آخرین خبر

 • • انتشار دیوان پروین اعتصامی توسط انجمن قلم ایران
 • پنجشنبه 24 اسفندماه 91

  12 026.gifاینکه خاک سیهش بالین است   اختر چرخ ادب، پروین است.

  گر چه جز تلخی ز ایام ندید   هر چه خواهی، سخنش شیرین است.

  صاحب آن همه گفتار، امروز   سائل فاتحه و یاسین است.

  دوستان به که ز وی یاد کنند   دل بی دوست دلی غمگین است.

  بیند این بستر و عبرت گیرد   هر که را چشم حقیقت بین است.

  هر که باشی و ز هر جا برسی   آخرین منزل هستی، این است.

  آدمی هر چه توانگر باشد   چون بدین نقطه رسد، مسکین است.

  اندر آنجا که قضا حمله کند   چاره تسلیم و، ادب، مسکین است.

  زادان و کشتن و پنهان کردن   دهر را رسم و ره دیرین است.

  خرم آن کس که در این محنت گاه   خاطری را سبب تسکین است!

  در امتداد اجرای طرح انتشار  40،000 صفحه اثر از چهل پیشکسوت ادبیات معاصر ایران(طرح مشترک انجمن قلم ایران و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، به تازگی دیوان پروین اعتصامی، توسط انتشارات انجمن قلم ایران منتشر شد. این اثر در 748 صفحه قطع رقعی به شمارگان 2200 نسخه و به بهای 12000 تومان منتشر شده است. علاقه مندان برای تهیه این کتاب میتواند به آدرس تهران، خیابان سید جمال الدین اسدابادی، نبش کوچه 44، پلاک 358 مراجعه نمایند یا با شماره تماس 02188214440 تماس حاصل فرمایند.

   

آخرين تصاوير

 • -IMG_3451.jpg
 • محمدرضا سرشار-3.jpg
 • محمدرضا سرشار-1.jpg
 • محمدرضا سرشار4.jpg
 • سندساواک در باره جشن هنر.jpg
 • قبا7.jpg
 • قبا6.jpg
 • قبا5.jpg
 • قبا4.jpg
 • قبا3.jpg

آخرین کتاب

 • • «شب گرفتن ماه»(داستان زندگی فردوسی) به چاپ پنجم می‌رسد
 • خبرگزاری تسنیم : «شب گرفتن ماه» عنوان کتابی است گردانیده و تلخیص شده توسط محمدرضا سرشار که بر مبنای کتاب «بسی رنج بردم» ساتم الوغ‌زاده، نویسنده مشهور تاجیک، برای نوجوانان منتشر شده است.
  به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری تسنیم , «شب گرفتن ماه» عنوان رمانی با موضوع زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی است که به قلم محمدرضا سرشار و بر مبنای کتاب «بسی رنج بردم» اثر ساتم الوغ زاده، نویسنده مشهور تاجیک برای نوجوانان به فارسی گردانیده و تلخیص شده است.
  این کتاب، داستانی شیرین و دلکش از زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی، داستان‌سرا و شاعر نامدار ایرانی قرن چهارم هجری قمری و سراینده میراث جاویدان زبان و ادب فارسی، شاهنامه است. داستان مذکور در اصل، با نام«بسی رنج بردم» توسط ساتم الوغ زاده، نویسنده مشهور تاجیک، به فارسی تاجیکی نوشته شده است.
  «بسی رنج بردم» یک سال پس از انتشار، توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از کتاب‌های خارجی برگزیده سال جمهوری اسلامی ایران معرفی و از نویسنده آن تقدیر به عمل آمد. بعدها تلخیص و گردانیده - به فارسی ایرانی - این اثر توسط محمدرضا سرشار برای نوجوانان صورت پذیرفت. چاپ پنجم این اثر در قطع وزیری و در شمارگان 2500 نسخه در 296 توسط انتشارات سوره مهر به زودی منتشر خواهد شد.


با تجلیل از حجت الاسلام راستگو، عذرا وکیلی و محمدرضا سرشار، مراسم اختتامیه دومین جشنواره «مادران قصه گو» برگزار می شود

 خبرگزاری فارس: مراسم اختتامیه دومین جشنواره «مادران قصه‌گو» برگزار می‌شود

 به گزارش خبرگزاری فارس، در این مراسم که با حضور امیر خوراکیان رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از فعالان عرصه داستان نویسی و قصه‌گویی برگزار می‌شود و از شش مادر قصه‌گوی برگزیده پایتخت در دو سطح مقدماتی و تخصصی تجلیل خواهد شد، همچنین در این مراسم از 24 نفر قصه‌گوی برگزیده از مناطق بیست و دوگانه تهران نیز تقدیر می‌شود.

در این دوره از جشنواره «مادران قصه‌گو» بیش از 5 هزار مادر تهرانی در کارگاه‌های مقدماتی قصه‌گویی و بیش از یک هزار مادر در کارگاه‌های تخصصی شرکت کرده بودند که در نهایت 48 نفر به مرحله نهایی داوری جشنواره راه یافتند.

تعریف قصه، ضرورت قصه‌گویی، سابقه این مقوله در ایران و جهان، بسط داستان، معیارهای قصه خوب، ویژگی‌های قصه‌گوی خوب، لحن و زبان قصه، به کارگیری توأمان بیان و بدن، تعامل با مخاطب، کنترل روند قصه گویی و هدایت صحیح مخاطب و بهره‌گیری از ابزارهای جانبی از جمله سرفصل‌های آموزشی در کارگاه‌های مقدماتی قصه‌گویی بوده است.

طراحی ورودی و خروجی داستان، توجه به عامل تعامل با مخاطب در طراحی‌ها، ارائه نمونه‌های تصویری، استفاده از عنصر غافلگیری در طراحی‌ها، شناخت ابزار وجودی و نحوه بهره‌مندی از آن در بیان قصه، آشنایی با سبک‌های قصه‌گویی و شناخت و بهره‌گیری از ابزارهای مکمل برای قصه‌گویی از جمله سرفصل‌های آموزشی در کارگاه‌های تخصصی بود.

مراسم اختتامیه دومین جشنواره «مادران قصه‌گو» ساعت 18:30 روز دوشنبه 21 اسفند سال جاری در سالن همایش‌های میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.


ارسال نظر