آخرین خبر

 • • بازگشت سرشار به راديو با سرزمين نور
 • دوشنبه 04 اردیبهشتماه 91


  بعداز گذشت 13سال، برنامه مورد پسند مقام معظم رهبري در راديو احياء مي شود. اين برنامه به نويسندگي محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) قصه گوي مشهور راديو در دهه هاي گذشته اجرا خواهد شد.
  عذرا وكيلي گوينده پيشكسوت راديو ايران درخصوص اين برنامه راديويي گفت: «از سرزمين نور» كه شامل 270 برنامه نمايشي مربوط به زندگاني پيامبر اكرم(ص) قبل از تولدشان تا زمان رحلت آن بزرگوار و در پي آن زندگاني حضرت علي(ع) بود درسال 1372 تهيه شد كه به مدت 5 سال ونيم جمعه هاي هر هفته از ساعت 30:8 صبح پخش مي شد.

  وي از افتخارات به يادماندني اين برنامه را شرفيابي عوامل برنامه به حضور مقام معظم رهبري در يك ديدار خصوصي و صميمي دانست و گفت: ايشان با دقت نظر در محتوا و نحوه اجرا، مطالب ارزنده اي را بيان فرمودند و گروه را مورد عنايت ويژه قرار دادند و بسيار اظهار رضايت فرمودند.

  وكيلي با اشاره به نويسندگي و اجراي برنامه گفت: «90 قسمت آن را رضا رهگذر و 180 قسمت ديگر را آقاي سعيد آل رسول نگارش كردند. همچنين 90 برنامه اول را آقاي منوچهر اسماعيلي و بقيه را آقاي جلال مقامي كارگرداني كردند كه از بهترين ها در اجراي راديويي و دوبله بودند. ضمن اينكه سردبيري مجموعه را محمد ميركياني، مديريت گروه را دكتر قاروني برعهده داشتند و من آن را تهيه مي كردم.»

  برنامه راديويي «از سرزمين نور»، هر روز قبل از اذان صبح از راديو ايران پخش مي شود.

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • انتشار چاپ سوم "خانواده سگ" به ترجمه محمدرضا سرشار توسط منادی تربیت
 • چاپ سوم(دوم ناشر) "خانواده سگ"، به ترجمه محمد رضا سرشار توسط انتشارات منادی تربیت منتشر شد. نویسنده این کتاب، ایگور آکیمو (روسی) است؛ و سرشار آن را از زبان انگلیسی به فارسی برگردانده است.باز سازی تصاویر کتاب نیز به وسیله جواد ساروخانی صورت گرفته است.مخاطبان کتاب، دانش آموزان سالهای آخر دبستان و دوره راهنمایی تحصیلی اند.
  بخشهای مختلف کتاب عبارت اند از: گرگها، شغال معمولی، شغال پشت سیاه، گرگ صحرایی آمریکای شمالی(کایوت)، روباه قطبی، روباه قرمز، سگ راکون، سگ بیشه، گرگ یال دار، سگ شکاری آفریقایی، گرگ قرمز، کرساک، فنس، روباه خفاش گوش.
  کتاب " خانواده سگ" که در چاپ اول با تصاویر یک رنگ و در قطع بیاضی بزرگ به وسیله انتشارات بهاران - مشکوه به چاپ رسیده بود، در چاپ جدید خود به وسیله منادی تربیت، به همراه 14 تصویر مستند چهار رنگ ، در قطع خشتی چاپ شده است.تعداد صفحات کتاب 28، و بهای آن 1700 تومان است.شمارگان کتاب در چاپ اخیر  1،500و مجموع شمارگان آن تا کنون 9،500 نسخه است.

   


ماشاءالله به قدیانی، سرشار و کمری، برای کتابهایشان!

http://snn.ir/pic/13910211169_2012122030e.jpg
بين غرفه هاي نمايشگاه كه مي گشتي، كتاب هاي «ادبياتي از جنس سرشار»، «ماشاءالله حزب الله» قدياني و كتاب «دفتر دوم نام آورد» را كه ديدي؛ كيف پولت را باز كن و ...

به گزارش خبرنگار فرهنگي «خبرگزاري دانشجو»؛ كتاب از آن جمله خوردني هايي است ؛ كه  مثل بقيه خوردني ها علاوه بر ظاهر؛داخلش بايد خوب و خوردني باشد؛چند صباحي است كه در خبرگزاري به عنوان  ستون هلوهاي خواندني  كتاب هايي از جنس تغذيه ذهن شمامعرفي مي كنيم؛
 
حالا هم كه ارديبهشت آمده؛ براي ما جماعت دانشجو، بوي كتاب بيشتر از هر بوي ديگري مشاممان را غلغلك مي دهد

به نظر من نمايشگاه كتاب چيزي است شبيه ميدان تره بار آن هم در فصل تابستانش؛ پر از ميوه هاي رنگي ؛اما اين تويي كه بايدانتخاب كني دلت هواي خيار و پياز كرده؛يا ميوه اي از جنس هلو.
 
حالا در اين تابستان جهل تشنگي دانستن مارا واداشت براي اينكه گرماي سرگرداني شمارا از حال نبرد؛ سبدي پر از هلوهاي خواندني برايتان هديه كنيم!
 
محمدرضا سرشار با چند كتاب جديد در نمايشگاه
 
سايت تخصصي محمدرضا سرشار كتاب‌هاي سرشار براي نمايشگاه كتاب امسال را اعلام كرد كه اين كتاب ها بدين شرح هستند:
 
هياهو براي هيچ
 
1. «هیاهو برای هیچ» این کتاب، نقد و بررسی «خشم و هیاهو» اثر ویلیام فالکنر، و برنده جایزه نوبل ادبی است.
 
ناشر کتاب مذکور، کانون اندیشه جوان است. نقد مذکور که پیش تر در چهار شماره پیاپی یک ماهنامه ادبی به چاپ رسید، به عنوان نقد برگزیده مطبوعاتی سال 1386 انتخاب شد.
 
كك به تنور
 
2. «کک به تنور» این اثر، بازنگاری یک داستان مشهور و محبوب قدیمی عامیانه است، که در قطع خشتی، به صورت مصور رنگی با نقاشی‌های علی عامه کن به چاپ می رسد.
 
ناشر این کتاب، انتشارات سروش  وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران  است. این ناشر، در سه سال اخیر، کتابهای «پیامبری که دوست بچه ها بود» و «نگو نمی توانم» را از همین نویسنده، برای کودکان منتشر کرده است.
 
نقد داستان هاي كوتاه صادق هدايت
 
3.نقد «داستان‌های کوتاه صادق هدایت»(دو مجلد). کتاب دو مجلدی مذکور که جمعا بالغ بر 600 صفحه است، نقد و بررسی تفصیلی کلیه داستانهای کوتاه - اعم از ترجمه و تالیف - و نوشته های پراکنده صادق هدایت را دربرمی گیرد. این نقدها، جمعی است؛ و ابتدا به صورت شفاهی، در حلقه نقد گروه ادبیات اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی صورت گرفته، و سپس مکتوب شده است.
 
اعضای شرکت کننده در این جلسات - به تناوب - عبارت اند از محمد رضا سرشار، دکتر محسن پرویز، شهریار زرشناس، محسن مؤمنی شریف و .... سرشار، علاوه بر حضور در این حلقه ها به عنوان منتقد، ویراستاری و تنظیم این مجموعه ها را نیز انجام داده؛ و کتابهای مذکور، به همت او به دست چاپ سپرده شده است. ناشر این اثر نیز کانون اندیشه جوان است.
 
گفتنی است، پیش از این، سه کتاب جنجالی «راز شهرت صادق هدایت»، «حقیقت بوف کور»، «داش آکل»، «حواشی و تبعات»، به قلم محمد رضا سرشار، از سوی همین ناشر منتشر شده و به چاپ‌های متعدد رسیده است. با انتشار این کتاب دو مجلدی، مجموعه نقد کلیه آثار داستانی هدایت، توسط کانون اندیشه جوان، کامل می شود. 
 
ادبيات داستاني ايران پس از انقلاب اسلامي
 
4. «ادبیات داستانی ایران، پس از انقلاب اسلامی» این کتاب، حاصل سالها مطالعه، پژوهش، نقد، تدریس، تامل و قلمزنی مؤلف در این زمینه هاست. کتاب مذکور، نقد، بررسی و تحقیقی حجیم، پردامنه و همه جانبه در باره ادبیات داستانی پس از انقلاب در کشور  اعم از داستان، نقد داستان، ترجمه اثار داستانی از زبانهای دیگر به فارسی و از فارسی به زبانهای دیگر، پژوهشها و مباحث نظری در این زمینه، نشریات ادبی، جوایز ادبی و دیگر مباحث مربوط به این رشته  با نگاهی به وضعیت همین مقوله ها در قبل از انقلاب - از ابتدای مشروطه به بعد  است.
 
استناد مطالب به آمار و ارقام و اسناد متعدد و اقوال گوناگون صاحبنظران - متعلق به گرایشهای ادبی و فکری مختلف  از این کتاب، مجموعه ای ساخته است، که می تواند خلاهای اطلاعاتی و تحلیلی بسیاری را در این زمینه ها پر کند و منبع و ماخذی مطمئن برای پژوهشگران، مدرسان، منتقدان، نویسندگان و دیگر علاقه مندان ادبیات داستانی باشد.
 
کتاب مذکور، پیش از چاپ و انتشار، از سوی پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به عنوان یکی از پژوهشهای برتر سال 1389 معرفی شد و مورد تقدیر قرار گرفت.
 
همچنین، یکی از بخشهای آن که در ماهنامه ای ادبی به چاپ رسیده بود، در جشنواره مطبوعات سال 1387،به عنوان نقد ادبی برگزیده سال انتخاب و معرفی شد.
 
ناشر این کتاب، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی است.
 
جلوه هایی از ادبیات داستانی سیاسی پس از انقلاب 

5. جلوه هایی از ادبیات داستانی سیاسی پس از انقلاب. این کتاب، نقدهایی متعدد بر رمانها و داستاهنای بلند و کوتاه داخلی و خارجی معاصر است. از جمله این آثار می توان به «جزیره سرگردانی» و «ساربان سرگردان»، از سیمین دانشور -همراه با زندگینامه کوتاه او -، «بهشت خاکستری»، از عطاءالله مهاجرانی، «شهری که زیر درختان سدر مرد»، از خسرو حمزوی، ... اشاره کرد. ناشر این کتاب، انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی است.
 
عليرضا كمري با «دفتر دوم نام آورد»  به نمايشگاه مي آيد
 
عليرضا كمري در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگي «خبرگزاري دانشجو»، از انتشار كتاب جديدش در نمايشگاه كتاب خبر داد و گفت: اين كتاب  با نام «دفتر دوم نام آورد» شامل 20 مقاله در حوزه نشانه شناسي جنگ عرضه خواهد شد.
 
وي در ادامه خاطرنشان كرد: جلد اول اين كتاب چند سال پيش در 500 صفحه به چاپ رسيده بود كه شماره دوم آن به همت دفتر پژوهش ادبيات مقاومت حوزه هنري در 650 صفحه در نمايشگاه كتاب عرضه خواهد شد.

ماشاءالله حزب الله قدياني براي فتح نمايشگاه مي آيد
 
 اين روزها حسين قدياني، نويسنده وبلاگ قطعه 26 در حال نوشتن و تكميل كردن كتاب جديدش است، بار اول كه به قدياني زنگ زدم تا بپرسم كتاب «ماشاءالله حزب الله» در چه حال است، با خنده و عجله گفت: الان وسط كتابم هستم عصر تماس بگيريد تا راجع به كتاب صحبت كنم.
 
خدايي عصر هم انگشتانم از شماره گرفتن خسته شد، پيش خودم گفتم حتما از شب تا صبح بيدار بوده و دارد دلي از عزاي خواب در مي آورد.
 
ديروز صبح اولين كاري كه كردم اين بود، تلفن را برداشتم و بالاخره قدياني گوشي را جواب داد، اما تلفن در دستم خشك شد، چون گفت مصاحبه نمي‌كنم!
 
من هم به حساب خستگي گذاشتم و پافشاري نكردم.
 
معرفي كتاب حسين قدياني باشد از دست خط خودش كه از روي وبلاگش برداشتم.
 
«چند روزی است به سبب کار کتاب جدیدم با عنوان «ماشاء الله حزب الله» که ان شاء الله در نمایشگاه کتاب اردیبهشت رونمایی خواهد شد، کل شب را بیدار می مانم تا ساعت ۹ صبح که این روزها وقت خوابم شده است.
 
سر ظهر با زنگ کی از خواب خوش بپریم، خدا عالم است!
 
تا ۷ صبح بکوب، کار می کنم در خلوت، اما از ۷ تا ۹ رادیو را روشن می کنم و صبحانه و گوش دادن به اخبار و احیانا موسیقی و نوشتن و ویرایش و خواندن و دانه بردن برای حضرت قناری و چه و چه.
 
گاهی بدم نمی آید هم زمان، چند کار مختلف انجام دهم.
 
اصولا آدمی زاد دارد هم زمان کارهای مختلفی انجام می دهد؛ گوش می دهد، می بیند، می خواند، راه می رود، می خورد، قلبش می زند، نفس می کشد. به این همه کار، نوشتن را هم می توان اضافه کرد!»

ارسال نظر