب و موج این رادیو پخش می‌شود

آخرين نظرات خوانندگان

 • عليرضا: اميدوارم خدا بهشون عمر طولاني همراه با عزت روز افزون ادامه
 • نامشخص: لبيك شاعر جانباز به مطروحه رهبر انقلاب درسينه جز بيقراري، ادامه
 • نامشخص: چرخه زندگی مرد ها… در بچگی، مامان ذلیل… جوونی، دوست ادامه
 • سلام: http://www.bultannews.com/fa/news/54421/شعررهبرانقلاب-تقدیم-به-امام-زمان عج ادامه

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • «خواب های خوش نوجوانی» با محمدرضا سرشار تعبیر می شود
 • خبرگزاری فارس: «خواب های خوش نوجوانی» جدیدترین کتاب محمدرضا سرشار است که وی 60 عنوان از خواب های جذاب نوجوانان را در قالب یک مجلد گردآوری کرده است.

  به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا سرشار نویسنده و منتقد ادبیات داستانی درباره کتاب «خواب های خوش نوجوانی» گفت: هشت سال پیش زمانی که سردبیر یک مجله نوجوان بودم مسابقه ای را برای مخاطبان طرح کردم و از نوجوانان خواستم خواب های جالب خود را با جزییات و زمان دیدن به صورت نوشته روایت کنند.
  وی افزود: حاصل مسابقه طراحی شده دریافت تعداد زیادی نامه بود که از میان آن ها بیش از 60 نامه قابل چاپ شناخته شد و البته همان زمان نیز به تدریج در شماره های مختلف آن مجله به چاپ رسید.
  سرشار با بیان این که «خواب های خوش نوجوانی» شامل بیش از 60 خواب نوجوانان به روایت خودشان است، گفت: من در این روایت ها فقط ویرایش رسم الخطی انجام داده ام و اگر غلط فاحشی وجود داشت اصلاح کردم و اصل نگارش، نثر و زبان خواب ها متعلق به خودِ نوجوانان است.
  این منتقد ادبی در ادامه افزود: سال ها بود که می خواستم این مجموعه را تنظیم و چاپ کنم که امسال توفیق آن فراهم شد و انتشارات «سوره مهر» انتشار آن را در قالب کتابی با عنوان «خواب های خوش نوجوانی» بر عهده گرفت.
  سرشار ادامه داد: البته نوجوانانی که خواب هایشان را برای من فرستادند الان در سن جوانی هستند اما این کتاب در کنار مخاطبان نوجوان خود برای والدین، اولیا و مربیان تربیتی و حتی روان پزشکان مفید خواهد بود چراکه از طریق آن از یکی از عوالم کاملا خصوصی نوجوانان آگاه می شوند.
  رییس هیات مدیره انجمن قلم ایران در بخش دیگری از صحبت های خود درباره نوع روایات «خواب های خوش نوجوانی» توضیح داد: معمولا خواب ها به سه دسته رویاهای صادقه «که مختص انبیاء و اولیاء و البته گاهی انسان های معمولی می شود»، خواب هایی که بازتاب مسائل روز و درگیری های ذهنی است و خواب های بی پایه و اساس (آشفته) تقسیم می شوند. اغلب خواب های منتشر شده در این کتاب از نوع دوم و درگیری های ذهنی نوجوانان است.
  وی در پایان گفت: این خواب ها نشان می دهد در ذهن نوجوانان چه می گذرد و از سویی بسیاری از آن ها از لحاظ وجود جنبه های تخیلی همچون داستان جذاب هستند.


معرفت رهبر انقلاب نسبت به امام رضا (ع)

گفت:کی به مشهد تشریف آوردید؟
گفتم:دیروز مشرف شدیم.
افزودم: کسی به مشهد تشریف نمی آورد. همه به اینجا مشرف می شوند.
برایش جالب بود. معلوم بود خوشش آمده است.
گفتم: هیچ می دانید، زمانی که "آقا" رئیس جمهور شدند، دستور دادند هیچ مسئول مملکتی - از جمله خودشان به عنوان رئیس جمهور - ، وقتی برای بازدید به مشهد می آید، مورد استقبال رسمی قرار نگیرد؟
برایش جالب بود. با اینکه اصلا مشهدی و ساکن آنجا بود، گویا به این نکته توجه نکرده بود.
افزودم: هیچ توجه کرده اید، حتی در زمان رهبری هم، با آنکه حضرت "آقا" حداقل سالی دو بار - و گاهی بیشتر - به مشهد می آیند، به خلاف دیگر سفرهای رسمی استانی شان، هرگز شاهد استقبال رسمی مسئولان از ایشان در فرودگاه، یا حضور مردم در خیابانها در استقبال از معظم له نبوده ایم؟
انگار تازه به این موضوع توجه پیدا کرده بود.
گفتم: همه اینها، بنا به دستور مؤکد خود ایشان است. آقا معتقدند:به احترام حضور امام رضا (ع) در مشهد، باید این رویه اعمال شود.
به راستی هم، وقتی در شهری، وجودی چون آفتاب هشتم حضور دارند، جز این شایسته نیست. اما اقرار می کنم که اگر حضرت آقا به این نکته توجه و بر ٱن تاکید نفرموده بودند، معلوم نبود دیگران به آن توجه می یافتند.
گفت: خدا سایه حضرتشان را بر سر این کشور و امت مستدام بدارد؛ که عجب معرفت و مراقبه ای دارند! به راستی که خداوند بهتر می داند که رسالتش را کجا قرار دهد.

4 نظر

http://www.bultannews.com/fa/news/54421/شعررهبرانقلاب-تقدیم-به-امام-زمان عج

چرخه زندگی مرد ها… در بچگی، مامان ذلیل… جوونی، دوست دختر ذلیل…میان سالی، زن ذلیل….پیری، فرزند ذلیل… بعد از مرگ، ذلیل مرده

لبيك شاعر جانباز به مطروحه رهبر انقلاب
درسينه جز بيقراري، جز داغ چيزي نداري

بهروز ساقي
مستانه آخر ربودي جامي زخمخانه دل
«خونين چو برگ شقايق، رنگين چو افسانه دل»

درگير وداري كه مائيم دست تو بر شانه دل
در روزگاري كه مائيم عشق تو و خانه دل

ما بي شماها غريبيم جا مانده درشهر هجران
ياد شما مي زدايد تاريكي ازخانه دل

تاچون تويي همنفس نيست، دنيا به غير از قفس نيست
با يادتان مي كشد پر،اين مرغ ديوانه دل

اين زخم ها چلچراغي روشنگر راه وصل است
راهي كه ما را رساند تا كوي جانانه دل

شمعي و مي سوزي از جان، روشنگر شام هجران
آتش گرفته زداغت پرهاي پروانه دل

تلخي مي دارد اين زخم ها، آواي ني دارد اين زخم
مستي آن يادگاريست از پير خمخانه دل

در سينه جز بيقراري، جز داغ چيزي نداري
گنجي نهان داري اما در كنج ويرانه دل

اميدوارم خدا بهشون عمر طولاني همراه با عزت روز افزون عنايت كنه

ارسال نظر